Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Що е туй "КОМУНИСТ"?нови  
Автор Svetoslav Manev ()
Публикувано26.04.99 22:41



Аз смятам, че комунист е човек, който иска всичко хубаво само за себе си, а лошето да дели със всички други. За мен КОМУНИСТ и МАРКСИСТ са две различни понятия.Затова мисля, че и сред поддръжниците и противниците на НАТО има комунисти. Интересно ми е да науча вашето мнение по въпроса. P.S.Следващият ми въпрос ще бъде: "Що е туй БЪЛГАРИН"?

Тема Отг: Що е туй "КОМУНИСТ"?нови [re: Svetoslav Manev]  
Автор Чавдар ()
Публикувано26.04.99 23:17



Определението ми се струва доста общо и би могло повече или по-малко да се приложи не само към големи части от българския, но и от много други народи, вкл. такива, които никога не са и "помирисвали" комунизма като система на управление. А иначе първата асоциация, която бих направил при това определение, ако не беше Вашето уточнение, щеше да е "Български политик".

Тема Отг: Що е туй "КОМУНИСТ"?нови [re: Svetoslav Manev]  
Автор Кангелов ()
Публикувано26.04.99 23:33



Изхождайки от определението, то света и през вековете, и сега, и в бъдеще все е пълен с комунисти:-). Пример - 10% комунист - познайте го де?

Тема Отг: Що е туй "КОМУНИСТ"?нови [re: Svetoslav Manev]  
Автор АНГЕЛ ()
Публикувано26.04.99 23:34



Комунист, който е на власт казва на насрещния: Това е, което ти трябва да мислиш, да говориш, да правиш. Ако си съгласен с мен, ще живееш. Роб и робот,ще ти направя място в затвора-държава, но ще живееш. Ако не си съгласен, ще направя така, че да изчезнеш. Ти няма да съществуваш, ти не си повече личност, ти си мъртъв.

Тема Дупл: Отг: Що е туй "КОМУНИСТ"?нови [re: Svetoslav Manev]  
Автор Svetoslav Manev ()
Публикувано26.04.99 23:36



Уважаеми г-н Чавдар, Благодаря за изказаното мнение по въпроса. Колкото повече мнения получа е по-добре за мен. Любопитно ми е защо толкова много хора използват на поразия думи като "фашист", "комунист" и пр. по повод на своите опоненти.

Тема До г-н Кангеловнови [re: Svetoslav Manev]  
Автор Svetoslav Manev ()
Публикувано26.04.99 23:43



Уважаеми г-н Кангелов, Ами нали и аз това се опитвам да намекна... И според мен това е сериозен проблем пред човечеството.

Тема Отг: Дупл: Отг: Що е туй "КОМУНИСТ"?нови [re: Svetoslav Manev]  
Автор Чавдар ()
Публикувано27.04.99 00:06



Може би защото съответните партии са насаждали/насаждат определен образ на врага (за комунистите това беше фашизма/империализма/, а за новоизлюпените демократи - комунизма), а освен това все още е твърде широко разпространено черно-бялото (синьо-червеното) мислене в стил, "който не е с мен е против мен".

Тема Отг: Що е туй комунистнови [re: Svetoslav Manev]  
Автор Кангелов до Светослав ()
Публикувано27.04.99 00:24



Ще рискувам и ще си припомня какво сме(са ни) учили навремето. Робовладелство, Феодализъм, Капитализъм, Комунизъм - това са все икономически понятия. Комунизмът възниква към средата на миналия век. Тогава Маркс създава известната формула, определяща стойността на всяка стока като сума от материални разходи+разходи за труд+принадена стойност. Прави се заключението, че принадената стойност се присвоява изцяло от собственика на средствата за производство и това е икономическата същност на експлоатацията на работниците. Оттук и следващото заключение, че ако собствеността е в ръцете на работещите, няма да има експлоатация. Е, комунист е който споделя този възглед. От развитата по-горе теза следва например, че твърде известното противопостявяне комунизъм - демокрация е некоректно - просто демокрацията не е икономическа категория. Лично аз не намирам кой знае какъв кусур на тази академична конструкция. Е, а сега да ви видя!! Давайте, тук съм и чакам да ме отнесете:-)

Тема Що е туй комунист?нови [re: Svetoslav Manev]  
Автор Tony II - do Svetoslav Manev ()
Публикувано27.04.99 07:00



Mnogo hubav vupros! Az sushto go zadadoh, po malko po-razlichen nachin, predi vreme, i poluchih intersni otgovori. Zabeliazvam, che kato e taka (po-meko) podnesen vuprosut, niakoi hora, koito otrichaha sushtestvuvaneto na komunisti u nas i me uprekvaha, che povdigam neaktualni temi, tuk ohotno vzimat po-razlichno otnoshenie. Znachi ili turpiat razvitie vuv vuzgledite si po vuprosa, ili sum bil nepodhodiashto ostur pri formulirovkata mu ta sa se pochuvstvali lichno zasegnati, ili niakoi tuka uchastvat po olimpiiskia printsip. Az sum dulboko ubeden, che tozi vupros e izkliuchitelno aktualen za Bulgaria. I znaete li zashto? Zashtoto samo predi niakolko godini v partiata na bulgarskite komunisti chlenuvaha okolo 1 000 000 000 dushi !!! Zashtoto tochno tiahnoto upravlenie dokara Bulgaria do dunoto, ot koeto s tolkova muka se otlaskvame sega! A i ne samo Bulgaria e dokazatelstvo za efekta ot komunisticheskoto upravlenie........ Vuprosut spored men moje da se razglejda pone v dve ploskosti. Te se opredeliat ot tova, kakvi kriterii shte izberem kato osnovni, harakterizirashti i opredeliashti za komunista? 1-vi - ideina ubedenost, viara,....., vkl. i vuv formulata za prinadenata stoinost! Az ne smiatam za aktualen takuv podhod, zachtoto toi e svurzan s edna takava neopredelena (ne kazvam nevajna) kategoria, kato viarata! Oshte poveche, che se okaza, che kato pravilo komunisticheskite upravnitsi nai-malko sa viarvali v propagandiranite dobrodeteli i idei! 2-ri - za mene ustoichiviat i aktualen kriterii - mantaliteta! Dori i zatova, che kogato se podhvurlia opredelenieto "komunist", se ima vpredvid tochno tova. Za da ne stavam tvurde mnogosloven, samo shte nahvurliam poniatiinite otnoshenia, opredeliashti komunisticheskia mantalitet - A)Otnoshenieto komunist - vlast, vkliuchvashto otnosheniata: a)komunist - narod; b)komunist - durjava; c)komunist - partia; d)komunist - kariera; e)komunist - rabota;(s podotnoshenie komunist-trud, komunist-uchenie, komunist-privilegii,komunist-sredstva sa proizvodstvo,komunist-nachin na razpredelenie i prerazpredelenie...); f)komunist - komunist. B)Otnoshenieto komunist - istina: a)komunist - propaganda i medii; b)komunist - obektivni fakti i subitia; c)komunist - istoria; d)komunist - kultura (i inteligentsia); C)Otnoshenieto kum komunistite na: a)horata (naroda); b)mejdunarodnata obshtnost; c)drugite komunisti (v megdunaroden plan); d)pravitelstvata na razlichnite durjavi; e)teroristichni i kriminalni organizatsii; .................................................................... Mislia, che po edna takava, makar i nepulna, shema moje vseki nepredubeden suvsem tochno da otgovori na vuprosa, adgiba vse pak "Що е туй комунист?".

Тема Отг: Mnogo mi e interesno! [re: Svetoslav Manev]  
Автор Svetoslav Manev ()
Публикувано27.04.99 10:18



Скъпи Приятели, Благодаря на всички, които са изказали своето мнение, след 24:00 часа, когато аз се изключих от дискусията. Мненията ви много ме заинтересуваха. Радвам се, че не сте били много кратки, в изложенията си. Продължавам да следя дискусията. Поздрави, Sv. Manev Р.S. Toni II, къде да потърся дискусията, която ти си открил по тази тема?


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.