Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 02.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема МАЛКО ФАКТИ ЗА РУСИЯ!!!нови [re: Чавдар]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано18.01.00 18:05



Първо по прочутите 200 хиляди убити, които толкова много вълнуват съзнанието на някой участници във форума. РУСКАТА БАЛКАНСКА АРМИЯ е наброявала 180 000 души. Просто няма как да има 200 хиляди убити, а и руснаците все пак са победили. По най-точни данни загубите /заедно с тези на немаловажния Кавказки фронт/ са общо 70 000 души. Ни повече, ни по-малко. Всичко останало са спекулации и болшевишка пропаганда. Сега за "Освобождението" на България от Русия...През 1876-1877 Русия сключва с Австро-Унгария и Англия споразуменията от Райхщтад, Будапеща и Лондон, по които НЕ СЕ ПРЕДВИЖДА "голяма" България след предстоящата война с Османската империя. Както виждате, без благословиите на Запада Русия просто не смее да започне война с Османската империя. Това е достоен финал на стари традиции в руската история: Вече подробно изяснихме въпроса за амбициите на пруската принцеса, станала известна като руската императрица Екатерина Велика. Ето фактите: 1768-1774 избухва поредната руско-турска война, "възбудена" от противопоставяне в Полша, където Екатерина Велика отдавна има големи амбиции - още от времето, когато любовник и е бъдещият полски крал... Вонйта се води на два основни фронта - Балканите и Северен Кавказ/близо до границата на Чечения/. Кавказкия фронт съществува и 1877-78, но много русофили историци в България много обичат да забравят за него и важното му значение. Просто планът да се превземат Проливите включва настъпление и от двете страни на Черно море. Специална клауза в мирния договор, подписан край днешна Силистра/България/, включва "освобождаването" на Крим - за да бъдат освободени от османска власт кримските татари. Малко по-късно Москва просто анексира Крим, без да дава особени обяснения и избухва поредната война. Много татари са преселени в Източна България/справка - разказите на Йовков/. Между двете войни за Крим, който Русия окончателно завладява, се ражда т.нар. "Гръцки проект" на Екатерина Велика. Идеята е проста и е рожба на топлите отношения между Екатерина и Австро-Унгария. Тя предвижда да се създаде буферната държава "Дакия", който да обхваща Бесарабия, Влашко и Молдова. Разбира се, тази държава ще се намира под стройно руско влияние - нещо като "независимата" държава на татарите в Крим... Австро-Унгария в замяна ще получи Сърбия, Босна, Далматинското крайбрежие. Сега идва най-интересната част. На юг от Дунав, ни повече, ни по-малко, ще се създаде "Гръцка империя", нещо като ревизия на тема Византийска империя. Столица - Константинопол. По това време на Екатерина и се ражда внуче, което тя си гледа като синче. По времето на изработването на "Гръцкия проект" въпросното внуче, наречено Консатантин/?/, е още в "памперсова възраст" - както сполучливо се изразяват някой наши професори. Та толкова по въпроса за българското освобождение от Русия.

Тема МАЛКО ФАКТИ ЗА РУСИЯ!!!нови [re: Динко Станишев]  
Автор lucho ()
Публикувано18.01.00 18:12



Това разбира се подкрепя тезата, че безумни царе и правителства непрекъснато кроят проекти за сметка на парите и живота на данъкоплатците. А бих отворил скоба, че имперските амбиции много често защитават вътрешнополитически амбиции - избори сега, силна подкрепа на кралете в миналото. Примери - безброй (Хенри 2, Ричард Лъвското Сърце, Бил Клинтън, Путин и т.н.). Така че може би т.нар. "стратегически интереси" са просто подтекст за повече власт вътре в метрополията.

Тема до Любо и Чавдарнови [re: lucho]  
Автор Любо ()
Публикувано19.01.00 01:00



Е Лъчо направо ме хвърли в оркестъра!Какво ме интересува какви са националните интереси на англичаните бе човек ако сега се казвам Осман и жена ми носи фередже ама не защото аз така искам а защото някакви си резаци са ми го наложили.Значи защото това е било добро за Англия още да си носим фесовете.Егати логиката! После за намесата на Русия ама изобщо не си прав да правиш аналози с Югославия.Тогава не е имало ООН.20 - ти век беше белязан от реки кръв за да се стигне до тази организация която макар и тромава и непохватна понякога крепеше крехкия мир на Земята цели 50 години.Сега някакви самозвани кретени изживяващи се като защитници на човешките права туриха с лека ръка кръст на всичко това.

Тема до Любо и Чавдарнови [re: lucho]  
Автор Любо ()
Публикувано19.01.00 01:03



Е само дето един разстреля хладнокръвно цяла телевизия заедно с хората вътре.Друг пък изтресе бомба в центъра на жилищен квартал.Или сега ще кажеш че това не се брои.Но тогава ти ще си лицемера.

Тема до Любо и Чавдарнови [re: lucho]  
Автор Любо ()
Публикувано19.01.00 01:17



Не познаваш нито сърбите нито албанците ако си мислиш това!Дори след 50-100 години албанците ще си останат тъпа и изостанала нация с родовообщинен манталитет.Самата провинция Косово извадена от федерацията Югославия си е едно голямо нищо - беднотия и селяния до гроб.Виждам ги като една нещастна републичка с постоянно нарастваща емиграция и постоянен клиент на МВФ и другите институции от този род.Ей това е моето мнение ако искаш го възприемай.

Тема Приносът на Западните силинови [re: Pivoto]  
Автор Любо ()
Публикувано19.01.00 01:22



Съгласен съм напълно с тебе!Батенберг налага в България всичко на което са го учили.Но как щеше да го приложи ако не бяха руснаците да ни направят държава?Или и ти мислиш че турците сами щяха да ни дадат свобода?

Тема отново за някой съображениянови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Любо ()
Публикувано19.01.00 01:37



Генерале ти си провери инфото!И не забравяй че война се е водила не само в България а и на Кавказкия фронт където битките не са били по-безкръвни.Все пак и на двата фронта целта е била една и съща.И за наше щастие е постигната.Цифрата 200 хиляди я назоваха съвсем наскоро в един документален филм по телевизията.Може би включва и румънци,финландци и опълченците но основния товар знаеш на кого се е паднал. А основното противоречие между московските и кавказките чеченци е това че първите се опитват да правят бизнес в една жестока конкуренция а вторите само сучат пари от тях и им пречат на бизнеса.Как и пречат?Ами питай някой руснак на кои викат "черните" и как се отнасят с тях напоследък.Повечето чеченски магазини в Москва и големите руски градове са затворени от началото на войната и собствениците им дори не мислят да ги откриват - това го знам от сигурни източници.След бомбените атентати да се наречеш чеченец в Москва е все едно да викнеш в центъра на Прищина "Аз съм сърбин и тук е Сърбия".

Тема До Любо и Той НЕ енови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Любо ()
Публикувано19.01.00 01:48



Боже пази ме от приятелите ми!От враговете си и сам мога да се пазя! Нали така беше казал някой Генерале?Щото този приятел ни донесе Ньойския договор и щеше да ни донесе още един такъв след ВСВ ако пак тези пусти врагове руснаците не бяха ударили едно рамо.Защо и как не ме интересува.Важното е че тая територия дето я имаме досега почти изцяло е подарък от руснаците.Останалото са софизми,лицемерие и търсене на теле под вола.Приятелите дето ми ги изреди досущ като Русия все са имали свои користни цели.Ама черната работа си я свършиха руснаците.Айде обори ме ако можеш.

Тема До Любо и Той НЕ енови [re: lucho]  
Автор Любо ()
Публикувано19.01.00 01:54



Абе Лъчо ти резак ли си или какво?Ако искаш пак ми прочети постингите!Никъде не съм казал че Русия не е имала користни цели.За мен важен е РЕЗУЛТАТА!А той е безспорен!България стана самостоятелна(доколкото може) държава.И никой друг не е сторил за нас поне на половината на това което са сторили руснаците.Въпреки потока от безмислени аргументи които ми представихте ако не беше руския мужик сега тука щеше да се говори турски а ти и аз щяхме да сме адаши - най-близкия аналог до нашите имена е Люцкан.

Тема МАЛКО ФАКТИ ЗА РУСИЯ!!!нови [re: Динко Станишев]  
Автор Любо ()
Публикувано19.01.00 05:54



Динко ти си особено неподатлив на убеждение а русофобията ти достига до такива мащаби че сега се опитваш да ме убедиш че черното е бяло.Затова си мисля че епитетите ми към теб са имали доста основание. Вече десетина пъти само в тая тема се опитах да обясня че всички тези факти ги знам и съм съгласен с тях.Да Русия е имала имперски амбиции на полуострова?Обаче благодарение на тези амбиции се роди държавата България в днешния и вид и сега се казваш Динко Станишев а не Доган Саръоглу или квото там си избереш.Време е да ти вникне в тиквата тая мисъл защото останалото е лицемерие и изопачаване на историята.Не си хаби труда да ми отговаряш!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.