Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 20.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Колекционери на кибрити
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Цена на кибрит  
Автор kle4o_kibritle4o (член)
Публикувано05.10.08 15:27



Искам да попитам кои са критериите от които зависи цената на кибрита?
Какъв трябва да бъде той?
На какви изисквания трябва да отговаря за да се изгради неговата цена за продаване или разменяне?



Тема Re: Цена на кибритнови [re: kle4o_kibritle4o]  
Автор savi_9O (член)
Публикувано11.10.08 19:09



Значи точните критерии не ги знам, но едни от тях са:

- да е с всичките си клечки
- да не е надраскано драскалото
- ако е от по старите модели се гледа и доколко е запазен бандерола
- външния вид обезателно (ръбове, етикет, драскотини, мръсотии и други.)

И други такива дребни, но съществено важни критерии по оформянето на цената на кибрита!



Тема Re: Цена на кибритнови [re: kle4o_kibritle4o]  
Автор kle4o_kibritle4o (член)
Публикувано12.10.08 23:21



ок, благодаря





Тема Re: Цена на кибритнови [re: kle4o_kibritle4o]  
Автор kristosors (непознат )
Публикувано31.10.08 09:26



аз съм мисля единствения дето работата ми е да обикалям страната ни с работата си.където и да ходя търся колеги колекционери на кибрити.търся и от разни антикварни магазинчета.попадалсам на най различни ситуации.така че по темата:големите кибрити варират от 1.00 до 1.50,нормалните варират според продавача.сега съм в бургас.попаднах на човек от 3 години дето, от някъде намира много запазени кибритени кутии от голяма колекция-ама в началото започна от 25 стотинки премина на 30 ,35 скочи на 40 и преди месец ми предложи на 50 ст. негови от чехия ги бил взел за мен.от колекция ми бе донесъл около 800-900 кутийки.ама за тях искаше по 85 ст. на обикновенните.аз отказах-това са кибрити а не марки и монети,аз ги колекционирам заради самото хоби-далеч съм от мисълта че ще събера всички кибрити на света,аз българските немога да събера всичките.
по принцип из европата като съм пътувал кибритите са на цена 15-20 евро цента намиръл съм и по 10 цента.по заведенията имат безплатни.така че аз не съм давал повече от 30-35 стотинки за обикновенния кибрит .за кибрита с цар симеон във варна го намирам за 1 лев в антикварен магазин.за кибритите от царство българия е по-различно,в софия пред храма съм попадал на кибрити от царството,и съм давал по 4-5 лева.и въпреки всичко всичко зависи от момента и кибритената кутийка,като бройки и запазеност.
аз искам да ми действат разтоварващо а не да комерсиализирам това хоби и да се сбъркам,и да мисля само за кибрити.разбирате какво искам да ви кажа.надявам се че съм ви помогнал донякъде за сформирането на цената на кибрита.къци кибрита от ямбол



Тема Re: Цена на кибритнови [re: kristosors]  
Автор savi_9O (член)
Публикувано31.10.08 16:25



Благодаря ти, и аз съм на същото мнение като теб!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.