Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:12 03.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Севлиево - друга Българиянови  
Автор Иван- ()
Публикувано23.05.99 14:16



Един колега скоро ходи до Севлиево по работа. Там е посетил няколко предприятия. Общото му впечатление е че този град е дръпнал много напред и темпото му на развитие е твърде различно от това на други краища на страната ни. Благосъстоянието на хората се е подобрило. Защо ли така ? Моето скромно мнение е - Първо там има огромни, според мащабите на града, чужди инвестиции - американски - т.е. има работа за хората. Безработицата е символична. През деня кръчмите не са пълни с безделници, като в Западна България, София. И няма да видиш здрави мъже да играят на обед карти. - Заедно с изграждането на заводите е донесено и нов тип управление на предприятията. - Самите хора от района са предприемчиви, и това не е от сега; така е от край време и от преди 09.09.1944 Много хора са емигрирали или са били гастарбайтери в Европа и Щатите и са видели как се работи. Е, сега ми изниква въпроса, ами защо останалата България е едно мъртвило ? Защо ? Отговорите май са в това, че на другите места не са налични горните три условия. Ако имаше западни инвестиции в цялата България, нямаше ли родината ни да е в друго състояние сега ? Каква е връзката с Косово, щото нали форумът тука е за това. Би могло да се приеме, че режимът на Милошевич създава комунистическо-криминалната среда за задържане на развитието на полуострова, за липсата на инвестиции и в крайна сметка за мизерията. Не е единствена, но твърде важна причина за това. Много хора в България, аз също, съжалявам от това което става в Югославия и нейното цивилно население. Някак си не мога да приема, че с тотално разрушение ще се отиде към по-добро. Но гледайки към благосъстоянието в българския град Севлиево ми се ще и в цяла България да има инвестиции от Запад. Ако тази война има за цел да разчисти пътя на тези инвестиции, надали на всяка цена бих се обявявал за противник на лошото НАТО. Твърде съм съм раздвоен в мислите си за това, но ако тук се получи дискусия сигурно ще е от полза. Поздрави, Иван-

Тема Отг: Севлиево - друга Българиянови [re: Иван-]  
Автор Чавдар ()
Публикувано23.05.99 14:25



Иване, за Севлиево съм съгласен. Съгласен съм също, че изобщо в България освен от инвестиции има нужда от хора, които не ги мързи и не чакат някой да им поднесе нещо на тепсия. Не съм съгласен обаче да се оправдаваме с Милошевич. Според мен много по-важните пречки са вътрешни - несъвършено законодателство, корупция и т.н. Някой пред време в този форум беше отбелязал - като в Ю. Америка няма комунистически режими и държавите там отдавна са под крилцето на САЩ да не би да са цъфнали и да няма мизерия. Да се обяснява всичко с комунизма (както преди със "световния империализъм) е непродуктивно и няма да ни доведе до никъде.

Тема Дупл: Отг: Севлиево - друга Българиянови [re: Иван-]  
Автор Aleksey Stoykoff ()
Публикувано23.05.99 14:36



Иване, съгласен съм с теб, въпросът е до какво ни доближава войната в Югославия - до инвестиции или до пълна загуба на интерес към полуострова и дали Милошевич е еднозначен виновник за ситуацията.

Тема Дупл: Отг: Севлиево - друга България [re: Иван-]  
Автор Иван- ()
Публикувано23.05.99 14:41



Разбира, да се оправдаваме само с Милошевич е или опростяване на нещата или "измъкване през задния вход". Аз и за това казвам, че е важна но не единствена причина. Бавното развитие на България, според мене, е заложено и в начина на мислене у нас и в традицията за авторитарно управление, още при Батенберг се започва с преврати. Просто наличието на тоя режим дава подкрепа на задържащи промяната тенденции в страната. А като го няма другото налично за сравнение, е трудно да се тръгне към него. Скоро по TV имаше изследване за склонността към промяна (Къде сме ние ?) Ами 20% от българите биха избрали новото, неизвестното, а 80% избират старото но сигурното. За това бяха и такива изборите през 1990; след плах опит с Филип Димитров, нацията пак избра старото през 1994. Огромна липса на предприемчивост, направо да ти стане жал за толкова умни хора, които седят и чакат.

Тема Отг: Дупл: Отг: Севлиево - друга Българиянови [re: Иван-]  
Автор Иван- ()
Публикувано23.05.99 14:51



... въпросът е до какво ни доближава войната в Югославия - до инвестиции или до пълна загуба на интерес към полуострова и дали Милошевич е еднозначен виновник за ситуацията. Тук ми идва това на ум: тя войната си е война тия дето я водят са много по-силни от нас. А нашата работа е ние да правим така, че да инвестициите да се доближават, а не загубата на интерес. Трябва като нация да показваме, че си струва западът да си има работа с нас. Един добър начин би бил не да се натискаме и бутаме с лакти пред вратата на Запада заедно с другите балкански държави, а да наблегнем, че най-доброто за нас е ако искаме за всички на Балканите добро, включтелно и за сърбите. Да покажем че не искаме изгода за сметка на комшията. да покажем, че сме далновидни. С помощта за Македония, не само военната, май имаме напредък в тая посока. Ако успеем и моста при Видин още по-добре. Трябва да сме доброжелателни и като нация и като политическо управление. Има една мисъл : "Прави каквото трябва, пък да става каквото ще." Да си знаем целите, начините за достигането им и при това да не бъдем гадняри спрямо съседните ни народи.

Тема Отг: Севлиево - друга Българиянови [re: Иван-]  
Автор RAGE ()
Публикувано23.05.99 15:21



"Би могло да се приеме, че режимът на Милошевич създава комунистическо-криминалната среда за задържане на развитието на полуострова, за липсата на инвестиции и в крайна сметка за мизерията. Не е единствена, но твърде важна причина за това." - а също би могло да се приеме, че прокарваш нечия политика , нали така ? Много прибързан извод си вадиш

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: Севлиево - друга Българиянови [re: Иван-]  
Автор Aleksey Stoykoff ()
Публикувано23.05.99 15:26



20% не ми изглеждат малко, когато става въпрос за инициативна част от един народ. Не виждам нищо лошо в здравословния консерватизъм. А когато става въпрос за управление, не къде да е, а във "Фашизмът" на Желю Желев се защитава тезата, че единственият възможен преход от тоталитаризъм към демокрация е военното положение. По-късно, но вече вероятно повлиян от поста си той се опита да лансира тълкуването - президентско управление. Мисля, че проблемът на България е в пълното следтоталитарно криминализиране на всички институции на всички нива, а не липсата на инициативност у българите.

Тема За Филип Димитровнови [re: Иван-]  
Автор RAGE ()
Публикувано23.05.99 15:26



За него , Иване, не си прав. Той си беше луд за връзване ( препрочети някоя от безмислените му речи от по едно изречение само ), естесвтвено хората да се разочароват. Много е прав Чавдар - не всичко е плод на "комунизма" ( Милошевич ).

Тема Мнителност ?нови [re: Иван-]  
Автор Иван- ()
Публикувано23.05.99 15:32



""Би могло да се приеме, че режимът на Милошевич създава комунистическо-криминалната среда за задържане на развитието на полуострова, за липсата на инвестиции и в крайна сметка за мизерията. Не е единствена, но твърде важна причина за това." - а също би могло да се приеме, че прокарваш нечия политика , нали така ? Много прибързан извод си вадиш " Аз прокарвам единствено мислите си които ми идват в главата, такива каквито са, колкото наивни и незначителни да се струват на някого. С политика не се занимавам, само на първите избори през 1990 се бях писал наблюдател в една секция и до там беше. Имам си прекрасна професия, програмист съм, при това не съм лош програмист. Излишната мнителност не показва ли липса на положително мислене ? Поздрави, Иван-

Тема Отг: За Филип Димитровнови [re: Иван-]  
Автор Иван- ()
Публикувано23.05.99 15:37



Той витаеше из облаците и си мислеше, че на Запад всички се обичат и 45 години са чакали да дойде момента да ни помогнат безкористно... По принцип той беше от вълната на интелектуалците в политиката - работят с теоретични схеми, които само са модел на действителността, но самата действителност е много по-сложна и разнообразна. Само с практика не може ама и само с теория не може, така си мисля. Иван-


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.