Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 12.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Испания, например...нови  
Автор Безродник ()
Публикувано25.02.00 02:54



Да речем, че някому или на някаква "международна общност" не се харесва Испания, понеже там някакъв автократ се опъва на Нато, не си отваря пазарите, суверинитетничи и т.н. Да речем, че на първо място въпросната общност обяви тази държавна формация за "изкуствена държава". Страна с разни национални идентичности с претенции за суверинитет, каталанци ли не щеш, галицийци ли, от които най-профилирани са баските: своя история, свой език, били в Иберия далеч преди всички останали и т.н. Да речем, че се намери сериозна сила, която да застане тихомълком зад някаква ЕТА (или дори да я създаде!), да я тренира, да я въоръжава, да й осигурява международен PR. Да речем, че тази "освободителна армия" спечели симпатиите на повечето неангажирани баски поради реалните демократични дефицити в страната, издигне на знамето си безкомпромисно искане за етно-национална държава и тръгне да тероризира местните испанци, да убива полицаи и т.н. Да речем, че централата на властта в Мадрид реагира, както си знае, с държавен терор ( какъвто имаше по времето на Франко, например, само че той бе в Нато, демократът, пардон.) Да речем, че репортажи за жертвите на държавния терор с подобаваща оркестрация ден след ден заливат вестниците и телевизионните екрани, докато един ден граждани и политици викнат: Докога! Няма ли край! Хуманитарна акция!Колко годинки ще са нужни по този тертип за разфасоването на Испания? Само че на ЕТА няма кой да помогне, нейният терор предизвиква международно възмущение, а и по време на каудилиото, когато "гвардия сивил" не си поплюваше, а трепеше наред, никой и не помисли да се вслушва във воплите за национален суверинитет на тероризираното малцинство, защото, да речем в Навара, то имало 90 процента мнозинство. Но Испания не е Югославия, Навара не е Косово и ЕТА не е АОК, а и аз какво съм се разприказвал, сякаш не ме чака утре работа. Ех, де да продавах базуки! BdW, да е чувал някой, че френскте каталанци едва от 15 години имали право да си упражняват публично езика? Преди това - пълна забрана? И аз не знаех, но ето на, разказа ми го една бабичка в една църква в Перпинян. Проверих, вярно било.Такива ми ти работи.

Тема Леко с мокрите сънищатанови [re: Безродник]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано25.02.00 04:23



Ако си забелязал случайно "никой и не помисли да се вслушва във воплите за национален суверинитет на тероризираното малцинство" защото самото малцинство не надава никави вопли и активно противостои на опитите на ЕТА да го радикализира. Докато в другия случай 90 процентното малцинство ясно си поиска правото на самоопределение, но шефа ти не им го даде и предпочете малко да ги поизчисти.

Тема Испания, например...нови [re: Безродник]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано25.02.00 10:29



Безродник, Не си ли помисляш отвреме-навреме, че отричането на нацията и държавата налива вода в същата "мултикултурна" мелница, дето често-често функционира направо като месомелачка?

Тема Наистина, какво си се разприказвал...нови [re: Безродник]  
Автор П.М. ()
Публикувано25.02.00 10:50



Темата ти е глупава. Какво ни вълнува нас Испания?

Тема Испания, например...нови [re: Безродник]  
Автор Безродник ()
Публикувано25.02.00 10:52



Не, защо? А тя, месомелачката, на всякакво гориво работи, на национално и на антинационално. А що се отнася до мултикултурната мелница - аз съм нейна жертва, какво да правя с майка туркиня и баща румънец, само един дядо българин си имах, а той циганин беше... Какъв да се пиша аз знам ли?

Тема Безродник, ti....нови [re: Безродник]  
Автор Cool ()
Публикувано25.02.00 11:00



... da ne si rodnina na Kostov? S toz "дядо циганин" zapochvash da mi stavash samnitelen. Ili puk drugia ciganin - plovdivskiat mango, deto se predstavia za Prezident? Ako se sudi po prikazkite ti, ne bi triabvalo da si, ama znae li chiliak?:-)))))

Тема явно си направил сбор уравнениенови [re: Безродник]  
Автор П.М. ()
Публикувано25.02.00 11:51



турчин, плюс циганин, плюс румънец, равно на благоверен сърбин.

Тема Не познанови [re: Cool]  
Автор Безродник ()
Публикувано25.02.00 12:29



По циганска линия съм между другото пряк потомък на Захари Стоянов от русенските му любовни подвизи. А сборът прави не сърбин, а балканец.

Тема Ozadachen sam... [re: Безродник]  
Автор Cool ()
Публикувано25.02.00 12:46



Saglasen, che "сборът прави не сърбин". No "балканец"? :o Az lichno se schitam za balkanec samo dokolkoto sam bulgarin. A vizhdam, che ti postaviash "балканецa" na purvo miasto. Ili gresha?

Тема Ozadachen sam...нови [re: Безродник]  
Автор Безродник ()
Публикувано25.02.00 13:25



Правилно си видял. Ами като не мога с това потекло да се нарека българин?


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.