Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:07 28.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Някой си умре да се прави на геройнови [re: Иван Иванов]  
Автор Чавдар ()
Публикувано27.12.99 01:59



(особено когато това е безопасно), но нека сам да си отговори на въпроса какво рискува лично той и какво би рискувал един дребен/среден бизнесмен в България, влизайки във война в системата. За това ставаше дума за местоживеене и паспорт, ама нали някой трябва на всяка цена да се изкара жертва на световния комунизъм... "..."Развиването" на по принцип мафиотски "бизнес" (след като се базира на подкупи) пречи на развитието на почтения бизнес на тези, които отказват да плащат подкупи, чрез получаване на незаконни предимства и оттук чрез практикуване на нелоялна конкуренция спрямо почтения бизнес...." Абсолютно объркване на понятията. Не подкупи, г-не, а чиста проба рекет. И не "получаване на незаконни предимства", а най-често - получаване на някаква абсолютно безсмислена бележка/удостоверение/разрешение. Ама не Ви упреквам - толкова искате, толкова знаете.

Тема Трети се извъртат неуспешнонови [re: Чавдар]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано27.12.99 02:17



На някои знанията или търговският морал изневеряват, независимо какво искат или не искат. И затова започват спор - "Кое е първичното - кокошката или яйцето?", т. е. дали корупцията се шири и се разширява защото някои искат покуп или защото някои им го дават. "Абсолютно объркване на понятията. Не подкупи, г-не, а чиста проба рекет. И не "получаване на незаконни предимства", а най-често - получаване на някаква абсолютно безсмислена бележка/удостоверение/разрешение." Ще трябва очевидно да се заемем с бавно и ясно обясняване на нечии очевидно объркани понятия: Плащането на подкуп е престъпление, независимо дали е направено в резултат на искане или изнудване на подкуп. Платилият подкуп и получил "безсмислена бележка/удостоверение/разрешение" в резултат на престъпление получава незаконно предимство спрямо неплатилия подкуп и неполучил "безсмислена бележка/удостоверение/разрешение". Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема А други ...нови [re: Иван Иванов]  
Автор Любо ()
Публикувано27.12.99 02:30



Г-н Иванов! Не знам колко данъци плащате в Швеция но това което правя аз тук май си е един малък подвиг.Без да се хваля.Споменатата цифра на данъка за ваше сведение е само преките такси които плащам в НАЧАЛОТО на всеки финансов период а той обикновено е тримесечен.Оттам нататък следват и други данъци от които също не мога да избягам.Да не говорим че волю-неволю плащам ДДС на тока(около 500-800 марки на месец),на водата,на телефона(около 150 марки),интернет(около 300 марки).Въобще като цяло тази сума прави оборот още около 200-300 нови лева от ДДС на държавата. Пропуснах ли нещо-а да -престъпник съм бил защото съм давал рушвети!Ок вярно е ама вече ви попитах как иначе ще работя и ще плащам тези данъци ако не го правя.Да не говорим че има и разни легални начини за рекет на държавно ниво.Попитайте Чавдар какъв портрет на виден възрожденец си е сложил на стената и откъде го е взел(и за колко пари).Попитайте някои интитуции на властта от моя роден град откъде се сдобиха със скъпа и прескъпа офис техника която отлежава в момента по складовете и събира прах защото няма кой да работи с нея. А аз трябва да имам крайно странен кръг познати в България, защото между тях има и такива, които в бизнеса си отказват да плащат подкупи и са още живи и предприятията им не са фалирали. Вярно е, че не им е лесно, но те доказват, че може да се живее и извън отбора на "Лесньо търси леснината". " Естествено че така ще ви кажат - всички знаят че си пишете писма с Иван Костов.Обаче да дойдат да го кажат на мен и ще им се изсмея в лицето.А ако се замислите малко и се поразтърсите откъде вашите приятели имат пари за предприятия.Дори да са взели назаем парите аз лично не съм чувал някой банкер преди години да е дал голяма сума за черни очи.Абе какво ви приказвам тези работи като ми е ясно че няма да ме разберете...

Тема Трети се извъртат неуспешнонови [re: Иван Иванов]  
Автор Любо ()
Публикувано27.12.99 02:42



"Платилият подкуп и получил "безсмислена бележка/удостоверение/разрешение" в резултат на престъпление получава незаконно предимство спрямо неплатилия подкуп и неполучил "безсмислена бележка/удостоверение/разрешение". " Верно!Престъпление е!Обаче как да отлепиш от бизнеса ако упорито отказваш да се вградиш в системата и се правиш на честен.Такъв начин просто няма.После вашите приятели май повечето живеят в София.Абе какви са тези ваши приятели дето се оправят без рушвети в Меката на рушвета...

Тема Дрън, дрън яринанови [re: Иван Иванов]  
Автор Чавдар ()
Публикувано27.12.99 02:43



Значи, ако някоя мутра ми предложи "застраховка" с/у определена сума (or else ...) - това е рекет, а ако някой държавен/общински чиновник иска същото за да ти издаде елементарен документ (за издаването на който няма никакви нормативни пречки) - не е? Защо не потърсите БГ вестници от миналия вторник и да почетете квалификациите на шефа на столичните общинари по адрес на общинските администрации? Иначе теориите Ви за борба за справедливост, жалби до прокуратура, съдебни дела и т.н. звучат добре, но са си само теории. Степента на практическата им осъществимост в наше време, в нашата страна, при нашата съдебна система е мизерно малка. П.П. Мисля, че вече нееднократно в съвсем прав текст Ви давам да разберете, че по мое мнение не сте Вие човекът, който има правото да съди кой какви знания и морал има.

Тема До Венконови [re: Венко]  
Автор Любо ()
Публикувано27.12.99 02:51



По т.3 направо трябва да е предубеден някой или глупав за да си мисли че изгонването на Хъшове от ефира не е свързано с единственото им предаване по БНТ. По т.4 - може някой все още да ги дава но всички които хващам аз(СКАТ,ТОП-ТВ,ЕВРОКОМ,КИС-13,Канал Варна,ДЕЛТА) вече ги спряха.И понеже Русе не е кой знае колко голям град веднага се разчу как и защо са го спрели. По т.1 няма смисъл да спорим-за числата не се хващам защото не съм социологическа агенция ама съм сигурен че са много близки. По т.2-всички вестници го писаха(опозиционните) а националната ТВ гордо замълча.

Тема За г-н Любонови [re: Любо]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано27.12.99 03:17



Уважаеми г-н Любо, Грешите. Разбирам Ви напълно. Но не смятам, че сте избрали правилен път. А за данъците, ако ги плащате (и ако си правите труда да следите как се използват) образно казано Ви свалям шапка, защото не са много, които го правят и ... деца и възрастни, които нямат никакъв шанс сами да си помогнат, мизерстват без данъчните приходи в бюджета. Как да работите без да се напасвате към системата и да си направите живота по-лесен и по-почтен след време? Познавате ли хора, които като Вас не желаят, но са принудени да са част от корупцията у нас? Опитайте се да се сдружите - основете "Сдружение за защита от корупцията". Обявете го в пресата с целите му и ... членския внос. Ако получите отклик, ще получите и финансирането му. Обърнете се за сътрудничество към правозащитни организации в страната - свържете се с фондацията "Отворено общество" - тя има списъци с дейността на всички правозащитни организации. Бъдете сигурен, че ще получите съдействие и от правителството и от чуждестранни институции. Ако създадете едно такова сдружение, то, а не отделният беззащитен дребен или среден предприемач, ще се ангажира и ще се експонира в защита на Вашите интереси и права. От Вас се иска инициатива, отделяне на малко време в началото и плащане на членски внос (по-малко от подкупите) за финансиране на дейността на сдружението. Ще кажете - "Не става!". А аз ще кажа "А как става тук и как стана в България например със Сдружението за Интернет?". Аз ще Ви дам пример, колкото и да ми е неприятно че е с мен, без ни най-малко да целя ореол на "герой". По време на правителството на Виденов реших да подаря един мой стар автомобил на мой близък в България. След като 15 минути след началото на работното време митничарите (тогава могъщи до самозабрава) не започнаха да приемат граждани, издумках така на вратата им, че един от тях изкочи и побягна с въпроса "Какво става?" Докато той търсеше милиционер, аз докарах зам. началника на Столична митница, който срам не срам каза, че работното време на подчинените му е започнало и че те трябва да го спазват. Хората преди мен в опашката в мнозинството си се уплашиха и не смееха да влизат. Така реда ми дойде доста бързо. Отворих вратата и казах на всеослушание, така че се чу и вътре и вън: "Добър ден. Без да подозирам никого от дамите и господата за нищо, искам да Ви уведомя, че от мен никой не е взел досега (47 години) една стотинка подкуп, а немалко са били удостоени с оплаквания в прокуратурата. Имам намерение да подаря автомобил на мой близък и да заплатя законния данък и мито - нито една стотинка по-малко и нито една стотинка повече. Кой държавен служител ще ме обслужи?" Прехвърлянето мина бързо и леко, моя частна проверка установи, че данъкът и митото бяха изчислени точно по закона. Легални (т. е. законни) начини за рекет не може да има. Ако такива има и се практикуват - опишете ги. Господин Любо, не ме разсмивайте! Мислите ли, че председателят на СДС, който подписва упълномощителните писма на стотици изборни представители, има представа, кои са те и че лично чете отговорите им? И не ме подценявайте - аз знам дали хора, с които съм приятел от десетилетия, ми казват истината или не. И подбирам приятелите си - сред тях няма разбойници. Най-успешните сред тях започнаха практически с нищо, освен със знанията си, издържливостта си и почтеността си. Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема За г-н Любонови [re: Иван Иванов]  
Автор Любо ()
Публикувано27.12.99 04:02



Г-н Иванов!Отново съм повишен в г-н Любо което е заявка че този път няма да се хванем за гушите като преди.Благодаря. Словото ви е доста интересно и го прочетох с удоволствие но не ми стана ясно едно нещо още в началото.Вие споменавате че плащайки данъци аз трябва да следя за разумното им използване.Простете ама как да сторя това?Не че не искам да си направя труда за това-напротив!В България не е имало никога подобна система а гражданските сдружения обикновено(ще ме простите за израза) са отбор дебелосерковци и то до един бивши ОФ-йци които се изживяват като обществени дейци само и само за да преживяват от парите които ме съветвате да плащам като членски внос. Интересна трансформация например претърпя преди няколко месеца една държавна институция наречена "Цени и ценообразуване".От държавна тя стана обществена организация(обществена-друг път) и вече се нарича "Федерация за защита на потребителя".Само че обществен контрол върху дейността и няма никакъв а тази дейност се свежда до това да се правят актове на нещастни търговци имали неблагоразумието да поставят една цена накриво например.Парите изкарани от глобите(минималната е 150 нови лева) отиват незнайно къде а служителите биват настървявани да си вършат работата с комисионни върху глобите. Дали познавам хора които не желаят да дават подкупи?Всъщност аз не познавам хора които ги дават по собствено желание.Просто системата ги принуждава.Как?Понеже вие дадохте пример то и аз ще ви дам един а вие си направете изводите как може да се мине в тоя случай без рушвет. През 1993-4 година започна да действа наредбата за организиране на хазартни игри.Един от бисерите на тази наредба беше че няма право да се отваря игрална зала на по-малко от 500 метра от училища,църкви,болници,казарми и детски градини.Казвам бисер защото с един от архитектите на града сме си загубили 4 часа за да разберем че такова място например в град Русе няма.Сигурен съм че така е и в дургите градове на страната след като всички знаем какъв беше модела на строителство у нас.От там нататък познайте колко зали бяха закрити в града.Ами да-нито една но всяка от залите имаше в папката документ за необходимите метри.Как е станало оставям да ми кажете вие.Слава богу със гласувания това лято закон за хазарта беше премахнато това правно недоразумение и беше увеличена санкцията за пускане на непълнолетни лица в подобен род заведения. Разбира се подобни бисери мога да ви посоча още една камара но едва ли е нужно.Според същия този архитект законодателството в България служи единствено за подстрекаване на корупцията и съм склонен твърдо да му вярвам. Поздрави! Любо

Тема А други ...нови [re: Иван Иванов]  
Автор Светец ()
Публикувано27.12.99 09:58



Иване, Иване, повръща ми се когато ти чета творенията.

Тема Трети се извъртат неуспешнонови [re: Иван Иванов]  
Автор Светец ()
Публикувано27.12.99 10:13



Твоят съвет, да не се плащат подкупи, за да се борим с корупцията е все едно да застанеш в татова Б-я на площада и да започнеш да обясняваш на властоимащите, че грешът и тяхната система няма бъдеще следователно те трябва да се откажат от власта и привлегиите си. Интересно защо ти на времето не си постъпил така, а си духнал в Упсала геройо? Дъбър съвет даваш на истинските българи, тези които са в Б-я, да излязат с открити гърди и да се борят с корупцията заебавайки деца, жени, стари родители и всичко наоколо. Ако, те успеят и ти ще си доволен , ако ли пък не, ще ги запишем герои-мъченици, а през същото време ти ще си гледаш рахатлъка в Швеция. Голям умник си няма що! Аз бих нарекъл такива съвети и поведение "безмерна НАГЛОСТ". От такива месии, ме хваща ортикария.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.