Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 19.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мойте поздравления!!!нови  
Автор Само четох до сега ()
Публикувано21.12.99 19:57



Изказвам до всички участници във форума за това че той е най-активен и доста съдържателен.Е,разбира се с някои изключения. Като читател забелязвам как лека-полека дискусиите започнаха да се изпълват със съдържание не засягащо проблима Косово,както би трябвало да бъде по презумция.Появяват се чисто български теми които коментират например бъдещото ни членство в ЕС. Та по този повод искам да попитам Вас уважаеми участници,какво лично за себе си виждате като изгода ако сте граждани на "Европа"? Аз лично като виждам какво законодателство се кове по европейските стандарти тръпки ме побиват.Тези закони като например за соц.осигуряване,данъчни и пр.,със своята всеобхватност и проникване дори и в личните тайни на хората, слагат тоталитарната държава в малкия си джоб.Та ако на това му се казва демокрация,тогава къде е свободата. При това положение,ако това е Европата аз не я искам.Предпочитам да я карам по-"яваш". Знаете ли, смятам,че за нас българите е напълно достатъчно да имаме възможност за свободно пътуване.А правилата им не ни трябват щом ще плащаме и за въздуха който дишаме.А?

Тема Мойте поздравления!!!нови [re: Само четох до сега]  
Автор Borislav ()
Публикувано21.12.99 20:58



Tova e samo nachaloto. Istinski loshoto teparva shte dojde :-))

Тема Пак ще има европейска интеграция. Зиг!нови [re: Borislav]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано21.12.99 23:14



Едни юнаци от форума "Авиация" ме запалиха да се ровя по стари книги в домашната библиотека. За германски самолети от скорошната световна война. Та чета и гледам снимки. Момчета на нашите съюзници, снимани къде ли не. В Норвегия. Дания. Холандия. Франция. Италия. Гърция. Румъния. Чисти, спретнати, изтупани; усмихнати. Явно не се тревожат от граници и паспорти и митници и глупости. И ми мина на ум, че ето това е тоталната европейска интеграция. В която българите са били нормални хора, с човешко достойнство и човешки свободи. А щом е добре за българите, значи е добре за света, да? Така са ме научили в САЩ, и аз добре съм ги заучил националните тарикатщини! Това в момента е ерзац. Дойчовците ха започнат да си спомнят за орязаните земи под френска и полска и руска окупация - хайде гайдата за "територията вече не е реусурс". Да, ама не съм чул някой да се откаже, пък даже символично, че да докаже как наистина територията не го вълнува. Примерно, ако територията не е ресурс, и границите нямат място в Обединена Европа, кога "несъществуващата" северна граница на Гърция ще се дръпне до под Солун? Та тези дни им турнах по едно дебело "евала" на дойчовците и тяхната идея за европейска интеграция! В която България не е трябвало да моли и проси! Всичко друго е бош-лаф! Но всяко нещо с времето си! Ще дойде европейската интеграция! Третият път е орисания! Светата Троица, ще дойде да отмине!

Тема А защо въобще ще рискуваме?нови [re: Само четох до сега]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано22.12.99 03:34



Уважаеми г-н Само четох до сега, Не мога да си обясня защо тогава смятате, че "за нас българите е напълно достатъчно да имаме възможност за свободно пътуване"? Защо ще пътуваме в страни, със законодателство, от което ни побиват тръпки? Защо ще си рискуваме сигурността и спокойствието? Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Мойте поздравления!!!нови [re: Само четох до сега]  
Автор Венко ()
Публикувано22.12.99 12:38



Това разбиране за свободата ми звучи като едновремешния лозунг:"Дайте да дадем другари!"

Тема Мойте поздравления!!!нови [re: Само четох до сега]  
Автор Защо ()
Публикувано22.12.99 13:09



Аз лично ще почуствам, че съм Европеец, кагото мога да пътувам свободно. Като личност за мен това е основното което искам. Нещата за който говориш наистина ги има, но там има и силно гражданско общество. Държавата по своята същност цели ограничаване правата на идивида за сметка на обществото. Важното е да има изградени, адекватни механизми, за предпазване. Проблема е, какво може да стане тук, ако дойдат само големите права на държавата, без да е изградена системата за граждански контрол. Но за него се изисква гражданско съзнание, което се формира с години.

Тема Вие например г-н Иванов много рискувате!нови [re: Иван Иванов]  
Автор Само четох до сега ()
Публикувано22.12.99 17:18



Уважаеми г-н Иванов, Вие сте един от хората които имах в предвид да поздравя за качествата на форума. Предполагам,че много добре ме разбирате какво имам в предвид с предстоящите промени в България. А що се отнася до Вашите софистични въпроси,с които целите да ме убедите че съм някое "чираче","овчарче" и пр.,мога да кажа само едно.Вие доказвате, че сте един от многото "виртуални" българи.Такива които само духом, с помоща на техническия прогрес,се връщат там от където са дошли,а тялом са там където всичко е подредено и утъпкано.И им се вижда чудно когато останалите в родината им сънародници протестират, и не искат да плащат за промените(бакиите)нлагани им от други.Вие например като патриот защо не си дойдете в България с натрупан опит и спестявания и не се включите в "утъпкването" на терена?Сега в България е демокрация и не виждам причини(освен икономически) да стоите в странство.Не бихте посмял!?!? И как ще посмеете, та да Ви късат нервите с всевъзможни идиотщини и експерименти,да плащате за неща с последните си пари, които вероятно никога няма да видите и пипнете.И да Ви казват,че така е в Европа,че е във Ваш интерес,а после да се окаже че някой се обогатява (материално) за Ваша сметка. Така е!Много е лесно Вие да сте в Швеция,а ние в България и да говорите в първо лице множествено число. А сега ме извинете, ако Ви се сторих груб и рязък.Но знайте това което написах е индикация за настроението на много българи. Лично на Вас и многоброините участници във форума пожелавам Весела Коледа и Щастлива Нова 2000 Година!!! Искренно Ваш, г-н Само четох до сега

Тема Вие например г-н Иванов много рискувате!нови [re: Само четох до сега]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано22.12.99 18:58



Уважаеми г-н Само четох досега, извинявам се за нахалното намесване, но защо си мислите че сте желани в страните по света от законодателството на което ви побиват тръпки? Не е ли по-добре да си седите в България и да не се излагате на такива силни усещания? Иначе се получава парадокс - от една страна за вас плащането на въздуха който дишате в собствената ви страна е насилие над личността ви, от друга страна вашата личност държи да може да странства където си иска. Бих ви попитал, вашата личност няма ли да е оскърбена, намирайки се в странство, да плаща за въпросния въздух на страната домакин?

Тема Ярем "Made in Erope"нови [re: ex-Pesho]  
Автор Само четох до сега ()
Публикувано22.12.99 19:22



Г-н ех-Пешо, Дали ще пътувам или не това ще реша според нуждите си.И тази възможност за пътуване нека стои м/у държавите на реципрочна основа:Пускаме ги - да пускат и нас. А относно въздуха-да това е само метафора. Но да расъждавам като Вас буквално:Дори и да отида някъде си, няма да ме накарат да плащам точно за въздуха.Ей така, просто от гостоприемство! А Вие ако искате си наденете на врата ярем с марка "Made in Erope"!?!

Тема Ярем "Made in Erope"нови [re: Само четох до сега]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано22.12.99 20:38



Ами аз съм си го надянал и съм ОК. Но вече нищо не мога да разбера какво точно искате в България - непрекъсното се реве че корупцията била такава, бюрокрацията онакава, данъците били еди какви си и т.н. Добре хубаво - имате право. Но сега изведнъж се оказа че Европа бил ярем!!! Че май е по-добре да си живеете с всички тези злини, стига държавата да ви сменя памперсите ако може.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.