Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 22.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Програма2001/до Генерала/  
Автор Barbie ()
Публикувано10.08.99 13:49



от http://www.bulgaria.govrn.bg/eng/oficial_docs/index.html Future for Bulgaria "We are aware that the activities we are undertaking today will be having impact for decays ahead" Генерале, ти си с връзки - кажи им да си оправят превода, да не се излагаме така! Хвърлих много бегъл поглед и има МНОГО езикови гафове. Ако трябват доброволци-преводачи, обади се Рапорт даден Редник Barbie

Тема Програма2001/до Барби/нови [re: Barbie]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано10.08.99 15:34



Барби, съкровище, изобщо не е само тази грешката... :))))))))) Аз съм перфекционист, но дори със съзнанието за моя недостатъчно добър английски мога да ти цитирам няколко бисера... Проблемът идва според мен тогава, когато бисерите са на български. Колкото до voluntary труд - не е справедливо, някой е взел парички за превода, и ако питаш мен, би трябвало да ги върне... Ей тъй ги разбирам аз нещата: администрацията да работи както работи една частна фирма. Знам че е утопично, ама поне малко от малко трябва да се прихване от онова темпо и качество. А сега, сериозно. Имам един приятел, който беше журналист и сега работи в информационния отдел на правителството. Ще го скъсам от майтап. Ако общувахме не по кабела, щях да обявявам награда - по едно малко /или една бира/ за намерени фрапиращи грешки. Компромис с тези неща наистина не трябва да има!! Благодаря, Барби! :)))

Тема Програма2001/до Барби/нови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Barbie ()
Публикувано10.08.99 15:47



Ако общувахме не по кабела, щях да обявявам награда - по едно малко /или една бира/ за намерени фрапиращи грешки. * Аха, искаш да алкохолизираш опозицията? Проблемът идва според мен тогава, когато бисерите са на български * Вярно, но май няма много желаещи да се включат в дискусиата, дори и с дитирамби /аз поне не открих коментар/

Тема Програма2001/до Барби/нови [re: Barbie]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано10.08.99 15:57



Да алкохолизирам опозицията?!?!?! Не се гаси туй що не гасне!... Това беше израз на любезност, според мен не може току-тъй да се алкохолизира такава "хиляди маса народ"... Колкото до дебатите там - съгласи се, че онзи език не става за обговаряне, не е диалогичен. Аз самият съм писал текстове от подобен характер, е, няма начин една програма да не е скучен текст, колкото по-синтетичен и смислен от политическа гледна точка е, толкова по-малко вероятно е да е четивен. А ние тука двамата си пием примерно кафе, и си говорим както си щем... :)

Тема Програма2001нови [re: Barbie]  
Автор Нино ()
Публикувано11.08.99 00:46



Прочетох внимателно частта за външната политика. Това занимание остави тягостни впечатления у мен. Имам чувството, че този, който е писал тази част е объркал местоположението на България с това на Люксембург. Философската основа на външната политика, така както е формулирана в Програмата, е напълно неприемлива за мен. The foreign policy and the national security policy are closely connected with the domestic policy, with the model of the reform; Вече доста време се опитвам да докажа, че по-погрешна формула трудно може да се намери. Вътрешната ни политика трябва да е принципна и последователна; ориентирана към демокрация и пазарна икономика. Външната трябва да е опортюнистична, ориентирана единствено към националната сигурност. Не трябва да предпоставяме кои са ни приятели и кои врагове. При изграждането на отношенията си с една държава не трябва да се ръководим от нейното вътрешно устройство. За "цивилизационната идентичност" вече писах също доста. Тя е вътрешнополитически, а не външнополитически процес и въобще няма място при формулиране целите на външната политика. Главните цели - приемане в НАТО и ЕС - са безспорни. Development, with the expert assistance of the NATO and EU member countries, of regional programs for fight against organized crime and international terrorism; Тази клауза звучи антиалбански и затова предлагам да се премахне. Няма да си разваляме отношенията с любимците на Запада, я.

Тема Програма2001нови [re: Нино]  
Автор Чавдар ()
Публикувано11.08.99 00:53



Главните цели - приемане в НАТО и ЕС - са безспорни. НАТО и ЕС цели ли са или средства???

Тема Програма2001нови [re: Чавдар]  
Автор Borislav ()
Публикувано11.08.99 03:10



Az iskam da popitam oshte edin pat: Ako NATO, EC i OON sa tolkova hubavi za chlenstvo, zashto Switzerland ne e chlen? Bulgaria moze da ima po-goliami pazari v arabskite strani, Asia i Afrika, otkolkoto Evropa. Pone v nachaloto.

Тема Програма2001нови [re: Borislav]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано11.08.99 09:13



Швейцария не е член, защото може да си го позволи... :) Колкото до пазарите, там проблемът е като със сигурността /всъщност тези неща не бива да се разделят, особено след крайното икономизиране на сигурността/. Ще имаме пазари където и да е, ако ни позволят, и това не бива да ни комплексира, а да ни амбицира. Няма да давам примери, само виж какво става със специалната ни продукция! А в ерата на господството на технологиите, няма кой знае какво значение дали имаш суровини, ако си тъп, вземат ти ги и даже може и да не те питат. В примитивните народи винаги лесно се пръкват силно склонни към корупция управници. И кой е луд - който яде или който дава зелника? Справка: Каспийския нефт.

Тема Програма2001нови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Нино ()
Публикувано11.08.99 12:17



Разбира се ЕС и НАТО са не цели, а средства. В програмата те са абсолютизирани именно като цели сами по себе си. Аз също се изразих неправилно като ги обявих за цели. Те са тактически цели, ако мога така да се изразя. Смисълът да се влзе в двете организации е следният. На практика международната общност е сведена до тези две организации. Те колят, те бесят. България трябва да е представена там, защото там се вземат решенията. Хубаво е нашият национален интерес да е представен пряко в институциите, които вземат решенията за това какво да става по света. Това е. Иначе за илюзиите, че ще цъфнем и ще вържем като влезем в ЕС, или че националната ни сигурност ще е гарантирана като влезем в НАТО - това са си илюзии. Членството в двете организации не трябва да се разглежда като нищо повече от възможност за представителство и защита на българския национален интерес на най-високо институционално равнище.

Тема Програма2001нови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Перла ()
Публикувано11.08.99 18:04



Генерале, някои много се хващат за семантиката! Не са разбрали, че и политиците и преводачите могат да пощуреят с новите термини. Ами вече не се казват много неща с истинските им думи. Мизерията вече е "минимален доход" Уволненията са "социален план" работната ръка е "човешки ресурси" най-десния капиталист е "неолиберал" изчезванията на предприятията са "сливания" лихварството е "заем от МВФ" спекулацията е вече "хедж-фондове" и т.н и т. н...........Как да се оправим в джунглата на ефемизма за да бъдем "глобални"? ------------------Сега по-сериозно за Швейцария! Ако питате само индустриалците досега тя да е член на Евросъюза. Обаче, Суверенният, т.е народа си знае - членството за пазара е добро, но за бюджет - скъпо.Изчислено е, че за да получи от Евросъюза 1 милиард швейц.франка, Швейцария трябва да даде 3 милиарда. А Данък добавена стойност от 7.5% ще стане на 14-15%. Швейцарецът вижда добре бюрократичната тромавост на Евроадминистрацията. Хората знаят какво означава да се чака благословията на Брюксел за да спрат диоксинните пилета или лудокравешките бифтеци, или пък група хулигани дошли да се бият на стадионите. Ами знаете ли какви ще бъдат заплатите на Евродепутатите, които ще се плащат от собствените им/на съответните страни/ бюджети? Ако ви кажа ще подскочите. Поздрави Перла


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.