Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Колекционери на кибрити
*Кратък преглед

Тема Как съхранявате материалите си в колекцията?  
Автор kibritliya (piroman)
Публикувано30.09.08 11:43



Нека в тази тема споделим мнения за това кой и как подрежда, съхранява, и пази своята колекция. Предполагам ще е полезно за всички да обменим мнения.
Лично аз до скоро ги държах в кутии за бонбони, но с нарастването на колекцията ми нарастнаха и кутиите, а много от тях не са направени за кратен брой кибрити и все оставаше място. Другото което не ми допадаше бе, че постоянно ако искаш да провериш какво има и какво няма става едно голямо разхварляне на кутии по пода, масата леглото и се задръства всичко. От скоро видях в един сайт (чешки, но не помня линка) един си бе направил колекцията в кутии, които като чекмеджета излизат и са в един общ голям кашон. Снимката беше малка и неясна, но изглеждаше обещаващо. Със Станислав обсъждахме този вариант.
Друг колекционер Роман Барош си ги пакетира в целуфан. Аз пакетирах по този начин бая кибрити и съм доволен. Само с целуфана ми е трудно да се сдобия, защото този за цветя е много тъничък и трудно се работи. Попадна ми едно прозрачно фолио, което е по дебело и с него нещата потръгнаха много добре, но го свърших. Ако някой знае къде и за колко се продава такъв материал може да сподели.
В колекцията си имам и доста етикети. Те ми бяха по голям проблем тъй като не исках да ги лепя. Порових се из разни сайтове, идеи колкото искаш. Най добра ми се стори следната на един руснак, който беше го кръстил "Моят щадящ метод". Пак с целуфан се изрязват парчета и се правят джобчета за всеки един етикет, като на задната страна се поставя двойно лепещо тиксо и така се залепва целуфаненото джобче. Който се хване с този метод да го предупредя, че е вади нерви

обаче става много добре. По нататък може и снимки да кача, а и една схема как сгавам за да оформя джоба може да направя. Стига да се интересува някой.
Очаквам вашите идеи и предложения!

Редактирано от kibritliya на 30.09.08 15:40.



Тема Re: Как съхранявате материалите си в колекцията?нови [re: kibritliya]  
Автор lilifena (член)
Публикувано01.10.08 15:09



Аз моите ги редя на секцията или в пликове!



Тема Re: Как съхранявате материалите си в колекцията?нови [re: kibritliya]  
Автор savi_9O (член)
Публикувано01.10.08 15:17



Аз пък моите кибрити ги съхранявам все още в бонбонени кутии, защото са още малко и ги побирам под леглото си. Все пак са 180 кибрита и във петнадесеттина кутии от бонбони сезони се събират горе-долу



А доколкото за етикетите съм си измислил един метод който е много евтин и ефикасен:
Взима се един джоб от тези найлоновите с формат А4
Слага се в него 1 бял лист хартия от блокче!
Разпределя се разтоянието на етикетите в листа като се оставя и по малко място да са по свободни за изваждане и се очертава с химикал върху джоба.
Примерно етикетите са високи 7 и широки 4см и върху листа се очертават такива правоъгълничета.
След това по очертаните линии се минава на шевната машина и се зашива.
С бръснарско ношче се реже отгоре над котийката и оттам се пъхат етикетите.
Събират се в папка тези джобове!
Ще кача и снимки
Успехи!!!



Тема Re: Как съхранявате материалите си в колекцията?нови [re: savi_9O]  
Автор kibritliya (piroman)
Публикувано02.10.08 11:56



Този вариант е добър с шиенето, ама нямам шевна машина. Качи една снимка да видим как изглежда. Определено е по-бърз начин за направа, а и хубавото е че не се лепят и може да ги преподреждаш.



Тема Съхранение на кибрити-книжкинови [re: kibritliya]  
Автор Kибpитa (кибритоманиак)
Публикувано02.10.08 14:21



Това го видях в един чужд сайт за колекционерски принадлежности, и веднага измислих какво мога да приспособя за целта. Това са джобове за визитки за папки и пасват идеално за съхранение на кибрити-книжки. Може да се намерят по книжарниците, със сигурност ги има в "офис1" но са с доста по висока цена около 50ст. за бройка.



Ето и как изглеждат кибритите подредени по този начин

















А това е като се сложат в папка, вижда се и лицето и клечките







Тема Re: Съхранение на кибрити-книжкинови [re: Kибpитa]  
Автор savi_9O (член)
Публикувано02.10.08 17:14



Ето и обещаните снимки:
Това са на етикети,


Пък и другото предимство е че ще са в папка и няма да се мачкат и лепят. На 1 лист от двете страни се събират доста етикети и не заемат много място. Също така се и предпазват от замърсяване и изцапване !

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от savi_9O на 02.10.08 17:18.</EM></FONT></P>

Редактирано от savi_9O на 02.10.08 22:20.



Тема Re: Как съхранявате материалите си в колекцията?нови [re: kibritliya]  
Автор kle4o_kibritle4o (член)
Публикувано02.10.08 17:44



Моите ги държа в няколко кутии за обувки, ама никак неса ми одобни така


А етикетите пак в една по малка кутийка стоят
Явно трябва да променя нещата по съхраняването на колекцията си!



Тема Re: Как съхранявате материалите си в колекцията?нови [re: kibritliya]  
Автор kristosors (непознат )
Публикувано06.10.08 12:20



Аз съм Къци кибрита от Ямбол.В момента си подреждам кибритите на таванската стая,като предварително съм облепил стените със студоопор/изолация .Набивам карфици и след това ги захамвам с вътрешната и външната кутия като клечките са към стената.без да наранявам по какъвто и да е начин кутийката.Сериите за да ги отделя ги поставям в найлони и с две карфици са закрепени в ъглите на найлончето.Когато съм готов ще ги снема да ги видите.Кибритите дето са тип тефтерче ги слагам в джобчета за визитки,те са по 10 броя,ако са нормален брой поставям по 20 броя.Има големи каталози и там ги защипвам.Атрактивнитв ги слагам на витрини.За със здраве,дерзайте




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.