Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 13.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ще падне голямо умиротворяваненови  
Автор Чавдар ()
Публикувано26.04.99 12:58



Асошиейтед Прес съобщава, че Конгресът на САЩ ще отпусне 10 - 11 млрд. долара за войната с/у Югославия. Клинтън си беше поискал 6, та да му стигнат до септември. Докога ли ще изкара с близо двойно повече?

Тема Отг: Ще падне голямо умиротворяваненови [re: Чавдар]  
Автор Gen. Kruz Big Prac ()
Публикувано26.04.99 13:52



Umirotvoriavane naistina shte padne, i tova sa samo pyrvite niakolko miliarda dolara... No zashto smiatate, Uvazaemi, che povecheto pari znachat po-dylyg srok? Spored men zavisimostta e obratno proporcionalna: povecheto pari mogat da se tylkuvat i kato po-sybrani bombeni popadenia, po-malko civilni zertvi, po-reshitelni deystvia, po-byrzo potushavane na "pozara". Eto naprimer ako vashiat kmet dade na mestnata pozarna 10 vmesto 5 mln. leva, tova oznachava li che pozarite shte se gasiat dva pyti po-bavno? Vypros nad koito si struva da pomisli chovek.

Тема Гадни копелета!нови [re: Чавдар]  
Автор Chris ()
Публикувано26.04.99 13:59



Идва ми да се пръсна отвътре - чувствам се толкова безсилен срещу наглостта и високомерието на тези малоумници с много пари! Все още вярвам, че светът може да бъде различен. Не знам обаче, дали ще ми стигне живота, за да го видя. Може би ако всеки от нас направи нещо - дори и най-незначително - нещата ще изглеждат други. Аз поне не мога да се примиря! Не ми е достатъчно да вярвам, че рано или късно Господ, Аллах, Буда или който и да е там горе ще ги накаже. Разбирате ли?

Тема Дупл: Отг: Ще падне голямо умиротворяваненови [re: Чавдар]  
Автор Чавдар ()
Публикувано26.04.99 14:12



Генерале, разочаровате ме! Човек като Вас би трябвало да знае, че повечето пари не водят автоматично до по-интензивна кампания, тъй като има и ред други ограничения: брой самолети, капацитет на летища, възможен брой излитания, пространствени ограничения и т.н. По-решителни действия определено не значи по-малко цивилни жертви, тъй като под това понятие (поне от това, което ушите ми чуват от американски и други западни военни експерти) обикновено се разбира разширяване на кръга на атакуваните цели, при което неизбежно се увеличава рискът от т.нар. "странични поражения" (ех че хубав термин, стига ти да не си в това число). По моето скромно мнение (както се полага на по-скромното ми о.з. звание) повечето пари може да означават и подготовка за действия на сухопътни сили, които също струват доста скъпичко. Дори това ми се струва по-вероятно, като слушам призивите на САЩ конгресмени (в т.ч. е републиканци). А тръгне ли се натам, with all due respect, Sir, ще си позволя да Ви възразя, че по-бързото потушаване на пожара ще го гледаме през крив макарон. Както тези дни коментират едни американски анализатори: Въздушната война е неефективна, действията по суша са изключени, сега накъде? Можем само да се надяваме, че сърбите ще развеят белия байрак...

Тема Отг: Дупл: Отг: Ще падне голямо умиротворяваненови [re: Чавдар]  
Автор GT ()
Публикувано26.04.99 14:20



Не....!По добре много пари,сухопътни действия,и др. само да спре тази 8г. война.Никога не Ливан!

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: Ще падне голямо умиротворяванови [re: Чавдар]  
Автор Чавдар ()
Публикувано26.04.99 14:24



Като искаш сухопътни действия, пиши се доброволец! Тъкмо ще спасиш един американски живот (те са от най-ценните). Аз казвам: Без мен!

Тема Отг: За Chrisнови [re: Чавдар]  
Автор GT ()
Публикувано26.04.99 14:25



Янките си имат едно важно правило:Който е най богат той е най умен! Иначе няма как.

Тема Отг: Чавдарнови [re: Чавдар]  
Автор GT ()
Публикувано26.04.99 14:28



Теб и без това никой няма да те вика за тази работа. Има си кой.

Тема Дупл: Отг: Чавдарнови [re: Чавдар]  
Автор Чавдар ()
Публикувано26.04.99 14:29



Много се радвам!!!

Тема Отг: Дупл: Отг: Чавдарнови [re: Чавдар]  
Автор GT ()
Публикувано26.04.99 14:31



Тогава за какво е спорът.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.