Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 25.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема КОМЕНТАРИ ЗА ДЕКЛАРАЦИЯТА НА МСДС ЗА КОСОВОнови  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано05.04.99 12:28



Много ми е интересно какво мисли почитаемата виртуална общественост за декларацията на младежкото СДС за Косово. Аз имам мнение също, но ще го споделя по-късно, за да не влияя на никого. С уважение: /п/

Тема Отг: КОМЕНТАРИ ЗА ДЕКЛАРАЦИЯТА НА МСДС ЗА КОСОВОнови [re: Генерал Антонеску]  
Автор oblatche ()
Публикувано05.04.99 12:30



Kakvo izvinjavai, generale, se kazva va tazi deklaracia?

Тема Отг: КОМЕНТАРИ ЗА ДЕКЛАРАЦИЯТА НА МСДС ЗА КОСОВОнови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Damian ()
Публикувано05.04.99 13:51



Ами едно време имаше една популярна песен : Комунистите (демократите) Родината изграждат , Комсомолците след тях вървят. Нищо ново под слънцето. Учим сърбите , кой да им е президента . Обясняваме им , че като дойде демокрацията проблемите с Косово ще изчезнат с магическа пръчка. Едно време ни учеха , че с пролетарският интернационализъм вече няма да има етнически проблеми и то аха да излезе вярно и стана обратното . Така че сега отново се опитваме да обясняваме нещата първобитно . А между другото , на кой умник му хрумна "гениалната" идея да подкрепя НАТОвската агресия с песен от филма "Коса" ??? Тоя гледал ли е въобще филма ?

Тема ПОВЕЧЕ ЗА САМАТА ДЕКЛАРАЦИЯ, ТЕКСТЪТнови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано05.04.99 14:13



Мързи ме да я преписвам цялата, а ако дам само извадки, означава да манипулирам, а не е гот така. Но все пак, щом се налага, ще цитирам малко повече, отколкото направи Националното радио /или май е БТА/. Там младите сини считат за "недопустими провеждането на етническо прочистване и насилието над мирни граждани, особено когато се извършват в края на ХХ век в сърцето на Европа. Конфликта /правописът е по оригинала/ в Косово води не само до безмислени жертви, а предизвиква сериозна хуманитарна катастрофа в съседните на конфликта страни, както и цялостна дестабилизация в региона. Тези събития не просто спират България от приобщаването й към ЕС и възприемането на евр. ценности, а оказват пагубно влияние, както върху ик. развитие, така и върху укрепването на дем. процеси на Балканите. МСДС подкрепя изцяло политиката на България, определена от НС на РБ, и се присъединява към усилията на бълг. правителство за по-скорошно решаване на проблема. Вярваме, че младите хора в Р Сърбия носещи /отново предавам правописа точно/ в себе си надеждата за един нов по-добър свят, не би подкрепила /отново предавам точно/ политиката, водена от режима на Милошевич. Призоваваме всички страни, които считат себе си за демократични и желаят да влязат в третото хилядолетие с чувство за изпълнен дълг, да положат максимални усилия за мирното решаване на кризата." Интересува ме коментар и за съдържанието, и за стила.

Тема За декларациятанови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано05.04.99 15:50



Декларацията е забавна, но мнозинството младежи извън СДС ще имат известни трудности с консумирането й. Мисля си, че е крайно време да престанат спекулациите на тема "ДКМС=МСДС". Само извратени журналистически мозъци могат да правят тотално приравняване на двете организации.

Тема Отг: на Динконови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано05.04.99 16:05



А младежите в СДС? Те как ще я консумират? Ще им раздадат ферменти за усвояване? То е ясно, че повечето младежи избягват да се обвързват партийно, но обединените младежи формират мнение, гласът им се чува по-силно, дори и много хора да не са съгласни с тях. Интересува ме как Ви звучи декларацията, а не дали МСДС има нещо общо с ДКМС, то последното е толкова тъпа аналогия, че просто ме е срам да обяснявам защо.

Тема Дупл: Отг: на Динконови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано05.04.99 16:16



Като цяло оценявам декларацията като "Много добра".

Тема Отг: Дупл: Отг: на Динконови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Генерал Антонеску ()
Публикувано05.04.99 16:24



Кое, собствено е много добро?

Тема Отг: КОМЕНТАРИ ЗА ДЕКЛАРАЦИЯТА НА МСДС ЗА КОСОВОнови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Пламен ()
Публикувано05.04.99 16:57



седнахме и приехме декларация - чисто отбиване на номера, в нея няма нищо съществено освен поредното деклариране на вярност, както едно време

Тема До Пламеннови [re: Генерал Антонеску]  
Автор Динко Станишев ()
Публикувано05.04.99 17:05



Деклариране на вярност ли е изразяването на подкрепа? А какво според теб трябваше да направи МСДС при създаването си? Ясно е, че всеки, който милее за България не трябва да остава безучастен и безгласен сега. "По делата им ги съдете" е казано в една свята книга. "По мненията им ги съдете" - казвам. Защото в общество като нашето е напълно невъзможно да кажеш каквото й да е, без да бръкнеш в здравенцето на тоя и оня.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.