Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 26.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема генералите от КГБнови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Защо ()
Публикувано12.01.00 13:24



Генерале чел съм доста книжки. И мисля, че ГРУ не би допуснало това. След чиските през 38-година, военните стават изключително подозрителни към КГБ, и не биха допустали техен човек до ръководна длъжност.

Тема генералите от КГБнови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Чавдар ()
Публикувано12.01.00 13:24



Генерале, той може и да е бил "слушалка" на КГБ, ама чак пък да му дават 2-о генералско звание + евентуално съответната заплата нещо не ми се вярва. Нали знаеш там - въпрос на дълг и чест, бла-бла :))

Тема генералите от КГБ, до Защо и Чавдарнови [re: Защо]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано12.01.00 13:36



Позволявам си да не се съглася, че "ГРУ не би допуснало това". То тези неща не стават само чрез разрешение... :)))) Понякога - дори напук, нали и това го пише в тези книжки - какви калташки номера са си правили ГРУ и КГБ. И въпреки някои безспорни достойнства на руското военно разузнаване, все пак, мащабите са несъизмерими. Не като величие, а като обем - ресурси, хора, задачи. Но, това е минало. Не съм проверявал /може би ще трябва/ кога Дудаев става генерал - дали след като напуска ВВС. И освен това, не забравяйте, войските към НКВД през ІІ световна по численост са повече от 10% от тези, които са воювали в Червената армия, а и са имали доста зловещи задачки... В този смисъл, не знам дали сте чели отдавнашните US-спорове за това на чие подчинение трябва да бъдат самолетите на самолетоносачите - на ВВС или на ВМС. Така че е възможно да си бил авиатор, и да си носел пагоните и кокардата на КГБ. Пак повтарям, не съм правил скоро проверка точно за Дудаев, това са теоретични разсъждения.

Тема Малко уточнениенови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Чавдар ()
Публикувано12.01.00 14:09



Вътрешни войски нямат стратегически бомбардировачи.

Тема Леле, Динко, какви ги наприказва!нови [re: Чавдар]  
Автор Любо ()
Публикувано12.01.00 14:37



Ама как ги нареди само а!!!Какви приказки само!Казваха ми на мен да завърша едно АОНСУ като Динко ама аз не та не!Трябваше да послушам баща си и сега щях да мога да ги редя като него. Абе Динко де ги преписа тез неща -от "Наръчник на агитатора" или са ти ги преподавали на семинарите е Боровец.Дай светни ме и аз да се образовам че като гледам разликите в стила май наистина аз съм овцата...

Тема Леле, Динко, какви ги наприказва!нови [re: Венко]  
Автор Любо ()
Публикувано12.01.00 14:49



Абе Венко!Написаното остава бе братле!Ама може ли такива превратности в мисълта само за 15 дни...То бива фурнаджилък ама чак пък толкова...Явно Динко е гледал с интерес предаването "Гласове" в неделя защото изказването му досущ прилича на казаното там.Съжалявам че нямам запис да видиш какви прилики ще откриеш.Затова си загубих един час да открия старите постинги на Динко.Очаквам с нетърпение промяната на политиката на правителството по въпроса за Чечения да видиш тогава каква промяна ще настъпи и в Динковите постинги. Ей затова го наричам овца.Ама може би трябва да му казвам папагал щото и той е една много глупава птица дето само повтаря това дето го кажат другите.За собствено мнение няма директиви спуснати от "Раковска" 134.

Тема Може ли и аз да кажанови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Любо ()
Публикувано12.01.00 14:58



През 1987 година като войник бях на учения в СССР.В сродното поделение на руснаците нямаше нито един офицер(дори лейтенант) който да не получаваше заплата и от КГБ(добавки някакви).Все пак ставаше дума за ракетни войски и не можеше КГБ да няма контрол над тях.Интересното беше че никой не се срамуваше - даже се гордееха да обявяват че сътрудничат на тази зловеща организация.Въпрос на манталитет - тогава руснаците бяха луди на тема национална сигурност.Редовия състав ни предупреждаваше да не говорим току -така за да нямаме проблеми.

Тема Може ли и аз да кажанови [re: Любо]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано12.01.00 17:22



Така си беше. И аз имам наблюдения, ама темата тук е друга и не ми се влиза сега в подробности. Иначе по въпроса за КГБ можем да открием общо и с темата "Косово"... :)))))

Тема Ашколсун феновенови [re: Любо]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано12.01.00 17:49



Искрено благодаря на изследователите на моето "творчество"... Може да си взема някой от тях на щат, щото и без това скоро фирмата ще се разширява, та току виж разкрием място за секретар/ка... По въпроса за моето мнение и промените в него, както и дали съм завършил АОНСУ... Ми не съм, не че не бих при определени обстоятелства. Каквото и да говорят някой хора, в АОНСУ се учеше здраво, за разлика от сегашните политически "училища", където само се лигавят на моменти и има повече плява от зърно:))))) Сега за промените в моето мнение. Джентълмени, между отделяне и промени на границите има голяма разлика. Да се отдели не означава непременно териториална ревизия. Автономия, протекторати и прочее също може да бъде разглеждано като отделяне. Та така. Иначе ТВ не гледам /изобщо/ и не цитирам ничие мнение, освен собственото си, което се формира на база на 90 процента не български източници на информация. Предпочитам интернет, честно казано. Всеки човек, който е направил в Русия кариера, във времената преди перестройката, е бил одобрен по един или друг начин от КГБ. Иначе просто не биха го оставили да прави кариера.

Тема За контрола от КГБнови [re: Чавдар]  
Автор Zareto ()
Публикувано12.01.00 19:08



Публична тайна е, че именно КГБ контролира(ше) ядрените заряди - от съхранението до въвеждането им в бойна готовност.Други просто не се допускат(ха).Сега не съм наясно със ситуацията.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.