Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 26.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Никакво отделяне на Косово от СРЮ  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано25.06.99 14:50



Отделянето на Косово от СРЮ не трябва да бъде допуснато. Албанците в Косово могат да получат автономия, но нищо повече. Старашно и пагубно за целия регион ще бъде да се допусне ревизия на границите. Това означава верижна реакция и серия от конфликти. АОК трябва да престане с безумните си бъртвежи за Велика Албания. Такова чудо няма, не е имало и няма да има. Това, че преобладават етнически в Косово не им дава право да ламтят за териториална експанзия. Така че Косово да си седи в СРЮ, а АОК бързо да изчезва от политическата сцена. Защото разоръжаването не е изход. Само демократизация може да помогне.

Тема Отг: Никакво отделяне на Косово от СРЮнови [re: Динко Станишев]  
Автор Dan ()
Публикувано25.06.99 15:08



Цитирам: Име: Динко Станишев Дата: 10.06.99 16:50 Най-накрая се случи това, което трябваше да стане. Безумието свърши. Милошевич развя бяло знаме и "полувоенните" му формирования, заедно с остатъците от Югоармията се изтеглят от Косово. Но дали това ще всичко? Никак не ми се вярва. Тепъва ще се откриват доказателствата за извращенията на сърбите в Косово - масови гробове, опожарени селища и прочее. Има да съдят в Хага. Да му мисли Слобо, щото вече няма даже сметка в Швейцария - закриха му я. Какво следва? Следва отделяне на Косово от Югославия, а в перспектива - и Черна гора. Свърши се - най-омразният враг на Българите през последните сто години, враг, който ни нападаше подло и ръфаше от България - врагът е на колене и скоро ще моли за някой друг долар, за да има какво да папкат. Свършено е с Югославия. Крайно време беше! Драги Динко, хубаво е че все пак мозъкът ти е започнал да увира за това което става недалеч от границите ни. Явно от тази дискусия има голяма полза. Продължавай все в този дух. Поздрави! Данчо.

Тема Отг: Никакво отделяне на Косово от СРЮнови [re: Динко Станишев]  
Автор Чавдар ()
Публикувано25.06.99 15:16



Динко, не може да бъде!!! Май за първи път мога само да се присъединя изцяло към твоите пожелания. За съжаление обаче, те ще си останат само хубави пожелания, защото: 1. Независимо от това, което пише в споразумението с НАТО, Югославия де факто вече няма суверенитет над Косово. 2. АОК няма и най-малкото намерение да се отказва от идеите си за независимост на Косово, а оттам (тъй като според мен Косово не може да просъществува като отделна държава) - и от идеята за Велика Албания. Независимо какви са намеренията на НАТО, ООН и не знам кой още, сърбите ще бъдат прогонени от Косово по един или друг начин. 3. АОК няма да изчезне от политическата сцена, още по-малко пък бързо. Евентуално може да си сложи един смокинов лист във вид на някаква политическа организация. Като имаш предвид какви демократи са се събрали там, прави си сметката каква ще им е демокрацията. Та такива ми ти работи. Единственото, което може да задържи за известно време и формалното отделяне на Косово от Югославия е присъствието на натовски войски там. Така че, господата да се подготвят за поне 20 - 30-годишен престой. А, и да не забравят да си носят бронежилетките.

Тема за Даннови [re: Динко Станишев]  
Автор Чавдар ()
Публикувано25.06.99 15:19



"...Драги Динко, хубаво е че все пак мозъкът ти е започнал да увира ..." Дали е това или има нещо общо с изявленията на г-н Костов в парламента, които бяха в този дух???

Тема Отг: за Даннови [re: Динко Станишев]  
Автор Dan ()
Публикувано25.06.99 15:24



Искрено се надявам, че нашите първи политици ще започнат да мислят по-трезво и по-спокойно, след като обстановката вече се поуспокои, Чавдаре. Страната ни има най-малка нужда от емоцоионални политически решения. Данчо

Тема Дупл: Отг: за Даннови [re: Динко Станишев]  
Автор Чавдар ()
Публикувано25.06.99 15:38



Специално това, което Костов каза за Косово ми допадна и съм съгласен с него. Друг е въпросът, че не вярвам да стане (виж по-горе), а още по-различен е въпросът за "ветропоказателите", които чакат да се спусне партийната линия.

Тема Отг: Дупл: Отг: за Даннови [re: Динко Станишев]  
Автор Dan ()
Публикувано25.06.99 15:50



Напълно съм съгласен с твоите пожелания по-горе за бъдещото демократизиране на Косово. Но както и ти сам казваш това едва ли е възможно, поне не и в близко бъдеще. Някой виждал ли е демократ с калашник?! Притеснява ме факта, че в бъдеще България ще трябва да обира много от негативите на размирния ни район. При все че всички иначе ни "сочат за пример". Ветропоказателя Динко е достоен за Алековия герой, така че по-добре да го оставим момчето. :-) Данчо.

Тема Малко инфо по тематанови [re: Динко Станишев]  
Автор Чавдар ()
Публикувано25.06.99 16:40



June 25, 1999 KOSOVO Serbs Run Away, Albanians Loot, and Marines Find Peace Is Tricky Washington Post , http://www.nytimes.com/library/world/europe/062599kosovo-villages.html ----------------------------------- Kosovo's Rebels Accused of Executions in the Ranks By CHRIS HEDGES The senior commanders of the Kosovo Liberation Army, who have a signed agreement with NATO to disarm, carried out assassinations, arrests and purges within their ranks to thwart potential rivals, say current and former commanders in the rebel army and some Western diplomats.......... Washington Post, http://www.nytimes.com/library/world/europe/062599kosovo-kla-purge.html

Тема Отг: Никакво отделяне на Косово от СРЮнови [re: Динко Станишев]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано25.06.99 17:07



Аз мисля че трябва да се измисли глобален нестандартен проект, изключващ думата "граници" въобще. Вярно, скъпичко е. Но и в края на ІІ световна е имало много хора - и то на много по-обширна територия в Западна Европа - които са се стреляли, изтезавали и предавали, които не е можело да се гледат, но сега са направили една от най-големите и силни държави в света - ЕС. Значи може. Поне теоретично. Вярно, имало е кой да го плати. Програмите, с които се прави демокрация са скъпички, да се плаща за съзнание и тип мислене, тип цивилизация, не е хич евтино. Но си струва. Индустрията е по-евтина за възстановяване. И инфраструктурата. Тук на Балканите си струва да се плати, много голяма възвращаемост ще има, сигурен съм.

Тема Отг: Малко инфо по тематанови [re: Динко Станишев]  
Автор Dan ()
Публикувано25.06.99 17:12



Досега западняците едностранчиво демонизираха сърбите. Но вече е време да видят и какво са надробили. Не зная дали ще си сърбат попарата като останат тук още 20 - 30 години - това е голямо икономическо бреме, или още утре ще ни оставят да се доизбием едни други. А и не съм убеден, че НАТО ще просъществува толкова дълго. Това, че сега албанците на свой ред убиват и плячкосват хвърля сянка на съмнение върху представянето им допреди няколко седмици като невинни жертви на сръбския шовинизъм. А също така и на скорошното умиротворяване на региона. Отклонение: Току що по новините в 17:00 по "Хоризонт" чух, че някакъв новоизбран ген.сек. на европейска организация пак ни посочил за пример. Така или иначе живеем в район, в който има прогонвани, изселвани, бомбардирани, прочиствани . . . и не е ясно колко време още ще бъдем за пример. Дали наистина пък не ни пречи географията за да живеем спокойно като бели хора?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.