Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 15.05.24 
Взаимопомощ
   >> Борба с насилието
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Насилието - срещу животните!нови  
Автор ^PRlNCESS^ (VIP-че)
Публикувано03.08.07 15:29



Българско общество на защитниците на животните от избиване (БОЗЖИ) - Р. България, ...

„АГРЕСИЯТА СРЕЩУ ЖИВОТНИТЕ ВЪЗПРОИЗВЕЖДА
АГРЕСИЯ МЕЖДУ ХОРАТА”

... учавстват НПО за защита на животните, които са членове на БОЗЖИ, от Видин, Лом, Враца, Габрово, Добрич, Шумен, Варна, Сливен, Перник, Кюстендил и др. и НПО за защита на животните от София и страната.

... ще продължи КАМПАНИЯТА, която стартира в БТА на 19.11.2006г. с темата:
„Изолаторите за кучета в България –съоръжения за злоупотреби и корупция”.

Схемата ИЗОЛАТОР-ЕВТАНАЗИЯ, която „работи” от 1999г. досега е погълнала милиони левове от бюджета на страната, а проблемът с бездомните кучета остава нерешен.

Затова тя трябва да бъде спряна веднъж завинаги.

Схемата ИЗОЛАТОР-ЕВТАНАЗИЯ няма място повече в България, която от 01.01.2007г. влиза в Европейския съюз.

За нас, БОЗЖИ, както и за цялата природозащитна общност в България, схемата ИЗОЛАТОР-ЕВТАНАЗИЯ,(от 1999г. досега), във всичките си модификации - без изключение - месеци и години, ерозира съзнанието на децата и младите хора, на гражданите в България. Тя показва открито и безцеремонно пред всички:

• Безнаказано убиване на бездомни кучета (и не само на тях) всеки ден, при това регламентирано от Закона за ветеринарно-медицинската дейност (ЗВД);

• Убиването на кучета в България е превърнато в професия на щат и със заплати от бюджета;

• „Системно” изчезване на кучета, които не са закарани на Екарисаж, а отиват по други направления – за кожи, месо и т.н.

Ние, природозащитниците в България предупреждаваме:

- Да не забравяме никога, че кръвта на животните и кръвта на хората има един и същи цвят!

- Омразата, жестокостта и садизмът към животните -
много бързо прерастват в омраза, жестокост и садизъм -
между децата и между възрастните.

- Агресията срещу животните възпроизвежда агресия между хората
и е наи-опасната инвестиция на България в бъдещето.



За допълнителна информация:
Моб.тел. 0898 59 16 79 – Д-р Йорданкa Цачева
Тел. 066/870 663, 066/806 914
e-mail: bspae_bulgaria@abv.bg

Този е-мейл адрес е защитен от спам ботове,
трябва ДжаваСкрипт поддръжка за да го видите

С уважение:

Д-р Йорданка Цачева
Председател на БОЗЖИ
Р. България






* Животните - нямат право на глас, но - ние имаме !!! *





- -



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: ^PRlNCESS^]  
АвторKpyм (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 14:39



Когато насилието върху човека е факт и е с доста големи размери, не ви ли се струва лицемерно да пускате тема за насилие над животните тук?



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: Kpyм]  
АвторDaCat (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 19:09



А не ти ли се струва, че всичко започва оттам - от насилието на по-силния над по-слабия и по безпомощния? Един от признаците на социопатията е малтретиране на животни в ранна възраст....



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: DaCat]  
АвторKpyм (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 21:14



А не ти ли се струва, че всичко започва оттам - от насилието на по-силния над по-слабия и по безпомощния?

Така е! Но за теб кой живот е по-ценен - на хората или кучетата???



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: Kpyм]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано22.03.08 22:22



Просто казвам, че този,който е насилвал животни, ще насилва и хора.
Принципът е един и същ.



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: DaCat]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано23.03.08 20:03



Абе я не се излагай, у вас пилето в ориза да не е дотърчало само в тавата а.... аман от псевдо защитници





Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: lvaylo]  
АвторKpyм (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 08:31



Просто казвам, че този,който е насилвал животни, ще насилва и хора.

Не мислиш ли, че в процентно съотношение насилието срещу хората е повече?

Да си чувала за психическо насилие на кучета? Но при хората го има в огромни размери!

Да се отделят средства за кучета, вместо за деца в нужда за мен е престъпление!



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: Kpyм]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.03.08 21:09



Принципът наистина е същият. Съглсна съм, че насилието над хората е основната тема, но злобата винаги е една и съща. Деца, които убиха едно бездомно куче като го използваха за футболна топка, имаха намерение и да "съборят и наритат"(според собственият им израз) една стара двойка цигани, които си държаха душата в зъбите и подпирайки се един на друг едвам кретаха. При това хорицата бяха толкова смирени, че бяха просто трогателни. За хората няма особено значение накъде си насочват агресията си. Ако агресията си намери какво да я подхранва няма да изчезне.



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: ^PRlNCESS^]  
Автор monetka (новак)
Публикувано24.03.08 22:11



по правило хората, мразещи животните не обичат и ближния.
Друг е въпроса, че у нас все още не е намерена вярната формула за ограничаване броя на уличните кучета.

Много съм жалостива към животните, но и свободното скитане на глутници по улиците не е нормално - не сме в праисторическите времена...



Тема Изобщо не съм съгласен.... [re: monetka]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 10:10



Изобщо не съм съгласен, че по правило хората, мразещи животните, не обичат и ближния.....както и че тези, които обичат животните, са свестни и хуманни хора....Това е абсолютен мит, който няма нищо общо с действителността....
Аз не понясям животни в дома си....така съм възпитан от малък и така ще си умра...не искам куче и котка да ми стъпват в къщата... Ако видя обаче животно да страда, веднага ще му помогна, ще го нахраня, и ще се почувствам страхотно от своята постъпка... Познавам такива отвратителни и злобни хора, които живеят като скотове, не се понясят с никой, не поздравяват съседи...абе с една дума мразят целия свят...но си отглеждат домашно животно, лудо влюбени са в него, и дори пречат на съседите си да живеят спокойно заради един помияр...
Струва ми се, че природозащитниците забравят най-важното нещо - законът на природата....по-силният винаги побеждава по-слабия....цялата история на света е базирана на този закон... Колкото и грозно да изглежда картината в който тигърът убива малкото беззащитно антилопче, това е живота....всеки се бори да оцелее...Живеем в цивилизовано общество, в което кучетата по улиците ни пречат...лично на мен много ми пречат, и ако зависи от мен, всички ще бъдат хванати и безболезнено приспани за вечни времена..... Също ми пречат и циганите, които се хранят от моя труд и непрекъснато извършват престъпления и потъпкват всичко законно и всичко свято, както и че започват да се ебат от 10 годишни и произвеждат бракувана човешка продукция - същества, които имат само животински потребности и нищо човешко....не могат да четат и пишат, отказват да ходят на училище и да се съобразяват с нормите на обществото, и т.н....Тази част от нашето общество с нищо не се различава от уличните кучета и също заслужава безболезнено приспиване, или поне кастрация в ранна детска възраст....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.