Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 26.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ха! Е кака стана тя?нови  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано03.03.00 04:06



Новият шеф на Генералния щаб ген. Павкович трябва да се опита да обясни на върховния главнокомандващ - президента Милошевич, че югоармията няма нито пари, нито технологическа възможност да направи каквото и да било след ударите на НАТО и затова конфронтацията с Черна гора би била гибелна за армейските части, смята вестник "Глас явности". -------- Нали югоармията беше армия-победителка? Май сърбите не мислят така....

Тема Ха! Е кака стана тя?нови [re: ex-Pesho]  
Автор Бял Равнец ()
Публикувано03.03.00 05:01



Ех-Пешо, това само между другото, разбрали, че комай от САЩ, не съм сигурен, са обявили награда в размер на 5 милиона долара за този, който помогне за арестуването на Милошевич и предаването му на съдът в Хага? Подобни награди щяло да има и за някакъв си сръбски генерал и още някакъв виден лидер на сърбите. Това е много мръсно от страна на американците. Представят си сякаш все още живеят в Дивия Запад и шерифа има правото да обявява награди за главите на еди кого си, ако бъде заловен жив или убит. Това американците можеха да го направят по-рано, но сега не върви, особено след събитията в Митровица и Южна Сърбия. Просто успяха максимално да си покажат лицемерието, което е неотделима част от манталитета им. Но и злобата към обикновените сърби си проявиха. Това е жестока обида и унижение за сръбския народ. Потресаващо е. САЩ-най-демократичната, образцова и не знам си още каква страна, ей така безпричинно решава да обяви награда за главата на президента на суверенната Сърбия. И тази " реклама " се разгласява навсякъде по Балканите, включително и в самата Сърбия. Извинявай, ама със едно такова необикновенно и направо идиотско предизвикателство от страна на САЩ няма начин да не последват кръвопролития и зверщини на Балканите. Американците използват бедността на самите сърби и други изгладнели " амбициозни и смели самоубийци" да предизвикат страшни стълкновения, а може би и гражданска война в Белград. Ето на какви отвратителности са способни лицемерните американци. Самоопределят се като умиротворители, хуманисти и незнам си още какви, а всъщност са си чисти провокатори и гадняри.

Тема Абе, ти с кого спориш?нови [re: ex-Pesho]  
Автор Чавдар ()
Публикувано03.03.00 05:03



Да не си почнал сам да си измисляш тези и да ги оборваш? :))) Може и да съм пропуснал нещо, ама като че нямам спомен някой да е твърдял, че югоармията била победителка.

Тема Обърни внимание на здравето си...нови [re: Бял Равнец]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано03.03.00 05:04



Няколко пъти ти казах да ходиш да се прегледаш при някой специалист.

Тема Обърни внимание на здравето си...нови [re: ex-Pesho]  
Автор Бял Равнец ()
Публикувано03.03.00 05:19



Отговора ти е неадекватен. изобщо не съответства на моя коментар BTW/ Как мислиш, че ще реагира американското общество ако някой обяви награда в размер на 20 милиона долара за главата на Бил Клинтън?

Тема Обърни внимание на здравето си... [re: Бял Равнец]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано03.03.00 06:22



Републиканците с радост ще извадят чифтетата :))) Иначе дори и рапубликанец да беше, щом е обявен за търсен престъпник, американците с радост ще го предадат на който трябва (без значение дали са го избрали преди това за президент). В това е разликата между американците и сърбите - първите съдействат на правосъдието, вторите му пречат.

Тема Обърни внимание на здравето си...нови [re: ex-Pesho]  
Автор Любо ()
Публикувано03.03.00 17:55



"щом е обявен за търсен престъпник, американците с радост ще го предадат на който трябва (без значение дали са го избрали преди това за президент). " Усвоил си лицемерието много бързо!Лесна работа за комунист със философски факултет!Интересно колко пъти можеш да ми посочиш случаи когато американците са съдействали да предадат в ръцете на правосъдието "нашите момчета" които са сгафили в определен регион на света?Или ще кажеш че такива случаи са рядкост?Най-вероятно ще го чуя имайки предвид "правната" ти и философска подготовка!!!

Тема :))))нови [re: Любо]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано03.03.00 20:02



Ех, Любо! Те американците на два пъти в последните 30 години си разследваха президентите, един път успешно, един път неуспешно, но май има доста хляб да изядеш докато чугунената ти глава смели смисъла на този факт. Иначе много ми е забавно хора, които ронеха сълзи и замечтано си спомняха за времената на бай Тошо да ме наричат комунист ... :)))) Наглост без коментар ...

Тема Объркани опити за мислинови [re: Бял Равнец]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано03.03.00 21:59



Г-н Бял Равнец, Струва ми се че не сте си направили труда да поразмислите върху това, което коментирате запалено и емоционално, и ... коментарите Ви са нелогични, непоследователни и дълбоко погрешни. Човек, имащ желанието да посочи неиздържаността на мислите Ви, не ще има трудност по принцип, а само затруднение откъде да започне. Съдът в Хага е съд не на САЩ, а на ООН, където членува не само САЩ, но и нашата страна. Прокуратурата към този съд е решил, че трима сръбски граждани - Слободан Милошевич, Радован Караджич и Ратко Младич се подозират за чудовищни престъпления, издал е обвинения спрямо тези господа, съдът ги е призовал да се яват и след неявяването им е издал заповед за задържането им. Не само САЩ, но и ВСИЧКИ СТРАНИ-ЧЛЕНКИ НА ООН СА ДЛЪЖНИ ДА СЪДЕЙСТВАТ ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА РЕШЕНИЯТА НА ОРГАНИТЕ НА ТАЗИ ОРГАНИЗАЦИЯ СЪГЛАСНО НЕЙНИЯ УСТАВ. Ако някой от тези господа попадне на българска територия СЪГЛАСНО БЪЛГАРСКИТЕ ЗАКОНИ, ТОЙ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ПРЕДАДЕН НА СЪДА НА ООН В ХАГА. Правителството на САЩ не обяви наградите "ей така безпричинно", както изглежда на Вас, а по съвсем основателни причини - всеки основателно заподозрян за престъпление трябва да бъде предаден на съд, всяка страна трябва да изпълнява задълженията си според устава на ООН. Класификацията "необикновенно и направо идиотско предизвикателство" спрямо усилията на една страна да предаде на съда на ООН заподозряни за страшни престъпления говори много за автора й - той може да мисли същото и за усилията за предаване на правосъдието на престъпниците от Третия Райх, от Камбоджа, от Руанда. Твърдението "Представят си сякаш все още живеят в Дивия Запад и шерифа има правото да обявява награди за главите на еди кого си, ако бъде заловен жив или убит." е страшно незряло и провинциално. Швеция ни най-малко не е "Дивия Запад", но тук има обявена награда от 3 милиона крони за този, който помогне за залавянето на убиеца на Олоф Палме, министър-председател на Швеция (за убиец на само един човек, докато въпросните сръбски граждани са заподозряни за избиването на десетки хиляди хора). Ако не ме лъже паметта и българските следствени власти бяха обявили награда за залавяне на убиеца на г-н Луканов. Млади господине, награди за съдействие за залавяне на престъпници се практикуват широко в света. Залавянето на престъпници не е лесна работа и всички законни средства, включително и парично поощрение, са оправдани - "невинният" Караджич потъна вдън-земята, "невинният" Младич си направи пластична операция и е разумно чрез пари да бъдат изкушени, тези които знаят къде и как се укриват заподозряните. Предаването на заподозряните на Съда на ООН в Хага не означава "обезглавяването" им, както се струва на Ваша милост - този съд може и да осъди и да оправдае. "Ето на какви отвратителности са способни лицемерните американци. Самоопределят се като умиротворители, хуманисти и незнам си още какви, а всъщност са си чисти провокатори и гадняри." Млади господине, Вие отново се изразявате крайно неуместно - почти като националрасист. ОТКЪДЕ ТОВА САМОЧУВСТВИЕ У ВАС ДА ЛЕПИТЕ НЕРАЗУМНИТЕ ВИ ЕПИТЕТИ НА ВСИЧКИТЕ 267 000 000 АМЕРИКАНЦИ! Надявам се някога да чуете как например в Сърбия, а и другаде някои като Вас се изразяват за "българите" въобще, за да добиете представа за разпуснатостта на Вашия език. Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Объркани опити за мислинови [re: Иван Иванов]  
Автор Бял Равнец ()
Публикувано04.03.00 09:48



Господин Иванов, не разбрах дали самата Сърбия члунува в Хагският съд. Споменахте за България, но не и за Сърбия. А в случай, че Сърбия не членува в този съд, то другите му членове нямат никакво право да съдят хора, принадлежащи на сръбското общество. Има и нещо друго, също много съществено. Обявените за престъпници и обвинени в " чудовищни престъпления " сръбски граждани, дори и да са извършвали някакви престъпления, те са го правели в зависимост от държавната позиция, която са заемали. Може и да са издавали заповеди за избиването или разстрелването на хора, които за сърбите са били също престъпници, но това е ставало докато тези сръбски генерали и главнокомандващи са били на служба. С други думи, каквото са вършели е било тяхно задължение, дълг. Както се казва-на война като на война. От действията на тези " престъпници " са зависели огромен брой сръбски граждани. Обвиняемите лидери са защитавали сръбското население в районите, където вероятно са извършвани тези предполагаеми престъпления. Никой няма право да съди човек, правещ всичко възможно да защити собствения си народ. Сръбските главнокомандващи са били принудени и заставени да защитават и бранят граждани на страната, към която те принадлежат и към която са поели задължения и отговорности. Както казах- на война като на война! Американците възнамеряват да разлепят над 6000 " рекламни " плаката из различни градове и села в Босна, Херциговина, Сърбия, Албания, България, Румъния и Македония. На тези плакати ще са поставени снимките на тримата сръбски герои. А това не е просто лицемерно деяние. Аз бих го определил като чудовищно престъпление. Вие ми обяснявате, че награди за залавянето на обвинени в престъпления хора се дават в много страни, и че са един от основните ефикасни методи, използвани за залавянето им. Добре, съгласен съм, че това е вярно, но съм изцяло против прилагането на подобни начини за залавяне на хора. Поощряването и подстрекаването на хора към действия, с които се улеснява залавянето на обвинените " престъпници " е крайно нецивилизована постъпка. Такива неща са потресаващо гаднярски. А когато хора, живеещи в страната, управлявана от същите тези " престъпници " биват стимулирани към действия с цел залавянето на събствените им президент и други държавни ръководители-служители на народа, това е вече лицемерщина и зверщина. Само американци и някои други врагове на сърбите са способни на такива извергщини. Господин Иванов, парични поощрения и изкушаване пред подобни предизвикателства е неоправдано. Истинско унижение за сръбския народ е по улиците на градовете и селата, в които сръбски граждани минават, да се разлепят плакати с образите на президента и лидерите им, с цел залавянето им. Особено да се изписва в какъв размер ще е наградата. Това е отвратителна операция от страна на САЩ и държавите, членуващи в органицацията на Хагският съд. Господин Иванов, нямах в предвид да пречислявам всичките 274 милиона американци към лицемерните хора, заслущаващи да бъдат критикувани и обвинявани в нецивилизовани действия. Но и самите американци, имащи право да гласуват не са съвсем невинни, защото те са избрали и подкрепят техните си управляващи. Изобщо мнозинството американци не обръщат никакво внимание на действията, провеждани от техните управляващи в Европа. А на малкото 5 % американци, които се интересуват и са загрижени за това какво техните управляващи правят в Европа и които дори бяха против бомбардирането на Югославия, изобщо не се отделя внимание и уважение от страна на управляващите. Хората от американското правителство напоследък отново са си самодалири твърде много власт и въобще не се съобразяват с мнението и желанието на народа. Господин Иванов, аз съм балгарин и никога не бих съдействал за улесняването на залавянето или самото залавяне на някой виден или не толкова известен и влителен българин, който е бил обвинен в извършването на престъпление. Не бих съдействал, дори и да съм в състояние да го направя, дори и мене да ме обвинят в прикриването на " враг на народа " Да ме осъдят, пак няма да издам " нарушителя ", не само защото е българин, но и защото знам какви убийци и врагове са тръгнали да съдят невинни хора. Казвам невинни, защото престъпленията и греховете на самите съдници в Хага са ненадминати по варварщина и чудовищност и престъпленията на обикновените хорица по никакъв начин не превъзхождат и не са по-наказуеми от тези на върховните съдници. В САЩ може и такава да е системата, че " престъпниците и враговете на народа и нарушителите на международните закони " да бъдат подлагани на преследване и съдене и всеки гражданин да се чувства задължен да участва в излавянето на обвинените хора, и това всичко е наистина така, защото в американските училища с подобни " учения " се промиват мозъците на американските деца. Но това говори за демокрацията в САЩ. Тази страна-континет, империя все повече започва да наподобява Съветския Съюз и системата в него от времето на Йосиф Висарионович Сталин. Много пъти съм слушал как македонци и сърби говорят с лошо за българите, и то не само такива като мене, а хора високо образовани, интелигентни и учени хора като Вас. И го правят не безпричинно. Мразят ни, презират ни, ненавиждат именно защото в техните очи ние сме продажници и предатели. Защото подкрепяме НАТО и защото споделяме американската идея за десърбиризирането на Балканите и защото сме съседи на сърбите, а се възхищавахме от това как непобедимите американци неоснователно и безпричинно разгромиха сръбския народ и унищожиха страната му. С уважение


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.