Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 24.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Без изход...  
Автор KRASSY ()
Публикувано27.05.99 14:38



Уважаеми, след повече от два месеца на въздушни удари ,войната следва логичния си ход,а именно,подготовка за сухопътна операция. Трескаво се прехвърлят оръжия и системи за подръжка на пехотата и се увеличава контингента на НАТО в Македония - с 20 000 души,в Албания-с 16 000 души, в Черна гора -с5 000 души. 70 самолета от щурмовата авиация за борба с наземни цели се базираха в Унгария и още 120 в Турция./по данни от печата/. И може би това не е всичко. Тук много се изговори за моралния и хуманитарен облик на войната,на причините за нея и за опасноста България да бъде въвлечена в реални бойни действия./лично аз мисля ,че такава опасност съществува/ Конкретно! Къква може да бъде причината,да влезем във войната , как евентуално ще стане това и има ли възможност да намерим някакъв изход?

Тема Отг: Без изход...нови [re: KRASSY]  
Автор Чавдар ()
Публикувано27.05.99 15:12



Не виждам причина да влизаме във война с когото и да било и не трябва по никакъв начин да допуснем това.

Тема Дупл: Отг: Без изход...нови [re: KRASSY]  
Автор misho ()
Публикувано27.05.99 15:27



Според мене, не трябва по никакъв начин да допуснем дислоциране на НАТО-вски воиски на наша територия. Под какъвто и да е предтекст. Даже и ако ни кажат " Абе тоя Милошевич съвсем е превъртял, нали знаете, змията е най-опасна когато.... и пр, а и ние имаме информация, че той замисля удар върху България, нали искахте гаранции, ето - готови сме да ви ги дадем ". Щото после, да не стане " Сръбски десантчици навлезоха във България, наплюха високопоставен генерал /нато-вски, пожелал да остане анонимен/, ние сме морално задължени да идем и да ги опердашим, ама вие не ги разбирате тия работи, щото сте мижитурки" Прощавайте за профанския стил :-)

Тема Отг: Без изход...нови [re: KRASSY]  
Автор Lubo ()
Публикувано27.05.99 16:31



Щом използвахме оня парцал "Партньорство за мир" като свое оправдание за въздушните коридори аз съм напълно убеден че ще измислим нещо и за земните коридори.Дано само не прозвучи толкова смешно като това че не сме участвали нито пряко нито косвено във войната. Л.Христов Русе,27.05.1999

Тема За Чавдарнови [re: KRASSY]  
Автор KRASSY ()
Публикувано27.05.99 16:48



Това ,че на нас не ни се иска,не значи че не може. Според мен един от възможните варианти е следния: Ако НАТО започне сухопътна операция,Македония ще стане обект на нападение от страна на Сърбия. Сега политиката на България е такава,че ще последва реакция от наша страна и е възможно да дадем сухупътен коридор на НАТО,със всички произтичащи от това последствия,или недай боже да се намесим и с войска.

Тема Отг: За Чавдарнови [re: KRASSY]  
Автор Чавдар ()
Публикувано27.05.99 17:14



Съгласен съм, че е възможно. Не съм съгласен, че сърбите ще нападнат Македония, нас или друга съседна страна (е, ако не броим за нападение някой и друг артилерийски залп). Просто няма да са в състояние, а и няма какво да спечелят от това.

Тема Bulgaria ne moje i niama da voiuvaнови [re: KRASSY]  
Автор Rumen ()
Публикувано27.05.99 20:20



s nikogo - i tova e poveche ot iasno. Vprochem tova tia ne go e pravila nikoga v novata si istoria - prosto ne ni e v haraktera.

Тема Отг: Без изходнови [re: KRASSY]  
Автор Нино ()
Публикувано27.05.99 22:15



Ако НАТО атакува от наша територия или дори само ако дадем сухопътен коридор, сърбите може да решат да обстрелват натовските войски на наша територия. Превръщането на българска земя във бойно поле според мен ще активизира значително протестите срещу НАТО и правителствената политика. Ако протестите са много интензивни, може дори да се стигне до падане на превителството. Ако Милошевич разсъждава по същия начин, т.е с малко бомбардировки да взриви общественото недоволство в България, той няма да изпусне тази възможност. Ние вече свикнахме да ни плюят в очите, а ние да се правим, че нищо не е станало, така че можем да заявим, че сърбите бомбардират не България, а НАТО и да не предприемаме нищо. А може да се докачим на чест и да пуснем някой и друг полк в състава на НАТО. Това зависи от управляващите. Сега-засега няма как да бъдем въвлечени във войната през Македония. Там има (и ще има още повече) натовски войски, които няма да допуснат сръбска атака. Но в перспектива вътрешната нестабилност на Македония може да доведе до подялба на територията и, което да ни въвлече във война. Но това ще е следващата балканска война, не тази.

Тема Отг: Без изходнови [re: KRASSY]  
Автор Tony ()
Публикувано28.05.99 11:09



Vaprosat e savsem pravilno postaven i shte prodalzhava da stoi na dneven red, zatova si zapazvam pravoto da vzema otnoshenie po nego po-kasno. Sega samo shte kazha, che davaneto na suhopaten koridor bi triabvalo da zavisi ne ot "civilizatsionen izbor", a ot savsem praktichni neshta. Ima neshto, zaradi koeto spored men si struva da se spazarim sas zapada (niamam predvid chlenstvoto).

Тема До взелите отношениенови [re: KRASSY]  
Автор KRASSY ()
Публикувано28.05.99 12:32



Приятели!!! Кой повече,кой по малко,но не ви се вярва,че има вероятност България да влезе реално във войната. Събитията от последните дни обаче,сочат тъкмо това. Полека се прокрадва идеята да се даде сухопътен коридор на НАТО. Аз съм убеден,че ако Милошевич не приеме условията на Пакта,тези войски ще станат реалност до няколко месеца. И нека не се заблуждаваме,че ще подкрепят мирното завръщане на косовсите бежанци. Това ще са войски с нападателни функции и ми е интересно какъв ще е отговора на сърбите. Може би няма да ни нападнат пряко,но деситилетия напред ще чувстваме последствията от този отговор. За разлика от другите страни,подкрепящи операцията на НАТО,само жизнените комуникации на България /енергийни,търговски и транспортни/,преминават 100 % през територията на сегашна Югославия. Както и да се развият нещата след приклячване на кризата, ще си ни мразят и това е. А ако се и накървавиме ще трябват 50 г./рамките на едно поколение/ ,за да заживееме нормално като съседи. Без или със сухопътна операция на НАТО,сърбите не могат да се унищожат физически и да изчезнат от картата на Европа. Ще си стоят тук и ще ни тормозят. България никога няма да влезе в НАТО по ред обективни причини, но ако се стигне до даване на сухопътен коридор,поне да е срещу членството ни в ЕС.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.