Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 01.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема "...ЗАЩО НЕ?" /Русия в НАТО/нови  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано06.03.00 11:15



През уикенда в едно интервю, мисля че беше пред ВВС кандидат-президентът :) Владимир Путин на отговора какво мисли за влизането на Русия в НАТО отговори: "Защо не?". Мисля че особено по време на горещия период на конфликта тук спорихме за противопоставянето между Русия и Запада. Още тогава защитавахме различни тези, аз твърдях, че се надценяват наречените на дипломатически език "временни противоречия" между тези две големи и важни за световния ред "структури". Русия е стратегически партньор на християнския запад, тук няма смисъл да се цитират Тофлър, Вебер и другите симпатяги. Просто логиката, и то предимно икономическата, е такава. Просто Русия, за да бъде велика сила, има нужда от технологии, тя има какво да вземе, има и какво да даде, и не само суровини.

Тема И деца ще ви направим другари...нови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Analyser ()
Публикувано06.03.00 12:11



Генерале, помниш ли го този стар виц за Живков? Путин сега е готов да обещае всичко, още повече че той нищо реално не е обещавал, само да накара Запада да го остави на мира в Чечна. За мене много по-показателен е неговия съюз с комунистите в Дума, който вдигна такъв голям шум. Що се отнася до Запада те му дадоха няколко много ясни сигнала какво ще стане с Русия, ако Путин продължава да играе на шовинизма на руснаците. Първия сигнал е Австрия, както се казва: "Думам ти дъще, сещай се снахо!", а втория сигнал е проведеното в началото на март съвещание на НАТО в Киев. Не в Брюксел, или поне в някоя от държавите членки на НАТО, а в страна която руснаците смятат за "своя". Момента на истината ще настъпи след изборите когато го притиснат и комунистите и Запада.

Тема "...ЗАЩО НЕ?" /Русия в НАТО/нови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Безродник ()
Публикувано06.03.00 12:11



Ами може, да... Когато един ден ЕС си дооформи евро-армията и я докара до задоволително състояние,сиреч еквивалентно на американската армия, и когато тогава сметне, че вече може и без американския си партньор или без Нато, което е долу-горе едно и също — ами тогава може и Русия да влезе в Нато като партньор на Вашингтон. Срещу кого??? Regieren ist voraussehen, домнуле, ти май поназназнайваше немскиот язик, а не само думичката Realpolitik.

Тема И деца ще ви направим другари...нови [re: Analyser]  
Автор Чавдар ()
Публикувано06.03.00 12:27



Анализаторе, ти май не правиш много разлика между Австрия и Русия. Да ти напомням ли, че съвсем наскоро, в разгара на чеченската кампания и атаките срещу Австрия, западняците опростиха една много солидна част от борчовете на Русия, останали от съветско време.

Тема И деца ще ви направим другари...нови [re: Чавдар]  
Автор Analyser ()
Публикувано06.03.00 12:42



Няма нужда да ми напомняш за отмяната на 10 млрд (де на нас да ни го направеха), аз сам го написах вчера на Светец по повод на неговите твърдения за стабилизация в Русия. Причината е много умело разиграваните от Путин карти (все пак е професионал в блъфирането). Ако сега Запада застана твърдо срещу него това може да стане повод за оправдаване на една по-твърда политика срещу тях след изборите. Затова и те постъпват като него "и тако и вако" изчаквайки момента когато той ще носи пълната отговорност за политиката на Русия през следващите няколко години. Тогава вече ще се разбере какви са реалните му намерения.

Тема И деца ще ви направим другари...нови [re: Analyser]  
Автор Чавдар ()
Публикувано06.03.00 12:50



А, защо да ни го направят? Ние сме горди и даваме без да искаме. Ей тъй, за единия цивилизационен избор. Да не би да сме като някакви си там поляци, руснаци и други мрънкалници, дето все си изпросват намаляване на дълговете, помощи, компенсации и т.н. Колкото и твърдо да застава Западът срещу Русия, то това в никакъв случай няма да бъде същото като с Югославия и Австрия. Размер не тот ...

Тема И деца ще ви направим другари...нови [re: Analyser]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано06.03.00 15:14



Аз мисля, че отношението на Путин към НАТО след изборите ще бъде като това на БСП след конгреса - много по-откровено, с опит да се извлекат максимални изгоди. Изобщо не смятам, че Путин се притеснява за изборите, в страна като Русия те са само формалност. Освен това, според мен мнозина подценяват базата за сближаване между Русия и Запада. Казано метафорично, Русия е много по-свързана с Атлантическия, отколкото с Тихия океан...

Тема "...ЗАЩО НЕ?" /Русия в НАТО/нови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Боби ()
Публикувано06.03.00 23:22



Това, за което говориш, не е невъзможно по принцип, но в сегашния момент изглежда доста нереалистично. Все пак Източноправославната цивилизация е доста по-различна от Западната. Според мен, за да се върви към конвергенция на цивилизациите (имам предвид всички-Западна, Източноправославна, Ислямска, Хиндуистка, Будистка, Японска, Сионистка, Африканска, Латино-американска), първоначално би трябвало да се установи анякакъв баланс между тях, който да осигурява свободното им развитие. Трябва да се установи дух на толерантност, изключващ насилието и потисничеството. В процеса на естествена цивилизационна дифузия, най-нормално е първо да протекат процеси на сливане в християнския свят. Тогава проблемите на взаимодействието на Русия със Запада ще се решат от само себе си. Но до тогава май има много време. Засега Западът не е склонен да приема православните като братя во Христе. Всичките му действия в Югославия показват именно това. Ето защо не възприемам думите на Путин като нещо повече от едно политическо изказване. Доста умно при това.

Тема "...ЗАЩО НЕ?" /Русия в НАТО/нови [re: Генерал Антонеску]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано07.03.00 06:59



Генерале, не съм много сигурен че културната основа играе някаква значителна роля в тези отношения. Има доста аргументи и факти срещу една такава интерпретация. Според мен може би на Путин и руснаците въобще им се иска това да стане, но никой няма да ги покани, нито да ги допусне в НАТО. Иначе продълажвам да недоумявам как някой все още си мечтаят за някакъв разкол между Европа и САЩ. Симбиозата е на толкова дълбоки нива, че противопоставянето би било гибелно и за двете страни.

Тема "...ЗАЩО НЕ?" /Русия в НАТО/нови [re: Боби]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано07.03.00 09:03



Според мен ти говориш за дивергенция, предшестваща конвергенцията. Това не е точно така според мен. Процесите на конвергенция, на сближаване са започнали, глобализацията и икуменизмът са другите имена на този процес.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.