Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 28.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема По повод предишната ми тема...  
Автор полковникЪТ ()
Публикувано14.05.99 19:33



Жалко наистина, че авторите на този "тест" не са включили и Сталин вътре. Веднъж вече казах на този форум, че до "Бащицата на народите", Хитлер ми изглежда като чавдарче до партиен секретар. Не съм съгласен обаче, че Рузвелт и Чърчил могат да стъпят на малкия пръст на Хитлер по отношение на всичките зверства извършени от него. Не, че те са "свети води ненапити", но все пак бих искал господин Валентин или някой друг да публикува тук на форума няколко от престъпленията на Рузвелт и Чърчил. Но само тези, които са съизмерими с делата на Хитлер (със Сталин никой не може да се сравнява (за щастие!)). Идеята на публикувания от мен "тест" не беше да ви провокира да спорим за това кой е по- или най-подходящ за световен лидер. Идеята ми беше някак си да представя как малкото подадена информация (пък макар и достоверна) може да подвежда хората да взимат грешни решения (всъщност не съм аз този, който би определил дали са грешни). Идеята ми беше да подсетя участниците на този форум, че сме тук да дебатираме, представяйки и събирайки отделните късчета (достоверна или не) информация, за да се доближим до истината за това, което става в Косово. Идеята ми беше още и да поразведря обстановката в клуба, защото напоследък зачестиха изказванията започващи например с "Едикой-си е тъпо копеле", "Тоя или оня е мръсен комунист" и пр. лични нападки. Не ме вълнува кой какъв е. За мен всеки носи късче от истината в собственото си мнение, и моята работа е да събера тези късчета за да си изградя една по-реална представа за конфликта в Косово. Така че, моля ви, престанете да губите и моето, и на другите по-сериозни участници в клуба време с кретенизми като по-горе посочените :))). Все пак радвам се, че ви има! :))) Поздрав! Павел Петров Варшава

Тема Чърчил и Рузвелтнови [re: полковникЪТ]  
Автор той НЕ е ()
Публикувано14.05.99 19:56



Има доста факти за престъпления, извършени по заповед или под покровителството на горепосочените господа.Има и доста данни в нет-а, потърси сайтове на тема WW II. Само ще спомена, че в Нюрнберг гросадмиралите Дьониц и Рьодер (нарични от пресата "гроспирати") са осъдени за престъпления срещу правилата за водене не война по море поради методи, широко практикувани от адмирал Нимиц в Тихия океан (например отказ да се помогне на бедстващи екипажи на потопени съдове или директно доубиване на такива хора с бордовите картечници на подводниците).

Тема Отг: По повод предишната ми тема...нови [re: полковникЪТ]  
Автор Wassily ()
Публикувано14.05.99 20:01



Dokolkoto znam, kogato se izbira rakovoditel, toi triabva da bade i malko uiazvim. Kristalno tchistia tchovek e opasen, zashtoto se misli za nepogreshim, za etalon. I za da se predpazi ot "drugite", koito spored nego sa po-malko tchisti se prevrashta v diktator - inatche ne moje da otzelee. No az smiatam, tche Hitler i Stalin sa bili manipulirani samo psihologitcheski, zashtoto vseki edin puritan ima dalboko v sebe si skrita detska svrahtchuvstvitelnost, koiato moje da se prevarne v infantilnost i da bade nasotchena v ujasiavashta posoka. No tova e edna neobiatna tema, na koiato miastoton e e tuk.

Тема Отг: По повод предишната ми тема...нови [re: полковникЪТ]  
Автор Мирослав Миронов ()
Публикувано14.05.99 21:46



Абе аз чак сега я прочетох, ама тези факти истински ли са, да не са нещо изопачени от историците? Специално за хитлер знам че е имал мекоказано "странни" сексуални наклонностит. Иначе любовниците и мързела не са страшни. Аз мисля че ако НАТО беше го дъмързяло да дойде до балканите щеше да е по добре. Освен това аз си мисля че водачите са лицето на дадена политика, но нейния мозък и идеолог е екипа около тях и той трябва да е истинския отговорник за последствията. А Чърчъл е оставил две седмици без защита Лондон по неясни-свои мотиви и после е казал че дълбоко съжелява за това свое решение. Освен това един виш хитлерски ( но интелигентен и уравновисен ) офицер е избягал със свой план за мир в Англия още преди колуминацията на войната и . . . по време на войната е бил скрит, а след нея обявен за умопомрачен и затворен до края на живота си. Много историци смятат че истината около него знаят само Чърчъл и няколко човека около него. Това е създавало проблеми в Англо-Американските отношения.

Тема Полковник би ли разговарял с мен ?нови [re: полковникЪТ]  
Автор Йосиф Висарионович Гуру ()
Публикувано14.05.99 22:53



Вероятно Заядливко спи щом не се е появил. Казваш ,че не те вълнува кой какъв е? Ние комунистите имаме своя собствена истина и няма друга истина!

Тема До Гурунови [re: полковникЪТ]  
Автор Заядливко ()
Публикувано14.05.99 23:47



Аз се чудя защо не мога да спя, а то във форума се появил един нагъл комунист, който се бие в гърдите, че бил имал някаква истина. Учудвам се, че не си я продал все още тази твоя истина. Твоите по-умни колеги отдавна го направиха. За правописа на Миро няма да коментирам нищо, защото ще стана банален, пък и момчето ми е симпатично.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.