Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 01.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За радиоактивните оръжия - въпроснови  
Автор Aleksey Stoykoff ()
Публикувано27.05.99 09:25



Знам, че има някакви споразумения за неизползване на радиоактивни оръжия и за ограничаване на ядрените опити. Някой знае ли къде може да се намерят текстовете им. Във връзка с темата ме интересува най-вече упоменато ли е там нещо за "хибриди" тип "обеднен уран".

Тема Отг: За радиоактивните оръжия - въпроснови [re: Aleksey Stoykoff]  
Автор Чавдар ()
Публикувано27.05.99 10:26



Снарядите с обеднен уран не попадат в категорията "ядрени оръжия".

Тема Дупл: Отг: За радиоактивните оръжия - въпроснови [re: Aleksey Stoykoff]  
Автор Canadian ()
Публикувано27.05.99 12:28



А знаете ли, че същия този обеднен уран, именно поради високото си относително тегло се изполэва эа баласт на самолетите. И досега никой не го е забранил. Може би, не е чак пък толкова опасен?

Тема Отг: Дупл: Отг: За радиоактивните оръжия - въпроснови [re: Aleksey Stoykoff]  
Автор Чавдар ()
Публикувано27.05.99 12:58



Може би, когато си стои в самолета. А какво става, ако на дадена площ (напр. една нива, в която са се окопали войски) се изстреля достатъчно голямо количество снаряди от същия този материал? Аз не бих хапнал зеленчуци, отгледани на такава почва, а ти?

Тема DU v tsivilni samoletiнови [re: Aleksey Stoykoff]  
Автор Tony ()
Публикувано27.05.99 13:23



A dali kato balast e bezopasen? Niakoi znae li za statistika na zaboliaemostta sred ekipazhite na samoleti prez poslednite 10 godini, naprimer?

Тема Отг: До Канадецанови [re: Aleksey Stoykoff]  
Автор Zareto ()
Публикувано27.05.99 13:43



И азбеста, използван за покривни плоскости, и феродото за автомобила - и те са относително безвредни.Докато не ги дишаш.Попадне ли об.уран в белите дробове - познай до три колко време ти остава.

Тема Отговор до Чавдар и Zaretoнови [re: Aleksey Stoykoff]  
Автор Canadian ()
Публикувано27.05.99 14:47



Честно казано, не бих ги ял. Точно както не бих летял на тези самолети, ако ги знаех кои са. За всеки случай. Мисълта ми беше, че сигурно съществуват някакви нормативи, които ги разрешават. Що се отнася до азбеста, то доколкото аз знам той е забранен за употреба(поне така ми обясниха в сервиза, кокато ги питах, защо спирачките ми продължават да издават звук при спиране, след като съм навъртял повече от 10 000км.).

Тема za azbesta [re: Aleksey Stoykoff]  
Автор misho ()
Публикувано27.05.99 14:53



azbesta se izpolzva i v stroitelstvoto, za pregradni steni, niakoi vidive okacheni tavani i prochee ploskosti. za drugite strani ne znam, na v germania i usa , aide da ne kazvam zabranen, no e silno ogranichena upotrebata mu. 92 god v germania pochti srinaha do osnovi toku-shto postroenia nebostyrgach na edna avtomobilna kompania / mislia che beshe mercedes/. a v bylgaria imashe /moje i oshte da ima, ne znam../ V i K instalacii ot azbestovi trybi. proshtavaite za otklonenieto.

Тема Отг: Отговор до Чавдар и Zaretoнови [re: Aleksey Stoykoff]  
Автор Чавдар ()
Публикувано27.05.99 14:56



Не мисля, че все още има някакви нормативи за оръжия с обеднен уран, а и да има САЩ едва ли ще ги признаят (ако не се лъжа, те май още не са подписали конвенцията за забрана на мините). Въпросът се повдигна относително отскоро - след войната с/у Ирак. Ако бяха писнали само арабите, иди дойди, да кажеш, че е пропаганда, ама и в Щатите се вдига шум по този въпрос. Освен това, наскоро четох един документ на тема разрешение за използуване на такива снаряди (с обеднен уран) при учебни стрелби на полигон в САЩ. Та там между другите аргументи в полза на даването на О.К. беше посочено и това, че ВВС след това ще изгребат горния слой на почвата в района на стрелбите. Мисля, че това е доста показателно.

Тема DU v Kosovoнови [re: Aleksey Stoykoff]  
Автор Tony ()
Публикувано27.05.99 15:03



Smiata se che edna ot prichinite NATO da ne sa osobeno intusiazirani za suhopatna interventsia, e immenno izpolzvaneto na DU-bombi v Kosovo. Interesno, ako vse pak se stigne do tam, s kakvi li "skafandri" shte se poiaviat?


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.