Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 07.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 10 години разговаряме с несъществуващи презумпциинови  
Автор П.М. ()
Публикувано26.11.99 11:47



Това е отговор до Зарето, но мисля, че няма да е зле да изчистим "по принцип" някои неяснотии в дискусията. I презумпция: влошаването на социалното положение на мнозинството българи е СЛЕДСТВИЕ от подриването на социалистическия модел... А гладът в Полша през 80-та? И той ли беше следствие от подриването на соцмодела? Каквото и да се говори, Лукановата зима не падна от небето, защото станахме демократични и се провалиха старите централизирани пътища за преразпределение на благата (демек прекъсна се отведнъж връзката производител-потребител). Лукановата зима беше логичен завършек на десет години икономически дивотии и безразборни кражби. Да си беше останал Тошо на власт, пак щеше да има купони (за режима на тока да не говорим, той ни мъчеше още от средата на 80-те). II презумпция: България е рискувала с откъсването си от опеката на СССР (Русия)... Не е вярно: ако СССР сами не бяха оттеглили опеката си над нас и другите източноевропейци, Тошо щеше да си умре генерален секретар... Разликата е само, че поляците и чехите се оказаха ЩО-ГОДЕ подготвени да заживеят и без Москва, а ние увиснахме, защото (тук Желю е прав) в страната така и не се беше формирала каквато и да е дисидентска или дори вътрешнопартийна опозиция... Неслучайно се стигна дотам ДС СПЕШНО да създава опозиция на БКП - в лицето на жалките типове като Каракачанов, Воденичаров, Слабаков, Гайтанджиев и др. лумпенизирани типове. III презумпция: България се е лишила от много неща заради желаната интеграция със Запада. Вярна е само за ВПК-то... Но имайте предвид, че нашето ВПК по принцип беше позорен бизнес: не защото производството на оръжие е зло, а защото ние всъщност произвеждахме чужди модели (чак миналата година си разрешихме въпросът за патентите с руснаците), и то такива оръжия, чиято единствена клиентела можеха да бъдат разни африкански и латиноамерикански главорези - калашници и БТР-та... Та ние дори собствената си армия не сме в състояние да оборудваме с качествено оръжие. Американците ни подгониха уж защото продаваме оръжие на "лоши хора", но всъщност проблемът беше дъмпингът, който правехме: нашето оръжие струваше безумно евтино, защото инвестициите, които влагахме в него, бяха минимални. В очите на западняците това си беше нелоялна конкуренция... По въпроса за сиренето и изобщо селскостопанската продукция: пробивът на европейския пазар е труден... за самите европейци: виждате какво става и в момента с британското говеждо месо. По въпроса за атомната енергетика: НЕ е вярно, че Козлодуй е единствената централа, която НЯКОЙ иска да затваря. На запд атомната енергетика се свива: например в Канада, където това беше основно перо, до 20 години няма да има АЕЦ. В Германия също се затварят АЕЦ под натиск на екологичните организации. Литва и Словакия в крайна сметка отстъпиха... Проблемът е, че ранното СДС (да ви напомня: именно Гайтанджиевци, Слбаковци и Каракачановци) от самото начало на демократичните реформи отсякоха: АЕЦ Белене няма да има... Защо? Румънците си построиха своя АЕЦ, а ние, дето вече си бяхме купили реактор, се отказахме доброволно от своя? Кой ни е виновен? Западът? По въпроса за пиратските дискове... Ха-ха. Тук вече прекаляваме. Нелегалните дискове бяха добре развит бранш в СЕНЧЕСТАТА икономика. За нас това беше предимство само в качеството ни на ПОТРЕБИТЕЛИ, т.е. можехме да си купим Стинг за 2 лева, вместо за 20. Но НИТО СТОТИНКА от спечелените ГОЛЕМИ пари от фирми като Унисон отидоха за бюджета под формата на данъци. НИТО СТОТИНКА. Единствената добра последица пак беше потребителско-социална - големият брой заведения, които се откриха в София (и други градове) благодарение на натрупаните от пиратство капитали. И така нататаък... Списъкът може да бъде удължен, но и това е достатъчно убедително, мисля, за начало...

Тема бравонови [re: П.М.]  
Автор lucho ()
Публикувано26.11.99 12:13



особено за 1. Пост-ни го и в "политика"

Тема 10 години разговаряме с несъществуващи презумпциинови [re: П.М.]  
Автор Пешо ()
Публикувано26.11.99 20:48



П.М. Благодаря, че поставяш една разумна черта във този форум... Искам до добавя: ІV презумпция - политизирането на корупцията ("сините" са по-корумпирани от "червените"). Трябва да се осъзнае, че всяка социална система е корумпирана по условие, защото се управлява от хора. Само че за "червените" това беше държавна тайна, а "сините" нямат толкова контрол.... Един пример - преди 15 години в случаен разговор с един юнак, за когото знаех, че е в УБО, попитах (естествено, съвсем загрижено) как е положението с "врага". А той отговори: "Какъв враг - досега съм раздал 200 години затвор само на наши..."

Тема 10 години разговаряме с несъществуващи презумпции [re: Пешо]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано26.11.99 21:58



Доколкото си спомням, УБО беше служба за охрана, а не контраразузнаване или следствие - с това се занимаваха други служби. Нещо не ми звучи истински тая историйка...

Тема 10 години разговаряме с несъществуващи презумпциинови [re: той НЕ е]  
Автор Пешо ()
Публикувано26.11.99 22:40



Какво искаш да кажеш - че корупцията на червените беше по-малка от тази на сините? Тогава трябва да гласуваш за червените , освен ако не искаш да емигрираш в Китай... А колкото до моята история - толкова знам. Все пак този юнак все още живее в луксозния си апартамент в квартал Изток. Ако си наистина червен ще трябва да се съгласиш с моя постинг а след това трябва до говорим за пропаганда.

Тема 10 години разговаряме с несъществуващи презумпциинови [re: Пешо]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано26.11.99 22:58



Айде пак старата песен за червените... Човече, аз не поставям под съмнение корумпираността на червената върхушка.Още от началото на 80-те години.И връзката с последващите събития чак до днес. Аз поставям под съмнение непричастността на днешната върхушка към цялата тая криминална комбинация.

Тема 10 години разговаряме с несъществуващи презумпциинови [re: той НЕ е]  
Автор Пешо ()
Публикувано26.11.99 23:24



Тогава за какво спориме?

Тема 10 години разговаряме с несъществуващи презумпциинови [re: Пешо]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано26.11.99 23:38



Не за нещо съществено. Вероятно заради тъпите бабаитлъци на някакъв гавазин преди десет години... :)

Тема 10 години разговаряме с несъществуващи презумпциинови [re: той НЕ е]  
Автор Пешо ()
Публикувано27.11.99 00:02



Мисля, че всички са болни от факта, че всичко се повтаря в друг цвят, но нищо не може да се направи... Колкото до този юнак, мисля че беше нещо повече отколкото знаех - между другото разговаряше само по улиците, защото се страхуваше от микрофони. Помня, че това много ме впечатли...

Тема 10 години разговаряме с несъществуващи презумпциинови [re: Пешо]  
Автор Българин ()
Публикувано27.11.99 01:18



Мене такива разговори са ми избивали на студени тръпки. А защо те не са под съдебна отговорност, можели някой да ми отговори?


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.