Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 11.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо го усуквате за днешния албански расизъм?нови  
Автор Момчило Трайкович ли съм? ()
Публикувано24.02.00 18:55



Без да се впускам в подробности, защото всеки е по малко прав. Просто не мога да понасям днешното масово насилие в Косово срещу сръбското и другото неалбанско население, което едва ли трябва да изкупува с живота и имуществото си вината на Милошевич. Не мога да приема спокойно и разрушаването и оскверняването на христианските храмове. Не мога да приема отделни хора да живеят в гета, а други десетки хиляди бежанци да остават извън световните новини, само защото не са албанци и не подкрепят пропагандните тези на НАТО отпреди няколко месеца. Накрая, дразни ме лицемерието и двойният стандарт на Запада, както и пълното му неразбиране на проблема. ще пуснат албанците в северна Косовска Митровиця, за да изгонят, наплашат, плячкосат и т.н. и последните сърби.

Тема не го усукваме, просто сме безпомощнинови [re: Момчило Трайкович ли]  
Автор П.М. ()
Публикувано24.02.00 19:14



Което трябва да се признае, България МНОГО ПО-ЛЕСНО можеше да дадЕ (и дАде) въздушното си пространство на НАТО, отколкото да измисли и въведе в действие каквато и да е инициатива в защита на сърбите в Косово. Така че няма какво да се спори: по въпроса за албанските изстъпления в Косово можем да бъдам само единодушни... както и да се убедим как нищо не можем да направим. Колкото до двойните стандарти на Запада, те не са толкова очевидни. Ако сърбите не бяха избягали толкова бързо, сега щеше да има повече Митровици и щеше да се пука яко... не заради, а въпреки KFOR. Западът стои с вързани ръце, защото се оказва, че освен да навре албанците в гета, друг начин да спаси сърбите в Косово няма.

Тема не го усукваме, просто сме безпомощнинови [re: П.М.]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано24.02.00 22:07



Наистина нищо не можем да направим конкретно, за да въздействаме на Тачи и пасмината му. Но поне може да не му се навираме.На най-високо държавно равнище, маскирано като "партийно".

Тема не го усукваме, просто сме безпомощнинови [re: той НЕ е]  
Автор Венко ()
Публикувано25.02.00 01:56



А аз си мисля, че на Тачи и тези като него по-често трябва да заявяваме, че не сме съгласни с албанския екстремизъм и сме за нерушимост на границите на Балканите. Което и направихме. Не да ги отминаваме с презрително мълчание, което най- вероятно ще се изтълкува като мълчаливо съгласие. А за безпомощността мисля също не сте прави. В Косово имаме полицаи. Изпратихме и взвод. Може и да не е много, но не е "безпомощност". Даже онзи ден показаха по EuroNews български полицай как превеждаше нещо на другите.

Тема Не сме безпомощни а съучастници!нови [re: Венко]  
Автор Любо ()
Публикувано25.02.00 04:51



Ма мале само как помагаме в борбата с албанския екстремизъм!!!Като каним Тачи и Джафери на раздумка!!!За да може след време и Македония да пламне!!! Мен ако питате съм си казал мнението отдавна!Ако Запада беше пресякъл каналите за спонсориране на АОК и беше обявил Косовския проблем за "вътрешна работа" на Югославия досега всичко щеше да е приключило.Още повече че далеч не всички албанци бяха готови да сътрудничат на Тачи и компания.Но видели че ги поддържат такива сили и най-загубените от тях решиха че сега е момента да се самоопределят! Да ние сме съучастници!И е време да го признаем!С наша подкрепа(макар и само на думи) беше формирана една нова държава в разрез с досегашното статукво ненарушавано цели 50 години.И всички простотии за "неотделимост" на Косово от границите на Югославия са нещо за което не ми се говори!Как мисли някой че сърби и албанци ще се прегърнат отново,ще се женят помежду си,ще имат общо данъчно събиране(и разпределение)!!!,общи фондове!!!,общо здравно и пенсионно осигуряване!!!Ако питаш днес 1000 сърби съгласни ли са на това ще те пребият с камъни!Едва ли ще има един да се замисли дори!Няма връщане назад!И ако Мадлин Олбрайт мисли че с приказки ще се справи с тъпите албанци по-добре отсега да си подава оставката!И военните пак да стягат самолетите - този път за да ги ползват срещу албанците...

Тема Не чувствам никаква винанови [re: Любо]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано28.02.00 11:00



Първо, Любо, какво имаш срещу Джафери?!?! Аз мисля, че нещата могат и да се опростят. Първо, никой, освен държавите от ЕС и НАТО не беше толкова категоричен в официалните си документи, че е за "многоетническо Косово". Освен това този казус беше поставен като вододел - дали е тест за успеха. Второ, сърбите ДОКАЗАХА, че не са в състояние да управляват едно многоетническо Косово. Затова и им беше взето. Трето, може би около КФОР и стиковката там има грешки. Но това че моята страна участва в общата воля за налагането на мир и подчертавам, МНОГОЕТНИЧЕСКО Косово, ме кара не само да не чувствам вина, но и да смятам, че и сърбите, и албанците, трябва да са ни благодарни. Колкото до коридора, става ми все по-смешно: Трябваше да сваляме "рапторите" с нашето ПВО ли? Ами ако е нямало санкция за ударите в Косово, трябваше ли им нашето разрешение за прелитане?? :)))))

Тема КФОР същo ДОКАЗАХА, че HE са...нови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Cool ()
Публикувано28.02.00 12:11



....в състояние да управляват едно многоетническо Косово. V Kosovo drugo osven albanci i KFOR niama. Pita se na tiah shte im bade li "взето", kakto na surbite...

Тема Не чувствам никаква винанови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Момчило Трайкович ли съм? ()
Публикувано28.02.00 12:11



Абе и аз не чувствам вина за това, че Милошевич беше изгонен от Косово, но чувствам вина за начина, по който беше направено това - с бомбите с обеднен уран над мирните сръбски граждани, с йезуитската пропаганда, която замъгли разума дори на западните демократични граждански общества...Спомнете си как някак неусетно бомбардировките преминаха от военни към стопански, а после и към граждански обекти. Спомнете си за болницата, дето удариха накрая. Спомнете си и за арогантността при атаката срещу телевизията в Белград. Не, това не бяха случайни "грешки". И отново, Милошевич може би е диктатор и е добре да се махне не само от Косово, но и от Сърбия. На какво са виновни обикновените сърби? На него ли да вярват или на Запада (т.е. НАТО)?! Повтарям, най-вече ме дразни двойният стандарт на Запада. А че КФОР не може и не желае многоетническо Косово, е вече ясно. Предстои интересно развитие там - във политически, военен и пропаганден аспект.

Тема Не чувствам никаква винанови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Любо ()
Публикувано28.02.00 17:07



"Първо, Любо, какво имаш срещу Джафери?!?! " Отговарям направо:патрони,въже,нож,напалм,отрова,газ или каквото там си избере! "Второ, сърбите ДОКАЗАХА, че не са в състояние да управляват едно многоетническо Косово. " Добре че KFOR ДОКАЗАХА че са в състояние!Че какво щяхме да правим иначе... "МНОГОЕТНИЧЕСКО Косово" Изчакай още година! "но и да смятам, че и сърбите, и албанците, трябва да са ни благодарни" Що не питаш и едните и другите? "Трябваше да сваляме "рапторите" с нашето ПВО ли" Ей виж тука изпростяхме съвсем!Никой не е очаквал да се мъчим да сваляме НАТО-вски самолети!Въпроса беше да се правим на тапи и да обясним на всички че не може малка България да се навира между шамарите и в същото време не желае да си разваля отношенията със съседите пък дори и ръководени от Милошевич.Сега не спечелихме нищо но загубихме уважението на всичките си съседи(не само на сърбите).

Тема КФОР същo ДОКАЗАХА, че HE са...нови [re: Cool]  
Автор Бял Равнец ()
Публикувано29.02.00 05:00



Cool, разбира се, че Косово ще им бъде отнето. Тяхното присъствие там е нежелано от никого. Американци и западноевропейци нямат работа в Югославия и на Балканите. Те не само, че не са способни да създадат и управляват едно многоетническо Косово, като една от причините е, че там вече почти няма сърби, но и не са способни самите себе си да опазят от въоръжените албански банди. Със стоенето си там тези армии просто забавят бъдещо разрешение на конфликта между самите сърби и албанци, което е неминуемо. Сърби и албанци заедно не могат да съжителстват. Сигурен съм, че след време сърбите отново ще си управляват косовските земи и пропъдените от там сърби ще могат спокойно да се завърнат по селата си. Сърбинът е сърбин, не се дава лесно. Ще видите, че ще си възвърнат каквото им беше насилствено отнето от американците и албанците. KFOR не могат вечно да стоят там. Сега като се засилят инцидентите "умиротворителите" по свой избор ще се махнат. Те разбират, че колкото по-дълго стоят и се месят в живота на хората там, толкова обстановката се влошава и става по-опасно както за тях, така и за съседните райони.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.