Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 27.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За САЩ като световен полицай и неутралитета  
Автор Nemak ()
Публикувано06.04.99 14:31



Защо по дяволите Вие всички си мислите, че САЩ имат право да се правят на световни полицаи и да налагат собствената си мярка за демокрация? Страна с 200 годишна история (отговорна за изтребването на коренното население на един цял континент и намаляването с 20% на населението на Африканският континент) се опитва да наложи на света своята "демокрация" и всички стоят и ракопляскат. Нима някои си мисли, че НАТО е самостоятелна организация имаща право да взима самостоятелни решения? Невярвам. НАТО е машата която САЩ използва за да нарушава суверенитета на трети държави за свой цели или има някой които да си мисли, че щеше да съществува операция "Пустинна буря" ако не ставаше въпрос за Кувейт, а примерно за Брега на слоновата кост. С всичките си операции от 90г. насам НАТО единствено утръждава статута на САЩ като световен полицай който единствен има право да решава кое е демокрация кое не е, кои права на човека трябва да се защитават кои не. Ако някой може да каже каква е разликата между АОК, ИРА и ПКК тук е мястото да го направи. За мен единствената разлика е в това, че срещу ИРА стоеше Англия (верен партньор на САЩ), а срещу ПКК е Турция (втората сила в НАТО). Васички знаем какво се случи с ИРА и ирландците както и с кюрдите които защитаваха и защитават изконното си право на собствена държава, но до сега не съм чул някои да е обявил деиствията на Англия и Турция за антихуманни, защо ли? Въпреки историческите поуки които би трябвало да си е извадила България и в този конфликт държи непременно да заеме нечия страна. Не мога да разбера сляпата увереност на правителството, че за пръв път в историята на третата българска държава нашата страна е избрала печеливша позиция. Нима историята не показва, че всичките национални катастрофи са следствие именно на такава увереност. Толкова ли беше трудно политическите ни светила поне този път да поемат по линията на неутралитета, или изгубили изведнъж великанът пред които се кланяхме (разбирай СССР) бързаме да го заменим с друг (САЩ). Може би единственият проблем на нашата страна е хроническата недостатъчност от политици които да милеят за нея и да имат националното самочуствие на българи.

Тема Отг: За САЩ като световен полицай и неутралитетанови [re: Nemak]  
Автор rossen ()
Публикувано06.04.99 14:44



bravo,nemak! zashto vsichki balgari ne sa kato teb! kraino vreme e da go svalim tova predatelsko (sastaveno ot debili-tova e tochnata duma!) pravitelstvo!

Тема Отг: За САЩ като световен полицай и неутралитетанови [re: Nemak]  
Автор НАНА ()
Публикувано06.04.99 14:57



Да си чувал, че каквото се казва се и доказва!?! Какво значи "България и в този конфликт държи непременно да заеме нечия страна". С какво заехме страна? С това, че Народното ни събрание изрично гласува декларация със специален текст за "ненамеса на България, нито пряко, нито косвено"? С това, че никъде по световните новини не се споменава страната ни във връзка с конфликта, независимо от това, че сме съседи / изключвам някои болни мераци за размътване на водата с твърдения, че натовски самолети излитали от наша територия и тем подобни глупости, които между другото винаги биваха отричани от официалните власти на съответната държава/? Да сме нападали Сърбия? Да сме въоръжавали АОК? В какво собствено се изразява тази подкрепа? Аз не мога да се сетя за нито идин факт, който да доказва това.А ти? И какви са според теб " историческите поуки"? Коя според теб е "печелившата позиция"? Да хванем оръжието и да ходим да се бием за интересите на "братята сърби"? След като критикуваш позицията на Правителството и предварително я обявяваш за непечаливша, коя е според теб печелившата / или може би ти си пророк и вече видя в бъдещето кой е победител /? Аз също одобрявам позицията на Правителството - не знам дали ще бъде печеливша, това само времето ще покаже, но от гледна точка на днешната действителност тя изглежда най-разумна и най-малко губеща.

Тема Дупл: Отг: За САЩ като световен полицай и неутралинови [re: Nemak]  
Автор Помощ, комунист! ()
Публикувано06.04.99 15:38



Надявам се фактът, че НАНА пише думата "правителство" с главна буква, да е само проява на неграмотност. По повод декларацията: Народното събрание прие декларация, уникална от логическа гледна точка. В нея се съдържат в този ред следните 2 ценни мисли: Р България: 1. Няма да участва нито пряко, нито косвено във военни действия, насочени срещу СРЮгославия 2. Подкрепя справедливите усилия на Северноатлантическия пакт за постигане на мир в района (или нещо от сорта). Полезно интелектуално упражнение е да се видят следствията от този опит да се запази и вълкът цял, и агнето - полуизядено. Ето ги: - ако ставащото в момента там са справедливи усилия на НАТО, то БЪЛГАРИЯ НЯМА ДA УЧАСТВА НИТО ПРЯКО, НИТО КОСВЕНО В СПРАВЕДЛИВИТЕ УСИЛИЯ НА НАТО ЗА ПОСТИГАНЕ НА МИР по силата на възприетата ттерминология в т. 2; - ако пък е война, то БЪЛГАРИЯ ПОДКРЕПЯ ВОЕННИТЕ ДЕЙСТВИЯ, НАСОЧЕНИ СРЕЩУ СР ЮГОСЛАВИЯ, според определението в т. 1. Kojto mnogo znae, sam pada w nego.

Тема Отг: За милият комунист и другитенови [re: Nemak]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано06.04.99 16:02



Не ще и дума, че няма доказателство за особено принципната позиция на който и да е световен хегемон - във всеки един исторически период. Разбира се че и други точни на конфликти са довели до не по-малко трагични хуменитарни катастрофи. Думата ми е за друго. Наистина не мога да разбера с какво мият точно определени мозъци. То и светкавица да падне, пак не може да освети по-ясно някои неща, но ние не, та не. Ами кажете /ама с цитирани документи, а не по памет "май така беше" или "нещо такова", кажете коя от балканските страни има по-умерена позиция /не казвам, че аз лично искам толкова умерена позиция/. Моето мнение е за значително повече национален егоизъм, т.е. да се възползваме от затруднението на сърбите в разумни граници, както те, уверявам ви, не биха пропуснали да направят за наша сметка /както винаги, ама винаги са правели/. САЩ не са силата на доброто, но болшевиките, пък и незаконното им дете Милошевич със сигурност са неизтриваема част от мозайката на злото. ПП НАНА, думата "правителство", когато не е в началото на изречението /тя е съществително нарицателно/ наистина се пише с малка буква, виждаш ли как комунистчетата използват и малките грешки да те будалкат.

Тема Дупл: Отг: За САЩ като световен полицай и неутралинови [re: Nemak]  
Автор Nemak ()
Публикувано06.04.99 16:09



Уважаема НАНА, Не знам какво недоказано видя в твърденията ми, по мой лични спомени от началото на конфликта почти всички министри от правителството (а и президента) ясно и категорично застанаха зад действията на НАТО и подкрепиха атаките срещу Сърбия. Не мога да разбера за каква друга позиция говориш. Да наистина не участваме в конфликта (според официални твърдения), но генерали от НАТО на няколко пъти ни благодариха за оказаното съдеиствие. Не ме разбирай погрешно, аз не смятам, че трябва да "Да хванем оръжието и да ходим да се бием за интересите на "братята сърби"?", но определено съм на мнение, че всяка държава има право да брани своя суверенитет. Не мога да разбера какво лошо би имало в позицията на неутралитета, така и не разбрах защо точно подкрепихме бомбандировките над държава бранеща своя суверенитет. Не одобрявам зверствата които се извършват в Косово, но и не смятам, че една самоуважаваща се нация е длъжна да отдели част от собствената си държава само защото в определен регион (поради висока раждаемост на съответ6ният етнос) се е получил етнически превес. Не съм пророк, за да кажа коя е печелившата страна, тъжно е само, че стремеики се да се присъединим към моментно по силния, не помислихме за същнината на избора. С уважение.

Тема Дупл: Отг: За милият комунист и другитенови [re: Nemak]  
Автор Nemak ()
Публикувано06.04.99 16:28



Уважаеми Генерал Антонеску, Напълно съм съгласен с позицията ти за националният егоизъм, въпреки, че мъничко намирисва. Не искам да се впускам в подробен коментар на политиката на ВСИЧКИ правителства до сега относно западните покрайнини, но не ми харесва идеята (въпреки че не отричам нейният прагматизъм) да се възползваме от слабоста на Сърбия, имайки в предвид, че преди настоящият момент не сме направили абсолютно нищо. Колкото до факта, че сърбите не биха пропуснали да направят това на мен ми се иска да не приличаме чак до толкова на тях. Колкото до въпроса за комунистите, в общи линии ми е писнало на дадена идея която не съвпада с общото сега мнение да бъде обявявана за комунистическа. П.П. По моему комунистите са измрели преди 9.09.44г. С уважение

Тема до помощ комунистанови [re: Nemak]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано06.04.99 16:28



Няма ли да поправиш своя идеологически съмишленик, че се пише "бомбаРдировки", а не "бомбаНдировки"? Не че е важно, но много често взе да се повтаря.

Тема Отг: Дупл: до Немакнови [re: Nemak]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано06.04.99 16:32



За съжаление, комунистите не са измрели през 1944 г., уверявам Ви. Националният егоизъм е един от вариантите, аз лично смятам - най-добрият, но и други мнения са убедителни. Ас съм сигурен, че не приличаме на сърбите, но все пак не трябваше да оставяме да ни мислят за толкова слаби. Не че искам Генщабът ни да обяви мобилизация, но има и невоенни форми на натиск. Бежанската вълна, умело насочена към Македония пряко засяга нашите национални интереси, и ние не бива да бъдем безразлични и безучастни към онези, които предприемат подобна провокация не само срещу човечеството и цивилизацията, но и срещу България.

Тема за Немак...нови [re: Nemak]  
Автор Карлсон(от покрива) ()
Публикувано06.04.99 16:43



....Абе генерала много ясно ти каза, нека си защитават сърбите суверенитета, ама защо точно ние БЪЛГАРИТЕ, да им помагаме? и ли да им припяваме???? Немак, ти бил ли си в МАКЕДОНИЯ????????? знаеш ли как са обезбългарявали тая земя? ...ами още по страшно от това което сега правят в Косово!!!! тогава какво са правили сърбите , суверенитета си ли са защитавали, или май си е било чист натурален геноцид!!!! Простете за емоциите, но когато се говори за МАКЕДОНИЯ не мога да съм неемоционален.....знам че ще ме обявят за реваншист...не ми пука.....корена ми е от КУКУШ....прадядо ми като е бил подгонен от гърците през 20-те години е казал : "Дойде време да си ходим в България"....не е и сънувал човечеца за прословутата македоска нация, чрез която сърбите погребаха съзнанието на наши кръвни братя.....е как да им съчувствам сега на сърбите???? каквато каша са си забъркали да си я сърбат!!!!!!!!!!!!!!!!!! Извинете пак, за емоциите.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.