Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:04 10.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Евроинтеграция или муравеизация?нови [re: Korektor]  
Автор Перла ()
Публикувано09.01.00 12:28



Съгласна съм с коментатора. ".....zaduljenieto na klienta da si pazi kasovata belejka do izlizaneto ot magazina si e suvsem estestveno i normalno i go ima navsiakude v razvitite durjavi." Така е и в Швейцария и лично мен това ме устройва, защото ако си пазиш бележката и когато си отидеш в къщи и видиш, че си купил нещо дефектно или некачествено, можеш да го смениш или си получиш парите обратно. Без бележката, дори и етикета да показва, че от същия магазин е купена, не ти уважават рекламацията. Освен това чрез апаратите сметката е винаги точна. Освен ако някой сбърка броя на пакетите. Не е все едно касиерката да натисне бутона за 2 бр. и да натисне бутона за 3 бр. от дадена стока, особено ако се касае за скъпа стока, напр. бутилки шампанско за Коледа. И в този случай, хвърляш едно око към бележката и веднага обръщаш внимание. Надсписите при касите гласят, че касиерката може да ти поиска да си отвориш чантата, но на практика не съм видяла някой някъде да го приложи. Обратно виждам как хората като плащат съвсем дискретно я полуотварят и това ни най-малко не ги безспокои. Защото кражби все пак има и честният данъкоплатец знае какви щети се нанасят на икономиката. По сергиите на пазара, не навсякъде има касови апарати.

Тема Евроинтеграция или муравеизация?нови [re: Перла]  
Автор Чавдар ()
Публикувано09.01.00 13:13



Перла, правиш ли разлика между задължението да си пазиш касовата бележка до излизане от магазина за да можеш да докажеш пред персонала му, че си заплатила дадената стока и задължението ДА ИЗИСКВАШ И ДА ПАЗИШ касовата бележка, вменено ти от ДЪРЖАВАТА? По мое мнение в случая най-малко е мислено за защита на интересите на потребителя, а по-скоро за това да бъдат принудени гражданите под страх от наказание (!!!) да изпълняват ролята на данъчни служители. Моля те, не ни убеждавай, че в Швейцария или където и да е из Зап. Европа, докато се разхождаш из някой пазар можеш да бъдеш спряна и глобена от ДЪРЖАВЕН/ОБЩИНСКИ служител за това, че не си пазиш касовата бележка за стоката, закупена от някоя сергия.

Тема Евроинтеграция или муравеизация?нови [re: Перла]  
Автор Barbie ()
Публикувано09.01.00 13:18



Перла, съгласна съм с всичко, което написахте. Това, срещу което възразявам е пазенето на касовата бележка да се вменява като *задължение* на клиента, чието неизпълнение се санкционира с глоба. А доколкото ми е известно, организациите, които се занимават със защита на интересите на потребителите май мълчат /дано да греша/.

Тема Евроинтеграция или муравеизация?нови [re: Любо]  
Автор Barbie ()
Публикувано09.01.00 13:22



Любо, нашите краставици ще станат пирони, когато спрат да продават като 1 качество омекнали краставици, дето не стават и за салата за 5-та ракия...

Тема за Korektorнови [re: Korektor]  
Автор ADAM ()
Публикувано09.01.00 15:32



Писна ми. А бе разбирател, що не си сложиш кирилица ? Май нещо не можеш ? Ако ще ми пишеш на латиница пиши на английски>>> ако можеш де. ---------------------------- 1.Закон може да те задължи но не и наредба за касовите апарати. ------>> Ако не знаеш в България няма закон за КАСОВИ АПАРАТИ ------>> Има закон за СЧЕТОВОДСТВОТО в който първичен /официален/ документ е ФАКТУРАТА а не касовата бележка. ---------------------------------- 2.Според Закона за защита на потребителите ти не трябва да дишаш всеки ден по пет минути. -----.>> Защо не го спазваш този закон? И ако го спазваш - как така си още жив?

Тема Така ти с струванови [re: Чавдар]  
Автор Analyser ()
Публикувано09.01.00 16:17



Ако смяташ че в Канада няма грешки, то много се лъжеш. Тук има едно ежеседмично хумористично предаване Royal Canadian Air Farce (не Force), което осмива действията на правителството. И колкото и да ти е чудно всяка седмица успяват да намерят достатъчно материал. Така че недей да униваш, а си спомни старата приказка "Спасение утопающих...."

Тема Де ще ни стигнат канадците...нови [re: Analyser]  
Автор Barbie ()
Публикувано09.01.00 16:26



Analyser, тук който и вестник да вземеш, всеки ден е пълно със смешки... В неравна конкуренция с ТВ, радиата и пр. Само човек трябва да си избере чие чувство за хумор му пасва по цвят :-) P.S. А за полит/позицията - друга и голяма тема. Пък и K-FORума не е партийно събрание; и на мен не винаги ми е ясна твоята позиция, но чета какво пишеш, и, с изключение на един случай, в който ти лепнах етикет, се старая да не го правя повече... Ако наистина те интересува, пиши :-)

Тема Така ти с струванови [re: Analyser]  
Автор Чавдар ()
Публикувано09.01.00 19:23



Това за спасението хубаво, ама какво ще ми препоръчаш: да подкарам серия съдебни дела срещу всякакви нормативни безумия (парите че няма да ми стигнат е ясно, дано поне животът ми е достатъчен) или да възприема американския стил на решаване на проблеми и да се снабдя с АК-74 и поне един камион джепане?

Тема Евроинтеграция или муравеизация?нови [re: Barbie]  
Автор Светец ()
Публикувано09.01.00 21:37



Скъпа Барбие, Тук има големи магазини за облекло например, в които избираш и мериш свободно от щаандовете, след което отиваш на касата да платиш и след това излизаш. Касите обаче, не са на изхода, а произволно разположени понякога доста навътре в могазините. Получава се така, че след касата минаваш понякога през полвината магазин с изложени свободно стоки и би могла да се обслужиш необезпокоявано и да излезеш. Единственият начин да докажеш на изхода, ако бъдеш помолена от охраната, че си платила стоката това е касовата бележка. Вярно е, че стоките са обезопасени с електрони датчици, които се свалят на касата слд като платиш, но специалисти в "самообслужването" за които ел. защите е виц има повече от достатъчно. Така, че задължение е да си пазиш бележката до изхода за всеки случай.

Тема пояснение /Светец/нови [re: Светец]  
Автор Barbie ()
Публикувано09.01.00 23:12



Такива магазини, поне в Русе, няма /изключвам Метро/. Моят "инцидент" беше в обикновен квартален магазин тип "покрит битпазар". Стоките по щандовете са практически недостъпни за оглед /предимно неопаковани-неразфасовани хранителни стоки/и пр.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.