Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 03.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Косово-1
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ИМА само една правилна гледна точка-Българската  
Автор Val ()
Публикувано30.03.99 19:48



Искам да ви изтъкна че цялата тази дискусия, за дали Милошевич е лош и НАТО право, ми изглежда безсмислена. Според мене , независимо от факта че може да имало отделни инциденти в Косово , преди НАТО да се намеси, всички изпускате факта, че с действията си ,пакта създаде опасен прецедент - а именно а нападне суверенна държава без одобрението на съвета за сигурност към ООН в "името" на хуманитарни подбуди. Те , подбудите им може и да са такива, което силно ме съмнява, но този прецедент след година/и непременно ще се използва от някоя друга държава някъде по света за подобни цели - агресия. А колко ще бъдат жертвите в следващите конфликти? Тях кой ще ги изчисли? С тези си действия обезсмислиха направо цялото международно право, което се спазваше проформа дори в годините на студената война. Мисля ,че на каквито и позиции а сме били преди агресията на НАТО, сега трябва да бъдем само на едно мнение- НАТО де факто е аресор и да преосмислим като държава , стремежа си за участие в пакта. А и не съм убеден вече , че си заслужава. Но усилията за членство в ЕС е друго нещо. Всички знаем , че икономиката движи света и там трябва да са ни насочени усилията. А и още , тези които казват че на сърбите не им пука и за това трябвало да одобяваме действията на НАТО. Точно сега му е времето да проявим съчувствието под една или друга форма, защото съгласие в регион като нашият не може да се постигне за 1 ден. Винаги разбирателството се е градяло постепенно със малки стъпки. Не се ли възхищаваме от фудбола на югославия, например. Не викаме ли за тях , когато играят примерно с Германия. ? Не искам да повтярям аргументи , има вече достатъчно в подкрепа на моята позиция , и икономически и политически , но ми се струва че американската администрация е взела еднолично решение за агресията в Югославия и наложила на НАТО , това решение силово. А всички знаем каква полза ще има държавната администрация и лично г-н Клинтън от една такава война: Насочване на общественото внимание в друга посока за да се забравят секс скандалите :-)), разход на муниции, разкъсване на балканите, внасяне на разединение между Източна и Западна ЕВРОПА с цел ясна на всички , и трупане на точки преди президентските избори. Мисля че даже и на власт в Югославия да беше друго правителство , да речем демократично според световните стандарти, пак щеше да се стигне до тази война.

Тема Отг: ИМА само една правилна гледна точка-Българскнови [re: Val]  
Автор Nikolaj Kolev ()
Публикувано30.03.99 20:02



Аз не виждам, как е свързано с България онуй що пишеш! Само болни хора могат да си въобразяват, и да повтаря скоро заучени фрази от рода да проявим съчувствие, към братския народ-сръбски! Трябва драги ми сънароднико да имаш 2 по История, за да си говориш така, или да си болен като си затваряш очите, за това което сърбите са ни причинявали. Защото тяхното е вандализъм, и геноцид спрямо БЪЛГАРИЯ. Те винаги са ни забивали нож в гърба, спомни си Междусъюзническата война, или ако не си чел за нея, седни и го направи, но не от някой комунистически учебник, дето се опитваха на цила да ни побратимяват със сърбия. Те са едно долно племе, което винаги е било и ТРЯБВА и за напред да бъде управлявано от нас или някой друг, но не и да се оставят тия поганци да си развяват националистическият байряк. Ти имаш ли си представа, че те не признават дето сме ги дарили с азбука дори?! Къде е твоят патриотизъм???

Тема Отговор за Иваннови [re: Val]  
Автор Val ()
Публикувано30.03.99 20:07



Е и . Дори и да си прав, реланостите сега са други, Всеки си гледа икономическият интерес. Защо не вземеш да се сърдиш на монголците , че навремето са ни изгонили от Алтай, например? Можели хората направили са го. Имат дух. Не че е правилно де, ама аз живея и гледам в бъдещето а не се заравям в прашни книги за да ровя агрументи в защита на някакви абстакни позииции като твоята

Тема Bulgarskata gledna tochkaнови [re: Val]  
Автор Tony-do Val ()
Публикувано30.03.99 20:40



Val, prav si, che ima samo edna pravilna gledna tochka - Bulgarskata.I tia e izrazena ot prezidenta,pravitelstvoto i Narodnoto subranie na R Bulgaria.

Тема Za Tonyнови [re: Val]  
Автор Val ()
Публикувано30.03.99 20:48



Вярно е че от тях зависи но правилно? Не виждаш ли обшественото мнение. И тони аз съм свикнал да мисля за всичко и да имам собствено мнение по всеки въпрос . Не е нужно никой да ми казва какво е лошо и кое не

Тема Отг: Za Tonyнови [re: Val]  
Автор Tony-do Val ()
Публикувано30.03.99 21:30



Ako ti vinagi imash sobstveno mnenie - tova e mnogo hubavo i te pozdraviavam.Oshte po-hubavo shte e, ako priemash, che chovek poniakoga burka, a i ti si chovek. I az nikoga ne sum ponasial niakoi da me uchi koe e dobro i koe - losho.

Тема Българската гледна точка (за Тони)нови [re: Val]  
Автор Чавдар ()
Публикувано30.03.99 21:40



Тони, мнението ти, че единствено правилната гледна точка е тази на управляващите страхотно ми напомня за съвсем близкото минало, когато пак си имахме една единствена "правилна" гледна точка. Явно болшевизмът продължава да живее.

Тема Отг: Българската гледна точка (за Тони)нови [re: Val]  
Автор Tony-do Чавдар ()
Публикувано30.03.99 22:29



Chavdare, ima edin niuans, koito shte ti obiasnia, shtom i ti se vkliuchvash: Dumite mi za "edinstvenata" gledna tochka sa kato kontrapunkt na tezata na Val.Az mnogo mrazia, kogato niakoi govori za "samo edna pravilna gledna tochka - moiata".Tova naistina "ми напомня за съвсем близкото минало, когато пак си имахме една единствена "правилна" гледна точка". I suvsem logichno mu otgovorih, che ako naistina ima "samo edna pravilna gledna tochka" na Bulgaria - tazi na Val, to se opasiavam, che bulgarite ne ia znaiat. Shto se kasae do dumite ti: "Явно болшевизмът продължава да живее". i tuk shte ti obiasnia:ne znam ti kakvo razbirash pod bolshevizum, no komunisti naistina vse oshte ima.No kakto se doseshtash, az ne sum ot tiah. I nakraia, po otnoshenie na izvoda ti,bih ti kazal: "Ne burzai, kato mule pred maika si."

Тема Дупл: Отг: Българската гледна точка (за Тони)нови [re: Val]  
Автор Val ()
Публикувано31.03.99 09:49



Тони мисля ,че можеш да ме обвиняваш в национализъм, но "болшевизъм" ??? Тази дума ми е странно позната от някъде но убий ме не мога да се сетя какво точно значеше. Напомня ми на нещо обидно и гледай да не ми го кажеш ако някой ден се срещнеме случайно лице в лице.

Тема Дупл: Отг: Българската гледна точка (за Тони)нови [re: Val]  
Автор Чавдар - за Тони ()
Публикувано31.03.99 10:35



По мое мнение, болшевик (комунист) не е задължително този, който има червен партиен билет. Болшевизъм е и когато обявяваш, че линията на управляващите е единствено правилната и който не е съгласен с нея е "родоотстъпник", "червен боклук" и т.н. Болшевизъм е и когато казваш, "който не е с мен е против мен", "който е против управляващите, той е и против народа/България". От подобни изявления до възстановяване на прословутия чл. 1 от конституцията в предишния му вид (без значение де юре или де факто).


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.