Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 20.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема И обратната страна...нови [re: Любо]  
Автор ghost in the machine ()
Публикувано03.12.99 03:32



Любо, забравяш, че "отдалече" се вижда по-добре ;-) Наблизо е само реката /Дунав/, пълна с радиоактивна заплаха от Козлодуй, която многократно превишава екопоследствията от югокризата, например /само пример - най-вече защото клубът, все пак, е Косово/. Марийка-Моника - ти ново явление ли си или clone? G.I.M. aka Barbie много Blue

Тема Българите не пият, "Титаник" не може данови [re: Любо]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано03.12.99 03:40



Уважаеми г-н Любо, И в България се пие, употребяват се наркотици, боледува се от душевни болести, и в България има "безотговорност от огромен мащаб". И катастрофи стават, независимо, че изглежда абсолютно сигурно, че е невъзможно да да станат. Вашите "гаранции" могат да имат само стойността на гаранции, че в България никога не ще стане земетресение или че няма да падне метеорит. Предлагам Ви да помислите за моралността на Вашето сравнение и логика. Ако Вие се удавите на морето, това ще бъде жалко и трагично, но ще бъде в известна степен по Ваша вина (непреценяване на възможностите Ви или на обстоятелствата) и ще засегне само едни човешки живот. Ако в Козлодуй стане авария от най-лошия сценарий, незабавно ще загубят живота си няколко хиляди изцяло невинни хора в България и Румъния, няколко десетки хиляди в близките години ще загубят живота или здравето си, на няколко десетки милиони хора в зависимост от вятъра ще бъде застрашено здравето и ще им бъдат нанесени огромни загуби. Предлагам Ви са се замислите и отвъд "предаването" на радиоктивните отпадъци на "руснаците". Какво става след това? Надявам се, че знаете, че няма технология, която да направи тези отпадъци нерадиоактивни за стотици години напред? Или "руснаците" и руските деца, сред които се натрупват планини от радиоактивни отпадъци, са трета ръка хора и техният живот и здраве са по-малоценни от нашите? Съжалявам, за разбирането Ви, че някой "враг в чужбина" цели да навреди на България, неоснователно искайки да му се "угажда", но ... слушал съм го и преди. Дано да не ви се наложи да се срамувате за такава мнителност. Уважаеми г-н Любо, Ще ви кажа откровено, че освен призрака на Чернобил, аз виждам и един не по-малко опасен призрак - на българската самонадеяност, способност да се бърка желаното с възможното и да се живее ден за ден. Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Сметките са с цифри, колкото и това да е неудобнонови [re: Иван Иванов]  
Автор Любо ()
Публикувано03.12.99 03:41



"Но г-н Любо, ядрени електроцентрали не се строят и експлоатират само за да имат физиците работа. Днес ние не яздим коне само за да имат работа подковачите на коне. Ние се возим на автомобили, трамваи, влакове защото това е по-удобно и по-разумно. И никой от нас не прекарва безсънни нощи в кошмари за подковачите, загубили работата си и изчезнали като професия, за огнярите на парните влакове и кораби, за производителите на "лечебни" пиявици, за командирите на дирижабли, и за ... много други някога престижни, но вече изчезнали професии" Егати логиката!Да не искате да ми кажете че ядрената енергетика е на изживяване.Още малко и ще хукна към Дунава да се давя.Още веднъж ви казвам че сред енергетиците е абсолютно затвърдено мнението че всичко останало в добива на ел енергия в следващия век е "теория на мъглата".Ако споменете вашето мнение на някой форум на енергетици ще ви замярат с хартийки свити на топчета и ще ви изпратят с дружно освиркване и смях. Колкото до 50-100 физици мога да ви кажа че сте абсолютно незапознат с бройката.Има още много голямо число обслужващ персонал който заедно със семействата си не е ясно къде ще си намери работа в град като Козлодуй където няма никаква друга промишленост. "Спасението е в заздравяване на държавните финанси, в строго следене за разумното им изразходване за това и за тези, които действително имат нужда, и в самопомощ - пестене на "бели пари за черни дни". " Точно казано но не мисля че е в приоритетите на нашето "the best" правителство което в условията на валутен борд увеличи държавните чиновници от 49000 на 89 000 с прилежащите им за постовете мерцедеси и беемвета.Или мислите че примерно здравната каса която е сега на прицел сама е решила да си изхарчи парите за нови возила Поздрави! Любо

Тема Ядрената енергетика е на изживяване в Швециянови [re: Любо]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано03.12.99 04:07



Г-н Любо, Колкото на Вас и на компанията Ви "енергетици" да звучи невероятно ... ядрената енергетика е на изживяване в Швеция и в други страни. В Швеция хората с референдум решиха това преди 17 години. Оттогава в страната не е строен нито един нов реактор. Оттогава знаменитото конструкторско бюро "Асеа Атом" не конструира ядрени реактори. Първият реактор вече е затворен. Целта е всички 12 реактора да бъдат затворени до 2010 г. Ядрените енергетици и конструктори го знаят и вече голяма част от тях смениха професиите си. Знаят го и университетите и политехниките и съответните специалности са закрити или намалени. Така че вместо да ме обсипвате с остроумие, ако сте под 30 години планирайте за всеки случай и друга професия, ако желаете да работите до пенсионна възраст. Не ми дължите нищо за информацията. Ако бройката за обслужване на реакторите е по-голяма от посочената по шведски стандарти от мен, то една част от тази "бройка" са или само консуматори на държавната софра или реакторите се управляват със руски дървени сметала с черни и бели топчета и за всеки такъв "компютър" трябва да има назначен един обслужващ. Което говори и за сигурността им. Г-н Любо, Аз съм роден и живях 31 години в София. Обстоятелствата ме запратиха другаде. Не твърдя, че бе лесно. Но ако в Козлудуй изчезнат работни места, в страната ни има и други хубави места, може би с работа. Рискът от безработица за 50-100 човека не оправдава риск за живота и здравето на хиляди. Поне в разбиранията на хора с морал. Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема Българите не пият, "Титаник" не може данови [re: Иван Иванов]  
Автор Любо ()
Публикувано03.12.99 04:37



Уважаеми г-н Иванов! В момента се опитвате да ме убедите че трябва да изоставим прогреса в името на риска да застрашим човешки живот.По тази логика човек никога нямаше да полети в космоса или да кацне на Луната.А хората още щяха да шият обувки на ръка за да не си отреже някой работник ръката на машините.И какво ни остава - назад към пещерите така ли? Ако се позовавате на малката ни територия то ще ви кажа че Тайван е с още по-малка и с 22 милиона население и има пак 6 реактора като нас.Да не ги смятате за по-бедни та да не могат да минат на друга енергия.Просто ядрената е най ефективна,евтина,екологична и площта която заема един блок е най-малка в сравнение с другите(което е от особено значение за тайванците :)). И пак нещо за сигурността!От аварията на идентичния блок в Чернобил минаха 13 години.Оттогава вие като компютърен специалист от ХТ минахте на Пентиум III.Същото е и в АЕЦ което до минимум свежда фактора човешка грешка.Така че трябва някой да е луд или неграмотен(а такива хора там не работят-уверявам ви) за да допусне същата поредица от 32 грешки довела до фаталните последици.Дори не знам дали компютърните системи за контрол ще допуснат това или ще прекратят процеса.Така че забравете Чернобил-колкото по-бързо го забравим и ние толкова по-добре.Ядрена енергетика има и ще има-доказателство за това са двайсетината ядрени реактора които се строят в момента в света.Единия от тях за ваше сведение е в Румъния(може би за да замести затворените наши).Е повече ли вярвате на румънските специалисти които сега прохождат от нашите които имат вече 25 години стаж?Всичко е икономика и политика г-н Иванов и вие би трябвало много добре да го знаете.Няма никакви понятия като морал и други такива тъпизми когато става дума за енергийната независимост на една държава. Поздрави! Любо

Тема Ядрената енергетика е на изживяване в Швециянови [re: Иван Иванов]  
Автор Любо ()
Публикувано03.12.99 12:47



Айде пак почнахте с морала!Ама стига вече - това не върви! А щом Швеция и "други страни" са решили че имат мощности които да заменят с подобаващи екологични показатели 12!!! ядрени реактора то аз не знам какво да кажа.Какво ще поставят на тяхно място-ТЕЦ-ове на въглища ли?Или вятърни или може би приливни централи?А защо не и слънчеви дето в Швеция ще се ползват по два месеца в годината :)).Не че няма подобни неща по света но всеки сериозен енергетик ще умре от смях при тази мисъл. А може би пък шведите не са чак такива моралисти и са решили да оставят тези "опасни и вредни" производства на някои по-изостанали държави - не мислите ли?За тях не е особен проблем да си внасят тока от Русия да речем дето им е на един хвърлей място и има двайсетина ядрени реактора а така също и огромни ВЕЦ-ове някои от които с мощността на нашата АЕЦ. Колкото до моята професия аз съм инженер по двигатели с вътрешно горене и вече един път съм се преквалифицирал.Не търдя че беше лесно но обстоятелствата ме запратиха другаде :)) Поздрави! Любо

Тема Ядрената енергетика е на изживяване в Швециянови [re: Иван Иванов]  
Автор Любо ()
Публикувано03.12.99 12:58



Айде пак почнахте с морала!Ама стига вече - това не върви! А щом Швеция и "други страни" са решили че имат мощности които да заменят с подобаващи екологични показатели 12!!! ядрени реактора то аз не знам какво да кажа.Какво ще поставят на тяхно място-ТЕЦ-ове на въглища ли?Или вятърни или може би приливни централи?А защо не и слънчеви дето в Швеция ще се ползват по два месеца в годината :)).Не че няма подобни неща по света но всеки сериозен енергетик ще умре от смях при тази мисъл. А може би пък шведите не са чак такива моралисти и са решили да оставят тези "опасни и вредни" производства на някои по-изостанали държави - не мислите ли?За тях не е особен проблем да си внасят тока от Русия да речем дето им е на един хвърлей място и има двайсетина ядрени реактора а така също и огромни ВЕЦ-ове някои от които с мощността на нашата АЕЦ. А за "дървените сметала" остроумието ви не отстъпва на моето при положение че осведомеността ви е далеч от действителността.50-100 души е само поддръжката на една смяна в един блок.А в АЕЦ Козлодуй те са 6 както добре надявам се знаете.Ако се заинтересувате по-добре ще излезе че и в Швеция стандартите са такива но може би сте пропуснали да отбележите че ядрените реактори имат непрекъснат процес на работа.Както и да е признавам че задачата ви тук е друга а не да се образовате по ядрена енергетика която е на "изживяване" във вашата нова Родина. Колкото до моята професия аз съм инженер по двигатели с вътрешно горене и вече един път съм се преквалифицирал.Не търдя че беше лесно но обстоятелствата ме запратиха другаде :)) Поздрави! Любо

Тема И обратната страна...нови [re: ghost in the machine]  
Автор Любо ()
Публикувано03.12.99 13:00



"Марийка-Моника - ти ново явление ли си или clone? G.I.M. aka Barbie много Blue" ???????????-това към мене ли е адресирано?

Тема уточнениенови [re: Любо]  
Автор lucho ()
Публикувано03.12.99 14:07



Уважаеми Любо, освен за АЕЦ, никой не поставя условия за закриване на други предприятия. А това, че тежката ни промишленост е неефективна, не е проблем на ЕС, а на самата промишленост. Така че, стига с това "лишават ни от промишленост" и други подобни параноични мнения

Тема Още за шведския реакторнови [re: Иван Иванов]  
Автор Чавдар ()
Публикувано03.12.99 16:15



20 years after landmark vote, Sweden shuts down a nuclear reactor STOCKHOLM, Nov 30 (AFP) - Sweden closed a nuclear reactor at a key plant Tuesday, making good on a 20-year-old decision to phase out nuclear power despite renewed support for use of the controversial energy. ..... The plant's owner, private energy supplier Sydkraft, has repeatedly appealed orders to close the plant, arguing that a nuclear phase-out should start with closure of facilities run by its state-owned competitor. Sydkraft claimed that the choice of Barsebaeck as the first plant for dismantling violated European Union competition regulations and gave state-owned Vattenfall an unfair advantage. But the closure went ahead as scheduled after Sydkraft, Vattenfall and the government reached an 11-hour agreement Monday worth around 670 million dollars. .... Despite the Barsebaeck reactor closure, around one dozen other reactors at four nuclear power plants across Sweden remain in operation and supply more than half the country's electricity. Critics of the phase-out plans, including trade unions and environmental activists, say Sweden has no viable alternative to nuclear power and closing plants will cost many jobs. Energy deregulation in Europe has caused electricity prices to fall, strengthening arguments for keeping nuclear plants opens. http://asia.dailynews.yahoo.com/headlines/world/afp/article.html?s=asia/headlines/991130/world/afp/20_years_after_landmark_vote__Sweden_shuts_down_a_nuclear_reactor.html


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.