Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 10.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Интереснонови  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано14.07.99 21:30



Интересен материал за България на този адрес: http://www.bcemag.com/y1999/aug99/survey/9907survey.htm

Тема Отг: Интереснонови [re: ex-Pesho]  
Автор Чавдар ()
Публикувано14.07.99 23:28



Статията е наистина интересна. И в нашата преса имаше превод на части от нея. Опасявам се обаче, че няма да мога да я прочета тази вечер, защото връзката ми в момента е отвратителна - всяка страница се точи толкова бавно, че няма накъде повече.

Тема Отг: Интереснонови [re: ex-Pesho]  
Автор Чавдар ()
Публикувано14.07.99 23:49



Уф, прочетох я най-после. Какво да ти кажа - нещо кой знае какво ново не намерих. Повечето от нещата си ги знаем и ги изпитваме на гърба си, но като го прочетеш и от външен наблюдател ти става още по-гадно. Още повече, че от целия материал лъха го-о-о-лям песимизъм за шансовете ни да излезем от тресавището. Нещо много ни се събра тия дни: този материал, класация СЛЕД Куба и Беларус по качество на живот (по ООН), класация на 56 място по условия за започване на бизнес и 50-то по конкурентноспособност (от 60 възможни) според икономическия форум в Давос. Направо да почнеш да си стягаш куфарите...

Тема Дупл: Отг: Интереснонови [re: ex-Pesho]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано15.07.99 00:02



Не знам, мисля че едва след 2-3 години ще могат да се видят някакви признаци на подобрение. Тази година нещата ще са позакърпени с продажбаата на БТК, но следващата година няма да има такива приходи, а въпросните инвестиции няма да могат да дадат толкова бърз резултат. Може би следващата година ще има отново рязка криза в жизненото равнище на хората.

Тема Отг: Дупл: Отг: Интереснонови [re: ex-Pesho]  
Автор Чавдар ()
Публикувано15.07.99 00:43



Накъде повече - до нивото на Долно Понго ли??? И без това потреблението се е свило до немай къде.

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: Интереснонови [re: ex-Pesho]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано15.07.99 01:03



Опасността е валутния борд да не отиде на кино. Тогава към свитото потребление ще се прибави и хиперинфлация. Също така очевидно ще има и драстично увеличаване на безработицата от фалиралите предприятия-динозаври, които са очевидно неефективни и няма начин да станат по-различни освен чрез преоборудване, което обаче ще донесе и съкращения на работната сила (случая Кремиковци).

Тема Отг: Интереснонови [re: ex-Pesho]  
Автор evtim ()
Публикувано15.07.99 02:36



Но Публична тайна, която и децата у нас знаят е, че проблемът за икономическото благосъстояни и липса на чужди инвестиции е в корупцията и отсъствието на сигурни и добри закони. И понеже от професионален опит знам че нищо не става, ако някой няма интрес да стане , то следва че политиците в България им изнася да няма богата нация /според мен защото това може да доведе и до създаване на гражданско общество в Соросовия смисъл на думата; пък и да си спомним Стамболов.. и още куп причини - ще ми свърши достъпа до Мрежата, докато ги изредя ;-)) / НО главното е това - липса на закони и висока корупция - с една дума - липса на добра система, липса на добра организация и управление. Би било много хубаво ако имаше един форум на тази тема с същата активност, каквато е и този, но... всеки народ си заслужава съдбата : / Поздрави: Евтим

Тема Дупл: Отг: Интереснонови [re: ex-Pesho]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано15.07.99 04:02



Евтиме, пари нема, пари... Това за законите и корупцията го кажи на Луканов (герой по смъртно), Филип Димитров, Беров, Жан Виденов, пък чак най-накрая и на Костов (на него завалията зорлем му я дадоха властта)

Тема Отг: Дупл: Отг: Интереснонови [re: ex-Pesho]  
Автор Любо ()
Публикувано15.07.99 04:52



А тръгна най-сетне работата.Сигурно е моя грешката в адреса.Ами с моя английски какво разбрах.Мъка,мъка.Ама тея неща ги обсъдихме вече с Пешо само че не ги виждам нещата по добре до две-три години.Пък де да знае човек-ние българите винаги сме били изненада.А за БТК-то добре стана.Мен най ми харесва че ще има конкуренция при GSM-те.Че с тоя монопол си правят каквото искат с цените. Пък пари и да има то ние ще им видим сметката.Големи майстори сме.Обаче тая вечер разбрах че имало по-големи майстори и от нас.По телевизора казаха че в Босна след края на войната са наляли 5 милиарда(при 2 000 000 население) и абсолютно нищо не са постигнали.Голямо лапане е падало. Поздрави! Любо

Тема за еx-Peshoнови [re: ex-Pesho]  
Автор evtim ()
Публикувано15.07.99 05:39



Iwan Костов е първият политик след А Луканов , който може да оправи тази .... и аз не знам каква страна вече, но той не го прави. Софиянски за 3 месеца направи повече отколкото Костов за последната година. Но и Костов и Софиянски имат интерес да са бъдат такива каквито са. Въпросът опира до овците в страната - такива като мен и други - защо им разрешаваме да ни стижат и продават залудо. Въобще не искам да коментирам лявото пространство в страната - отврат ми е. Лошото е, че и десните не искат, РАЗБИРАТЕ ЛИ - МОГАТ НО НЕ ИСКАТ, да оправят икономиката. Е затова ми е неприятно - кого да издигнеш и да подкрепиш - Софиянски в един кюп това алкохолизирано прасе Бакърджиев. Това е. Извинявам се ако стана несвързано, но... Поздрави Евтим


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.