Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 05.10.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема България има постоянни интереси...нови  
Автор Милен ()
Публикувано28.04.99 11:09



...и затова е задължително да НЯМА постоянни съюзници! Опомнете се - ако не можете, четете сър Уинстън Чърчил. Този гениален политик е спасил Англия във Втората световна война. А ако го бяха послушали, въобще нямаше да има такава война. Мога да разкажа по-подробно, но засега ще се въздържа - мразя дългите писания. Някой беше сравнил Милошевич с Хитлер - доста повърхностно, защото "Мило" няма възможностите, които Германия е предоставила в ръцете на Хитлер. И второ, "Мило" не напада никоя съседна страна, нито пък е намеквал за това. Той защитава родината си, за съжаление с престъпни методи, за които трябва да бъде съден и наказан. Но не и заблуденият му народ. Но всъщност темата беше кой кого ще пази, ако влезем в НАТО и какъв е българският национален интерес. Дерзайте, моето мнение вече е ясно.

Тема ...и враговете ви са постоянни [re: Милен]  
Автор Осман Бей ()
Публикувано28.04.99 11:14



Който ви е освободил ,после ви е еб@л ... А то туй е шафрантииският тарикатлък - един за подмамиш, втори да използуваш, с трети да мърсуваш (...вай-вай... да не дава Аллах...!!!). Тогаз сички та икат и та уважават Иначе пак си шафрантия, ама от евтините .. Аиде боюр ...

Тема Отг: За Осман бейнови [re: Милен]  
Автор Милен ()
Публикувано28.04.99 11:38



Аферим, бей ефенди! Машаллах!

Тема Отг: България има постоянни интересинови [re: Милен]  
Автор Застрахован ()
Публикувано28.04.99 11:42



От кого ще ни пази НАТО ли? Ами че то е ясно - от заплахите, които то самото ни създава. След искането им, ако дадем небето - ще ни "заплаши" Сърбия, ако не го дадем - ще ни се "разсърди" НАТО. Както действат борците - създават ти заплаха и те "пазят" от нея.

Тема За сьюзницитенови [re: Милен]  
Автор Петър Мутафчиев ()
Публикувано28.04.99 11:46



Британската политика е пример за подражание, но това не значи, че трябва да сменяме съюзниците си през ден, а поне през едно-две поколения, за да има някаква полза от тях. Иначе не те разбирам: излиза, че вече няколко седмици, откакто сме съюзници с НАТО (ако приемем, че сме) и вече ни е омръзнало... То така ако я караме, няма да ни стигнат държавите по света за съюзници, дори и Източен Тимор да включим. А иначе сдаваш фронта, понеже досега антинатовците защищавахте тезата, че на нас съюзници изобщо не ни трябват. Излиза, че всички, дето браните бълнувания неутралитет, продължавате тайно да си го представяте като съюз с тоя или оня (и като не е НАТО, дали е Мадагаскар, Парагвай или една много голяма страна на североизток...) А за постоянния интерес си прав, на нас ни е нужно постоянно да си отстояваме интереса, че искаме да живеем по-богато, по-охолно и по-сигурно. И да гледаме как в дадена ситуация това може да се постигне най-добре. Аз съм про-натовец, но за разлика от левичарите в тоя форум, които са готови да изрекат каква ли не глупост заради криворазбраните сантименти към левите режими по света, аз нито към американци, нито към, немци, французи и англичани симпатии особени не тая. Никого от тях няма да нарека свой брат, нито дори братовчед. Но предпочитам с тях да си общувам, отколкото с техните врагове.

Тема За П. Мутафчиевнови [re: Милен]  
Автор Чавдар ()
Публикувано28.04.99 12:06



Г-н Мутафчиев, разочаровате ме! Въртяхте, сукахте, и пак до обвинения в русофилство и левичарство опряхте. Въпреки, че сред анти-натовски настроените има и такива, не е сериозно всички да се слагат в един кюп. За себе си мога да кажа следното (по-скоро да го повторя): Против войната съм защото създаде и продължава да създава много повече проблеми, отколкото успя да реши. Всъщност, досега не е решила нито един проблем, освен може би тези на "Боинг" и други фирми от военно-промишления комплекс на САЩ. За България до момента плюсовете се състоят в мъгляво-хипотетични обещания, а минусите се измерват в абсолютни цифри в зелено или каквато искате валута. Лично за мен, продължаването на бойните действия с още само месец-два носи съвсем реална опасност от фалит, с всички произтичащи от това последствия за възможностите да изхраня децата си. Обещания за светло бъдеще не ме топлят, още повече, че цял живот ги слушам. Тук няма никаква славяно- или друга филия. Има само чист личен интерес или, ако щете, егоизъм. Писнало ми е от интернационализъм и солидарност с международната общност, без значение дали тя се нарича "социалистическа" или "евроатлантическа". Против НАТО съм, тъй като едно влизане в него ще ни стовари милиардни разходи, които няма откъде да вземем освен от нови заеми, които ще изплащат и правнуците ми. Освен това, не искам след някоя и друга година някой наш послушко да изпрати сина ми да се бие в някоя "умиротворителна операция" някъде по света заради това, че поредния президент на САЩ е решил, че там са засегнати интересите му или просто иска да бъдат забравени Моника-, Китай- или друг гейт.

Тема За Чавдарнови [re: Милен]  
Автор Петър Мутафчиев ()
Публикувано28.04.99 12:34



Горе главата, не се поддавай на паника. Нарочно не казах, че всички сте русофили, а само, че много СА русофили. Не съм сляп и глух, разбирам, че сред противниците на войната има поне две течения, писмото ми не се отнасяше до твоето. Но за жалост, както пък писах е едно друго писмо малко по-долу, не мисля, че ще дойде ден, в който наистина ще можем да кажем - войните свършиха. И през 1914 г. никой не е вярвал, че ще избухне Световна война. Аз не подкрепям войните, независимо срещу кого, но съм се примирил с факта, че войни ще има, може би винаги. Затова не мога да обещая на никого, че синът му няма да бъде пратен войник, ако влезем в НАТО. Но, и това е по-тъжното, Чавдаре и всички останали, не мога да ви го обещая и ако не влезем в НАТО. да се твърди, че ние, българите, сме се намесили в тая каша доброволно, не е вярно - войната бавно и постоянно се приближаваше към нас от година на година, още от 91-ва. Дали щеше да стигне съвсем до нашата граница без НАТО, не знам. Може би... Но и през 93-та хората се надяваха, че няма да се прехвърли от Хърватско в Босна, после - че няма да се прехвърли от Босна в Косово. Дали американците са виновни, дали сърбите, дали марсианците, няма голяма разлика, важното е, че войната ни заплашва и ние трябва да възприемем някаква отбранителна позиция. И за жалост проблемът не е искаме ли или не война, а в една война, в която макар и неволно сме нагазили, на чия страна трябва да застанем. Заради самите нас си. И заради родените и неродените ни деца. Никой не ви позволи да изразите желание за мир заради самите вас си. Трябва да съзнавате, че всяка една подкрепа на мира сега ще бъде изтълкувана от лошите хора като подкрепа за Милошевич, като подкрепа за "справедливата" агония на един народ, който може да не ни е братски, но по нищо не се различава от нас, освен по по-безотговорните си държавници. Именно защото войната трябва да свърши, няма защо да наливаме самочувствие у губещата страна, та да й продължат мъките и да й се затворят всички пътища за изход от ситуация, в която подлеците и мръсниците от Изток и Запад я вкараха и продължават насила да я държат. С почит, не е важно кой съм, естествено, че не се казвам Петър Мутафчев. Той, човекът, умря отдавна.

Тема От Hinky за Миленнови [re: Милен]  
Автор Hinky ()
Публикувано28.04.99 12:42



Така е, братко, но има и още нещо. Врагове си имаме достатъчно. Трябва да си създаваме приятели. А приятели можем да бъдем само със себеподобните си, не и с НАТО. Що за приятелство може да има между слона и мухата, или между бивола и жабата, дето си вдигнала крака? Поздрав!

Тема За Hinkyнови [re: Милен]  
Автор Бияча от СДС ()
Публикувано28.04.99 12:46



А кой ни предлага приятелството си? Югославия ли? Явно нещо съм пропуснал, но какво конструктивно ни е предложила Югославия през последните години, пък дори и при Виденов - балкански протакания и усуквания. Докато не знам дали ти прави впечатление, че всички останали балкански странои са се насочили натам, накъдето гледат и нашите управляващи. Ние ли точно трябва да ги спираме и да им обясняваме, че там не е добре, че на Балканите всичко си е наред, няма престъпност, няма спекула, няма корупция, няма насилие, няма междуетническо напрежение... Защо ни е да се интегрираме в престъпни организации и империалистически шайки.

Тема Отг: За сьюзниците - П. Мутафчиевнови [re: Милен]  
Автор Милен ()
Публикувано28.04.99 12:48



Г-н Мутафчиев, Ако бяхте чели всичко от мен, щяхте да прочетете, че бих искал да се съюзим с всички наведнъж и завинаги икономически, както и с нито един военен блок. Съумеем ли да сме ценни с географското си положение и инфраструктура за всички, ще бъдем пазени най-ревниво от всички, каквото и да би наложила каквато и да е конюнктура. За сръбския народ казвах и продължавам, че ми е жал, както и за косоварите. За НАТО казвам, че е агресор и че не ни трябва членство. Напротив - ние им трябваме, за да им пазим югоизточния фланг. Мерси, вече пазих фланга на "братушките", на турската граница по татово време. И да не забравя - смятам режима на "Мило" за престъпен, така че трябва да бъде изправен пред съд за военни престъпления, но заедно с Клинтън и Солана например. Напълно ясно е, че двамата последни няма да си получат заслуженото. Тогава поне Милошевич да бъде съден. Но не и с цената на живота на жени, деца, войници,... въобще хора. Ако пък искаме да си живеем добре с комшиите, което е първото условие за прокламираното от мен икономическо обвързване с всички, не трябва да залитаме към НАТО сега. Ето, пак се увлякох. А уж щях да чета повече, отколкото да пиша... Милен.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.