Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Борба с насилието
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Шумни съсединови  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано22.05.07 16:20



Знам, че това е много често срещан проблем, но не знам как да го реша.
Аз обикновено не прекарвам много време вкъщи, общо взето се прибирам само да спя, но вече просто не ги издържам. В интерес на истината в часовете между полунощ и 7 часа обикновено са тихи.
1. Имам чувството, че имат работилница, просто не може вече 3 години да правят постоянно ремонт
2. Естествено са чалгаджии, и обичат да слушат силно музика
3. Когато не крещят докато правят секс, обикновено се карат или се бият
Като чувам звуците, които издават, не мога да събера смелост да опитам да говоря с тях нормално. А и те ако са свестни, би трябвало да съзнават, че пречат на околните.
От време на време имам нужда от малко тишина и спокойствие, в крайна сметка човек заради това има дом, а и не мога да поканя никого на гости и да се надвикваме с тях.
Моля, помогнете!



Тема Re: Шумни съсединови [re: Nick]  
Автор Maka_ (Maka)
Публикувано27.07.07 17:46



Няма да ти помогне разговор, ако са наистина хора, каквито описваш. Една стара българска поговорка казва "не хвърляй камък в рядко лайно, за да не те опръска". Може да почнат да ти равят напук, но да се съобразяват с нуждата ти от тишина и спокойствие - забрави!Най-добре търси вариант да се изнесеш оттам и си намери кооперация, където живеят по-интелигентни съседи или поне пенсионери.



Тема Re: Шумни съсединови [re: Maka_]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 01:38



Това са пълни глупости. Ако трябва някой да се изнася, това е този кретен шумният съсед. Предполагам, че и останалите съкооператори страдат от тормоза му. Направете подписка и я представете пред кварталния.Ако и след неговата намеса, нещата не се оправят, заведете иск в съда за принудително изваждане. Има такива неща, дори той да е собственик на апартамента.Има и решения на съда в полза на потърпевшите. Но обезателно започнете от кварталния и потърсете квалифицирана юридическа помощ. И в нашия блок има едно говедо, което като се напие започва да вика и псува, пуска посреднощ уредбата да гърми и не се търпи, но нашите хора от входа са много заспали и неинициативни хора, така че засега промяна няма.



Тема Re: Шумни съсединови [re: Nick]  
Авторвиkтopия (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 07:41



Здравейте,
мисля че не трябва да напускате Вие жилището си. Просто трябва да сте солидарни с другите съседи и да решите проблема заедно. Иначе излиза че само на Вас ви пречат.
Ние имаме подобен проблем , но още по - странен.
В съседство апартамента е даден под наем на 4-5 студентки, които работят нещо. Всяка има по един или двама приятеля и още толкова роднини от Сливен и Ст.Загора. Слушат реге и също около 12 намалят музиката. Остава обаче хиленето,псувните между тях, истеричното хилене на момичетата /едната се опитва и да пее чалга / Понеже са много и явно нямат толкова ключове за апартамента влизат и излизат през балкона- първи етаж. Кога ли ще ги оберат? Поне да им вземат музиката , нали ? Това става във центъра на Варна ,а собствениците живеят в Батак. Наемателите идват от малки градове и се държат като изтървани,/ без мама и тате. / не видели нормален живот. Не всички са такива сигурно. Лошото е че на собствениците не им пука,нали си вземат парите и тях полиция и съд не ги търси.Единствено данъчните.



Тема Re: Шумни съсединови [re: виkтopия]  
Автор@@@ (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 22:27



Според мен тези собственици от Батак не знаят какви ги вършат техните квартиранти.Басирам се, че апартаментът е даден на един-двама, а другите живеят в него нелегално.



Тема Re: Шумни съсединови [re: Nick]  
Автор maxsimiliana (frau)
Публикувано17.08.07 22:52



А моя луд съсед неиска да му мирише на месо, да не се къпя след 10 вечерта, ненормалник, ако става дума за шум, чак полиция иска да вика, тоя наитина луд



Тема Re: Шумни съсединови [re: @@@]  
Автор maxsimiliana (frau)
Публикувано17.08.07 22:53



То не е само в Батак , така , нелегалните истории с наемите е доста дълга тема



Тема Re: Шумни съсединови [re: maxsimiliana]  
АвторFalco (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 13:39



Аз моя проблем съм си го решил отдавна с такива съседи :) Позовавайки се на поговорката "На зла круша зъл прът" вечер след 12 приготвям си една тубичка Канаколит/лепило и всичко що е брави в апартамента се залепя, накрая си излизам като пич, заключвам си и залепям и входната ключалка :))) аа и най важното вземам си видеокамера че да ги записвам после кви заплахи сипят ;) Никога не са знае кога ше ми потрябва записа, току виж набили някой съсед ей тъй за кеф. Обикновенно след втото залепване се усещат че някой ги е дигнал на мерник и са кротват или са изнасят. Имал съм и по големи изцепки ама нека не са случват на никой.



Тема само не разбрах...нови [re: Falco]  
Автор MarkizataМодератор (чиста енергия)
Публикувано21.08.07 00:00



...на кого залепяш вратите - на съседите или твоите?


иначе, номера е як - стига съседите да си го заслужават! (как не ми беше хрумвало до сега?!)



Тема Re: Шумни съсединови [re: @@@]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 18:19



Да, трудно е да се организират хората, живеещи в един блок. А и мисля че на другите не пречат толкова много, евентуално може би на тези, които живеят над тях. Нашата 'колона' е малко изпъкнала, и няма много общи стени с другите апартаменти, така че мисля, че не им пречат много.
Сега обаче измислиха ново нещо - оборудвали са си нещо като фитнес, и тренират редовно. Да им се чуди човек на ентусиазма в тези жеги! Но въпреки че уредите им доста скърцат и дрънчат, нищо не мога да им кажа, защото се съобразяват с часа. Но все пак не е приятно.
От мои познати чувам, че това е станала някаква мода. Моля ви хора, ходете да спортувате някъде извън панелките си. Тези уреди вдигат доста шум, и не съм сигурна, че едно смазване ще реши проблема. А и тичането по бягащата пътечка не е особено приятно за съседите, които живеят отдолу. Просто се поставете на тяхно място.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.