Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 15.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема СЛАВЯНИ ЛИ СА БЪЛГАРИТЕ?нови  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано16.04.99 13:13



Омръзна ми да чета глупости по въпроса за славянството и прочее. Ето малко информация по този проблем: 1.Славяните са индоевропейска група, която още през 3-4 век започва бързо да се разделя на няколко подгрупи. Оформят се анти, венеди, славини. 2.На Балканите славяни и от трите групи се заселват в компактни маси и после се смесват едни с други. 3.Не е вярно, че славяните са обезлюдили Балканите при нахлуванията си на Юг от Дунав - компактни маси от "местното" население - ромеизирани траки и други, остават да живеят в градовете и по-късно се смесват със славяните. 4.Комунистическа мистификация е твърдението, че Аспарух бил дошъл с 10-15 хиляди българи на Балканите. Съвсем сигурно, доказано с археологически данни е, че само с Аспарух/а е имало и две други вълни след него/ са дошли поне 300 хиляди българи. Освен това, в древността са се броели само възрастни, а понякога и само войните. Реалната цифра е доста по-голяма. Българите на Аспарух, скъпи славянофили, са подчинили местното славянско население. Има данни, че те дори са довели подвластни славяни от антите заедно със себе си. Мит е, че е имало съюз на българи и славяни. В онова време е имало само отношения на "подчинени" и "господстващи". Също както при аварите, българите са господствали над славяните.

Тема Отг: СЛАВЯНИ ЛИ СА БЪЛГАРИТЕ?нови [re: Динко Станишев]  
Автор Кангелов ()
Публикувано16.04.99 13:33



Да учиш и да знаеш са две различни неща, приятелю. Придай малко повече достоверност на мнението си. Посочи броят на славяните по нашите земи, заварени тук от българите. "Комунистическа мистификация" не е аргумент в никакъв спор, още по-малко в този. Това - от една страна. От друга страна - като гледам, май-няма как да помниш, но аз ще ти кажа - точно такава беше аргументацията по време на кампанията за смяна на имената на турците у нас през 1986 г. Ти му показваш, че на надгробният камък на дядо му или прадядо му, под нивото, което е стърчало над земята, има християнски символи и надписи. Той обаче - йок - не кандисва да се пише християнин и българин. Е, в крайна сметка, както всички вече знаят и приемат - той си е в правото да се определи какъв е. Та не ми докарвай вода от десет дерета, за да ме изкараш НЕславянин. Не е твоя работа. Що се отнася до тезата ти изобщо, то прости ми Боже, ама мнението ти е като едното нищо, изправено срещу мнението на Божидар Димитров, например. Онзи, същият, дето като директор на Националният Исторически Музей се опъна на президента наш, по отношение на Паисиевата история и предаването и на гърците. Е ..., и вече не е директор.

Тема ЗА Божидар Димитровнови [re: Динко Станишев]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано16.04.99 13:38



Хубави авторитети си си намерил, другарю - ченгето Божидарчо, дето продаде половината НИМ, дето със заплата 170 000 притежаваше джип за 50 000 долара и златен ролекс за 1000. На това ли викаш "някой, дето се е опънал на президента"? Ела да копаем заедно това лято в Силистра и да видиш сам съотношението на славяни и българи по археологически данни.

Тема Отг: СЛАВЯНИ ЛИ СА БЪЛГАРИТЕ?нови [re: Динко Станишев]  
Автор Nemak ()
Публикувано16.04.99 13:54



Уважаеми Динко, Много моля когато посочваш някакви "факти" посочи си и източниците от които ги черпиш (и за славяните и за Б.Д.). Крайно безотговорно е да хвърляш само голословни твърдения. Между другото кажи като си копал в Силистра какво точно изкопа или само си приказваме за да минава времето. С уважение

Тема До Немакнови [re: Динко Станишев]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано16.04.99 13:57



В Силистра копае катедрата от бая години. Да не си колега?

Тема За Божидар Димитровнови [re: Динко Станишев]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано16.04.99 14:00



Лично го видях на базат в Созопол с описаните атрибути. Основен спонсор на музея по негово време бе, тук внимавайте, Швейцарското посолство. Защо ли? Сетете се сами.

Тема Отг: СЛАВЯНИ ЛИ СА БЪЛГАРИТЕ?нови [re: Динко Станишев]  
Автор zareto ()
Публикувано16.04.99 14:05



Динко, моите уважения за науката дето я учиш, макар, че казват - политиците си я дописвали. Да не те е страх, че можеш да излезеш братовчед на някой руснак, поляк или недай Боже сърбин.Няма страшно - братовчеди сме! И с изброените по-горе, и с комшиите.Историята може да описва последователността, числеността и произхода на тези, които са стъпвали на Балканите, само, че пропуска да отбележи колко от тях завинаги са оставaли на тази територия и са създавали поколения.Та по тази линия сме братовчеди с много народи. По мое време (все пак съм малко по-голям на години) на дядо Паисий историята се казваше "История славяно-болгарская".По Ваше време как е? С поздрави за теб и науката История

Тема Дупл: Отг: СЛАВЯНИ ЛИ СА БЪЛГАРИТЕ?нови [re: Динко Станишев]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано16.04.99 14:07



Пак е славяно-болгарска. Само че някой в този сайт изпускат "...-болгарска" и наблягат на славяното. Което никак не обслужва интересите на Родината, горката - все по славянска линия е патила.

Тема Отг: Дупл: Отг: СЛАВЯНИ ЛИ СА БЪЛГАРИТЕ?нови [re: Динко Станишев]  
Автор zareto ()
Публикувано16.04.99 14:10



Така - да!

Тема Дупл: Отг: Дупл: Отг: СЛАВЯНИ ЛИ СА БЪЛГАРИТЕ?нови [re: Динко Станишев]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано16.04.99 14:15



Виж, аз съм реалист. Не мразя сърбите, нито мразя албанците. Това което правя е - обичам България. Знам, че доста голям процент кръв в нас е славянски. Но това не означава, че трябва да обслужваме създателите на панславизма в тяхните похождения за господство над този или онзи регион. Не аплодирам войната в Югославия. В никакъв случай обаче не приемам геноцида под каквато и да е форма. Вярно, трябваше да упорстват по-дълго с дипломацията, но в случая Западът имаше необорим аргумент: ТОВА НЕ СЕ СЛУЧВА ЗА ПЪРВИ ПЪТ В СРЮ!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.