Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 07.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Eдин много труден въпрос/Бориславнови [re: ex-Pesho]  
Автор Wassily ()
Публикувано23.09.99 04:29



Е, хайде сега! 18$ застраховка!!!!!!!!!!!!!!!!!!В САЩ??????????????? И после се усмихваш с новата коронка и збъркваш някоя заблудена булка, че си Пол Нюмън! Не! Уби ме! Да не са започнали Солвейшън Арми да правят коронки?

Тема Eдин много труден въпрос/Бориславнови [re: Wassily]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано23.09.99 04:34



С тази застаховка за коронка която струва 600 $ плащаш 250$. Пломбата май беше 30 $. Е, не е социализъм като в Германия, но някои хора са ми казвали че германците са готови да се прежалят и да живеят тук :))))

Тема Малко фактинови [re: той НЕ е]  
Автор Wassily ()
Публикувано23.09.99 04:43



<Имаш ли представа от заплащането в тукашните клонове на банки, консултантски агенции и др. (аз имам непосредствени представи за тях, затова визирам тях)?Железен принцип е диференциацията на персонала между чужденци и българи, като чужденците получават заплатите си в размери равни на съответните за длъжността в компанията както в Европа, а българите - в пъти по-малки възнаграждения спрямо същата длъжност в европейски клон-за да са съобразени с тукашния стандарт.< Заплатите на чужденците са обект на конкретен договор, който се сключва в страната от която идват, а ти сключваш договора си в България. Железен икономически закон е, че ръста на заплатите не може да изпреварва ръста на производителността на труда, защото знаеш до какви диспропорции се стига. Но не гледай нещата само от нашата черга. За последните 10 години Германия получи само 27 млрд.$ чуждестранни инвестиции, а САЩ - 550 млрд.$. Защо? Защото американците орязаха собствената си социална система и създадоха тия условия за привличане на чужд капитал, срещу които ние роптаеме. Значи - хем сърби, хем боли!

Тема Пак за стереотипитенови [re: Wassily]  
Автор Analyser ()
Публикувано23.09.99 05:03



Ти май си се засегнал от мнението ми за Европа и англоезичните страни. Какво да направя като в една от страните на които съм гражданин все още не могат да свирят Вагнер. Веднъж се опитаха и стана такъв скандал, че не ми се описва. Просто на някои хора им прилошава(в буквалния смисъл на думата) като го чуят. А за това че не ти е харесало Торонто, ето ти мнението на един мой познат след едномесечен престой в Германия. "Тия там как живеят бе братче, нямам си представа! За всичко дай пари, дай пари! Взимам си една наденичка, ми то за всичко дето си си го слагаш се плаща отделно. За кетчупа веднъж, за краставичките втори път, за горчицата трети. Направо ме убиха!" Съвсем противоположно е било преживяването на един местен канадец, който бил влязъл в един парижки Макдоналдс. За него и досега това, а не самия град и неговата история и архитектура, е предмет на учудване и възхищение. Причината е че в Макдоналдс сервирали бира. Това той просто не може да го проумее, все едно в Дисниленд да има топлес бар. Но тези два примера може най-добре да ги оцени човек живеещ в Северна Америка. Както се казва "Разни хора, разни идеали." Впрочем това е встрани от темата за Косово.

Тема Eдин много труден въпрос/Бориславнови [re: ex-Pesho]  
Автор Wassily ()
Публикувано23.09.99 05:11



Някой хора! И аз съм ти го казвал! Но те идват с мая! С технологии. С Ноу-хау. С бизнес концепции. С добре изработени контакти и осигурен пазар. Знаеш ли колко немски фирми се преместиха в САЩ просто защото около 85% от клиентите им бяха американски фирми. И понеже си говориме за емиграция ще споделя едно мое наблюдение. Знаеш ли колко американски войници останаха да живеят в Германия след като американците си изтеглиха войските от там. И знаеш ли още колко искаха да останат. Защото им се отвориха очите каква джунгла е Америка, която функционира само на системата на естествения отбор. Знаеш ли колко американци емигрират в Чехия. И са щастливи там. Че даже в последните години започнаха да се замислят от къде произлизат.Доналд Тръмп даже си е назначил немски мениджъри и пие немско вино от Елзас, защото бил от Баден-Баден. След 200 години преобладаващото население на САЩ ще бъдат индийци и китайци. Европейската емиграция намалява драстично. Особено в Канада. 25% е дела на европейците в емиграцията на Канада. А от тия 25% я останат 10%, я не.

Тема Пак за стереотипитенови [re: Analyser]  
Автор Wassily ()
Публикувано23.09.99 05:59



Не бих живял някъде заради надениците....... А иначе на хората от Америка им е скъпо в Европа. Пример: Баба ми си купила ножица Солинген. И три поколения режат с нея. Режат и моите деца. Една такава струва в Канада 35$. На канадците им е скъпо. И затова си купуват китайски за по 5 долара и след това ги хвърлят и пак си купуват за 5$ и пак ги хвърлят , и така един познат има 14 ножици за 80 $ които са за боклука. А моите деца продължават да режат с ножицата на баба ми ........ В Канада е най-лошия пазар в сравнение с другите индустриални държави. Ниско качество. Лош дизайн. И несъответстващо високи цени. А относно Вагнер, те само немците могат да го свирят, защото най-много им приляга на натюрела. Ако ги зачеркнеме немците като нация, ще трябва да зачеркнеме 60% от световната култура, философия и наука. Та нека са им скъпи надениците. А утре като отидеш да пазаруваш гледай етикетите. 60% са немски фирми за салами в Торонто.

Тема Пак за стереотипитенови [re: Wassily]  
Автор Analyser ()
Публикувано23.09.99 06:23



Ти нещо си настроен агресивно тази вечер. Кой ти казва да ги зачеркваш немците? Аз вече съм писал тук, че от всички философски идеи най-близки са ми тези на Кант с неговия универсален закон. Но въпреки всичко англоезичните страни са единствените, имам предвид от големите, които не са породили тоталитарни режими. За Европа тяхната двупартийна система може да изглежда елементарна, но тя работи прекрасно и гарантира недопускането на недемократична власт. И пак за стереотипите. Откъде знаеш, че канадците купували китайски ножици? Аз също съм канадец, но моята е от ония, с човечетата на емблемата. Що се отнася до колбасите, аз си купувам унгарски и италиански. А немските наденички в магазина са боклук, затова ги взимам от един специализиран немски магазин. И като отворихме тази тема, досега никъде не съм ял кренвирши с вкуса на българските. Толкова да ги харесвам и да не мога да намеря нищо подобно...

Тема И малко логиканови [re: той НЕ е]  
Автор Analyser ()
Публикувано23.09.99 06:48



Естествено че заплатите на работниците в България ще са по-малки от тия в страната на чуждия предприемач. Те нали затова инвестират, за да намалят производствените разходи и да бъдат по-конкурентноспособни. Какъв е смисъла да създават работни места в друга страна, ако плащат същите работни заплати каквито плащат и в къщи?

Тема Пак за стереотипитенови [re: Analyser]  
Автор Wassily ()
Публикувано23.09.99 07:19



Не съм настроен агресивно! Напротив - конструктивно! Както се казва на един, познат нам език. Верно е, че Глен Гулд е канадец и то от Онтарио(Вава или Уауа), но него са го направили голям пианист Леополд Шчоковски и Рождественский в Ню Йорк. Познай какви са? Американската култура: Сър Джордж Золти - унгарец Курт Мазур - немец Ласло Мохоли Наги - унгарец З. Мета - индиец Вилем де Куунинг - холандец Аршил Горки - арменец Христо Явашев - българин Адолф Готлиб - немец Игор Стравински - руснак Рахманинов - руснак Рихард Майер - немец и ...............списъка ще стане много дълъг, като започнеме и с професорите от именитите им университети.

Тема БОГАТИТЕ ДЪРЖАВИ ВЪЗПРЕПЯТСТВАТ РАСТЕЖАнови [re: ex-Pesho]  
Автор Tony ()
Публикувано23.09.99 07:32



БОГАТИТЕ ДЪРЖАВИ ВЪЗПРЕПЯТСТВАТ РАСТЕЖА НА БЕДНИТЕ "БОГАТИТЕ държави трябва да отворят своите пазари за стоките на развиващите се страни, тъй като западният протекционизъм прави бедните все по-зависими от нестабилните чуждестранни капиталови потоци, се казва в разпространения годишен доклад на Конференцията на ООН за търговия и развитие /ЮНКТАД/, цитиран от Ройтерс. Почти в половината от развиващите се страни, които ЮНКТАД е разгледала, съществува тенденция към увеличаване на търговския дефицит и спадане или стагнация на икономическия растеж. Основни причини за това са глобалната икономическа либерализация, която е довела до увеличаване на вноса в развиващите се страни, спадът в индустриалните икономики и влошаващите се условия на търговия, които са намалили покупателната сила на експортните приходи на развиващите се страни. НЕРАВНОВЕСИЕТО В ТЪРГОВСКАТА СИСТЕМА възпрепятства шансовете за растеж на развиващите се икономики. Вследствие на това зависимостта от горещите пари се е превърнала в нестабилен стожер на икономическия растеж в много държави, посочва ЮНКТАД. Според изчисленията на организацията само от нискотехнологичните индустрии развиващите се страни губят годишно около 700 млрд. USD поради съществуващите търговски бариери за износа им. Нещо повече, новите потоци от чужди капитали невинаги се използват за производствени цели. От всеки долар от нетните капиталови притоци, които влизат в нововъзникващите икономики, 40 цента се използват за финансиране на дефицита по текущите сметки, а 20 цента се заделят под формата на валутни резерви, сочат изчисленията на ЮНКТАД. В периода 1996-1998 г. нетните частни капиталови потоци за развиващите се страни са спаднали със 70 на сто, като не се очаква те са възстановят преди 2000 г. За страните с преходна икономика ПЕРСПЕКТИВИТЕ СА СЕ ВЛОШИЛИ ОТ НАЧАЛОТО НА 1999 Г. Според експертите на ЮНКТАД това се дължи на по-нататъшното свиване на световните финансови пазари. Освен това конфликтът в Косово е внесъл допълнителна неопределеност и е подкопал очакванията на редица страни, особено на съседните на Югославия. В периода май-юни са се влошили прогнозите за Албания, България, Унгария, Македония, Полша, трите балтийски републики, както и за някои страни от ОНД - Азербайджан, Беларус, Грузия, Казахстан и Молдова. Спад на брутния вътрешен продукт се очаква в Чехия, Румъния и Македония. ИНДУСТРИАЛНИТЕ ДЪРЖАВИ СПЕЧЕЛИХА ОТ СРИВА НА ЦЕНИТЕ НА СУРОВИНИТЕ и на евтиния промишлен внос, се казва в документа. Изследването призовава индустриалните държави незабавно да отворят икономиките си за стоки от развиващите се страни, да осигурят механизми на регионално подпомагане и сериозно да обсъдят идеята за опрощаване дълговете на най-бедните страни. През 1998 г. ниската цена на петрола е спестила на страните от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие /ОИСР/ около 60 млрд. USD. Сумата е по-голяма от общия размер на помощите за развитие, които тези страни са отпуснали през същата година. От второто тримесечие на 1997 г. до края на 1998 г. потребителите в САЩ са изхарчили допълнителни 400 млрд. USD, което е два пъти повече от общия годишен доход на Подсахарска Африка, посочва ЮНКТАД. Държавите в Латинска Америка сериозно пострадаха от срива на бразилския реал, техните външни дългове и зависимостта им от чужди капитали нарастват, продължава документът. В Африка темпът на икономически растеж трудно догонва този на демографския растеж, а държавите страдат от бремето на външния дълг. ЮНКТАД прогнозира по-нататъшен спад на производството. Според доклада развиващите се страни не могат да направят почти нищо, за да променят положението".


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.