Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 21.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Благодаря за уточнениетонови [re: lucho]  
Автор Любо ()
Публикувано03.12.99 17:16



Е като оставим настрана че на никого другиго не поставят такива условия освен на нас мисля че си прав.Само попитах какво още ще трябва да закрием за да угодим на всички?Списъка с позволените дейности май не е лошо решение! Поздрави! Любо

Тема И пак за шведския реакторнови [re: Чавдар]  
Автор Zareto ()
Публикувано03.12.99 20:40



Уважаеми сънародници, и тези , които отдалече всичко виждат, и тези, които тука нищо невиждат, КАКВО МЕ ГРЕЕ ЗАТВАРЯНЕТО НА ШВЕДСКИЯ РЕАКТОР? Веднъж вече писах, че за шведите има алтернатива - вода, колкото щеш, изкопаеми - също, приливи-отливи(?-може и да бъркам), пък и по-дебела кесия от нашата да си внасят еленергия.А за нас? Алтернатива няма и точно това ни прави уязвими.Износът на ел.енергия е може би един от малкото останали източници на приходи за отънелия ни бюджет.Сега вече ще орежат и него.И срещу какво? Някой в дискусията беше споменал, че щом в Б-я вече практически няма тежка индустрия не ни трябват и съответните енергийни източници.Егати цинизма! И както как ще печели държавата ни? От износ на ряпа? Щото "Калашници" вече ни забраниха да изнасяме, пък и други подобни благини.Или вече някои си представят светлото бъдеще, когато в ЕС ще очакват с огромно нетърпение плодовете на селскостопанската ни дейност.Ще има да чакат...Само за сведение на тези отвън, които не могат да погледнат отвътре при тях - през 1992 страните от Зап.Европа, в частност Германия, Белгия и Дания са заделили от бюджета си 5 милиарда D марки за унищожаване на свръхзапаси от селскостопанска продукция.И точно в тези страни някои смятат да изнасяме ряпа и да печелим така, че да се изравним по стандарт на живот с тях. Абе хора, Вие в кой свят живеете? Жалко, че в иначе прекрасната ни страна не растат банани и след няколко години и бананова република не можем да се наречем. А колкото до шведите - ако искат всичките си реактори да затворят, това си е техен проблем, тяхно желание и съответства на техния начин на живот.Когато и ние (тук, отвътре) заживеем като шведите, и ние ще ги затворим.Само, че някой силно не желае това.Кой ли? Поздрави, Зарето

Тема Останете си със (ядрено) здравенови [re: Любо]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано03.12.99 21:00



Г-н Любо, С Ваше разрешение, Вие неколкократно заобикаляте подигнатите конкретни и крайнонеудобни въпроси в моите реплики, особено тези, които касаят човешкия морал и продължавате с примитивни примери. В предишна реплика сравнихте риска за удавянето на един човек по собствено невнимание с риска за смърта и здравето на десеткихиляди и милиони невинни хора. В сегашната Ви реплика сравнявате риска за един обущар да си нарани ръката по собствено невнимание с риска за смърта и здравето на десеткихиляди и милиони невинни хора. Гарантирате с лека ръка, че сред колегите Ви няма "луди" (като, че сте професор по психиатрия с клиника в Козлодуй, която ежедневно проверява духовното здраве на всички работещи) и "неграмотни" (сякаш лично и редовно проверявате знанията във всяко отношение на целия персонал). Не Ви интересува какво става с произвежданите от любимото Ви предприятие радиоактивни отпадъци - да му мислят "руснаците". С Ваше разрешение, във Вашите реплики липсват пропорции, оригиналност, а ще добавя и морал (след като Вие сам приравнявате морала с "тъпизми"), а присъстват самонадеяност, егоистичен личен интерес и пренебрежение към доста сериозни въпроси. За мен присъствието на морал във всичко е предпоставка за интерес от моя страна за общуване и дебатиране. Това прави продължаващ обмен на ноти безпредметен за мен, а, надявам се и за Вас. Живейте щастлив с химерите на безпогрешната българска ядрена енергетика. Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема На невиждащите алтернативинови [re: Zareto]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано03.12.99 21:12



Алтернативи за постигане на благоденствие на България по рецептата "няма смисъл да се предпазваме от нещо, което в крайна сметка може пък и да не се случи - да му мислят временнооживялите, ако се случи" има. Например всички сгради у нас да се строят без цимент и арматура (защото не е сигурно дали някога у нас ще има земетресение), а спестените огромни разходи да се използват за повишаване на жизненото равнище. Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема На невиждащите алтернативинови [re: Иван Иванов]  
Автор ghost in the machine ()
Публикувано04.12.99 00:10



Напротив, алтернативи има: 1) енергетиците да пълзят по ебонитови пръчки - хем фитнес, хем полезно /имаше такъв виц на времето, само дето беше за китайския народ, та, предпомагам, емигтрантите с добро поведение може и да него знаят/ 2/ за комуникациите - "трябвят само две кутийки, малко връв и силен глас" /пионерска песничка/ 3) за критични /студени/ ситуации: "ела, стопли ме с малко обич" Поздрави..... P.S. На времето имаше лаф, че утре започва от днес /а още по-навремето, че понеделник започва в събота/ - е, а вие какво предлагате?

Тема На г-н ghost in the machineнови [re: ghost in the machine]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано04.12.99 00:27



Уважаеми г-н ghost in the machine, Предлагам да спрем докато е време най-опасните реактори в Козлодуй - тези без надеждно бетонно покритие (както направиха балтийски страни, по стечение на обстоятелствата също кандидати за влизане в ЕС). Не заради някой си, а заради нас самите - за нашата сигурност и за нашия морален и човешки облик. Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема На г-н ghost in the machine/уточнение/нови [re: Иван Иванов]  
Автор ghost in the machine ()
Публикувано04.12.99 00:32



Г-жa Ghost

Тема На г-жа ghost in the machine (извинение)нови [re: ghost in the machine]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано04.12.99 00:45



Уважаема г-жо ghost in the machine, Моля горещо за извинение! Причината за досадната грешка, е че досега никога не съм имал възможност да се убедя лично в пола на някой действителен призрак (ако действително можем да говорим за действителност на призрак) и винаги съм си представял призраците като господа, изхождайки от граматичния род на названието им. Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Останете си със (ядрено) здравенови [re: Иван Иванов]  
Автор Любо ()
Публикувано04.12.99 02:37



И понеже не мисля че имате дори капчица право да ми говорите за морал когато говорите за възможността да се затрие едно от последните читави производства в България аз ще ви попитам къде лично видяхте моя "егоистичен интерес". В България ако си спомняте ветровете духат от запад на изток и при един евентуален взрив Русе където живея ще е един от най-засегнатите градове.Имам жена и две малки деца.Това обаче за разлика от вас не ме кара да хукна да си облепям прозорците и да си търся противогази.Просто вярвам че е направено всичко възможно да се предотврати подобен инцидент и да се отстранят възможните опасни точки в централата.Пък и нали любимото ви "the best" правителство ни уверява ежедневно именно в това.Или искате да ми кажете че лъжат? Да!Не вярвам в морала когато ни карат да затваряме собствените си мощности а в същото време в съседна Румъния правят втори блок на станалата известна с няколко аварии само за няколко години АЕЦ Черна вода.И то след като и в момента централата едвам работи поради липса на заявки за потребление.Защо не влезете в румънския сайт и да им поговорите за морал?Мислите ли че ще ви се зарадват?Да този вид морал е повече от "тъпизъм" когато става дума за енергийна независимост която ние в момента имаме.Защо точно ние да затваряме своята АЕЦ след като в Словакия,Чехия,Румъния и ред други държави с по-малки традиции в тази област строят реактори и не мислят нито за миг за най-лошото.Или успокоени че сме унищожили своята ядрена енергетика ще трябва да се молим да не изгърми АЕЦ "Черна вода " например.Какво променя това?В глобален план ядрена енергетика има и ще има все повече.Защо и ние да не се възползваме от предимствата на цивилизацията а ще трябва да мислим при смяната на всяко наше правителство дали ще бъдат подновени договорите за внос на енергия.И дали ще имаме пари да я плащаме? По въпроса за складирането.Да прав сте - не ме интересува Русия.Щом и се плаща за това тя ще си съхранява отпадъците - това е бизнес в световен мащаб и вие като пръв специалист по пазарна икономика няма как да не го знаете.Още повече че в тази огромна страна има много територии които и до днес са незаселени.А аз както неведнъж вече подчертах твърдо вярвам в прогреса и съм сигурен че този проблем на следващия век ще има рано или късно своето техническо решение. Толкова по въпроса за морала!Ако искате разговаряйте с мен но не пълнете повече форума с недоказани твърдения за морал особено когато става дума за пари!И ако искате докрай да сте морален трябваше да сте изчерпателен в съобщението си за закриването на първия шведски ядрен реактор а не да се налага Тони да ви поправя с някои така задължителни в случая цифри,доста различаващи се от нашия случай. Поздрави! Искрено Ваш! Щастлив с химерите си Любомир Христов

Тема И пак за шведския реакторнови [re: Zareto]  
Автор Любо ()
Публикувано04.12.99 02:47



Заре!Не си прав!Тази година ако искаш да знаеш ЕС ни отпусна квота за износ на праскови.Е имаше малък проблем ама важен е жеста нали знаеш как ни учат нашите вождове И.И.,Анализатора,бат Пешо. А проблема беше наистина малък!По стандартите на ЕС става дума за голи праскови на които не се дели костилката.Не че си нямаме такива в нашите китни градини ама те са доста ранни и до края на юли преминават.А квотата беше отпусната в края на август.Малко разминаване - кво да прайш. Нищо бе може пък за ряпата да се сетят по-навреме да ни пуснат квота.Големи пари ще изкараме - почти колкото от четири реактора. Поздрави! Любо


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.