Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 22.09.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема отново за някой съображениянови [re: Любо]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано19.01.00 09:49



Любо, ще ме прощаваш, ама и соцучилището мисля че ни даваха верни цифри за количеството войскови подразделения, участвали във войната. И ако не ме лъже паметта, цифрата 200 000 /жертви/ - ако е вярна - ще превърне тази война в най-кръвопролитната в историята, а не е така. И освен това целта на Кавказкия фронт изобщо не е била освобождението ни, за което няма защо да търсим кусур на руснаците - те и сега си жънат плодовете за завладяването на Кавказ. Но те моля, Любо, провери колко души са участвали в Балканския фронт. Няма да надхвърлят 320 000 /с подкрепленията и обоза/. Е, малко множко руснаци изтреби, не е хубаво така... :))) Не съм съгласен! :) Колкото до противоречията между московските и кавказките чеченци, пак си провери инфото. И сред самите чеченски родове съществуват вековни противоречия. Истински късмет е за руснаците, че московските чеченци не са съгласни с независимостта във варианта на Радуев и Басаев /и слава Богу/, иначе, уверявам те, не само Москва щеше да бъде потопена в кръв, което е чудовищно.

Тема До Любо и Той НЕ енови [re: Любо]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано19.01.00 10:17



Мога. На първо място благодарение на германците се извършва вторият положителен /след Съединението/ позитивен факт с трайно значение - присъединяването на Южна Добруджа - без война! Името ген. Антонеску, надявам се, ти говори нещо... :))) Шегата настрана, не германците са виновни, че сме загубили от военните съюзи с тях - в края на краищата, надявам се, не допускаш, че те са искали да загубят войните?! В този смисъл, за разлика от всички други, за които говориш /с изключение донякъде на Австрия, която също е пара-германска държава/ ние не сме имали по-лоялен съюзник. Всъщност Германия изобщо не е случила на съюзници, и единствено ние, и то донякъде, сме се държали почтено. Т.е. нашият съюзнически морал значително превъзхожда този на една Япония да речем. Колкото до "приносът на Русия", аз никъде не съм отрекъл, че българската държава е възстановена в резултат на успехите на съюзническата армия на преди всичко руснаци, но и много румънци, финландци, също така и сърби :)), както и на немалко българи. В този смисъл не виждам кой повече от самите руснаци е навредил на нашите чувства за благодарност с неадекватната си политика след Освобождението. Ние сме дълбоко в себе си джентълмени, но да изпратиш Мингрели за княз на България, е, няма чувство за благодарност, което да преодолее такава обида и унижение. Освен това е лъжа, че не сме воювали с руснаците. Знаеш ли какво се е случило на 3 март 1917 г.?

Тема За ФАКТИТЕ, Любо и приносанови [re: Динко Станишев]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано19.01.00 12:07



Любо, който постоянно ме обвинява в русофобия, твърди, че познава фактите. Силно ме съмнява, че е чел нещо повече от "обективните" учебници по история в средното училище. Иначе нямаше да твърди, да повтаря до премала, че руснаците били дали 200 хиляди убити във войната 1877-1878г. Толкова по въпросите за четенето. Не е вярно, че съм "краен русофоб". Аз съм "умерен русофоб" и мога да се аргументирам защо изповядвам такива възгледи. Трябва обаче ясно да си дадем сметка, че който счита русофобията за нещо лошо, е проводник на тоталитарни и антидемократични тенденции. Всеки има право сам да си формира позиции и да ги защитава. В руското отношение към България, а по-късно и в съветското, има различни периоди, различни нюанси.Не можем да ги слагаме под общ знаменател. Едно е ясно - някой от най-фрапиращите нарушения на българския суверенитет в най-новата ни история са дело на СССР/Русия. Който отрича това, е същество, мислещо с емоциите си, а не с разума си. Колко териториални придобивки е направила България след 1878 с руско съдействие? Прост отговор - нито една... Съединението - Русия е против. Добруджа - никакво руско участие. И така нататък. Проверете си фактите сами. Русия няма приятели. Русия има интереси. Тя размахва определени идеи, като славянската солидарност, само за да стисне в "екатерининска" хватка малките държавички /от нейна гледна точка/ в източна Европа. Събитията след ВСВ - експанзията на Русия на Запад - показаха, че руските амбиции за световно господство нямат граници и не познават понятието "сдържаност". Лошото е, че хората в Русия са били и ще бъдат бедни, изтормозени, нещастни убивани и прочее. Седемдесет години комунизъм "изкривиха" руското общество в посока безкрайни спирали на кризи и девиантно поведение. Държава, която си е поставила маската на демокрация, а се управлява от династии и семества, от абсолютни монарси, определено не нормална. Феодализъм е точното наименование на руския политически режим в момента. Феодализъм, наметнал маската на демокрация. Това е Русия. Ако българите не бяха приели християнството, руснаците щяха да ни прочистят, както се опитваха столетия наред да прочистят Кавказ от разни "иноверни" народи. Няма нищо по-лошо от религиозния екстремизъм, бил той с "ислямски" или "православен" характер и знак. Така че който обича Русия и я хвали, да изтъква аргументи отвъд личните си емоции, насадени от дългите години умела пропаганда и промиване на мозъка още от най-ранна детска възраст. Една възрастна дама, преподавател в СУ, добър човек и професионалист, е имала нещастието да бъде в Будапеща през 1945г. Някой път ще ви разнажа за превземането на Будапеща от руските войски... Има да пъшкате, русофили.

Тема За ФАКТИТЕ, Любо и приносанови [re: Динко Станишев]  
Автор Любо ()
Публикувано19.01.00 14:14



Ами нищо не мога да кажа!Ако ти си умерен русофоб то здраве му кажи. Да бе германците ни върнаха Добруджа след като тяхна бе заслугата да ни я вземат.Поразпитай старите хора в тези райони какво са изтърпяли пък и в литературата има доста писано по темата.И стига ме убеждава че германците са ни били безкористни приятели.Какъв избор сме имали към кого да се присъединим с царе немци бе Динкооооооооо!И кой друг освен руснаците ВЪОБЩЕ ни е дал някакви териториални придобивки след 1878 година.Само са късали твоите "съюзници". И въобще ако ще говорим за фобии спомни си началото на този разговор.Не съм казал никъде че съм мразил англичаните например за всички злини(а те добрини не са ни правили) които са ни причинили.А заедно с тях и твоите любими немци гласуват на Берлинския конгрес ЗА разпокъсването на България. И отде я измисли тая простотия на квадрат че ние сме били дълбоко в себе си джентълмени.Егати лъжата.Винаги сме били с по-силния за момента и веднага сме забравяли старите си приятели.Покажи един момент в историята от 1878-ма година досега.Кой да ни научи на джентълменство бе Динко?Ние да не сме били английска колония?И защо въобще трябва да се изповядва фобия към някого след като две поколения са минали от последната война?

Тема За ФАКТИТЕ, Любо и приносанови [re: Динко Станишев]  
Автор Чавдар ()
Публикувано19.01.00 14:24



"...Русия няма приятели. Русия има интереси. " Само тя ли? Или май автор на оригинала беше с друга националност?

Тема За ФАКТИТЕ, Любо и приносанови [re: Любо]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано19.01.00 15:03



Любо, ако не се лъжа, на 3 март /каква дата, а!/ Руските войски подписват капитулация пред обединените български и турски войски, май някъде край Тутракан... Майтапчийка е историята, не мислиш ли?... Кофти работа е да освободиш някого, и после 30 години да работиш той да бъде все по-зле, като накрая воюваш срещу него. И той да победи - е това е вече много...

Тема За ФАКТИТЕ, Любо и приносанови [re: Чавдар]  
Автор Pivoto ()
Публикувано19.01.00 15:40



Така де. Тази фраза е основополагащ камък във всяка външна политика от времето на Макиавели насам. Че и от по-рано. Какви са тия приятели и врагове ? Естествено, че има само интереси. В българския фолклор има една приказка за сиренето дето бло с пари ... Защо и е на Англия да ни подкрепя след като си мисли, че България е руски доминон ? Защо и е на Русия да ни подкрепя след като България не и се подчинява ? Който води агресивна външна политика без стабилни съюзници непременно губи. Без съюзници могат само неутралните държави.

Тема За ДИНАСТИИТЕ И НЕУТРАЛИТЕТАнови [re: Pivoto]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано19.01.00 17:37



Пъшкай Любо, пъшкай. Не само нас са управлявали германски принцове... Я си помисли Хабсбургските два основни клона - май единият още управлява Испания, а другия е управлявал Австро-Унгария до самия й край. Ами любимата матушка Рус... Май няма много руски царе - само пруски и немски - каква трагедия, кава чудесия. Ама как да нямаме немски князе и царе като в началото на века цяла Европа се управлява от немски владетели. Че руският цар Николай 2 е първи братовчед на германския кайзер Вилхелм, а двамата са племенници на британската кралица. Ей тва ако не е доминиране на немските владетелски домове, здраве му кажи. По въпроса за неутралните държави - неутрални могат да бъдат само Швейцария, Каймановите острови и други такива. Останалите са или с някой, или им разказват играта. Такава е историческата истина. И Любо, престани да емоционалничиш, привеждай аргументи от фактологическо естество. Кажи какво точно са ни дали руснаците след 1878? Кажи, ама няма да кажеш, щото не знаеш какво.

Тема За ФАКТИТЕ, Любо и приносанови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Любо ()
Публикувано20.01.00 02:33



Е и!Каквоспечелихме накрая?Един ...Й голям ето какво спечелихме!

Тема За ДИНАСТИИТЕ И НЕУТРАЛИТЕТАнови [re: Динко Станишев]  
Автор Любо ()
Публикувано20.01.00 02:42



Ами ако не бяха те какви л...а щяхме да ядем след ВСВ бе Динкоооооооооо?!?!Коя област щяха според теб да си изберат съюзниците?И моля те не ми почвай пак със сагата за интересите!За мен важен е резултата.А той е че не са ни бутнали за това че пак сме били на страната на губещите. И стига ми повтаря факти от историята дето и сина ми в първи клас ги знае.Чел съм достатъчно!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.