Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 18.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Русия минава в отстъпление в Чечения  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано14.01.00 12:12



Рано днес сутринта информационните агенции съобщиха за поредните загуби на руската армия в Чечения. За последните 24 часа руснаците са дали над 30 убити и още толкова ранени. Руски генерали упорито повтарят, че Грозни все още е обсаден. Щом се налага да го повтарят, значи нещо не е наред..."Ожесточени сражения продължават около столицата Грозни" преведено на нормален език значи, че чеченските отреди са пробили и на път да свалят блокадата на града. Гузните руски генерали повтарят, защото вече е ясно, че "великата и непобедимата" екс-съветска армия не е способна да изпълни възложените и задачи. Посещението на поредното официално лице на фронта означава само едно - нещата не вървят добре... Веднага ще направя паралел с ВСВ, когато Хитлер зачестява посещенията си на фронтовете само при значителни загуби, особено в битката за Източна Прусия. Русия е в ситуация, когато не може да се капитулира в Чечения преди изборите. Същевременно действията на чеченците, ръководени от опитни муджахидини, ще стават все по-агресивни и успешни. Путин ще трябва някакси да устиска до след изборите, когато вече ще може да капитулира официално, което ще бъде наречено "решаване на чеченския въпрос с дипломатически средства". Всъщност поредният епизод от втората чеченска война ни убеждава, че центробежните процеси в екс-съветското пространство са необратими.Не виждам модел, по който Русия може успешно да контролира чеченските територии с военна сила. Ясно е, че трябва да се търси "друго решение" - тоест Русия ще се изтегли от Чечения. Това е неизбежно и ще се случи непосредствено в периода след изборите.

Тема Русия минава в отстъпление в Чечениянови [re: Динко Станишев]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано14.01.00 12:50



Ако не се беше случило Косово, може би Русия щеше да намери "окончателно решение на чеченския въпрос" - както тя си знае, с военни средства. Не знам кой какви учебници по военна тактика е чел, но е напълно възможно това отстъпление да е тактическо. Възможно е да се подготвя "бляскава победа" на Путин 1-2 седмици преди изборите. Може вече да му подковават белия кон... :)) Всичко е възможно. Или, както казва великият Сун Цзъ - "война се печели с измама". Няма нищо по-лесно от това Чечения да бъде изтрита от лицето на земята. Но това не означава победа във войната. Не си спомням къде наскоро писах, че Русия губи вече 2 века всички войни, въпреки определени успехи на бойното поле. Защото ползите и загубите имат стратегическо значение, те руснаците и в Берлин влязоха, ама сега руските момичета те уважават повече ако ги заговориш на немски, отколкото на руски...

Тема Русия минава в отстъпление в Чечениянови [re: Динко Станишев]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано14.01.00 15:26



Корекция. Хитлер посещава (по-точно доближава зоната на активни бойни действия) фронта само веднъж.През лятото на 1942г., когато провежда съвещанието на ОКВ/ОКХ във Виница (в Украйна).А тогава нещата за Германия вървят повече от добре.

Тема Русия минава в отстъпление в Чечениянови [re: Динко Станишев]  
Автор Любо ()
Публикувано14.01.00 17:35



Е какво пък ! Динко вече си примира от щастие че тероризма в световен мащаб бележи един от първите си самостоятелни успехи след бляскавата победа на АОК.Само че изказването му звучи по-скоро като благопожелание към "опитните муджахидини". Динко то от теб военен кореспондент или анализатор няма да излезе ама що не се пробваш със спиритическите сеанси.Явно с тези гадателства си влязъл вече дълбоко в окултната материя.Обаче върши тая работа тайно че за нея има голям патент и държавата ще те обрули здравата :)))))))))))) Те чеченците могат и да се отцепят ама какви ще ги кършат после - изобщо не са ми ясни.

Тема Русия минава в отстъпление в Чечениянови [re: Любо]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано14.01.00 18:01



Абе Любо, това е пропаганда - и успехите, и пораженията. Ти чул ли си някога руснаци да съобщавата истинските си жертви? Или неуспехите?

Тема Русия минава в отстъпление в Чечениянови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Любо ()
Публикувано15.01.00 04:30



Що някой друг да не ги съобщава!Ами чеченците и до ден днешен нямат никакви данни за жертвите.Аз лично мисля че са поне три пъти повече от руските след това масирано бомбандиране с артилерия!

Тема За Любо, Хитлер и Спиритуализманови [re: Любо]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано15.01.00 16:35



Радвам се, че повечето от посетителите на този сайт се опитват да разсъждават, вместо да сипят емоционални възгласи. За нещастие някой все още боледуват от това, например Любо, който от-не-знам-къде-си вади извода, че аз Динко, видите ли, съм фен на муджахидините... Айде бе! Че аз съм фен на войнстващото православие ако изкаш да знаеш, фен на цялото славянство, на матушка РУС! Откъде-накъде решаваш, че обичам муджахидини...Не ги обичам тези копеленца... Но стига по въпроса. Аз само си мисля какво щеше да стане ако ние, българите бяхме съюзна република и искахме независимост. А исторически предпоставки за това в нашата история - бол. От времето на княз Светослав, който леко ни е ликвидирал Първото българско царство. Сега щяхме да сме терористи, разбираш ли Любчо, разбойници, дето искат да лишат Русия от безкрайните и простори, изконно нейни, разбираш ме. За руската политика в Чечения - силно се опасявам, че е стихийна, тоест до голяма степен тактика и стратегия се сменят не според нуждите на генералите, а според нуждите на секретарите в Москва. Така че трудно е без истинска, актуална, тоест строго цензурирана информация да се каже какво точно се мъти в Чечения. Едно е ясно, за да спечели изборите генерал Путин, ще трябва да спечели преди това войната или поне трябва да изглежда ,че я е спечелил. Иначе не е изключено стратегическо отстъпление, само за да се върнем да речем, с два-три пъти повече дивизии и стотина катюши отгоре. Или пък експериментално да хвърлим някоя нова химическа антипехотна бомба... Стари нацистки практики от ВСВ, ако питате мен, нищо ново под слънцето. Сега за Хитлер. В момента не ми е под ръка съответната литература... Със сигурност нямам предвид лична разходка по окопите. Това би било твърде рисковано. По скоро да се проследи как се мести главната квартира на фюрера спрямо фронтовете. Ако трябва, ще направя справка в литературата. Впрочем единственото място, което Хитлер държи да посети е Айфловата кула. Снимка под нея със зареян поглед си е повече от доказателство. Всъщност още в древен Рим откриват, че понякога за бойните действия е важно присъствието/отсъствието на императора. Така например един от най-добрите - Марк Аврелий е на мнение, че ако императорът води войските си, те ще побеждават. Константин Велики също споделя по-късно подобни възгледи и това се превръща в основна византийска практика. Така и Никифор Първи Геник се намира в България и се преквалифицира от император в халба или кана, ако трябва да сме съвсем точни.

Тема За Любо, Хитлер и Спиритуализманови [re: Динко Станишев]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано15.01.00 22:50



Не знам, Динко, защо правиш сравнения и изводи свързани с историята на Втората световна война, която, изглежда не прознаваш достатъчно. Химическо оръжие тогава употребяват само японците в ограничени мащаби по време на кампаниите им в Китай. Германия не употребява химическо оръжие.Дори и в безнадеждните битки за Берлин и на Рейн, когато е "притисната до стената".Няма никакви данни нито за планиране, дори и за намерение да се използва химическо оръжие.Което навежда на мисълта, че някои представи за немските военни като безчовечни фанатици са, меко казано, преувеличени. За сметка на това, западните съюзници, макар и да се въздържат от употребата на химическото оръжие, я включват в плановете си. През лятото на 1940г. планът за отбрана на Великобритания включва и мерки като мащабна употреба на бойни газове и разливи и запалване на грамадни количества гориво по крайбрежието в случай на германски десант и инвазия на острова. През 1943г., по време на италианската кампания, американците докарват поне един кораб с "горчица" в пристанището на Бари.Този кораб е бомбардирани от немската авиация и потъва, а оцелелите моряци умират отровени в нечовешки мъки. През 1944 и 1945г. американците планират "очистване" на някои стратегически острови от японските им гарнизони (напр. Иводжима) посредством химическо оръжие. Толкова за Втората световна. П.С. За "антипехотната бомба". Химическото оръжие е предназначено за поразяване на живата сила. В този смисъл едва ли само пехотата е цел, не знам артилеристите и танкистите, например, да са имунизирани срещу бойни отровни вещества.

Тема За Любо, Хитлер и Спиритуализманови [re: Динко Станишев]  
Автор Любо ()
Публикувано16.01.00 04:00



Добре бе Динко - о фене на православието!Как ще ми обясниш тогава радостта с която пишеш постинги в които блика ентусиазъм че сърбите или руснаците отстъпвали пред АОК или респективно пред чеченските муджахидини!Всъщност като прегледам темите на които си автор май не си почвал такава от друго естество. Друг път ще те попитам защо точно княз Светослав е ликвидирал Първото Българско царство - първо ще те оставя да прочетеш историята ако можеш малко по-безпристрастно.Ще те попитам и как щеше да се казваш сега(както и аз) ако не бяха дали руснаците 200000 жертви за да ни освободят.Или и ти като някои мастити историци ще седнеш да ме убеждаваш сега че турците сами щели да ни дадат независимост без да се стига до война. За мене е по-важно че макар и да е имало такава възможност ние никога не сме били съюзна република на Русия.А отсега нататък вече няма никакъв шанс да станем.И въобще начина по който четеш историята малко ме смущава.Какво целиш!?Каквито и злини да е сторила Русия на България то е нищо в сравнение с потоците кръв и двете национални катастрофи които са резултат от един само Берлински конгрес.Трябва ли да мразим западния свят сега след 100 и повече години за това.Или може би трябва да ги мразим за решението от Ялта което ни праща в компанията на СССР.Според мен можем да се сърдим само на себе си за това че не винаги политиците ни са били на нивото на европейските. И в заключение!Всеки който по един или друг начин се радва на успехите на войнстващия ислямизъм които са много повече от тези на "войнстващото православие" е според мен е малко ненормален.Даже не и малко.Защото тази буря може един ден да засегне и нас колкото и да се правим на неразбиращи.И иди после ми разправяй като Генерала че територията не била ресурс както казвали някои западни "политолози".Не е ресурс ама я се опитай да свалиш някоя звезда от знамето на САЩ и пак ще говорим...

Тема Vuprosнови [re: Динко Станишев]  
Автор Toni ()
Публикувано16.01.00 08:24



Iskam da popitam kakvo vi e mnenieto za slednata situatsia: Vijdate dvama, koito se biat ojestocheno na jiovot i na smurt, bez da podbirat sredstva. Ochevidno e, che ako niakoi ne gi razturve shvatkata shte zavurshi s (pone edin) trup. Mejduvremenno razbirate, che i dvamata sa prestupnitsi, no ediniat e ot dosta po-goliam mashtab, v sravnenie s drugia. Vasheto chuvstvo za humannost vi prepiatstvuva da ste bezuchasten kum situatsiata. Spomenite vi vrushtat nazad vuv vremeto, kogato roditelite na ediniat sa vi pomognali v mnogo trudna situatsia, no vposledstvie, v protsesa na revansh kum tiah ste osuznali, che tova suvsem ne e bilo bezkoristno i izvednuj ste se okazali (sled tazi tiahna "pomosht") v oshte po-tejko polojenie. Ot druga strana estestvenoto humanno chuvstvo vi kara da ste suprichasten i kum drugata strana, zashtoto tia e ochevidno po-slabata, no sushtevremenno dalech ne bezuprechna i tolkova nevinna. Kakva e tochnata pozitsia v sluchaia? I izobshto ima li takava? (Imam predvid ako e aktivna, da ne kaja kategorichna.)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.