Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Борба с насилието
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Насилието - срещу животните!  
Автор ^PRlNCESS^ (VIP-че)
Публикувано03.08.07 15:29



Българско общество на защитниците на животните от избиване (БОЗЖИ) - Р. България, ...

„АГРЕСИЯТА СРЕЩУ ЖИВОТНИТЕ ВЪЗПРОИЗВЕЖДА
АГРЕСИЯ МЕЖДУ ХОРАТА”

... учавстват НПО за защита на животните, които са членове на БОЗЖИ, от Видин, Лом, Враца, Габрово, Добрич, Шумен, Варна, Сливен, Перник, Кюстендил и др. и НПО за защита на животните от София и страната.

... ще продължи КАМПАНИЯТА, която стартира в БТА на 19.11.2006г. с темата:
„Изолаторите за кучета в България –съоръжения за злоупотреби и корупция”.

Схемата ИЗОЛАТОР-ЕВТАНАЗИЯ, която „работи” от 1999г. досега е погълнала милиони левове от бюджета на страната, а проблемът с бездомните кучета остава нерешен.

Затова тя трябва да бъде спряна веднъж завинаги.

Схемата ИЗОЛАТОР-ЕВТАНАЗИЯ няма място повече в България, която от 01.01.2007г. влиза в Европейския съюз.

За нас, БОЗЖИ, както и за цялата природозащитна общност в България, схемата ИЗОЛАТОР-ЕВТАНАЗИЯ,(от 1999г. досега), във всичките си модификации - без изключение - месеци и години, ерозира съзнанието на децата и младите хора, на гражданите в България. Тя показва открито и безцеремонно пред всички:

• Безнаказано убиване на бездомни кучета (и не само на тях) всеки ден, при това регламентирано от Закона за ветеринарно-медицинската дейност (ЗВД);

• Убиването на кучета в България е превърнато в професия на щат и със заплати от бюджета;

• „Системно” изчезване на кучета, които не са закарани на Екарисаж, а отиват по други направления – за кожи, месо и т.н.

Ние, природозащитниците в България предупреждаваме:

- Да не забравяме никога, че кръвта на животните и кръвта на хората има един и същи цвят!

- Омразата, жестокостта и садизмът към животните -
много бързо прерастват в омраза, жестокост и садизъм -
между децата и между възрастните.

- Агресията срещу животните възпроизвежда агресия между хората
и е наи-опасната инвестиция на България в бъдещето.



За допълнителна информация:
Моб.тел. 0898 59 16 79 – Д-р Йорданкa Цачева
Тел. 066/870 663, 066/806 914
e-mail: bspae_bulgaria@abv.bg

Този е-мейл адрес е защитен от спам ботове,
трябва ДжаваСкрипт поддръжка за да го видите

С уважение:

Д-р Йорданка Цачева
Председател на БОЗЖИ
Р. България






* Животните - нямат право на глас, но - ние имаме !!! *





- -



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: ^PRlNCESS^]  
АвторKpyм (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 14:39



Когато насилието върху човека е факт и е с доста големи размери, не ви ли се струва лицемерно да пускате тема за насилие над животните тук?



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: Kpyм]  
АвторDaCat (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 19:09



А не ти ли се струва, че всичко започва оттам - от насилието на по-силния над по-слабия и по безпомощния? Един от признаците на социопатията е малтретиране на животни в ранна възраст....



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: DaCat]  
АвторKpyм (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 21:14



А не ти ли се струва, че всичко започва оттам - от насилието на по-силния над по-слабия и по безпомощния?

Така е! Но за теб кой живот е по-ценен - на хората или кучетата???



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: Kpyм]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано22.03.08 22:22



Просто казвам, че този,който е насилвал животни, ще насилва и хора.
Принципът е един и същ.



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: DaCat]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано23.03.08 20:03



Абе я не се излагай, у вас пилето в ориза да не е дотърчало само в тавата а.... аман от псевдо защитници





Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: lvaylo]  
АвторKpyм (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 08:31



Просто казвам, че този,който е насилвал животни, ще насилва и хора.

Не мислиш ли, че в процентно съотношение насилието срещу хората е повече?

Да си чувала за психическо насилие на кучета? Но при хората го има в огромни размери!

Да се отделят средства за кучета, вместо за деца в нужда за мен е престъпление!



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: Kpyм]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано24.03.08 21:09



Принципът наистина е същият. Съглсна съм, че насилието над хората е основната тема, но злобата винаги е една и съща. Деца, които убиха едно бездомно куче като го използваха за футболна топка, имаха намерение и да "съборят и наритат"(според собственият им израз) една стара двойка цигани, които си държаха душата в зъбите и подпирайки се един на друг едвам кретаха. При това хорицата бяха толкова смирени, че бяха просто трогателни. За хората няма особено значение накъде си насочват агресията си. Ако агресията си намери какво да я подхранва няма да изчезне.



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: ^PRlNCESS^]  
Автор monetka (новак)
Публикувано24.03.08 22:11



по правило хората, мразещи животните не обичат и ближния.
Друг е въпроса, че у нас все още не е намерена вярната формула за ограничаване броя на уличните кучета.

Много съм жалостива към животните, но и свободното скитане на глутници по улиците не е нормално - не сме в праисторическите времена...



Тема Изобщо не съм съгласен....нови [re: monetka]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 10:10



Изобщо не съм съгласен, че по правило хората, мразещи животните, не обичат и ближния.....както и че тези, които обичат животните, са свестни и хуманни хора....Това е абсолютен мит, който няма нищо общо с действителността....
Аз не понясям животни в дома си....така съм възпитан от малък и така ще си умра...не искам куче и котка да ми стъпват в къщата... Ако видя обаче животно да страда, веднага ще му помогна, ще го нахраня, и ще се почувствам страхотно от своята постъпка... Познавам такива отвратителни и злобни хора, които живеят като скотове, не се понясят с никой, не поздравяват съседи...абе с една дума мразят целия свят...но си отглеждат домашно животно, лудо влюбени са в него, и дори пречат на съседите си да живеят спокойно заради един помияр...
Струва ми се, че природозащитниците забравят най-важното нещо - законът на природата....по-силният винаги побеждава по-слабия....цялата история на света е базирана на този закон... Колкото и грозно да изглежда картината в който тигърът убива малкото беззащитно антилопче, това е живота....всеки се бори да оцелее...Живеем в цивилизовано общество, в което кучетата по улиците ни пречат...лично на мен много ми пречат, и ако зависи от мен, всички ще бъдат хванати и безболезнено приспани за вечни времена..... Също ми пречат и циганите, които се хранят от моя труд и непрекъснато извършват престъпления и потъпкват всичко законно и всичко свято, както и че започват да се ебат от 10 годишни и произвеждат бракувана човешка продукция - същества, които имат само животински потребности и нищо човешко....не могат да четат и пишат, отказват да ходят на училище и да се съобразяват с нормите на обществото, и т.н....Тази част от нашето общество с нищо не се различава от уличните кучета и също заслужава безболезнено приспиване, или поне кастрация в ранна детска възраст....



Тема Re: Изобщо не съм съгласен....нови [re: AЛEK]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано30.03.08 10:27



Съгласна съм, че не е много правилно да се слага знак за равенство. Точно при тези хора, които описваш, омразата към себеподобните им си намира отдушник в любовта към животните.
Но за закона на джунглата - не съм съгласна. Защото хората по принцип не спазваме природните закони. Само си търсим в тях оправдание.



Тема По-добре закона на джунглата.......нови [re: Kaлoмaин]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 19:57



По-добре закона на джунглата, отколкото отвратителна социална политика.....Факт е, че колкото повече едно общество се развива, толкова повече се набляга на социалната политика, а това означава все по-голямо отдалечаване от природните закони... Социалната политика е нещо точно противоположно на закона на джунглата - който не става за нищо, вместо да си умре, всички останали полагат усилия той да оцелее.... Без значение, че този помияр дърпа надолу цялото общество...дори колкото повече помияри, толкова по-добре за социалната политика......В някои много силно социално развити държави е пълно с безделници и всякаква измет, която по цял ден се мотае, не работи с години и живее само от помощи.... Трябва да се преразгледа социалната политика и помощи в пари да получават само инвалидите.... Другата група, която е голям консуматор на помощи, са самотните майки, които са циганки 99%.....На никой не му пука.... Аз съм за отнемане - Който гледа деца в неподходящи условия, т.е. произвежда деца, а не може и не иска да си позволи да им създаде условия за отглеждане, да му ги отнемат социалните служби... По-добре дете отгледано в дом като сирак, което може да чете и пише, отколкото да е отгледано от малоумната си майка, която му забранява да ходи на училище.... След като не е възможно да се сбъдне мечтата ми за кастрация или евтаназия на циганите, поне да се прибегне до поголовно отнемане на цигански деца и отглеждането им в институции... Тогава ще знам, че парите, които плащам всеки месец, ще отиват за нещо полезно...поне ще могат да четат и пишат.....



Тема Re: По-добре закона на джунглата.......нови [re: AЛEK]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано30.03.08 21:37



Почти ти завиждам за сигурността, че тези проблеми имат решение. А и за предположението, че го знаеш.





Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: ^PRlNCESS^]  
АвторЛoшия (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 15:36



Алек е много, много прав!



Тема Благодаря!нови [re: Лoшия]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 19:15



Мерси за подкрепата....Проблемът е, че целият свят се крепи на пари...всеки е набарал някаква ниша и лапа колкото може.... Както циганите, така и бездомните кучета са източник на пари...Защо да се ликвидира проблема и после да се търси друга ниша за лапане, след като можем да си хващаме кучетата, да се правим че ги кастрираме и да ги пускаме... Да си харчим пари за интеграция на ромите, след като с просто око се вижда , че без насилие интеграция на циганин е невъзможна .....Ако не съществуваха правозащитните организации, никой нямаше да защитава нито кучетата нито циганите, и отдавна щяхме да живеем много по-добре.... Нямаше да има бездомни кучета по улиците... всички щяха да са умъртвени безболезнено.... циганите щяха да бъдат кротки като агънца както в добрите стари времена, когато полицията ги пребиваше от бой....
Престанете да защитавате бездомните кучета.... те пречат на хората да живеят нормално, а който пречи, трябва да го няма....така е според законите на природата, които са по-висши от законите на едно развито социално общество.....



Тема Re: Благодаря!нови [re: AЛEK]  
АвторЛoшия (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 23:51



Ми съгласен съм с теб Алек! Няма какво да добавя!
Всичко е въпрос на пари и малоумни тийнейджъри, които се връзват на глупостите и пишат по форумите вярвайки в "благородната" идея.

Много се ядосах как ми обясняват, че насилието върху животните рефлектира върху хората. В това никой неможе да ме убеди! И пак се започва с децата....И именно там е проблема, че деца от проблемни и някои нормални смейства проявяват насилие спрямо други деца в училище или в детската градина където допира с каквито и да било животни е минимален. Аз мисля, че насилието срещу себеподобните рефлектира после и върху животните.
Но никак не ме е жал за уличните кучета и котки!
Освен болести и проблеми с нищо не са полезни.
Аз съм за ефтаназията.
Останалото Алек много добре си го изказал.



Тема Re: Изобщо не съм съгласен....нови [re: AЛEK]  
Автор monetka (новак)
Публикувано05.04.08 10:45



"След като не е възможно да се сбъдне мечтата ми за кастрация или евтаназия на циганите..."

Ето, това е фразата, която доказва моето твърдение!
Циганите - наистина представляват проблем, но добри или лоши, все пак са хора - нима още твърдиш, че обичаш ближния?

Не бях чувала някой хуманист да мечтае да евтаназира цяла етническа група...



Тема Кой е казал, че съм хуманист?нови [re: monetka]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано05.04.08 17:16



Всеки си има своя философия за живота... Моята философия е да уважавам качествените индивиди и да не понасям некачествените (боклуци, помияри, престъпници, и др., които нямат желание да допринасят за обществото).....
Ако моята философия не е хуманна, значи аз не съм хуманист, но пък съм справедлив.....
Подадох молба за детска ясла.....чаках цяла година и най-накрая детето го приеха преди една седмица... Само след 4 месеца обаче ще навърши три години и ще го изгонят от яслата.....Условията са отвратителни... като взема детето следобед, то пие вода като кон и яде колкото мен.....подочух, че не им давали да пият вода, за да не се напикават...интериорът в яслата е толкова беден, че направо прилича на монашеска килия.....няма накъде повече.... карат родителите да купуват играчки, защото децата нямат с какво да играят..... В същото време една позната инспектира детски ясли по селата....разказа ми, че селските детски ясли и градини са много луксозни и хубави, в които децата са 90 процента циганчета, .... има хубава храна, има играчки, и т.н.... Къде е хуманизма и справедливостта в случая? - аз плащам данъци и осигуровки, а детето ми мизерува, а малоумните цигани не плащат една стотинка, а децата им се радват на удобства.... За да има справедливост, трябва евтаназия.... или като компромис - поне кастрация в ранна детска възраст..... Ако бях милиардер, щях да посветя живота си на справедливостта - щях да финансирам раздаване на справедливост чрез насилие.... всекиму според заслуженото......Толерантността и съжалението ще ни изядат главите.... натам отива работата....



Тема Re: Кой е казал, че съм хуманист?нови [re: AЛEK]  
Автор monetka (новак)
Публикувано05.04.08 19:14



Виж, сега, разбирам раздразнението ти, аз също съм имала такива проблеми, включително и с детските градини, включително са ми минавали подобни мисли за разни радикални мерки, но ако сме реалисти, ще признаеш, че такива мерки в днешно време и бидейки членове на ЕС, са просто утопични.

Да оставим темата за насилието и хуманизма


Обаче мислиш ли, че ако утре внезапно всички цигани изчезнат от България /да речем, че ги отвлекат извънземните/, проблемите в България също ще изчезнат? Дълбоко се съмнявам...

Редактирано от monetka на 05.04.08 19:20.



Тема Ако сме реалисти....нови [re: monetka]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано06.04.08 09:57



Ако сме реалисти, нямаме шанс да се излекуваме от туморното образувание, наречено "цигани", особено след като вече сме членове на ЕС.... Иначе съм съгласен, че проблемите ни няма да изчезнат, но със сигурност ще ни е по-леко.... Когато една група хора се движи, скоростта се определя от скоростта на най-бавния....Затова смятам, че циганите ни теглят надолу и ни пречат да се развиваме.... Това е ролята на закона на джунглата - всеки, който е в тежест и не може да се справя с живота, да си умре спокойно и да не тежи на останалите.........Аз по принцип съм против всеки, който играе ролята на спирачка, без значение дали е циганин или българин....всякаква измет трябва да се чисти, не само циганите....



Тема Кучетата на сапун!!!!нови [re: ^PRlNCESS^]  
АвторAЛEK (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 17:25



http://dnes.dir.bg/2008/04/01/news2837277.html
http://dnes.dir.bg/2008/04/09/news2872816.html
http://dnes.dir.bg/2008/03/01/news2727156.html



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: Kpyм]  
Автор Dafni (непознат )
Публикувано14.09.08 16:35



За мен ти си тъпанар и не си заслужава да ти се отделя внимание на глупостите,които говориш.Човек,който е жесток към животните е жесток и към хората.Заради такива малоумници като теб има насилие срещу животните!



Тема Re: Изобщо не съм съгласен....нови [re: AЛEK]  
Автор Dafni (непознат )
Публикувано14.09.08 16:43



Като ти пречи целия свят вземи се гръмни и не казвай кой трябва да живеее и кой да бъде "приспан за вечни времена".... Драйфа ми се от хора като теб...Когато човек е свикнал от дете с животните и е живял с тях той е по-милостив и има връзка с природата,за разлика от хора като теб,които никога няма да усетят признателността на едно животно.По-добре не си изказвай мнението пред хора,защото се излагаш много...запази си жестокостта за себе си...



Тема Re: Благодаря!нови [re: AЛEK]  
Автор Dafni (непознат )
Публикувано14.09.08 16:49



А ти пречиш на мен.Какво ще правим ???



Тема Re: Благодаря!нови [re: Лoшия]  
Автор Dafni (непознат )
Публикувано14.09.08 16:51



Незнам,но в момента с глупостите,които пишеш пораждаш желание за насилие в мен .....



Тема Re: Кучетата на сапун!!!!нови [re: AЛEK]  
Автор Dafni (непознат )
Публикувано14.09.08 16:53



тъпо изказване ама като има кой да те подкрепя си се радвай и си вдигай самочувствието...и теб има кой да те съди някой ден ...



Тема Re: Кучетата на сапун!!!!нови [re: Dafni]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.09.08 11:55






Queen's only


Тема Re: Кучетата на сапун!!!!нови [re: Dafni]  
Авторasdas (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 19:03



ей дафни ти си малоумееен .сигурен съм че не си на повече от 17 18 години,чул си от някаде някви работи за хуманизъм и защита на песовете и са ти промили мозака.напълно подкрепям алекс и другия пич



Тема Re: Кучетата на сапун!!!!нови [re: asdas]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.10.08 22:18



насилие на животни над хора:



Queen's only


Тема Re: Кучетата на сапун!!!!нови [re: Last Roman]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 19:13



е да... ама в случая е виновен собственикът, че не си е водил кучето на каишка и с наморник



така че по-скоро закона трябва да се промени. да има сериозни санкции за пускане на опасно куче без наморник, полицаи да следят, големи глоби.... а не да се забранят по принцип домашните кучета или да се избият всички улични.

щото по тая логика и колите трябва да се забранят като превозно средство, нали? и ножове да не се продават, защото някои ги използват за убиване. и да не изброятвам... например циганите трябва да се избият. не е така лесно, ние сме цивилизовани хора и трябва да вземем сериозни, но цивилизовани мерки.



Тема Re: Кучетата на сапун!!!!нови [re: -]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.10.08 13:12





Queen's only


Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: ^PRlNCESS^]  
Авторeди koй cи (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 21:39



С това се занимават само безделници!Не мога да си представя как може куче или котка да се гледа в апартамент!Не мога да си представя че един ден в къщата ми ще влезе куче което е ходило навън и е тъпкало собствените си изпражнения а после ще се качи на леглото!Отврат!Да не говорим за миризмата и т.н.Нямам нищо против животните,но живота на едно куче не е по ценен от живота на човек!И не съм съгласна че ако живееш с животно ставаш по-човечен!Това е абсолютна глупост!Детето ми не живее с животни(никога няма да го позволя) ,но страшно много ги обича и въпреки това е много по чувствителна от колкото децата които имат домашни любимци!Всеки си има мнение, но както казах по-горе защитниците на животни просто си нямат друга работа!



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: eди koй cи]  
Автор vasilenia (шемет)
Публикувано04.10.09 05:47



Ако не си човек , не може да живееш човешки , така също абсолютно не можеш да искаш същото от едно животно! Ако вземеш от приюта едно животно го окъпеш и го гледаш какъв ти е проблема ? И ти ще плуваш в изпражнения ако те оставят да живееш така нали ? Тогава какво се оказва че никой няма да те погледне защото ти си бил върху твоите собствени изпражния защото някои те е накарал да живееш така ? Странно мислене ....



Тема Re: Кучетата на сапун!!!!нови [re: Last Roman]  
Автор vasilenia (шемет)
Публикувано04.10.09 05:50



И насилие на хора над животни ? Колко и до кога ?



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: vasilenia]  
Автор xипap (готин)
Публикувано14.01.10 12:27



насилието като цяло не е хубаво насилието срещу хората е забранено има програми за защита на животните ами тогава защо по голямата част от храната която се яде е месо тя е от животни които са били убити
или също съм се питал с какво се различават хората от животните освен по разума че хора ако се ядат е лошо а ако се ядът животни е добре нали сме живи същества всички НЕКА БЪДЕ СВЕТЛИНА
съжалявам ако не съм се изказал така че да ме разберете тава което искам да кажа



Тема Re: Насилието - срещу животните!нови [re: xипap]  
Автор tiger_sablozuby (Котка)
Публикувано30.03.10 19:05



Закачам се за последния.
Скоро четох, че в контейнер за боклук са открити десетки трупове на отровени улични кучета, вкл. на палета.
И аз се притеснявам от уличните псета, страх ме е да не ме захапят, но те си вървят кротко след мен и се опитват да си изпросят нещо за ядене. Тези кучета имат такъв жален поглед, че не знам как изобщо някой ще им направи нещо лошо.
Такова куче е и онова от Дряново - улично, с поглед, все едно ей-сега ще се разплаче. Това животинче сега е без крака, защото някой умник като Алек му ги е отрязал.
Някой друг умник като Алек е сложил отрова за палетата от оня контейнер, дето споменах. Убил е няколко кученца, по-малки от новородено бебе, вместо да вземе поне едно, да го обезпаразити и отгледа. По логиката на умника Алек такива хора са национални герои.
А защо тогава циганката Айше, дето си е родила поредното бебе в храстите и го е оставила да умре там, не е национален герой? Нали циганите не трябва да се множат, защото с децата си източват парите на Алек и другите работливи, бели, умни и онеправдани българи. Айше е направила добро на Алек и другите като него.

Не се ли замисляте понякога, че имате прекалено крайни виждания как да си решим проблемите?
Или пък, че циганите може и да работят?
Че кучетата по улиците нямаше да са проблем, ако някой кастрира навреме мъжките?

Когато се дават примери "такъв е законът на джунглата/природата", винаги се забравя, че този закон касае на първо място отношението хищник-тревопасно и кой и кога ще бъде изяден.

Ако съм пропуснала да кажа - написаното е лично мое мнение.


Тема Re: Кучетата на сапун!!!!нови [re: AЛEK]  
Автор jaime14 (born free)
Публикувано21.01.11 22:56



Тъпаците на шампоан!!!

[IMG]http://i180.photobucket.com/albums/x105/jaimeanna1412/Wolfcopy.jpg[/IMG]


Тема Re: Кучетата на сапун!!!!нови [re: jaime14]  
Автор don_1953 (непознат)
Публикувано06.07.12 13:43



Чета ви и се чудя кой крив и кой прав. Вярно е, че бездомните животни нямат място на улицата-там където има хора, които се страхуват от тях, там където има деца, които си играят с тях и могат да се разболеят непоправимо. От друга страна, дали тези които толкова ги мразят биха могли със собствените си ръце да ги умъртвят или само си чешат езиците тук?
Циганите-дърпали обществото назад. Да, ама ако започнем да убиваме от последния в групата(за да не тегли цялата група назад), нали след него идва ред на предпоследния, на пред-предпоследния и така...до първия.
Съмнявам се някой от нас тук да може да даде рецепта за справяне с проблемите, но аз си мисля, че ако всеки(ама наистина всеки) си върши добре, отговорно и принципно работата проблемите могат да се решат. Ако служителите отговорни за обезпаразитяването и кастрирането на кучетата си вършат работата отговорно, популацията им ще намалее драстично, ще останат само случайно необхванати в процеса. Ако собствениците на кучета не изхвърлят на улицата народилото им се нежелано потомство,а контролират популацията на собствените си любимци, ако не допускат собствените им "мъжкари" да се проявяват на улицата като секс-машини, ако..., ако...
Ако социалните работници не стоят само в мръсните си канцеларийки, а тръгнат из гетата да прибират циганчетата родени и отглеждани в ужасни условия(ако могат да се нарекат условия), добросъвестно и упорито да работят за ограмотяването на родителите им и да им набият в тъпите глави, че и децата им ще мизерстват като тях ако не учат, отново ако..., ако...
Въобще не се заблуждавам, че само това са ни проблемите-като започнем от последния метач на улицата и стигнем до "първите" мъже и жени на държавата, все "вземи единия-блъсни другия". Ама всеки се е окопал в някаква дупчица, чувства си се удобно там и не ще да си разваля спокойствието.
Пишейки всичко това абсолютно осъзнавам, че за нашего брата българина, това е само утопия, защото ние докато не изкръшкаме от работа, докато не краднем каквото можем, докато не унижим, когото можем сигурно ще се разболеем, но за съжаление не виждам друг изход.



Тема Re: Кучетата на сапун!!!!нови [re: don_1953]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано28.08.12 18:18



+10

"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.