Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 11.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема До ИВАН ИВАНОВнови  
Автор Българин ()
Публикувано11.01.00 00:59



Мръсно фашистко-демократично-евроатлантическо копеле ,знаеш ли по празниците колко българи умряха от студ и глад , знаеш ли че за миналата година броят на самоубилите се млади хора до 30 години на глава от населението е най-висок в Европа, знаеш ли че 450 000 души са играли за зелена карта, знаеш ли че в гр. Русе например 160 души кандидатстват за едно работно място със заплата от 100 лева, знаеш ли че всеки 2ри млад човек веднага би се махнал от тази скапана страна ,знаеш ли че в Сърбия хората живеят по-добре(е,без сърбите в Косово-убитите сърби от албанците отдавна са по-вече отколкото убитите албанци) и най накрая мръснико гаден знаеш ли че аз със две висши образования -Компютърана техника и Икономика ,със отлично владеене на мрежовитe операционни системи Windows NT,Novell Net Ware, Linux-Red Hat,Caldera,Slackware, SuSe,,OS/2 бачкам като строител за 8 лева на ден по 10 часа без абсолютно никакви осигуровки. Ходил съм и войник 2 години на границата а 90% от сегашните политици,вкл. и прехваленият от теб Мартин Заимов не са ходили въпреки че по Конституция военната служба е задължителна за всеки бълг. гражданин Така че ти си един гаден ГОСПОДАР а аз съм твой РОБ в края на 20 и началото на 21 век. Щастлив живот

Тема До ИВАН ИВАНОВнови [re: Българин]  
Автор Българин ()
Публикувано11.01.00 01:46



Мойте най - сърдечни съчуствия. Неразбрах защо г-н Иван Иванов е виновен за вашето бедствено положение. Той не е нито ограбил държавата нито е бил член на комунистическата партия за да може да изнесе някой друг милион долари.

Тема До Българина дето не иска да се размърданови [re: Българин]  
Автор Analyser ()
Публикувано11.01.00 02:36



"Мръсно фашистко-демократично-евроатлантическо копеле ..." "...знаеш ли че всеки 2ри млад човек веднага би се махнал от тази скапана страна.." "...и най накрая мръснико гаден знаеш ли че аз със две висши образования ..." _________________________________________________________________________________________________________ Истински случай Преди няколко месеца моята баба от Израел си монтира компбтър и беше извикала един местен "гуру". Само че нашия мароканец не ги вдява хич тия работи (за да го оправдая донякъде, те не са превели на иврит тази част на HELP менюто) и бабата ми звъни по телефона в Канада за да му обясня как да монтира руски шрифт. Само че мен ме нямаше и моя син (13 годишен) набързо му разказа как става номера. Въпросния "гуру"получава над 1500 $US на месец. Аз сто пъти на този форум съм казвал че на нас ни пречат две неща - израза "българска работта" и комплекса "Балканджи Йово". Благодаря ти за нагледното потвърждение на моите възгледи и недей да виниш другите, а се опитей да анализираш какво точно ти пречи за да постигнеш целите си(във всеки случай не г-н Иванов) и коригирай своите действия. BDW, моята фамилия е Тотев и верен на себе си НИКОГА не съм постигал нещо от първия път. Главното е да не обвиняваш - чичо. дядо, САЩ. Канада, Швеция - за това че ти все още не си могъл да намериш работа която да ти носи пари и удоволствие. Аз например съм бил седем години в твоето положение в Израел, но не съм ги намразил, напротив възхищавам се на това което са достигнали и много ми се иска и България да достигне същото.

Тема До ИВАН ИВАНОВнови [re: Българин]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано11.01.00 02:55



Ако адресираш това до тия, които, облечени сега или преди във власт, носят отговорността за днешната ситуация в България, бих го нарекъл откровение. Адресирано до някой, който по никакъв начин не влияе на нещата, става,с извинение, простащина.

Тема До Българина дето не иска да се размърданови [re: Analyser]  
Автор Българин-първият ()
Публикувано11.01.00 03:04



Много бих ви бил благодарен да ми дадете идея как да се размърдам -кандидатставал съм във много фирми и продължавам да кандидатствам но както пее един популярен български певец "МИЛА МАМО НЯМАМ НУЖДА ОТ ПОСОКА ,А ОТ РАМО." Ще ви давам първите си три заплати ако ми дадете това рамо. Готов съм да отида и в Конго, Танзания, Нубия, Занзибар и т. н.

Тема До "Българин" (надявам се от тези на изчнови [re: Българин]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано11.01.00 03:38



Г-н "Българин", По принцип не отговарям на простотии, но за Вас ще направя изключение. Причината е, че покрай обикновената злоба и очевидно огорчение от живота, виждам в написаното от Вас неспособност да се прикриват неприлични собствени черти, което все пак е известна форма на искреност. Първо ще Ви отговоря без заобикалки, че за познанията Ви в областа на компютърната техника не мога да кажа нищо (освен, че е хубаво да се научите, че се пише "Netware", че да изброявате различните четири опаковки на Linux (Red Hat, Caldera,Slackware, SuSe) не означава нищо особено повече, отколкото да кажете, че чисто и просто познавате Linux и че ще Ви бъде трудно да намерите работодател, който да се впечатли от познаване на OS/2), НО ЧЕ МОГА ДА СПОДЕЛЯ, КОЯ Е ЕДНА ОТ ВЕРОЯТНИТЕ ПРИЧИНИ ЗА ДА НЕ МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ РАБОТА В ТВЪРДЯНИТЕ ОТ ВАС ЗА ПОЗНАВАНИ ОБЛАСТИ - ДАВАТЕ ПРЕДСТАВА ЗА ЛИПСА НА ИНТЕЛИГЕНТНОСТ, ВЪЗПИТАНИЕ, ЧОВЕЧНОСТ И ПОЧТЕНОСТ (повярвайте ми, не целя да Ви обидя, не искам да Ви "надприказвам"). Без такива черти човек трудно може да "пробие" като собствен предприемач, отбягва се и като назначен или съдружник. Никой сериозен човек не иска да има вземане даване с говорещи като гамени. Или с хора (вероятно вече над 18 годишна възраст), които не владеят нервите си и темперамента си - утре могат да се държат така и с клиенти. На реторичните Ви въпроси, някои от тях пресилени (ако в страната ни, включително и в този форум, не е въведена драконовска цензура, аз не мога да си обясня, че досега не научих някой да е умрял от глад и студ, ако не става въпрос за нещастен случай през празниците), дали "знам", ще отговоря: ЗНАМ, НО ЗНАМ И ПРИЧИНАТА, КОЯТО ВИЕ ОЧЕВИДНО НЕ ЗНАЕТЕ ИЛИ НЕ ИСКАТЕ ДА УЗНАЕТЕ И СЛЕПОВАТО СЕ ОТДАВАТЕ НА БЯС И ЗЛОБА. Причината е една долна комунистическа пасмина, която преди 55 години разруши Отечеството ми, която като Вас лепваше етикета "фашист" на всеки различномислещ и с олово в тила му отнемаше възможността да мисли, която като Вас употребяваше епитета "демократичен" като най-тежко обвинение, която като Вас демагогстваше с лозунги за "господари" и "роби" докато не стана сама господар и зароби всички. Ще Ви кажа без заобикалки, че такава "терминолигия", независимо дали идва по семейно наследство или по промит извън семейството мозък или в резултат на безнадежност и отчаяние, ще затваря много врати пред Вас. Да не говорим за тона Ви и епитетите Ви, жалко скрити зад анонимността и обиждащи мнозина, които са действително достойни Българи. Мъчно ми е, че въпросната комунистическа пасмина остави такъв потоп за Вас, за Вашите близки, за моите близки и за всички обикновени хора у нас. Но ми е още по-мъчно, когато виждам, че нейните непрогледнали издънки са все още между нас, макар и днес сред страдащите. И ни дават за пример днешна Сърбия. "Гадният мръсник" със само едно висше образование и с над четвърт век в компютърния бранш ще Ви каже едно - формалното образование и дипломите са важно нещо, но не винаги най-важното и решаващото. От значение са и човекът, и действителните му знания и способност да ги поддържа, обновява и прилага (дипломи се купуват, навремето се и "даваха" на "наши деца"). Когато аз кандидатствах за първата ми работа, съмнения за познанията ми нямаше - дипломната ми работа ми бе възложена от предприятие и след защитата й трябваше да я внедря в същото предприятие. Втората ми работа във второто по големина в омразния Ви "евроатлантически" и останал свят получих само след като казах, че съм дипломиран инженер и ... след като минах успешно през три тестчета по специалността и един по английски - дипломата и до ден днешен никой не е поискал. Добре е и Вие да слезете на земята, а не да летите на хартиени дипломни крила. И да се замислите какво Ви липсва извън дипломите. Защото очевидно нещо Ви липсва. Аз имам неоспорими примери, че за способни и почтени хора, независимо от 16% безработица и изключително западнала икономика, все пак у нас има работа и ще Ви дам един пример след малко. Но самият Вие не сте безработен и печелите, отнесено към цените, повече отколкото аз печелех като новодипломиран инженер в комунистическа България. Затова бих Ви посъветвал да не се излагате, изографисвайки се като мъченик-работник-строител, а да сте благодарен, че сте млад (изхождайки от неуравновесеността Ви и гаменския Ви език), че имате сили да работите и че имате работа. Колкото и да Ви звучи невероятно - СРАМНА РАБОТА НЯМА, ИМА СРАМНО БЕЗДЕЛИЕ. У нас има хора, които са на пределна възраст, без капка сили, без работа и ... без 160 лв. на месец. Принуден съм да спомена, че безброй много хора работят като строители и живеят без да проклинат всички и всичко, че са им криви. И че и аз съм работил и като строител, и като водопроводчик, и като бояджия, имам и така, между другото, 500 нощни смени на летището в София като редовен студент във ВМЕИ. И че вече на 53 години, а не в първа младост, работя над 10 часа дневно, независимо, че съм задължен да работя 7.5 часа. Господине, аз имам един приятел от детинство, който е топлоинженер и след работа по корабите остана с перспектива за безработен. Започна да се занимава с компютри като любител преди 7-8 години. След това започна да се занимава още по сериозно, отвори си еднолична фирма без един лев капитал, започна да предлага всякакви консултантски, инсталационни и какви ли не услуги и да ги доставя по изряден начин, спечели си постоянни клиенти и вече години наред сам изхранва беработна съпруга и син и дъщеря студентка, плащайки си данъците до стотинка. Знам, че този господин няма икономически познания и че познанията му в компютърната област са горе-долу добри, но не блестящи. Знам, че е изключително почтен и безусловно държи на думата си и изпълнява поетите ангажименти. Знам и че когато трябва, работи и по 10, и по 15 часа. Нелюбезни господине, Този човек, за разлика от Вас, нито веднъж не е намерил, че аз или който и да е друг, е причина животът му да е труден или че е "заробен" от мен. Разбира се той не бе от високопоставено комунистическо потекло, възпитан и "подготвян" без труд да бъде ръкоположен сред комунистическата номенклатура и да стане я директор, я дипломат, я безделник от каквото и да е друго високоплатено номенклатурно естество. И днес му е трудно, но не му изглежда, че "светът е свършил". А как е с Вас? Ако сте били подготвян за гарантиран "лек" живот - трябва да се "преквалифицирате" докато е време. Ако не сте - да престанете да хленчите по безобразен начин. С Ваше разрешение, не виждам много основания да парадирате с това, че сте служили войник - Вие сте единствен само с още няколко милиона. Ако сте служили в Гранични войски преди 1989 г. това съвсем не е за хвалене, а за криене - по правило там служеха "деца на изпитани наши другари", готови да стрелят "на месо", както другарите си по оръжие от ЩАСИ, по всеки, който дръзне да бяга от "най-човечната" система. За Ваше сведение в Конституцията е написано: "Чл. 59. (1) Защитата на Отечеството е дълг и чест за всеки български гражданин. Измяната и предателството към Отечеството са най-тежки престъпления и се наказват с цялата строгост на закона. (2) Изпълнението на войнските задължения, условията и редът за освобождаването от тях или за замяната им с алтернативна служба се уреждат със закон." Така че, попрочете тези две алинеи и ги разберете - не сте Вие този, който определя кой как ще изпълнява дълга си за защита на Отечеството, А ЗАКОНЪТ! Или правителството не Ви допада (днес за разлика от "доброто старо време" дори в него няма и поне един генерал) и с лекота "раждате телето под вола" - някои министри (а да не говорим за шефа на БНБ) не са ходили войници! Ами ако някой нападне банката или сградата на Министерския съвет? Господине, В живота Ви ще се случва да срещате често хора, които не Ви допадат. Но ако всеки път се излагате, така, както днес, животът Ви не ще бъде лек. Искрено съжаляващ Ви, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Всеки решава сам за себе си [re: Българин-първият]  
Автор Analyser ()
Публикувано11.01.00 03:46



В това отношение аз съм привърженик на свободния Свят, а не на "Стране Советов". Всеки сам трябва да прецени какво е главното за него. Аз например пуснах тук една тема "Като печелим, какво губим?", защото аз имам три гражданства, научих четири езика, но единствено на този форум се чувствам такъв какъвто съм. Затова, не се отчайвайте, минете на e-commerce (това е нещо което тепърва ще се развива в България и в целия свят) и търсете договори с чужди фирми в България. Само че това трябва да е ваше решение за да не ме напсувате утре.

Тема До "Българин" (надявам се от тези на изчнови [re: Иван Иванов]  
Автор Любо ()
Публикувано11.01.00 05:11



Уважаеми г-н Иванов! Отделили сте почти час време да отговорите на този мой съгражданин (знаеш ли че в гр. Русе например 160 души кандидатстват за едно работно място със заплата от 100 лева).Е честно казано не бих имал тези нерви.Още повече че няма и кой знае колко верни неща в изписаното от него.Чак пък 160 души не се изтрепват да бачкат за 100 лева в Русе.Че сме зле - зле сме ама чак пък толкова!Самия аз плащам 2-2,5 пъти по толкова и не винаги успявам да задържа работниците си.Още повече че при мен има и бар а това гарантира някои допълнителни доходи. Самия аз бих поканил този господин да работи при мен обаче едва ли ще ми свърши особена работа.Това да прехвърляш на някой друг вината си че си неуспял в живота човек май съм го виждал вече. И като за последно нека въпросния господин даде един телефон все пак.В Русе надницата на общ работник за 8 часа рядко минава под 10 лева.Щом въпросния Българин е готов да ми бачка за 8 по 10 часа ще го имам предвид като взема да си правя ремонтите напролет :))))))) Поздрави! Любо

Тема Хайде по-полека!нови [re: Българин]  
Автор Чавдар ()
Публикувано11.01.00 10:11



Какво ти е е виновен пък точно Иван Иванов и като как те е поробил? Да не би тихомълком да си е направил строителна фирма и да те експлоатира? Даже и така да е, кой те кара да му работиш за без пари? Наскоро ми се наложи да се занимавам с едни ремонти и мога да ти кажа, че доста хора с добро образование и квалификация биха могли да завидят да парите, получавани от т.нар. "майстори". Малко примерче: един електротехник за има-няма 3 дни работа си "гушна" 100 лв (в сумата не са включени материали) и то по "приятелска" тарифа.

Тема Българина да си гледа работатанови [re: Чавдар]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано11.01.00 12:24



Изказвания като тези на господин "Българин" силно ме тревожат. Направо не ми побира ума как може да има толкова късогледи хора, неспособни да съберат две и две и да видят по-далеч от носа си. Тези господа/или техните бащи/ са именно причината България да се намира в сегашното си състояние. Българската икономика, г-н Българин, се намира в сегашното си окаяно състояние, защото беше създадена НЕАДЕКВАТНО като ПРИТУРКА към икономиката на това, за което най-ми допада да употребя термина на Рейгън - Империята на злото. Българската икономика, г-н Българин, беше направо съсипана през 80-те години


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.