Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 11.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Утопия ли е?нови  
Автор Ивайло Нинов ()
Публикувано24.01.00 21:26



Бих искал наистина да разбера мнението Ви, а не да предизвикам биполярен спор. Мислите ли, че е утопия разширението на ЕС на изток, включващо Русия и вероятно изключващо Великобритания? Струва ми се, че едно такова решение витае във въздуха поради следните причини: Русия има технологии и практически неизчерпаем "мозъчен потенциал" - Западът - пари. В определен момент за САЩ ще е по изгодно да укрепят позициите си в двете Америки, вместо да се разпиляват по целия свят. Исторически Русия е играла значителна роля в много европейски военни съюзи, доказала е доста ниския си икономически "праг на оцеляване" - т.е. ембарго за нея е неприложимо, а война - самоубийствено решение, изолацията и вече като че ли почва да става опасна. Руско-немски съюз би бил дори психологически оправдан /а и е изпробван в близкото минало - крахът му по вина на англосаксонската дипломация не е гаранция да следващ неуспех/, а руско-френските връзки са заложени в темелите на руската държавност /съзнателно не коментирам Православния свят/ С враждебно или дори неутрално настроена Русия на границата си ЕС никога не би бил напълно стабилен, да оставим настрана, че въпросът с Прибалтика /а вероятно и Сърбия/ би останал вечно висящ /не знам каква е правната стойност на приемането "по принцип" на Сърбия в СНГ, но не бих си позволил да го пренебрегна/. Не съм специалист, но дори да Ви прозвучи смешно усещам, че това не е всичко, и че близкото бъдеще ще предостави поводи за мислене в тази посока.

Тема Утопия ли , да!нови [re: Ивайло Нинов]  
Автор Михайловски ()
Публикувано25.01.00 01:41



Дараги Иво, не грешка Русия е бита карта тя ще се разлага бавно и то заради енергийня си ресурс , а мозъците на галава от населението са им изтекли повече от нашите...САЩ няма да спират помощите си към русия и или поне близките 2-3 години. Следващите световни кризи са в посока Пакистан,Индия ,КИТАЙ , Камбоджа и Корея северна и южна в тази част на света ще има много кръвопролития ...В Европа кръга се затвори ! ИТЕРЕСНО МИ Е КАК НАТО ЩЕ СЕ ПОТИВОПОСТАВИ НА КИТАЙ и дали няма да има необходимист от ново преразпределение на супер силите т.е. нова световна война! Русия е единсвения възможен посредник в един такъв деликатен проблем последиците от който няма нужда да споменавам какви могат да са...но това в близките 2-3 години след това незнам какво можем да очакваме...Защото азиятците са пълни с атомни бомби!

Тема Утопия ли , да!нови [re: Михайловски]  
Автор Любо ()
Публикувано25.01.00 05:43



Не се съгласявам че Русия е бита карта!Господин Нинов подчертава че тя е "доказала доста ниския си икономически "праг на оцеляване".Така че някакви си чеченци или други такива едва ли могат да я разтърсят толкова сериозно че да се разцепи!Не изключвам обаче един "урок" както се подхвърля в една от по долните теми.Имам предвид използване на ядрен удар върху някой непокорен народ.На това руснаците са способни ако ги управлява някой идиот!Затова мисля че варианта Путин не е чак толкова лош!Още повече че един такъв урок би отприщил серия подобни инциденти.Сам подчертаваш че азиатците "са пълни с атомни бомби". Мисля че всеки кретен със завършена ядрена енергетика може да се справи с направата на такава.Преди година дори открих един такъв сайт който подробно обясняваше по Интернет та да може и последния идиот снабдил се с нужните материали(не особено голям проблем) да си направи ядрено оръжие.Слава богу сайта го закриха но не съм сигурен че не се е появил на някой друг адрес. Пакистан - абсолютно си прав!Индия - също!Предвиждам големи кланета там! Камбоджа - къде ти хрумна?Те не могат да се оправят още от Полпот! Китай - не мисля че имат такива намерения!Пък и ако вземат да си развяват много коня американците ще им спретнат една икономическа кризичка като тая преди година! Корея - може!Северните огладняват систематично.А южните се оказаха не поредното икономическо чудо а поредния надут с американски капитали балон който заплашва да се пръсне под тежестта на 170 милиардния външен дълг - почти съизмерим с нашия предвид населението. Така че разширението на ЕС на изток е възможно!Даже бих казал желателно!Господин Нинов е пропуснал наред с другите аргументи и огромния енергиен потенциал на Русия!Особено необходим на обеднялата в енергийно отношение Европа.Знаете ли че проблема на следващия век ще бъде питейната вода!А Русия притежава ПОЛОВИНАТА от световните запаси на прясна вода! Единствения проблем който стои пред такова разширение са ПАРИТЕ!Не мога да се съглася с мнението на г-н Нинов че Европа има достатъчно пари за да "оправи" Русия!Още повече че тя е доказала че е първокласен консуматор.Така че първо руснаците трябва да извървят своята част от пътя та тогава да мислят за Европа!Не че е много трудно!В Москва при последното си посещение видях хора които живеят като римски патриции!Но отношението им към парите или по-скоро липсата на отношение и прахосването им с удивително лека ръка е нещо което трябва да се промени.Верно е че Русия е държава която се е отличавала винаги с голямото си класово разслоение но не мисля че и това е невъзможно да се промени!Времето ще покаже!Надявам се че на руския народ ще му писне да е все беден! Пропуснат е един важен вариант за бъдещи световни проблеми!САЩ!Да не съм сбъркал!Въпреки всеобщото мнение не мисля че Щатите са образец на стабилността.Всеизвестни са огромните трудности които срещат службите за сигурност в опазването на крехкия етнически мир в Америка.А че той е крехък подсказва случая Родни Кинг.Само отпреди няколко години!Не трябва да се забравя и един немаловажен факт че САЩ посрещна 2000 година с незавидната бройка от 2 милиона затворници!На първо място в света на глава от населението!!!Една странна цифра за държавата с Великата демокрация!Особено предвид че само преди 10 години тази цифра е била два пъти по-малка.Моето лично мнение е че ако почне нещо по-голямо тази велика държава направо ще експлодира и разпада на СССР ще прилича на училищно сбиване.Надявам се да не съм прав!Надеждата ми се крепи на силата на американската военна машина - засега най ефикасната в света! Поздрави! Любо

Тема Май данови [re: Ивайло Нинов]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано25.01.00 05:46



Уважаеми Ивайло, Страхувам се че наистина твоята идея е утопия. Русия не преставлява никакъв интерес за Запада - достъпа до неизчерпаемият мозъчен потенциал (това е предмет на друг спор) е възможен с далеч по-евтини средства (работни визи) от присъедняването на Русия към ЕС и се осъществява активно в момента. Русия е изключително изостанала тъкмо откъм технологии, защото те не успяха да на намерят онзи социален механизъм, който до оплозотворява индивидуалния интелект на иначе талантливите научни кадри. Тъкмо в това е разликата между технология и теория. Нагледен пример е факта че руски учен открива принципа залегнал в стелт-технологията на модерните изтребители и бомбардировачи, но същия този учен в момента работи не в руско конструкторско бюро, а в американската корпорация Нортроп. В контекста на същата технология е за отбелязване също факта, че САЩ имат няколко ескадрили самолети с такава технология, които в момента са в бойно дежурство, докато Русия има в изправно работещо състояние цифром и словом само 4-ри самолета. За останалите няма средства за поддръжка. За природните богатсва да не говорим - Запада отдавна се е отказал от владеенето по някакъв начин на територии като средство за достъп до суровини. Великобритания въпреки нейната опърничавост ВЕЧЕ е част от Европа и е абсурдно да се мисли че някой ще я остави извън нея или тя ще поиска да не бъде в нея. Хората си знаят интереса. Самата идея САЩ да се затворят в рамките на двете Америки (ако тръгне някой да я прилага) ще доведе до скоропостижен колапс на американската икономика. Никой от големите американски корпорации няма да го позволи. Така че Русия наистина е труп. Въпросът е кога ще се осъзнае това и кога ще стане трансформацията към някакви по-нормални и естествени държавни формирования на нейна територия, които да почиват върху интересите на реалните руски хора, специфични за всеки един регион от тази огромна земя, а не върху митове и легенди за могъщи империии от времето на феодализма.

Тема Утопия ли , да!нови [re: Любо]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано25.01.00 05:58



"Мисля че всеки кретен със завършена ядрена енергетика може да се справи с направата на такава.Преди година дори открих един такъв сайт който подробно обясняваше по Интернет та да може и последния идиот снабдил се с нужните материали(не особено голям проблем) да си направи ядрено оръжие.Слава богу сайта го закриха но не съм сигурен че не се е появил на някой друг адрес" Не си прав. Ако искаш ще ти дам адрес на който се обяснява надълго и на широко технлогията на ядрените бомби (цялата информация на сайта е подбрана или написна от един от авторите на американската неутронна бомба). Там ще видиш че дори и малка ядрена бомба е бая трудно да произведеш, дори при наличие на необходимите материали. Просто това наистина не е шашка или дори проста граната, а доста сложна технология. А най-интересното е, че дори и да имаш тази технология, направата на достатъчно мощна бомба, която да превъзхожда своя еквивалент в пластичен взрив, е въпрос на няколко специализирани завода. Иначе голям прас дали ще убиеш сто човека с неутронна бомба или с тротил. Втория начин е по-евин и по-достъпен. За останалото какво да ти кажа - мечтите за реванш умират последни. :)))

Тема Май данови [re: ex-Pesho]  
Автор Любо ()
Публикувано25.01.00 06:10



Не може бе Пешо да е труп една държава с ядрен потенциал да унищожи 20 пъти земята!С най-големите запаси на петрол,газ,прясна вода - тоест енергийно осигурена за векове напред!Със 170 милионно население което в момента гледа напред и нагоре.Историята показва че газени и убивани руснаците винаги са раждали интелигенция.Няма народ който да е оцелявал след такива геноциди!Само в тоя век аз ги виждам към 60-70 милиона жертви(не претенмдирам за представителност на данните) и пак не са толкова изостанали колкото ти се иска. Трансформациите вече си ги има!Отделните области в Русия се радват на значително местно самоуправление и все по-малък натиск отгоре.Ако не си забравил преди да решат да се правят на велики талибани и чеченците си бяха практически автономни.Това е и решението!Щатския принцип не е много лесно приложим в Русия пък и не е толкова нужен - все пак става дума за държава с доста по-еднородно население от САЩ.Както казах и по-горе времето ще покаже но си мисля че рано се радват тези дето копаят гроба на Русия.По-скоро обратния процес е по-възможен!Много от бившите републики не са в особено цветущо състояние откак са независими! Поздрави! Любо

Тема Утопия ли , да!нови [re: ex-Pesho]  
Автор Любо ()
Публикувано25.01.00 06:19



Дано да си прав!Поне по онези схеми които аз гледах не беше особено трудно(поне така си мисля :))).И все пак изнасянето на подобна информация в Интернет си е направо престъпление не мислиш ли!Още повече че не е ясна ползата от това!Само някоя беля може да се роди от подобни публикации. За какви мечти за реванш говориш?

Тема Май данови [re: Любо]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано25.01.00 06:26



Преди 20 години, когато бях войник, от зенитчиците нашето поделение ходеха на учебни стрелби някъде си из Средна Азия. Та си спомням как ми разказваха, как се случило там някакъв чисто нов руски Зил да се подпали. Шофьорчето успяло да изкочи от кабината и започнало да се вайка. Нашите момчета се опитали да го успокоят като си представяли какво му се пише за това че цял камион изгорял. Но той им казал - майната му на камиона, камиони колкото искаш - вътре в него имах стек цигари. Не знам защо, но винаги като започнат да ми описват безкрайните природни богатства на Русия все за този случай се сещам. Не забравяй Любо, че тази страна дето ти така и са възхищаваш на нейната способност да оцелява, от победител в последната световна война, от най-страшната ядрена сила на света, стигна дотам да проси от победените в същата последна световна война. Всъщност, има ли някой по-пресни данни за алкохолизма в Русия? Навремето май си спомням че май цифрата беше впечатляващите 60%. П.П. В момента Русия може да унищожи 20 пъти земята само при акт на колективно самоубийство - да си взриви всичките заряди в силозите и складовете. Иначе въпросните заряди просто не могат да стигнат предназначението си - т.нар. враг. Няма пари за доставката им :)))

Тема Malka popravka, Lubak!нови [re: Любо]  
Автор Sasho ()
Публикувано25.01.00 06:37



147 miliona naselenie! I ne samo niakoi ot bivshite respubliki, no i bivshite sateliti sa v plachevno systoianie, nai-veche zaradi "dobronamerenata i bezkosristna" pomosht (v syveti, zaemi, loshi sdelki, lekarstva s iztekyl srok za godnost, tserevitsa, koiato i svinete ne "sakat" da ia "ieadnat" i t.n.) na Zapadna Evropa i Sasht.Ami, drugo kakvo da ti kazha, che i pazar otdavna veche si niamame, a koi ni go otne i v chia polza nie sami go zdadohme - tova znaem! Interesno mi e dokoga shte se due sinia balon ... a kogato se spuka, kakvo?! A be, polozhenieto ni e tragichno, otkydeto i da go poglednesh!

Тема Май данови [re: ex-Pesho]  
Автор Sasho ()
Публикувано25.01.00 06:49



Kolko ruski idioshtini bih mogyl i az da ti razkazha... , no niama!:))) Rusnatsite sa mnogo priatni hora, koito predi nas bulgarite mnogo ni obichaha i dori poveche se radvaha na nashite olimpiiski i svetovni postizhenia v sporta otkolkoto na tehnite si!Syshtite tezi rusnatsi (mnogo ot moi poznati) za syzhelenie naistina sa se alkoholizirali, a niakoi ot tiah ili prevyrtiaha ili prosto se promeniha zhestoko - stanaha mnogo studeni hora.Edinstveno si go obiasniavam s fakta - bednostta i bezrabotitsata koito sa strashni neshta! I vse pak imam mnogo poznati, koito dori i pri tazi ne leka situtasia, v koiato zhiveiat zapaziha bodria si duh i tipichnoto gostopriemtsvo!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.