Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:34 11.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Всички са маскаринови  
Автор Алексей Стойков ()
Публикувано19.01.00 11:11



Отдавна не съм посещавал форума и искам да се намеся с нова тема. Виждам, че се е разгорял спорът около въпроса за вината и степента на вина.. На времето един високоуважаван от мене човек - военен от кариерата, казваше, че престъпление е убийството на един човек, убийството на повече е само тиражиране на престъплението. Така че, колкото и низвергната от Алеко да е позицията "всички са маскари", в някои случаи тя е вярна. 100% вярна е в случаите, когато държавници допускат разгаряне на война. За съжаление на Нюрнбергския процес се поставя прецедент: въпреки лайтмотива в защитата на нацистите: "ние се учехме от вас" - те са осъдени - чудовището Хитлер е във всички световни класации за злодей на хилядолетието, а чудовищата Сталин, Рузвелт, Труман, Чърчил - са герои, цитирани /Чърчил/ като идеолози на демокрацията!?!?!? Историята се повтаря. Сърбите са по-виновни, нищо, че престъпленията са де факто идентични. Те са дотолкова виновни, че е оправдано разрушаването на страната им. И то на столицата, където хората хал хабер си нямат да участват в погранични конфликти. Все едно по тошово време НАТО да обстрелва София, заради турците. Та кой тогава имаше право на глас! И последно: измества се темата: въпросът не е виновни ли са Милошевич, Караджич, Младич. Въпросът е: какво се постигна с намесата на НАТО? И то положително ли е? Извинете ме за словоохотливостта, ама нали дълго мълчах:-)))

Тема Всички са маскаринови [re: Алексей Стойков]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано19.01.00 11:39



Извинявай, ама ти сериозно ли твърдиш, че Рузвелт е злодей толкова, колкото Сталин и Хитлер?!?!?! Само сравни американските лагери с тези във владените от Германия територии и ГУЛАГ, и пак повтори същото... :) Колкото до това какво се постигна от операцията на НАТО, казахме го и по-рано: Възстанови се военно-икономическият баланс на Балканите, страните-нечленки на НАТО вече са с изравнени икономически и военно-технически показатели. Което, егоистично казано, е добре за България. Най-вече заради намалялата опасност за Македония от север...

Тема Всички са маскаринови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Алексей Стойков ()
Публикувано19.01.00 12:10



Да, но Сталин също не е осъден, нали? А и аз говорех за военопрестъпленията на територията на Германия - не знам откъде ти черпиш информация, но те определено са съизмерими с ГУЛАГ и Бухенвалд. Ако четеш на немски имаше информация по мрежата, даже мога да потърся къде беше.

Тема Всички са маскаринови [re: Алексей Стойков]  
Автор Венко ()
Публикувано19.01.00 12:41



Ше си позволя две кратки уточнения. Първо според мене по-точно би било да се каже "всички участващи в това са маскари. Финландците например защо да са маскари? И второ и сред маскарите има първенци. И тук не става дума за броене на жертвите на едните и на другите. Според мене критерия трябва да бъде кой какъв избор е имал. Според мене този, който е трябвало да избира между това да дадеш право на самоопределение на другия или да убиваш е далеч по-голяма маскара от този, който е трябвало да избира между собственото си право на самоопределение и това да убива. А след като се е стигнало до тук единствения критерий, който трябва да ни ръководи при формиране на позициите ни за изход от батака според мене е трайното мирно решаване на конфликта. Във всичко друго има много история, морал (всеки както го разбира), и какво ли не, само бъдеще няма. Спирам, че ще ми се карат.

Тема Всички са маскари [re: Алексей Стойков]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано19.01.00 13:19



Сталин е осъден по онзи специфичен начин, по който в Русия се гаврят с падналия тиранин... Така че самите руснаци имат някакъв принос в развенчаването на Сталин. Но, честно казано, без да има единица мярка за морал, Хитлер е на няколко обиколки след Сталин. Е, за това фактите са стотици хиляди томове, мисля че няма нужда да го доказваме. Не знам друг диктатор, който да е изтребвал толкова методично собствения си народ. А като казвам "Сталин", за мен това е метафора за първото поколение болшевики. Нито Ленин, нито Троцки, нито който се сетите оттогава не е по-добър. Не може да не се удивим от човек, чиято политика е довела до унищожаването на толкова твои сънародници, колкото са загинали от оръдията на врага ти /или от глад в резултат на това/ в най-кръвопролитната война. Има много цифри, с различни източници, аз ще цитирам най-малката: 20 милиона. Колко германци е избил Хитлер? Освен това, сравни действията на германците в окупираните страни. Вземи само една Франция - вековен враг, погаврил се най-гнусно през последната голяма война. Сравни поведението на руснаците в Полша например. Е, още ли твърдиш, че са съизмерими?!

Тема Всички са маскаринови [re: Генерал Антонеску]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано19.01.00 13:28



А поведението на американците спрямо Германия?

Тема Всички са маскаринови [re: той НЕ е]  
Автор lucho ()
Публикувано19.01.00 13:34



Какво за поведението на американците спрямо Германия? Какво по-точно имаш предвид? Бомбардировки, унижено самочувствие? Дай факти, плз.

Тема Всички са маскаринови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Pivoto ()
Публикувано19.01.00 13:41



Абсолютно си прав за комунистическите людоеди.

Тема Всички са маскаринови [re: той НЕ е]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано19.01.00 15:21



Не мисля, че са се държали като типични джентълмени, но все пак, сравни го с нещо реално, например с отношението на руснаците към Германия... Защото американците са били много по-брутални с японците, да речем, и то по време на цялата война.

Тема Всички са маскаринови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Spasse ()
Публикувано19.01.00 20:16



Един хипотетичен пример: Съпоставяме двама серийни убийци. Единия убил 26 души, а другия ги докарал до 15 и го хванали. Единия избил и членовете на собственото си смейство, докато другия го раздавал любящ съпруг и баща. Кой е по-виновен? Кого да осъдят на повече? Ето ви и отговора на въпроса кой е по-голям гад? Хитлер или Сталин?


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.