Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 28.09.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Още едно честито !!!!нови  
Автор Защо ()
Публикувано12.12.99 18:21



Ние сме единствената страна в Европа, която ще влезе в новото хилядолетие, без национална частна телевизия. Кой се страхува от това? Обещаха ни я, за 1998 година. Защо ни излъгаха? Има ли демокрация, без независими медии? А ние, защо нямаме. Медии имам предвид.

Тема Още едно честито !!!!нови [re: Защо]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано13.12.99 03:51



Уважаеми г-н Защо, Дано в близко бъдеще да не ни се налага да си честитим подобни "придобивки". Според мен причините за "придобивката" са две. Едната е, че управляващите ни не смятат за приоритетна задача да си създават сами неприятности с телевизия вероятно без самоцензура (или поне с по-малко). И за това не бързат, но ... ще го направят. Другата според мен е един "гордиев възел" около приватизацията на БТК, кабелните телевизии и Интернет който е доста сложен и доста забатачен. И тук се чака, но не ще може да се чака още дълго. Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Още едно честито !!!!нови [re: Защо]  
Автор Защо ()
Публикувано13.12.99 12:45



Повдигнах въпроса за телевизията, защото вече веднъж ни излъгаха. Веднага след избирането си през 1997 година, Костов обеща до края на годината частна телевизия. Сега две години по-късно, на крака ни дойде най-големият в бранша, а ние се чудим как да му откажем. И един последен въпрос. Защо в България да може да има само две честоти за национални телевизии. Когато даваха радио-честотите от КПД се кълняха, че в София нямало техническа възможност за повече от шест честоти. В момента излъчват 17. Мисля, че и с телевизите ще стане същото.

Тема Още едно честито !!!!нови [re: Защо]  
Автор Чавдар ()
Публикувано13.12.99 12:52



Защо ли задаваш въпроси на които вероятно знаеш отговора??? Нашите политици (не говоря само за сега управляващите) явно трудно могат да "смелят" ТВ с национален обхват, която да не е под техен контрол. (Забележи - Не казвам независима, защото според мен такива медии няма. По-малко зависими да, но напълно независими - едва ли. Нали знаеш приказката за това кой поръчва музиката ...)

Тема хайде-хайденови [re: Защо]  
Автор П.М. ()
Публикувано14.12.99 17:28



В момента, в който сделка се осъществи, всички ще лавнат: ама защо ТЕЗИ, а не ОНЕЗИ... При условие, че продавачът (д-вата) е в много по-неизгодно положение от който и да е потенциален купувач, нормално е сделката да се проточи.

Тема хайде-хайде [re: П.М.]  
Автор Защо ()
Публикувано14.12.99 17:36



Какво и е неизгодното на държавата. А за да няма тези и онези, да даде повече от един лиценз. Ама на държавата не и стиска. Явво има нещо да крие.

Тема хайде-хайденови [re: Защо]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано15.12.99 12:39



По принцип нашата страна е отстъпила много още навремето, когато в Женева са се договаряли права върху определени честоти. Определено е свинщина да няма повече от 1 ефирна ТV. Но проблемът е другаде. Знаеш ли например защо пропадна навремето проектът "Глобо"? Проблемът е в кабелизацията, той има отношение и към І-нет-а, и изобщо към проблемите на Контрола. Нали така? :)

Тема хайде-хайденови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Чавдар ()
Публикувано15.12.99 12:43



Би ли пояснил с какво кабелизацията пречи на появата на нова (недържавна) ефирна ТВ?

Тема хайде-хайденови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Защо ()
Публикувано15.12.99 16:06



И аз съм го чел това за Женева, че тогава сме заявили само три честоти. Няма начи това да не може да се промени. Все пак, за това време техниката доста напредна. Затова и дадох примера с УКВ - честотите в София. Някой може ли да обясни, дали найстина е така.

Тема хайде-хайденови [re: Защо]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано15.12.99 16:13



Ако не се лъжа САЩ имат три или четири ефирни национални канала...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.