Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 28.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Били сме демокрация, май ...нови  
Автор Чавдар ()
Публикувано10.10.99 09:33



Според изявления на една от най-читавите български ТВ журналистки Елена Йончева, като водещ на "Екип 4" на нея й е било забранявано да кани определени хора, в последния момент са й нареждали да излъчва протоколни репортажи за Иван Костов на първо място в предаването, а важни събития като падането на натовска ракета в Г. баня е трябвало да задържа до второ нареждане ... Както се казва: "Да живее демокрацията!"... П.П. Много демагози, ех-Пешо, много нещо! Не стига "червената дружинка" тук, във форума, ами преди дни и вицепрезидентът изока срещу управляващите. Сега пък и водеща журналистка ...

Тема Я кажинови [re: Чавдар]  
Автор Венко ()
Публикувано10.10.99 12:48



нещо по-подробно за тези изявления, че май съм ги пропуснал. Къде са направени? Пред кого? Могат ли да се видят някъде?

Тема Сме демокрацияЗа Чавдар,Pицар от печалното минало.нови [re: Чавдар]  
Автор Българин ()
Публикувано10.10.99 13:01



Демокрация има в България. Но тава което няма все още - комунисти разбрали че са зугибили несамо власта но и налагането на тяхната воля. От известно време очакваме да ни отговориш на няколко въпроса: имената на тези който са забивали главите на кол преди 9 IX ?. Защо намесваш всички българи зад неоспешния опит за убиство на Папата( " Ако беше организирано от българите Папата щеше да бъде мъртав" изказване на Чавдар) и защо не приемаш критика отправена срещу комунистическия режим че тези което потапкаха чевешките права и извършиха убиства засложават да бъдат съдени.

Тема Я кажинови [re: Венко]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано10.10.99 15:31



Ето как започна историята с вицепрезидента: --------------------------------------- Въпрос на в-к "Капитал": -През последните две години промени ли се според вас политическата класа на управляващите? Тодор Кавалджиев: - Няма да бъде честно, ако кажа, че няма промени. Промени в смисъл на манталитета им. Вчера бяха опозиция, сега са управляващи, със самочувствие на управляващи. Грешките, които правят, говорят, че те смятат, че ще управляват вечно. Но при демокрацията не е така. Къде е гаранцията, че на следващите избори няма да ги изхвърлят. И че всички грешни стъпки, които се правят, ще станат после като вола, който риел пръстта, а тя падала на гърба му. Всяко днешно малцинство е утрешно мнозинство - такъв е законът при демокрацията. Властта винаги малко или много изхабява управляващите, малко или много ги компрометира. Днешното мнозинство трябва да знае, че напълно законно е утре то да изгуби следващи избори. И ако то не си подготви почвата отсега, ако не остане честно към своя народ, как, питам ви аз, утре народът ще гледа към него, когато то е вече малцинство, опозиция. Човек, управляващ или опозиция, щом е станал общественик, щом е тръгнал да се занимава с политика, трябва винаги да може честно да гледа хората, които са го избрали. Честно в очите, както аз ги гледам. Вървя из цяла България и никъде никой не може да ме засече с някакъв въпрос. Никога няма да изневеря на обещанията, които съм дал на своите избиратели, на българския народ. Първо, няма да се корумпирам, няма да дам повод на хората да говорят зад гърба ми туй или онуй, защото, знаете, аз съм един почтен човек, борил съм се за идеали, борил съм се за другите, не за себе си. Ще изляза оттук така, както влязох. Да смяташ, че можеш да управляваш без доверието на хората, т.е. чрез разни машинации, спекулации, чрез ограничаване правата и свободите на гражданите, това е минало. На следващите избори народът ще ни удари една плесница, ще ни прати в опозиция, отново в изходната точка. Девиза: “Сега сме на софрата, сега сме на яслата - трябва да се угоим”, аз не го приемам. За мен такива девизи компрометират демокрацията, каузата, в името на която съм се борил. Аз компромиси в името на властта, на забогатяването не правя. Из интервю, публикувано в бр.32/99г.

Тема Я кажинови [re: той НЕ е]  
Автор Wassily ()
Публикувано10.10.99 16:04



На мене ми е най-интересно, кое и какво ще бъде следващото мнозинство?!

Тема Сме демокрацияЗа Чавдар,Pицар от печалното минало.нови [re: Българин]  
Автор Wassily ()
Публикувано10.10.99 16:07



Според немската преса от преди няколко години, България е била заплетена от някой друг в атентата срещу папата, а и няма май нищо общо с това......

Тема пак от в-к "Капитал"нови [re: Wassily]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано10.10.99 16:29



"Когато са на власт, и за СДС, и за БСП излиза на светло основната им характеристика - че са партии, базирали подкрепата си върху администрацията и държавния сектор. Докато ги завладяват, растат и побеждават, когато ги завладеят - започват вътрешни колизии, самоизяждане и ... срив. " А това свежда "интересно" (в смисъл отговаря на интересите ми/ни) до "любопитно" (в смисъл на забавна интрига).Поне в близко обозримо бъдеще.

Тема Казвам тинови [re: Венко]  
Автор Чавдар ()
Публикувано10.10.99 19:06



Не знам къде точно е направила първите си изявления на тази тема, но ги потвърждава в последния брой на "168 часа". Нейните твърдения се подкрепят и от журналистите Георги Готев и Чавдар Киселинчев. П.П. Мирослава Неинска, шеф на дирекция "Новини актуални предавания" отказва да коментира пред същия вестник твърденията на Йончева. А за вицепрезидента ако не си чел и чул, значи, че изобщо не си поглеждал българска преса през последните 10-на дни.

Тема Сме демокрацияЗа Чавдар,Pицар от печалното минало.нови [re: Българин]  
Автор Чавдар ()
Публикувано10.10.99 19:07



Що не си вкараш в ред мислите, пък тогава може и да говорим.

Тема За Чавдар,Pицар от печалното минало.нови [re: Чавдар]  
Автор Българин ()
Публикувано10.10.99 22:01



Явно, по комунистически ще отбегнеш да отговориш. Жалкото е че хора като тебе отказвайки да се разделат с печалното минало дърпат България назад.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.