Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Борба с насилието
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помогнете със съветнови  
АвторTweety (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 14:09



Здравейте, моля за помощ!
И на мен ми се случи това с домашното насилие, но не смятам да оставя нещата така! Искам да направя нещо, докато ми е съвсем прясно-случи ми се снощи и беше ужасно. Човекът, с който живея, едва не ме уби. Не знам къде да отида първо и какво да направя, за да си получи заслуженото. От къде се взима медицинско свидетелство за нанесен побой? къде трябва да отида? Защото аз нямам други доказателства-няма свидетели и т.н. Не знам какво точно трябва да направя, за това ви моля за помощ!



Тема Re: Помогнете със съветнови [re: Tweety]  
Авторtweety (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 15:33



Никой ли няма да помогне?





Тема Re: Помогнете със съветнови [re: tweety]  
Авторпpиятeл (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 17:59



редовно ли се случва?Помисли и прецени - държиш ли на този човек,възможно ли е да простиш този път?Или е И този път?
Хора много,човеците са малко.



Тема Re: Помогнете със съветнови [re: Tweety]  
Автор MarkizataМодератор (чиста енергия)
Публикувано22.09.07 00:00



Здравей и ти!
Случилото се е явно ужасно, опитай се да се успокоиш - знам, че не е лесно! Много жени са се озовавали в твоето положение - изключително много! И са се справяли! Ще се справиш и ти!
На първа страница, малко по - нагоре, има тема "Информация и важни линкове" - вътре има доста информация по въпроса, която се надявам да ти бъде от полза.
При всички случаи, единственото разумно и здравомислещо е, да се отделиш от този човек. Явно не сте и женени. остава въпросът, той ли живее в твоето жилище или ти в неговото? Имаш ли къде да отидеш и имаш ли средства, с които да се издържаш? И, ако нямаш, готова ли си да търсиш други варианти за помощ в началото и, да направиш необходимото, за да си стъпиш на краката , да бъдеш независима и това повече да не се повтаря никога?
По въпроса за медицинското свидетество - налагало ли се е да посещаваш Пирогов или друга болница, в населеното място, където живееш?
Всеки лекар, от когото си потърсила помощ (интернист, хирург, невролог, впоследствие може и психиатър) може да издаде свидетелство (епикриза) за състоянието ти (физическо и психическо).
Ако имаш травми, натъртвания и други наранявания, добре е да отидеш при най - близкия възможен лекар, който да ти окаже помощ и да ги засвидетелства документно.
Делото за домашно насилие и иск за вреди (в които можеш да предявиш сума за обезщетение, както и можеш да ограничиш правото му на достъп до теб и мястото, където живееш или, евентуално, дори, да го вкараш в затвора) е един последващ етап.
Първо трябва да се погрижиш за оцеляването си и здравето си.
Може би най - доброто в тази ситуация е било, да извикаш полицията моментално.
Въпреки, че не си го направила, не пречи да заведеш жалба в прокуратурата. Не, че това ще ти помогне кой - знае колко.
Но, първостепенното е, дали искаш да си помогнеш и да се отървеш от насилника веднъж завинаги, или искаш да се оплачеш тук и, след като ти зарастнат раните (физическите) и, след едно "извинявай" (или без) от негова страна, да си заживееш пак по старому, в очакване на следващия път....
Дано да съм била от помощ...пиши пак!



Тема Re: Помогнете със съветнови [re: Markizata]  
АвторTweety (Нерегистриран)
Публикувано24.09.07 16:16



Благодаря за добрата дума в тежък момент-човек има нужда от нещо такова, когато е изгубил вяра, че нещата могат да се оправят. Не искам всичко просто да се размине, както много често се случва-човек си казва "хайде, ще простя и този път", но аз не искам това!Не искам да продължа така, страхувайки се дали и кога ли това ще се случи отново

. Искам да живея спокойно и без да се страхувам. Защото сега наистина ме е страх - той е много по-силен от мен физически. Дано намеря сили да се справя с всичко това-нали все пак има жени, които успяват!Много ми е трудно и тежко-преди няколко месеца изтеглихме кредит от банка и си купихме жилище, всичко изглеждаше толкова хубаво, а сега сякаш светът ми се срина и не зная как да продължа напред. Ужасно е и не пожелавам на никой да попадне в това положение. Не знам как да постъпя, знам само, че искам всичко това да свърши колкото може по-бързо. Чувствам се много наранена и объркана и имам нужда от помощта ви. Дори и не знам какво точно да попитам-всичко е сякаш един ужасен кошмар, само дето не сънувам, а е истина
Благодаря, че се отзовахте-човек има нужда да знае, че не е сам в такива моменти!



Тема Re: Помогнете със съветнови [re: Tweety]  
Автор MarkizataМодератор (чиста енергия)
Публикувано24.09.07 21:39



Човек не е никога сам, когато има себе си, запомни това!
Или, казано по народно му - Бог е с нас - във всеки един момент, с всеки един от нас! Но, е казано и още "помогни си сам, за да ти помогне и Господ"! "Каквото сам си направиш - и Господ не може да ти го направи".
Та...мъдри хора са го казали - няма нужда и да си кой - знае колко мъдър, като преживееш това - онова - животът те научава! Т.е., и други хора са минавали през такива трудности - виждаш ли? Не си само ти!
Сега, обаче, всичко е в твоите ръце.
Приеми, че в дома си имаш жесток палач - убиец. Който се кефи на занаята си. Радва го това, да причинява болка. Той това може - и това прави. Не можеш да очакваш друго от него. Ок - не си го разбрала по - рано - човекът е най - скритото животно! СЕГА, обаче, го знаеш!
Сега ти си съдията сама на себе си.
От теб зависи, къде ще пратиш Tweety (не знам как ти е истинското име) - дали ще я осъдиш и ще я дадеш на палача - убиец да й затрие живота или ще прецениш, че тя не е виновна и заслужава една по - добра съдба.
Всичко е в твоите ръце сега! Не в неговите.
Но - пъбързай! Защото, бездействието и мълчанието на съдията, в твоят случай, означава смъртна присъда. Означава, че ще седиш в очакване, кога той ще я изпълни - кога ще те пребие така, че да ти е за последно!
Това е първото, което трябва да решиш - дали ще се самоосъдиш заради един кредит...И заради пропуска, че не си разбрала по - рано, що за човек е твоят палач.
А, как ще се оправите с кредита - това е второ - трето - задностепенно!
Има хиляди начини!
Та, като решиш, каква да ти е присъдата и, какво ще правиш, питай конкретно и ще мислим. Нали затова сме тук!
Питай и свои близки, консултирай се с адвокат - първото, което ми идва наум е, да продадете въпросното жилище и да изплатите веднага ипотеката.
Или - един от двамата да изкупи дела на другия(т.е., това, което е платил до моментаи да поеме и неговия дял от кредите за нанатък. Ако не постигнете съгласие, има съдебна делба и продажба на публична продан, в краен случай.
Въпросът е, да намериш къде да живееш - ако трябва - на квартира.
Мисли за оцеляването си - сега това е най - важното!
И пиши пак...


Бог да е с теб!



Тема Re: Помогнете със съветнови [re: Tweety]  
Автор MarkizataМодератор (чиста енергия)
Публикувано24.09.07 21:47



И, разбира се (пропуснах) не забравяй за мед. свидетелство - извади ли си вече???) - за да заведеш иск срещу него за нанесените неимуществени вреди - можеш да искаш поне 5000 (на прима - виста, може и повече) - като обезщетение.
Сега, вероятно, не са ти излишни пари. Като спечелиш делото, ще ти покрие и адвокатския хонорар, който си платила, и всички разноски по делото.
Само че, за целта, ти трябват "твърди" доказателства. Отделно, можеш да го съдиш по закона за домашно насилие - да отнесе и една тлъста глоба и, да му се забрани достъп до теб. Обърна ли се към прокуратура? Взависимост от причинените травми (дали се води лека, средна или тежка повреда) може и да лежи за това....
Та - действай! Правата ти няма да дойдат сами при теб, въпреки, че законът е на твоя страна!



Тема Re: Помогнете с въпрос!нови [re: Tweety]  
Автор FileO99 (НЕОСТАЛИНИСТ )
Публикувано25.09.07 17:18



Вие двамата точно за какво се скарахте? Как така вашият мъж изведнъж се оказа насилник?



Тема Re: Помогнете със съветнови [re: Tweety]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано09.11.07 04:15



Минаваш през полицията,от там ще те изпратят в съдемна медицина вероятно за освидетелстване,ако имаш притеснения,можеш да помолиш полицията за съдействие и да те насочат към центровете в които се занимават с проблема.Пожелавам ти да се справиш





Тема Re: Помогнете със съвет [re: Tweety]  
Автор rata_luna (непознат )
Публикувано20.11.07 19:57



всяко семейство преживява кризи, когато те са придружени от насилие, е много трудно човек да се справи. мисля, че имате нужда от професионален съвет - как да се спре насилието и как да се излезе от кризата. имам предвид фамилна консултация. познавам човек, който се занимава с такива консултации. ако искате - ще ви свържа




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.