Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 16.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вярно ли е, ченови  
Автор Бял Равнец ()
Публикувано17.02.00 03:12



някаква американска корпорация от Вирджиния е решила да строи ТЕЦ в югоизточна България и възнамерявала да се започне от тази година като ще инвестирала около 750 милиона щатски долара?

Тема Вярно ли е, ченови [re: Бял Равнец]  
Автор http://www.nationalradio.bg/ ()
Публикувано17.02.00 03:32



16.02.2000, 19:00 По повод разпространеното съобщение на Агенция Асошиейтед прес‚ че Американската корпорация AEC ще строи и експлоатира топлоелектрическа централа за 750 милиона долара в Югоизточна България‚ като конкретно се визира площадката на ТЕЦ Марица-изток-1‚ от Националната електрическа компания съобщиха‚ че разговорите за момента са на техническо ниво. Не е завършена процедурата по изготвянето на оценка за въздействието на проектираната нова централа върху околната среда. S edna duma, AEC oshte ne sa preveli "10te %".

Тема Вярно ли е, ченови [re: http://www.nationalr]  
Автор Любо ()
Публикувано17.02.00 05:29



Вярно е!Днес дори имаше публичен дебат за възможния екологичен проблем в района със участие на живеещите там!Даваха кадри по телевизията. Моето мнение - което е добро е добро!Обаче една тъничка мисъл ме гризе.Старта на експлоатациата на обекта странно съвпада със закриването на първите два блока на АЕЦ.Дали пък в упорития натиск не са замесени фирми като АЕС!?

Тема Вярно ли е, ченови [re: Любо]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано17.02.00 10:45



Възможно е. Нищо не бива да се изключва като вероятност. Само че, Любо, не се сърди, ама разсъждаваш като типичен българин. :))))) Не може ли да бъде вероятно и другото, позитивно тълкувание - американците се опитват да ни помогнат, и именно защото се закриват реактори, ни помагат за стабилизацията на енергетиката? :))) Е, така помагат и на приятеля си Турция, но пък и ние печелим - все пак това си е крупна инвестиция, да не говорим за ефекта върху заетостта в региона. Верно, американците си правят сметката, ама защо да не е възможно да имат и благородни подбуди?

Тема Вярно ли е, ченови [re: Любо]  
Автор Pivoto ()
Публикувано17.02.00 12:03



Любо сделката е проста: С гаранциите на държавата американците инвестират, след което продават на НЕК тока по фиксирана цена от 4 цента на киловат. Това независимо от нуждите на енерго системата. Каквото се произведе ще се плати от НЕК дори да иде за пълнене на ПАВЕЦ Чаира. Само искам да напомня, че НЕК ще продава на Турция по 3.5 цента на киловат. Това споразумение е за 10г. период.

Тема Вярно ли е, ченови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Любо ()
Публикувано17.02.00 15:24



Ами че аз съм си българин!Освен това съм зодия Рак чийто девиз е "аз се съмнявам".После като гледам и ти слагаш усмивки като говориш как американците идват да ни помагат.Няма американец на този свят дето е тръгнал ей тъй безкористно да помага на някакви си българи! Инвестицията е наистина крупна но заетостта няма да бъде кой-знае колко голяма.Персонала ще бъде много намален поради високата степен на автоматизация на обекта.Хората отсега си го казват - да не се залъгват живущите наоколо. И все пак дай боже повече такива инвестиции!Макар че за нас остава по-тежката част - копането на въглищата и плащането на тока :))))

Тема Вярно ли е, ченови [re: Pivoto]  
Автор Любо ()
Публикувано17.02.00 15:27



Ами хубава сделка!Айде да си направим една централка и ние бе човек!С такива гаранции празно няма да има! Ако е вярно то значи неслучайно съм се съмнявал в нещо нередно.Нали съм си българин а и живея в България...

Тема "помогнат"? [re: Генерал Антонеску]  
Автор П.М. ()
Публикувано17.02.00 17:05



Чак пък да помагат - просто се освобождава ниша за производство на електроенергия. Освен това новият ТЕЦ ще компенсира не ядрените реактори, а старите единици Марица-Изток, които също излизат (излезли са?) от експлоатация.

Тема Вярно ли е, ченови [re: Pivoto]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано17.02.00 21:04



Тука става дума за Марица-Изток 1, а не за Марица-Изток 3. Има разлика. Колкото за цените по които ще се продава от Марица-Изток 3 НЯМА никъде в печата достоверна информация, а само спекулации по темата. Съответните клаузи на договроа са секретни и не защото крият някаква неизгодна сделка, а защото такива подобни сделки предстоят за всички български централи, съответно и пазарлъци, при които не е изгодно другата страна отсреща да ти знае цените на които си работил във вече станали сделки. Между другото, по-долу питаше къде е манната небесна. Далеч съм от това да профанизирам нещата като теб и Любо, но ще ти обърна внимание че сделките с американците за Марица 1 и 3 се точат още от времето на Жан, но едва СЛЕД Косово изведнъж тръгнаха към финализиране. Пак СЛЕД Косово се появи и голям германски концерн за Марица 2. СЛЕД Косово, в последния момент, но вече беше много късно, се появи и нов кандидат за БТК - американската GTE. Сега доколкото разбирам са си подновили интереса на фона на циганията с гърците и холандците. Въобще на мен ми е много странно как някои хора отказават да признаят очевидното - големи западни инвестиции ОТИВАТ само в държава, която БЕЗУСЛОВНО е техен съюзник. А посещението на Клинтън беше точно това - официално признаване на НОВИЯ статус на България. Е, само наивници могат да очакват че до два-три месеца след това те трябва да станат богати и в личните им сметки да се изсипе манната американска под формата на пачки, но май в България е пълно с неорентирани младежи.

Тема Вярно ли е, ченови [re: ex-Pesho]  
Автор Любо ()
Публикувано18.02.00 02:08



Е те и ултиматумите за АЕЦ "Козлодуй" тръгнаха веднага СЛЕД Косово ама кой ти забелязва!Важното е че те идват в резултат на НОВИЯ статус на България.А той е БЕЗУСЛОВНО да прави това което и се нареди отвън и много да не разсъждава...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.