Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:02 21.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Продължение до г-н Иванов  
Автор той НЕ е ()
Публикувано15.05.99 23:54



Уважаеми г-н Иванов, Надявам се да продължим задочната си дискусия. Вчера стигнахме до намеци за обвързаност с определено служби. След като признахте, че е невъзможно аз да съм обвързан с комунистическия режим дори само по причина на възрастта си, следва да уточня, че като визирах радио "Свободна Европа" и ЦРУ(и Вашата работа за радиото), имах предвид няколко общодостъпни и публикувани в нет-а факти, а именно: Въпросното радио исторически е пряко обвързано с ЦРУ за дълъг период от съществуването си: Free Europe, Inc., was established in 1949 as non-profit, private corporations to broadcast news and current affairs programs to Eastern European countries behind the Iron Curtain. ..... Both were funded principally by the U.S. Congress, through the Central Intelligence Agency, but they also received some private donations as well. The two corporations were merged into a single RFE/RL, Inc. in 1975. " източник - http://www.rferl.org/welcome/english/history/introduction.html#top Впоследствие формалната обвързаност на радиото с ЦРУ е прекратена и финансирането и общото му ръководство е прехвърлено към други агенции и комитети: "Already in 1971, CIA involvement ended, and all funding and oversight responsibilities were transferred to a presidentially appointed Board for International Broadcasting (BIB). The BIB's sole responsibility was oversight and funding of RFE/RL, Inc., and after 1982, BIB members also served as members of the board of directors of RFE/RL, Inc. Later, in 1994, its duties were transferred to the Broadcasting Board of Governors (BBG), which oversees all non-military U.S. international broadcasting" източник - пак там Формално всичко е така, но има индиции, че най-малкото сътрудничеството с ЦРУ не е прекратено дори и днес. Ето и едно такова косвено доказателство(нали няма да поискате пряко доказателство от хора, които нямат други източници освен публикувани официални документи): Inspector General Testimony: Budget for Fiscal Year 1997 Following is testimony by Inspector General Jacquelyn L. Williams-Bridgers before the Subcommittee on Commerce, State, Justice, the Judiciary, and Related Agencies, House Appropriations Committee, on February 25, 1997 ………………………………………………………………………………………… I would like to comment first on the FY 1998 budget for a consolidated Office of Inspector General (OIG) for the Department of State; United States Information Agency (USIA), including the BBG; and (U.S. Arms Control and Disarmament Agency )ACDA ………………………………………………………………………………………… Забележка: Broadcasting Board of Governors (BBG) e институцията, на която е подведомствено Радио “Свободна Европа “ ………………………………………………………………………………………… Intelligence Oversight An additional change that has occurred within OIG, though not a result of the merger but of our work in the intelligence arena, has been the enhancement of our intelligence oversight capacity. …………………………………………………………………………………………, I recruited a former senior intelligence officer to serve as Assistant Inspector General for Security and Intelligence Oversight, and under his direction, established an intelligence oversight division in July this past year. The divisionнs staff of seven seasoned audit and intelligence professionals is responsible, in part, for developing a more comprehensive program for evaluating intelligence coordination and oversight by chiefs of mission, assisting inspectors in identifying key areas of concern to explore during intelligence oversight reviews, and conducting audits of intelligence issues. In addition, this division is responsible for establishing a system for identifying intelligence-related topics for OIG review and developing the intelligence expertise of other OIG staff who conduct or participate in reviews that involve intelligence issues. Our newly restructured Security and Intelligence Oversight office has been working closely with our post inspections staff to increase our intelligence oversight and provide these teams with the expertise they need to assess the effectiveness of chief of mission oversight of intelligence activities as they relate to overall foreign policy objectives and responsibilities. We plan to include a classified appendix with our Semiannual Report to the Congress in the future. Intelligence Oversight Historically, the Department of State OIGнs oversight of intelligence issues has primarily been through the post inspection process where inspectors assess the effectiveness of the chief of missionнs oversight and coordination of intelligence activities at post. The primary focus of these reviews has been to ensure that intelligence activities are consonant with foreign policy objectives. As I mentioned earlier, I have enhanced the capacity of my office in the intelligence area as part of my effort to improve our intelligence oversight capabilities. In addition to intelligence oversight inspections, my office is now staffed to conduct in-depth audits of intelligence issues both unilaterally and jointly with other intelligence community Inspectors General. My office, as well as the Inspectors General for the Department of Defense, Department of Justice, and the Central Intelligence Agency, examined intelligence and policy coordination within the U.S. Government in connection with the death of an American citizen in Guatemala and the disappearance of a Guatemalan rebel who was married to an American citizen. … А ЕТО НЕЩО ОСОБЕНО ИНТЕРЕСНО: My office identified deficiencies in the sharing and coordination of classified information as well as the need to clarify the State-CIA Agreement of 1977, which governs the relationship and information sharing at post between the chief of mission and the intelligence agencies. ………...................... We also recommended mandatory training for our chiefs of mission to better enable them to meet their responsibilities for the coordination and oversight of all intelligence information and activities at post insofar as they affect foreign policy objectives. The Department has responded favorably to our recommendations concerning improved chief of mission oversight. By necessity, my office has had a great deal of contact with the other intelligence community Inspectors General on interrelated intelligence issues…………. With the formation of our intelligence oversight division and our new membership in the Intelligence Community IG Forum, we have significantly enhanced our capability to fulfill our intelligence oversight mandate. Moreover, we can better identify and contribute to critical interagency issues affecting intelligence programs, operations, and activities that warrant joint OIG attention. I will discuss in further detail the work of this division in connection with a discussion of our oversight work in security източникът ми е : http://oig.fgm.com/HTML/budgetest.html Съжалявам ако дългите цитати са отегчителни, но тази материя естествено не е на повърхността и подробностите са важни. Та на въпроса, г-н Иванов: Радио "Свободна Европа" е подчинано на институция, която по силата на американския закон най-малкото работи в тясна връзка с разузнавателната агенция. Никъде не съм казал, че се занимавате с шпионаж, както Вие се опитахте да представите мнението ми, но държа, че Вашата позиция не следва да се смята за абсолютно независима от определени кръгове и институции.

Тема За той НЕ енови [re: той НЕ е]  
Автор Чавдар ()
Публикувано16.05.99 00:58



Ама искрено нашия господин в "Свободна Европа" ли е работил?!? Гледай ти! Това обяснява някои неща. Иначе не вярвам поне в днешно време да е шпионин -няма какво да шпионира. Ако братята американци искат да разберат нещо за България, те ще си го поискат от съответния ресорен министър и хич няма да опрат до г-н Иванов от Упсала.

Тема Отг: Продължение до г-н Ивановнови [re: той НЕ е]  
Автор Mики ()
Публикувано16.05.99 05:22



Че е професионалист, разбрах 3 дни след първото ми включване на форома (вижте темата "Внимание! Провокатори на форума!"- от 10,05,99) Новобранец в този вид дискусии, обърках 2 неща! 1. Светльо, с някой друг, но се надявам той да ми прости! 2. Дългата ръка на КГБ, с дългата ръка на ЦРУ . Прекалено добре лавира, знае с кого и как. Знае много много повече от мен, а и от болшинството от участниците на форума. Винаги любезен, той не си прави труда да "превъзпитава" "безнадеждните". Прави са тези които писаха, че г-н Иванов не е провокатор! Провокаторите са НАТО и сие. Тои е манипулатор, омайник, изключително добре подготвен. Светеца и още няколко от хората, споделящи като мен разочарованието да видим бомбената "демокрация", дори ме нахокаха че съм го обидил и че не е комунист! Нека ми прости, но не е лесно да различиш изпечен комунистически от такъв от другата срана. Още повече, че ние сме се зблъсквали само с червените а на другите вярвахме (в младостта) като на богове. Четох, че било смешно да се мисли, че някои му плща, защото, видите ли ние сме някяква нищожна част от българите. Може, но коя част? Изключвайки себе си и другите живеещи в чужбина, мисля, че факта да сте зад компютрите, ви прави потенцилното бъдеще на България (с малки изключения). Може и да бъркам? Но ако го прави просто за спорта като нас, ще трябва да му худатайстваме пред НАТО! Та той е много по добр от официалните им говорители! И понеже е наистина много еродиран, убеден съм, че вътрешно е с нас и против касапницата, но не може да го признае, нали? Бъдете здрави! Мики.

Тема Дупл: Отг: Продължение до г-н Ивановнови [re: той НЕ е]  
Автор Иван Иванов-но не оная измет о ()
Публикувано16.05.99 12:00



Знаете ли, Аз видях че с този човек адекватна дискусия НЕ МОЖЕ да се води. Той се опитва да убеди околните в нещо свое(тяхно), а не като нас да води спор за да види "какво по дяволите става в този ненормален свят " ! Ние се опитваме да разберем кой с какво е виновен и Милошевич и албанците. А ТОЙ се опитва да ни ВТЪЛПИ, че само Милошевич е виновния, а албанците НЕ! След като някой заема крайно мнение, значи това му е изгодно поради някакви причини(обикновено финансови). Така че...................

Тема Отг: На г-н Иван Иванов (съименник)нови [re: той НЕ е]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано16.05.99 14:26



Г-н Иван Иванов, Когато се опитвате да внушите дълбокомислени и загадъчни умозаключения, според мен е хубаво да не сте голословен, а да посочите конкретно поне едно от "моите" "втълпявяния" - например че албанците от АОК нямат никаква вина за стигането до днешната криза. Но господине, нещата в света не са такива, че винаги вината е поделена точно 50% на 50%. Евреите във Втората световна война бяха изцяло невинни (въпреки, че може да има някой евреин, който е откраднал 100 марки) за издевателствата на нацистите - виновни са само нацистите. Обикновените мирни невъоръжени югославски граждани-албанци в домовете си по градове и села в Косово, наброяващи близо 2 милиона, са изцяло невинни за чудовищните издевателства над тях (въпреки наличието на няколко хиляди нелегални членове на АОК по планините) - виновен е само режимът на г-н Милошевич. Независимо, че на някои като че най-много допада мъгла от типа "всички са маскари". Иван Иванов, Упсала, Швеция

Тема До г-н Иванов (от Упсала)нови [re: той НЕ е]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано16.05.99 15:42



Уважаеми г-н Иванов, Останаха открити някои въпроси, коио Ви зададох в последните дни.Надявам се това да се дълажи на липса на време за дискусията, а не на умишлено желание да се отбягват "неудобни" аспекти на Вашата позиция. Бих Ви помолил като начало накратко да ни обясните в какви точно връзки и отношения се намирате с Радио "Свободна Европа". По-нататък възнамерявам да продължим дискусията си по-детайлно. Благодаря Ви предварително.

Тема Отг: До г-н Иванов (от Упсала)нови [re: той НЕ е]  
Автор Jordan ()
Публикувано16.05.99 16:39



Уважаеми господа, Недоумявам как не усещате, че здраво се поизложихте в тая част на дискусията. Добих неприятното чувство, че чета незнайно как попаднали в този форум стари изрезки от "Работническо дело". Като редовен слушател на "Свободна Европа" съм чувал изказвания на г-н Иван Иванов от Упсала десетки, може би и стотици пъти /той се обажда ако не всеки, то през ден/. Невинаги е изслушван благосклонно от водещите на съответните предавания, тъй като не се вписва понякога в насоката, която те биха желали да приеме разговорът. Никога не ми е хрумвала мисълта, че той е платен сътрудник, не дай си боже шпионин и каквото още си мислите.Само защото слуша предаванията на СЕ и участва с мнения в тях. Не съм се интересувал как става точно финансирането на "Свободна Европа", тъй като изобщо нямам усещането, че журналистите там са добре платени манипулатори. Напротив, там работят най-добрите български радиожурналисти, които наистина са професионалисти. И от техните предавания, в които се канят и участват с удоволствие хора с най-различни възгледи, човек наистина може да се информира по-добре, отколкото от цялата българска преса. Примерно от вчерашното предаване на "Студио България" с участието на Красен Станчев, Димитър Димитров и Татяна Ваксберг, научих доста по-интересни неща за проблема "Косово", отколкото от всички съобщения, публикувани на този форум от началото та досега. Няколкото сухи изречения на Кр. Станчев бяха доста по-стряскащи от всички цветисти заплахи, всекидневно отправяни тук. Струва ми се, че проблемът "Косово" има доста по-дълбоки измерения, които биха могли да бъдат предмет на обсъжданията, отколкото дребнавите заяждания и опити за разследвания кой е шпионин, а кой не.

Тема до изметта, която не била изметнови [re: той НЕ е]  
Автор Петър Мутафчиев ()
Публикувано16.05.99 17:58



Точно ти да говориш, че с друг не можело да се води дискусия, е цинично. "Ние се опитваме да разберем кой с какво е виновен и Милошевич и албанците. А ТОЙ се опитва да ни ВТЪЛПИ, че само Милошевич е виновния, а албанците НЕ! " Това е единственото смислено нещо, което съм прочел от твоя милост, и то е доста показателно: значи ВИЕ имате моралното право от САМОТО НАЧАЛО да приемете вината на албанците, без да сте ги виждали, а г-н Иванов нямал същото право по отношение на Милошевич. Не виждам с какво твоето мнение, измет, е по-малко предвзето от което и да е друго.

Тема Просто мнение...нови [re: той НЕ е]  
Автор полковникЪТ ()
Публикувано16.05.99 18:20



Предполагам, че сте чували за Георги Марков и неговите "Задочни репортажи за България". Предполагам, че сте чували и за съдбата му. Е, той агент на ЦРУ ли е бил? И в сравнение с това, което Георги Марков е говорил по радио СЕ, г-н Иван Иванов от Упсала може ли да бъде наречен шпионин, платен или какъвто там се опитвате да го изкарате? Поздрав Павел Петров Варшава

Тема Отг: До г-н той НЕ енови [re: той НЕ е]  
Автор Иван Иванов ()
Публикувано16.05.99 22:13



Г-н "той НЕ е", За мен, за разлика от Вас, не остават много въпроси по отношение на Вашата, съгласете се твърде целенасочена дописна дейност около личността "Иван Иванов" във форум, който се отнася, съгласете се, за Косово. Един въпрос впрочем все още е неуточнен (аз Ви предложих да го уточните с г-н Светец) - откъде "получавам" "заплатата" - г-н Светец "чул отнякъде", че от "Свободна Европа", Вие в предишна дописка казахте на мен и на г-н Светец "не, от ЦРУ", докато в настоящата специално посветена на мен тема, сте обратно на там, откъдето започна г-н Светец, "чул отнякъде" - от "Свободна Европа", без ни най-малко да ни обяснявате откъде и какво Вие сте "чули" и знаете за моите професия и месторабота. Господине, Вие си изпросихте някои откровености и ще ги получите. Най-напред за Вашите инсинуации за "открити въпроси", защото това ми се струва твърде кратко упражнение. Неособенокоректни господине, Въпросите, които Вие поставихте към мен в този форум дотук са следните: В темата "Една идея - изход от кризата!" на Случаен минувач от 14.05.99 00:19 г-н "той НЕ е" пише и пита: "Въпросче за г-н И.Иванов Уважаеми г-н Иванов, След като стана дума за връзката между вътрешнополитическите проблеми и позицията на България за войната в Югославия, как бихте коментирал предположението, че българското правителство умело използва проблема "Косово" за да отклонява вниманието на общественото мнение от провала на икономическата си политика и да раздухва примитивна кампания срещу всичко що е опозиция под антикомунистически лозунги?" На което моя милост незабавно отговори: "Уважаеми г-н той НЕ е, Ако Вие предлагате да се отговаря по принцип за съдържанието на едно недействително хипотетично предположение, струва ми се, че нито аз, нито който и да е ще бъде затруднен да отговори: 1. Ако едно правителство, българско или небългарско използва един проблем за отклоняване на общественото мнение от друг проблем, това не е добро. 2. Ако едно правителство, българско или небългарско, е провалило каквато и да е своя политика, това не е добро. 3. Ако едно правителство, българско или небългарско, раздухва примитивни кампании срещу когото и да е под каквито и да са лозунги, това не е добро. С надеждата, че издържах успешно изпита по абстрактна логика, Искрено Ваш, Иван Иванов, Упсала, Швеция" В темата "DINKOO PROMIT SI BE BATE! на kik от 14.05.99 19:22 (ако писанията на един юноша от Финландия могат да се наречат "тема") г-н "той НЕ е" пише и пита: "Според експертите от "Свободна Европа" падат правителствата, които не виждат в НАТО свой съюзник. Не можем да оспорваме на мнението на такива специалисти, които получават заплатите си не от ръката на Капитолия (сградата на Конгреса на САЩ, който финансира Радио "Свободна Европа" - мое пояснение), а от Ленгли (сградата на Централното разузнавателно управление на САЩ). Питаме само - възможно ли е да падне и назначено от същата тая ръка правителство?" На което моя милост отговаря незабавно: "Уважаеми г-н той НЕ е, За да ни разберат всички читатели, нека да поясним, че въведението към Вашия "въпрос", казано по-простичко, означава, че за Вас няма капка съмнение, че аз получавам заплатата си не от Радио "Свободна европа" (Капитолия), а от Централното разузнавателно управление на САЩ (Ленгли). Господине, тук май вече не става въпрос и за ясновидство, а за още по-сигурен достъп до информация, вън от всякакво съмнение. Внушения за ЦРУ научих и от досието ми, водено надлежно от "органите" в бившата ни "народна" република, което най-сетне ми бе предоставено от органите на днешната ни обикновена република. Та, да не би и Вие да сте го чели? Или да не би да сте го писали (моля за прошка за сигурно неуместния въпрос)? Иначе, откъде такава забележителна сигурност и непоклатимост у Вас? Колкото до въпроса Ви, отговорът му ми се струва толкова всеизвестен, че май основното е било не въпросът Ви, а многозначителното въведение към него. Но впрочем, Вие и вчера ми зададохте според мен елементарни въпроси, на които аз (с извинение към останалите читатели) все пак отговорих. Ще отговоря и на още един според мен елементарен въпрос - дали правителства, назначени или неназначени от когото и да е, падат. В демократични страни правителствата винаги падат - на четири години или по-често. В тоталитарни страни правителствата обикновено не падат преди да падне главата на оглавяващия ги." На какви други, поставени ми от Вас неособенопочтени господине, въпроси, умни или глупави, сериозни или пропагандни, аз не съм отговорил за да бъдат те "открити". Защо, неособенопочтени господине, ми загубихте половин почивен ден за да ровя целия форум да не би да съм пропуснал някой Ваш височайш въпрос? Или Вие да не би да смятате за поставени към мен "открити" въпроси обикновената кал, предназначена за мен, с която Вие пълните този форум? И да не искате да кажете, че окаляният е длъжен на колене да обяснява на калтаците си, че всъщност калят себе си? Г-н Светец, споменал в "темата" на финландския юноша, така между другото "Някой спомена, че той работи за " Радио свободна европа", а то се финансира то USA конгреса." получи от мен за лъжата си една реплика, която го направи впоследствие твърде мълчалив. В тази реплика между другото се казваше: "Радостен съм все пак да науча от Вас, че най-сетне софийската баня е ремонтирана и приема нечисти. Защото май Вие сте били в нея и очите Ви са били насапунисани, точно когато екранът на банския компютър е показвал името на "някой", който бил казал, че някой му бил казъл, че работя в радио "Свободна Европа", което насапунисаният първоначално взел за "фалшива информация", но след като си омил очите прогледнал и решил да я вземе за "вода" от направо от извора на банята. Господине, който не доглежда и не помни (надяваме се неизбирателно) може да провери нещата сам, вместо да губи ценно време за ясновидство - занимание, за която на старини не изплащат пенсия. Предлагам Ви да отделите някой лев или долар и да си купите радиоапарат. Смея от 35-годишен опит да Ви препоръчам една добра радиостанция (независимо от това, че тя "се финансира то USA конгреса"). Вярно е, че можете да ме чуете по нея (дано слухът Ви да не се повреди от това, което казвам), но ... от категорията на слушателите, които ако имат пари за телефонни разходи, имат търпение и имат късмет, могат да изкажат мнение по темите на програмата "Студио България" от 16 до 18 часа българско време. Може и Вие да си опитате късмета, само че трябва да имате предвид, че водещите редактори не допускат лични нападки и обяснения "бяха ми насапунисани очите" за източници на твърдения." Но Вие, неособенопочтени ми господине, не можахте да преживеете отговора ми и "вдигнахте" изпустната щафета от г-н Светеца. Разбира се да се твърди, че всички хиляди слушатели на "Студио България" на "Свободна Европа", които чрез чакане на телефонна опашка се включват, са "на заплата" в "Свободна Европа" някак си не върви. И затова Вие с невиждана прозорливост разкрихте на света "истината" (след като я изфабрикувахте) - заплатата идва не от Капитолия ("Свободна Европа"), а от Ленгли (ЦРУ). След което и Вие си получихте репликата и се заизвинявахте, че Ви се спяло и затова мисълта Ви не била будна, че трябвало да разбера, че не можело да сте били от "органите", защото през 1988 г. сте завършвали гимназия. На което аз отговорих, че не разбрах само откъде тогава Ви идват идеите за Ленгли по отношение на един изцяло непознат Вам човек. И Вие се умълчахте. До чудесната тема-експеримент на г-н Tony question от american от 15.05.99 12:58, където неподозирайки неочакваното развитие на тази тема, Вие лепнахте рекламен лист за предстоящ "жълт" вестник: "Мисля, че г-н Иванов е най-малкото пристрастен към американската политика. Някои факти - в отделна тема." И за да не би някой да пропусне "епохалните" Ви разкрития и умозаключения за личността "Иван Иванов", от изключително значение за изхода на кризата в Косово, предмет на този форум, Вие не се поколебахте да отворите отделна тема за личността и "разкритията" Ви. Само, че вероятно не сте намерили добри подръчни материали за теорията "ЦРУ", и ... сте се върнали обратно към теорията "Свободна Европа". Е, и какво ни поднасяте във Вашия "жълт" вестник? "следва да уточня, че като визирах радио "Свободна Европа" и ЦРУ (и Вашата работа за радиото), имах предвид няколко общодостъпни и публикувани в нет-а факти" Момент, празнословни господине, за каква "моя работа за радиото" и за какви "факти" говорите? Или и на Вас очите Ви бяха насапунисани, когато тези "няколко общодостъпни и публикувани в нет-а факти" за "моя работа за радиото" са били "общодостъпни" и така нито можете да ги посочите, нито можете да ги цитирате? И до края на писанието Ви не обелвате и дума за тях? Няма що, съкрушителни аргументи, блестящ стил на дебатиране! В страницата на Радио "Свободна Европа" пишело, че радиостанцията е прекратила сътрудничеството си с ЦРУ през 1971 г., което по Вашата логика означава, че радиостанцията и до днес има сътрудничество с ЦРУ. Крайно убедително! По нататък във Вашия "жълт" вестник Вие правите катастрофална екскурзия в област, за която мислите, че други читатели нямат и не могат да добият представа, погубвайки маса дисково пространство на dir.bg - опитвате се чрез подбрани цитати да стигнете до струва ми се предначертани заключения. Вие цитирате едно бюджетно сведение на една твърде низша американска служба, Службата на Общия инспектор на Министерството на Външните работи на САЩ, на Информационната агенция на САЩ (информационна служба за САЩ в чужбина, включваща и Съвета на ръководителите за радиоразпръскване в чужбина) и Агенцията за контрол над въоръженията и разоръжаване - всички те с представителства и дейност в чужбина (посолства, информационни представителства, национални редакции, наблюдателни органи). Тази служба има твърде прозаични, но полезни предназначение и функции - да пести пари, като ефективизира общото в тези задгранични представителства, използвайки общи ресурси, персонал и правила и общ бюджет за поддръжка. Охраната на тези представителства включва и разузнаване за възможните рискове от нападения на терористи. Нещо като БОДК в Живковска България, само че с дейност, обслужваща само представителствата на НРБ в чужбина. Това, което Вие се стараете да ни внушите е, че Службата на този инспектор поради общия бюджет за текущи разходи на представителствата в чужбина решава какви изявления ще правят американските посланици в чужбина, какво ще казват журналистите от Радио "Свободна Европа" и "Гласът на Америка", какво ще казват представителите на САЩ по контрола по разоръжаването, каква информация за САЩ ще представят информационните служби на САЩ на интересуващи се в чужбина? Господине, за какви ни взимате? Препрочетете: "The Office of Inspector General (OIG) is dedicated to improving operations; promoting positive change; and detecting and preventing waste, fraud, abuse, and mismanagement. The Inspector General has reporting responsibilities to both the Secretary of State and the Directors of the U.S. Arms Control and Disarmament Agency and the United States Information Service, including the Broadcasting Board of Governors, as well as to the Congress." Това на български означава: "Службата на Общия инспектор има предназначение да подобрява дейността, да спомага за положителни промени, да открива и предпазва прахосване, измами, злоупотреби и лошо ръководство. Общият инспектор има отговорност да докладва (подчинен е) на Министъра на външните работи, на Директорите на Агенцията за контрол над въоръженията и разоръжаване на САЩ и на Информационната агенция на САЩ, включително и на Съвета на ръководителите на радиоразпръскванията, както и на Конгреса" Господине, въпросният Общ инспектор е подчинен на шефа на Радио "Свободна Европа", а не обратното. Въпросният инспектор не отпуска бюджета на Радио "Свободна Европа", това го прави Конгресът, инспекторът само контролира отпуснатите данъчни пари да не се прахосват и крадат. Вашите цистерни вода "от девет дерета", че след като имали общ бюджет и общ финансов котрол данъчни пари за поддържане на мисии, сгради и охраната им да не се прахосват и крадат, то оттук следвало, че щом Министерството на Външните работи, Агенцията за контрол над въоръженията и разоръжаването имат функции по събиране на иформация, то и Радио "Свободна Европа" е шпионска и подривна организация. Плоско. Всеки от читателите може да посети http://oig.fgm.com и да се убеди сам. И как завършва "жълтия" вестник? "Никъде не съм казал, че се занимавате с шпионаж, както Вие се опитахте да представите мнението ми, но държа, че Вашата позиция не следва да се смята за абсолютно независима от определени кръгове и институции." Т. е. както казват хората у нас: "Не, ама да". Чуйте се още веднаж: "Не можем да оспорваме на мнението на такива специалисти, които получават заплатите си не от ръката на Капитолия, а от Ленгли." Господине, според мен ако има открити въпроси (на които човек може и сам да си отговори), те са какво пишете, как го пишете и ... защо го пишете. Иван Иванов, Упсала, Швеция


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.