Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 08.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Признаци за нова ВОЙНА!!!!!!нови  
Автор Светец ()
Публикувано02.07.99 21:33



Молба към участниците да споделят имат ли подобни впечатления! През последните 4-5 дни тук в Германия във новините непрекъснато се съобщава, че Югославия усилва армията си в Черна гора. Прави впечатление, че тонът на съобщенията става все по настойчив и твърд, категоричен, точно така, както се прави, когато се подготвя общественното мнение за определени събития. В последните новини преди 20 мин. вече съобщиха, че ако Милошевич се опита да свали Дюканович то НАТО ще се намеси там с военна сила за да защитава демокрацията. Цялата пропагандна кампания е доста типична за подготовка на военни действия. Може би това е блъф, а може и да не е блъф. Може би подготвят общественното мнение за да имат отворена опция и, ако решат то да се създаде прецедент, основание за започване на военни действия е най лесното. Ако това наистина се реализира, това означава, че биха имали на основание на този прецедент да се намесват например на територията на бившият СССР или където и да е било другаде, стига потърпевшият да е достатъчно слаб за да не може да се защитава ефективно. Имате ли Вие всички подобни впечатления от СМИ кой където е? Може би НАТО се чувстват неуюто от факта, че Югоармията е практически непокътната и в случай на конфликт може да им нанесе неприемливо високи загуби и търсят повод да я поразредят, не зная! Вие как мислите??????????

Тема Отг: Признаци за нова ВОЙНА!!!!!!нови [re: Светец]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано02.07.99 21:40



Светец, още преди един месец с Тони започнахме да говорим че Черна Гора е наред, но тогава никой не обърна внимание. Ако това стане, няма да има нищо общо с пъклените планове на кръвопийците от НАТО за доразправа с непобедимата сръбска армия.:) Потърси в архивите по този въпрос.

Тема Така изглежда, да.нови [re: Светец]  
Автор Св. Скромни ()
Публикувано02.07.99 22:07



Аз не бих чел политическите изявления. Или журналистически излияния. Може би защото съм присъствал на политически "изяви", и съм чувал за журналистическата "свобода" да пишеш за заплата. (Говоря за САЩ, но не вярвам в Европа да е по-различно.) Аз гледам оръжейните контракти. Специфично за подобряване на части от военни системи. Най-вече за военните системи, разположени около Косово. Примерно, нови подобрени и подсилени части за вертолети и самолети. Подобряващи летателните им качества в "неравен терен". Или нови подобрени и подсилени части за други машини. Плюс нови газови маски, с по-съвършени филтри. И т.н. Като гледам оръжейните проби над Косово (чак и Б-1, пробивен ядрен бомбардировач, беше пробван!), плюс целенето на мишените (онази ТВ сграда как ли не беше целена - по етажи, от страни, от горе...) - каква е вероятността, че всичките тези нови и подобрени чаркове ще бъдат оставени без някоя и друга проба!? Освен това, в САЩ от известно време се пишат доста трудове за военна тактика в гъсто-населени места. И за стратегия при борба с "новия тип" заплаха - примерно терористични отряди в окупирана зона. Съгласно с тези трудове биват разработвани нови оръжейни системи и нови "несмъртоносни" оръжия. Тези работи ще са нужни на САЩ федералните власти един ден, ако (когато) американски щати с мексиканско население понечат да се отцепят, или да разхлабят връзката с федерацията. Но междувременно и тези тактики и стратегий и оръжия се нуждаят от проба... Та моето мнение е, че войната над Сърбия не е свършила. В момента става прегрупиране на силите. И щом дойде моментът - журналистите за минути ще измайсторят нещо да "разтърси световната общественост"... Дали това ще е защото САЩ още не са успяли да вкарат клин в Обединена Европа, или по други причини - ще разберем един далечен ден. Но за сега войната над Сърбия изглежда не е свършила.

Тема Отг: Така изглежда, да.нови [re: Светец]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано02.07.99 22:50



Айде... , латерната пак се завъртя.

Тема Отг: Признаци за нова ВОЙНА!!!!!!нови [re: Светец]  
Автор Чавдар ()
Публикувано02.07.99 22:57



Светец, и аз гледах по RTL и ARD новините за това, че според Уесли Кларк сърбите прехвърляли войски към Ч. Гора, но пак в същите новини имаше кратко интервю с представител на черногорското правителство, който заяви, че засега нямали информация за придвижвания на войски. Засега ми е трудно да оценя положението поради оскъдните данни, но, честно казано, не ми се вярва натовците да се опитват да инсценират конфликт за да почнат някакви военни действия срещу Сърбия. Най-малкото поради това, че вече се видя, че въздушната им кампания е била далеч по-малко ефективна от очакваното по отношение на пораженията, нанесени на армията (иначе се разбра, че цивилни обекти, които са достатъчно големи, не се крият и не мърдат, все пак могат да уцелят :))))). Виж, ако оня откачалник Слобо наистина е решил да предприема някакви действия срещу Ч. Гора, би трябвало самите сърби да си го хванат и да го овесят на някой по-висок стълб. Все пак, трудно ми е да си представя, че Милошевич ще може да получи някаква по-широка подкрепа сред населението за подобна идиотия. Ч. Гора не е Косово.

Тема Дупл: До Чавдар Отг: Признаци за нова ВОЙНА!!!!!!нови [re: Светец]  
Автор Светец ()
Публикувано02.07.99 23:38



Не Милошевич е този, който води хорото, без да го управдавам според мен той вече много години си ближе раните. Спомням си как преди окупацията на Кувейт Садам се беше обърнал към USA посленичката за консултация и по "недоразумение" бе получил зелена улица. Спомням си също, че по времето, когато хърватите започнаха активно да се въоражакат и това беше общественна тайна югославското ръководство се обърна за консултация към USA и от там ги успокоиха и посъветваха. Оставете хърватите ан мира не ги закачайте, ние сме насреща! Резултата е също известен. Та въпреки пропагандата реално Милошевич отдавна няма инциативата. Той прави кавото може и както го разбира да угаси пожара но, не без чужда помощ пожара по скоро се разпалва. Дали той избиира подходящи средства за да угаси пожара е друга тема. За пропагандата, ако ставаше въпрос за еденично съобщение аз вообще не бих реагирал, но когато започва да става система то аз имам рефлекси.

Тема Дупл: Отг:ex-Pesho Така изглежда, да.нови [re: Светец]  
Автор Светец ()
Публикувано02.07.99 23:42



ex-Pesho, моля не бъди раздразнителен и сам дразнещ, Св. Скромни не заслужава това. Благодаря. В момента в София ли си?

Тема Отг: Дупл: Отг:ex-Pesho Така изглежда, да.нови [re: Светец]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано03.07.99 00:09



Светец, както каза Тони, дано да не съм прав, но сценария от последните 10 години се повтаря. И в този сценарий САЩ и Запада нямат никакъва роля. Вярно е че преди 10 години Запада реши да пази Хелзингския процес и се обяви срещу разпадането на Югославия. Точно това окуражи Милошевич за дивотиите му. Но оттам нататък схемата се повтаряше едва ли не буквално във всеки случай - Милошевич, започва да има вътрешни проблеми, следва откритието че сръбското малцинство някъде е заплашено, въоръжаване на цивилните с оръжие от югославсаката армия, прочистване на "изконната" сръбска земя, и т.н. Само не мога да разбера как изведнъж всичко си сменя местата и НАТО се оказва пак виновно. Имам вече чувството че ако удари градушка в Ямболско пак ще се каже че НАТО е пробвало някакво секретно оръжие. Не съм в София. В къщи съм си.

Тема за Светецнови [re: Светец]  
Автор Чавдар ()
Публикувано03.07.99 00:48



В Черна Гора засега не знам да има пожар и някой да преследва сърбите. Вярно е, че има правителство, което има различни политически възгледи от Слобо и взаимно не се обичат, но това правителство си дойде на власт в резултат на съвсем нормални и, доколкото знам, демократични избори. Това, че на Милошевич загубата не му хареса и негови привърженици организираха безредици е съвсем друг въпрос. В Черна гора терористични нападения няма, а ако има някакви настроения за независимост, то едва ли най-добрия начин е да се размахва тоягата. Това по-скоро ще ги засили.

Тема Признаци за нова ВОЙНА!!!!!!нови [re: Светец]  
Автор Analyser ()
Публикувано03.07.99 01:46



"Спомням си как преди окупацията на Кувейт Садам се беше обърнал към USA посленичката за консултация и по "недоразумение" бе получил зелена улица." Светец, откъде са тия спомени, ако смея да запитам? Ето ти и моето обяснение за това откъде духа вятъра. Аз съм сигурен, че ти си ги чел, но някои хора може да не са. _________________________________________ В Минске одобрена инициатива югославского парламента о присоединении Югославиии к Союзу Белоруссии и России /ВН.РЕД.: включены подробности/ МИНСК, 2 июля. /Корр.ИТАР-ТАСС Лариса Ключникова, Андрей Фомин/. На проходящей здесь сегодня 12-й сессии парламентского собрания Союза Белоруссии и России одобрена инициатива югославского парламента о присоединении Югославии к Союзу Белоруссии и России. Комментируя решение, принятое парламентским собранием Союза Белоруссии и России, председатель Веча республик Скупщины /парламента/ Югославии Срджо Божович сказал, что это "хороший шаг в реализации нашей инициативы". Отвечая на вопрос корр.ИТАР-ТАСС, он отметил, что "югославская сторона твердо определилась в пользу присоединения к Союзу". --0--рш 19:55, 02 июля 1999 ___________________________________________ Президент Черногории не теряет надежду на "совместное проживание" его страны с Сербией в рамках Союзной Югославии /ВН.РЕД.: См. также сообщение ИТАЛИЯ-ЮГОСЛАВИЯ-ЧЕРНОГОРИЯ-ПРЕЗИДЕНТ из РИМА/ РИМ, 2 июля. /Корр.ИТАР-ТАСС Алексей Букалов/. "Если Сербия выберет отсталый и антиевропейский полический курс, Черногория будет вынуждена следовать своим собственным путем", - заявил здесь сегодня вечером президент югославской Республики Черногории Мило Джуканович по окончании переговоров с итальянскими руководителями. Джуканович, который встречался с министром иностранных дел Ламберто Дини и главой правительства Массимо Д'Алемой, утверждал, что его страна продемонстрировала максимум терпения, "несмотря на давление сербов", направленное на демонтаж демократической системы в Черногории. С другой стороны Джуканович счел необходимым подчеркнуть, что пока еще видит реальную перспективу "совместного проживания с Белградом в рамках одного демократического союзного государства". Ситуация коренным образом изменилась после войны: Милошевич вышел из нее ослабленным, а Черногория окрепшей, сказал Джуканович. Итальянские представители заверили президента Черногории в намерении Запада и, в частности, Евросоюза, оказать его стране экстренную экономическую и гуманитарную помощь. Ламберто Дини заявил, что на недавней встрече министров иностранных дел "большой восьмерки" в Нью-Йорке было достигнуто принципиальное согласие о снятии экономических санкций, которые до сих пор наносят ущерб и Косово, и Черногории. --0-- вб 23:15, 02 июля 1999


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.