Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 25.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Отг: Светецнови [re: Динко Станишев]  
Автор Tony ()
Публикувано26.06.99 11:26



Ako "отрезняване" mozhe i da se izpolzva za niakoi kato Динко Станишев, savsem nepodhodiashto si ozaglavil postera si "До всички". Ako politikata na bulgarskoto pravitelstvo beshe v polza na albancite (v ushtarb na sarbite), a ne izhozhdashtata ot pozitsiata na egoizma, az niamamshe da ia podkrepiam. Ne se opitvai da probutvash samnenia v pravilnostta na bulgarskia izbor s dolnoprobni insinuatsii ot tipa "Bulgaria zashtitava albantsite..." Izborat na Bulgaria e zapada, a ne mezhdu sarbi i albanci. Takav e i tvoiat izbor (kato se ima predvid kade zhiveesh).

Тема Дупл: Отг: До Tonyнови [re: Динко Станишев]  
Автор Светец ()
Публикувано26.06.99 15:43



Tony, аз наистина имах в предвид Д. Станишев, но исках да се обърна и към някои други по слабо или по силно изразени динковисти. Не търси постоянно под вола теле, аз нищо на пробутвам и съвсем не съм против стремежът на Б-я зс интеграция със запада, напротив, аз самият този избор съм го направил отдавна, само, че така както това сега се прави от Б-ското правителство е късогледство и интересчийство ориентирано основно към свои лични нитереси. По конкретният повод Албания-Югославия, трябавше ли глобалната политическа ориентация на страната към интнграция да отива толкова далече, че в конкретният случай де е против интересите на Б-я? Имам напредвид възможен домино ефект при фактическото отделяне на Косово. От полза ли е това за Б-я. Намирам, че и методите с които Б-я се опитва да стане интересна за запада са от практическа гледна точка безплодни и безпереспективни, а от морална гледна точка унизителни и жалки. Едно трябва всички да раберът, запада е прагматичен и консервативен и има ли възможност ще се възползва от теб по най ефективния за себе си начин и точно такава отсрещна политика към запада тук би била разбрана т.е. имаш ли възможност трябва да ги притиснеш толкова колкото е необходимо за да получиш оптимално! Ако не се възползваш в подходящият момент от ситуацията ще получиш в най добрият случай само потупване по рамото.

Тема Отг: Дупл: Отг: До Tonyнови [re: Динко Станишев]  
Автор ex-Pesho ()
Публикувано26.06.99 16:25



Светец, алтернативата, дай алтернативата на безплодните, безпереспективните, жалките и унизителни усилия на българското правителство. Искаме да чуем алтернативите в тезисен вид!

Тема Отг: опит за кратко обобщениенови [re: Динко Станишев]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано26.06.99 16:25



Не вярвам точно мен някой да ме обвини в "динковизъм" /много подобно на Лениновото словообразуване има в този термин, за съжаление/: Надявам се ще си спомните още в темата "обичам сърбите, но мразя Сърбия" аз казах, че трябва да се измисли такава система, че сърбите да не бъдат грубо унизени, да им се осигурят не само условия за живот, но и достъп на некосовските сърби до историческите им светини; достъп, между впрочем, който сърбите винаги са ни отказвали що се отнася напр. до Охрид, ама нейсе, ние сме по-великодушни. За момента е невъзможно без да мине най-малкото време, след всичко направено и от двете страни, сърбите да се чувстват спокойни в Косово. Но именно за това е моят патос: Да се образоват албанците максимално бързи, ако трябва - насилствено. Не се страхувам тук от тая дума. Трябва да се унищожи, ако трябва със сила, това кланово общество. Казах: да се унищожи обществото, не хората. Тук е Изток, метафорично казано, ако трябва да се ползват методите на Петър І, да се режат коси и бради. По-точната метафора е че на Албания като цяло й е нужен един Ататюрк, един просветен и прозападен относително авторитарен владетел, който да направи необратимо обръщането й към Европа. И то не платени на тъмната част от Италия местни велможи и мафиоти. Бих искал Албания да се цивилизова, от това ще спечелим всички. Сърбия също трябва да бъде окултурена насилствено, но там ще е по-лесно, тя винаги е била прозападна държава, само трябва да не се нарушат процесите на ферментация, и да се побутне леко-леко езичето на везните.

Тема Отг: Дупл: До Светецнови [re: Динко Станишев]  
Автор Tony ()
Публикувано26.06.99 17:54



"Намирам, че и методите с които Б-я се опитва да стане интересна за запада са от практическа гледна точка безплодни и безпереспективни". Bulgaria poluchava vapros: "davate li vazdushen koridor na nas (NATO) ili ne"? Kakvo triabva da otgovori Bulgaria? Kakva e taia tsel ("интeграция със запада"), za postiganeto na koiato "методите са безпереспективни"? Ako biahme otkazali koridor (i biahme dali takav na Rusia) po-"переспективни" li shtaha da sa tezi metodi? Vaprosat e mnogo iasen: ili davash koridor na NATO, ili ne; ili otkazvash koridor na Ruisa ili ne. Kakvo znachi tselta da ti haresva, a metodite - ne? P.S. Nadiavam se shte mi spestish sapostavkite s Sveitsaria, Finlandia, Swetsia, Avstria, Mozambik i Briag na Slonovata Kost.

Тема Дупл: Отг: Дупл: До Светецнови [re: Динко Станишев]  
Автор Светец ()
Публикувано26.06.99 18:38



В случая разглеждам отношенията запад - Б-я глобално и нямах напредвид конкретно коридора. Няма да ти спестявам примерите, които старателно си изброил с надежда, че няма да ги използвам. Ще ги използвам, но не в този постинг. И така нямах напредвид в. коридори, но щом питаш. Първо да си спомняш НАТО да е подписало нещо като обезателство към Б-я срещу предоставянето на коридор? А сега беше момента да се измъкне един подпис това би променило юредически взаимоотношенията, макар и в този документ да няма нищо важно, като садържание. За руският коридор можеше тихичко и от Росия да се поиска нещичко и от НАТО сигурно щяхме да получим определени облаги. Ситуацията беше уникална за Б-я. Имаше решение на Съвета за сигурност на основание на което руският коридор можеше да бъде напълно на законно основание даден, от друга страна запада искаше да възпрепятства Росия. Решението беше в ръцете на Б-я и какво получихме от послушанието си и не можеше ли Б-я с повече смелост и настойчивост да получи много повече, като същевременно не настройва никого против себе си? Как мислиш?

Тема Отг: Дупл: Отг: Дупл: До Светецнови [re: Динко Станишев]  
Автор Wassily ()
Публикувано27.06.99 03:08



Светец, бъркаш! Още не може да се говори - какво сме спечелили и какво загубили. Времето ще си покаже. Сега е още рано за глобални оценки. Аз не съм виждал по-дейно българско правителство и то в такава трудна ситуация. Покажи ми някое друго по-добро българско правителство. Или ще трябва да се връщаме повече от 55 години назад в историята, за да го търсиме.

Тема До Wassily от Светецнови [re: Динко Станишев]  
Автор Светец ()
Публикувано27.06.99 11:45



В интерес на истината в сравнение с отминалите през последните 10г. правителства сегашното е най добро. Намирам го далеч от идеалното, но е може би първото след тато, което прави нещо. Именно по тази причина аз не съм се ангажирал никъде с подкрапата на заявления, като: Примиета и Президента са пристъпници и т.н. Трябва да бъдем реалисти и да признаем, че все пок те правят нещо положително.

Тема до Генераланови [re: Динко Станишев]  
Автор misho ()
Публикувано27.06.99 12:33



Хенерале, това което искам да ти кажа е малко вече встрани от темата, ама няма как, не съм по 24 ч. пред компютъра :-) Това за образованието никак не звучи като лоша идея. По принцип. Дори бих я доразвил - не само да могат да учат, ами и после да могат да работят това което са учили, даже ако щеш, да управляват. Просто да бъдат убедени икономически в предимствата на новия начин на живот. Даваш примери за европейски народи и т.н. Това е проработило там. Обаче, дали това ще проработи сред мюсулманите ? Не ме разбирай погрешно, в никакъв случай не ги приемам за втора ръка хора и прочее глупости, просто според мене това е група с друга религия, култура, ценности - нито по-лоши,нито по-добри от нашите. Но пък не можем и да си затваряме очите за очевидните разлики. За разликата между европеиските и да ги наречем източните религии... За културите - от векове утвърждавани. А да промениш културата е сериозно начинание... Кажи ми поне една мюсулманска страна, където хората да живеят по "еврпейски" тертип, колкото и да е богата страната и колкото да са образовани поданиците и ? Ето едно елементарно предложение - нека Америка и Европа почне да отпуска масово студентски стипендии за хора от Балканите / щот все пак за това иде реч/ - старите хора са живяли предостатъчно по един начин, за да може той да бъде променен. Както например американците отпускат стипендии за китайци например /ама това е малко по-странична тема.../. Тези хора, живяли в "цивилизования" свят, биха се върнали, не само със знания, но и с нов поглед върху нещата... А, та като казах Америка, защо мексиканците, които могат да черпят с пълни шепи от благата на демокрацията, в голямата си част, не се интегрират пълноценно ? Или например, турските гастарбайтери в Германия /Европа/ ? Надявам се да разбираш, че не се заяждам :-) Рапорт даден ! А това с насилственото "окултуряване" малко ми звучи като "тесните панталони" и "джазовите прически" :-)))

Тема Отг: Дупл: Светецнови [re: Динко Станишев]  
Автор Tony ()
Публикувано27.06.99 12:51



Prichinata da reagiram na iziavlenia ot roda na "odobriavam integratsiata sas zapada, no ne odobriavam metodite za tova", e che (v konteksta na na situatsii kogato izborat e sveden do 2 alternativi) da kazhesh "ne odobriavam metoda" si e drugia nachin da se protivopostavish na integratsiata. Koito e protiv Bulgaria postepenno da se priobshti kam zapada, neka go kazhe otkrito, da se obosnove, i da predlozhi alternativa.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.