Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 21.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Всички са маскари?нови [re: Чавдар]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано05.12.99 07:16



"Срамното е, че една нация е на път да се превърне в нация от нискоквалифициран обслужващ персонал благодарение на некъдърните или умишлени действия на т.нар. политически елит през последните 10 години. Преди някой да ми възрази нека си спомни статистиката за броя на младите образовани хора, които са напуснали България или изгарят от желание да го направят при първа възможност." Май някои си представиха възгледите, май прикривани напоследък. Разлика по отношение на приноса на доста различните управляващи през последните 10 години да се възстанови страната и хората да виждат бъдещето си в нея няма? Всички са маскари? Причината не е в политическия "елит" през 45-те години, предшестващи последните 10 години, границите ни бяха минирани, не защото хората искаха да бягат и бягаха, а вероятно за да не се разпространяват болести от гръцките диви прасета? "Белята" започна с въпросните 10 години между 24:00 на 09.11.1989 г. и 00:00 10.11.1989 г. ? Дотогава всичко си бе по-добре отколкото през тези проклети последни 10 години и никой не бягаше (не че беше невъзможно) - вижте колко е хубава статистиката (освен ако е взела предвид 300 000 "екскурсианти" за само деветдесет дни отворена граница само за 10% от населението)? Срамно е когато някои и след 10 години тънковато се опитват да ни заблуждават, така, както други ни заблуждаваха и преди това! Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема въпрос към Зарето:нови [re: lucho]  
Автор Zareto ()
Публикувано05.12.99 11:45



ПрочеЛ съм, и не една.Дори и малко специализирах следдипломно по тази дисциплина.Бих посочил, че във форума съвсем реално се доказва едно много старо (по-скоро философско, отколкото икономическо правило) - "Битието определя съзнанието", т.е.нашето "вътрешно" битие определя и нашето съзнание, а уреденото "външно" битие, определя и съответното съзнание. Оттам и позициите, които се заемат.Извод - не мога да имам европейско съзнание и мислене при начина на живот, който водя в България. По-умните от мен българи са казали "На гол тумбак....европейско мислене" :-)))))

Тема За Любо и Чавдарнови [re: Любо]  
Автор Zareto ()
Публикувано05.12.99 11:59



Ряпата е едно много благородно растение, даже има и рецепти от народната медицина за лекуване на болна жлъчка с екстракт от черна ряпа.Само, че я пазя в тайна и ще я дам на г-н Иванов ако много ме помоли, тъй като усещам, че в скоро време ще го заболи. Щом като индиректно ни обвинява в липсата на първите седем години - това е един от сигурните признаци на заболяване на жлъчката. Чавдаре, аз твоята рецепта вече я практикувам отдавна - е, не за куфарите на шведките, но нещо подобно.Куфари да има - и за теб добре, пък и за много други. Любо, догодина ще ни дадат квота за внос на кисело мляко и бяло саламурено сирене, и на ябълки, и на вълнен текстил, на вино от Италия, Испания и Франция и т.н. Но за ИЗНОС - казаха, че ще си помислят, другия път. Поздрави, Зарето

Тема Марксистки цитати?нови [re: Zareto]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано05.12.99 17:17



"едно много старо (по-скоро философско, отколкото икономическо правило) - "Битието определя съзнанието" Някои ни убеждават, че са прочели икономически книги и веднага ни дават пример какво е останало в съзнанието им, което пък говори недвусмислено за това какви "икономически" книжки са чели и какво все още тачат. В цивилизования свят книжките на Маркс, Енгелс, Ленин и Тодор Живков не се смятат за сериозна икономическа литература. Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Марксистки цитати?нови [re: Иван Иванов]  
Автор Любо ()
Публикувано05.12.99 17:45



Някои господа трябва да се завръщат по-често в България за да лекуват своята комунистофобия.Защото колкото и да не им се вярва България вече се е разделила с този период. Единствено факта че мога лично аз да публикувам собственото си име и дори да казвам къде живея и работя е достатъчен за да убеди тези господа в това. Само че някои господа които живеят в страна която много напомня по своето устройство на въжделенията на Маркс,Енгелс и Ленин (а и Тодор Живков)мислят че и другите държави могат да станат като тях само за един мандат на едно правителство. За това което е останало в нашето съзнание тези господа не могат по никакъв начин да знаят защото са обзети от желания за реваншизъм заради баща си прекарал лагер в Белене,заради "съсипания" си живот в изгнание и заради какво ли още не.Само че ние какво сме им виновни на тези господа!?Ние които не помним чак тези времена сега сме длъжни да изтърпяваме да ни лепят етикети че сме били такива или онакива...Че сме били мързеливи и сме се срамували от какъв да е труд. Е ще го преживеем някак си!При толкова глупости изречени и направени в нашата държава малко внесени отвън няма да ни разстроят. Любо

Тема На г-н Любонови [re: Любо]  
Автор lucho ()
Публикувано05.12.99 17:55



Тук просто не уцели, последните 2 години съм ходил общо 9 дни на море, първата - 4, тази - 5. И съм използвал уикендите, така че работни дни съм почивал общо 5. Не се оплаквам

Тема Всички са маскари, за съжалениенови [re: Иван Иванов]  
Автор Чавдар ()
Публикувано06.12.99 00:40



Колкото и да им е мъчно на някои, опитът от последните години категорично го доказва. Т. нар. политически елит на България засега е доказал извън всяко съмнение, че е много умел само в едно упражнение - максимално използуване на властта за лично облагодетелствуване. За тези, които не са разбрали: Имам предвид съвсем наскоро изнесена статистика, според която 400,000 млади хора, повечето от които с добро образование и професионална подготовка, са подали документи за "зелена карта" и възнамеряват по един или друг начин да напуснат страната. Та, господине, тези младежи искат да бягат СЕГА, след 2 и половина години "най-успешно" управление, защото не виждат перспективи тук. Мисля, че това е доста показателно. А, ако случайно на някои не им е известно, "голямата екскурзия" продължава и сега, макар причините да са други.

Тема На г-н Любонови [re: lucho]  
Автор Любо ()
Публикувано06.12.99 01:34



Е ясно че всички сме на един хал - щом живеем в България сме мързеливци.Но както винаги на неудобните въпроси някои господа дето имат право на задължителна отпуска мълчат ли мълчат... Иначе нищо не съм целил - просто попитах!И аз не се оплаквам!

Тема Марксистки цитати?нови [re: Иван Иванов]  
Автор Zareto ()
Публикувано06.12.99 11:09



Уважаеми г-н Иванов, Много ми е мъчно, че точно това не можете да отречете, а именно, че битието определя съзнанието.А това, че цитирам автор, който не е на мода и не е тачен в развитите общества е просто случайност някаква - просто друг не е формулирал този извод. Между другото другият по-фундаментален извод на същия автор е в основата на развитието на всички общности - "пари-стока..." - да не Ви отегчавам с повече баналности. Между другото, не съм цитирал останалите автори, но Вие като специалист по словесните манипулации и по етикети побързахте към чичко Маркс да причислите и останалите, които сигурно много добре помните. Или бъркам? Поздрави от Бургас

Тема На г-н Заретонови [re: Zareto]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано07.12.99 02:29



Уважаеми г-н Зарето, "Видните" марксисти споменавам заедно с Маркс, защото и те са преповтаряли и цитирали заблудите му. Шокиращите глупости се помнят, не защото не са глупости, а защото са шокиращи. Тук едва ли е подходящо място да се впускаме в изтънчен философски спор. Вие изказахте убеждението си относно битието и съзнанието. Позволете ми и аз да сторя същото и да приключим. Първо трябва да видим какво е съзнание и какво е битие. Съзнание според мен във философски смисъл са трайните възгледи за живота и света. Те са променчиви през първите 15-30 години съзнателен живот. След това се стабилизират и остават почти непроменени до гроба. Какво е "битие" и кога е то, за съжаление е трудно да се каже. И кое "битие" определя кое "съзнание"? Моята субективна представа не на философ, а на обикновен инженер вече на 52 е, че родителите и възпитанието им в ранните години определя най-земните човешки и морални съставки на съзнанието и те се запазват завинаги. От 15-30 години човек сам се учи и изгражда и на базата на както вече придобитите човешки и морални съставки на съзнаниетио, така и на "битието" в този период обществените и политическите съставки на съзнанието си. След това човек преминава повече или по-малко в режим "ни приема, ни предава" по отношение на съзнанието си, независимо от "битието" и независимо, че непрекъснато се учи на много нови практически неща. Доста объркана и нестройна теория, сравнена с ясната и стегната ... догма? Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.