Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Колекционери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема vapros za fonokartiнови  
Авторhopa (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 03:20



koia e naj golemata kolekcia,kolko hiliadi ,v bg i v sveta koia e naj golema znae li nekoi



Тема Re: vapros za fonokartiнови [re: hopa]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано25.03.06 09:33



Аз имам един приятел...съсед, с който се познаваме от много дълго време...той е много запален...има около 24-5 хиляди карти...ама .. като бройка обща...а иначе неповтарящите да са му неповече от 10 хиляди...аз самия имам около 12 хиляди...ама и на мене ми се повтарят около 7 хиляди...тъй че автентичните са ми към 5 хиляди само...ноо..има време...бавно, но сигурно ще продължават да растат ;>

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del


Тема Re: vapros za fonokarti [re: hopa]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано25.03.06 09:38



А иначе за световни стандарти съм чувал че имало хора и със по 25-30 хиляди автентични неповтарящи се карти...пък с повтарящите ме е страх дори да си помисля колко им стават общо :)

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del


Тема Re: vapros za fonokartiнови [re: e2e]  
Автор4X4 (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 10:06



Аз пък имам скромна колекция от 350 бр., но само български от най-първите - всички стрелки, всички надпечатки, всички валутни, служебни и кредитни, всички с фолио, всички извънредни, рекламни, визитки и всички магнитни на БТК и БЕТКОМ, до птиците и Антарктида, събрани по BUL-ове и т.н.
Картите с чип спрях да ги събирам, събрал съм само магнитните !


Количеството не е важно - качеството е важно !



Тема Re: vapros za fonokartiнови [re: 4X4]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано25.03.06 12:59



На мене пък точно първите ми липсват...ония от БТК...от '82 година насам..баш първите...да имаш някакви разменящи или пък да продаваш разменящи :)...заинтересован съм...

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del


Тема Re: vapros za fonokartiнови [re: e2e]  
Автор4x4 (Нерегистриран)
Публикувано25.03.06 13:22



Нормално е да ти липсват, защото са едни от най-редките и най-скъпите....но не съм убеден, че само те ти липсват...

Със сигурност ти липсват и много от разновидностите и цветовете на стрелките...имаш ли всички надпечатки ? Имаш ли всички валутни и кредитните ? Имаш ли визитките и разновидностите на Бизнес Стар ? Имаш ли всички служебни и рекламни ? Имаш ли примерно Пловдивдски панаир, Шератон, редките BUL-ове на Боровец и Самоков, 19-ти BUL на Албена и хотел Добруджа, KARDEX 94 ?? Тия карти са по 1000-1200 бр. тираж....

За размяна и продажба нямам нищо, защото всичко, каквото можах, го смених за неща, които нямах...един щастлив ден, през 1995-96, купих от една жена, камериерка в Шератон, купчинка от 130 карти...вътре имаше 7 Шератона, 5-6 пловдивски панаира, много валутни и т.н....явно ги е събирала по стаите доста време....и всичко, което ми се повтаряше, го смених...



Тема Re: vapros za fonokartiнови [re: 4x4]  
Автор e2e (путколюбец)
Публикувано26.03.06 14:16



Пловдивски панаир, Шератон, Боровец, Самоков, Албена и Добруджа ги имам...нямам Бизнес Стар, КАРДЕКС 94 и всичките карти на БТК, произведени в периода '92-88 година...
А всъщност тия кредитни и валутни и те ли са фонокарти ?!
Аз да ти кажа честно горе долу около 94-5 година започнах да ги събирам любителски...после вече се превърна в нещо по-голямо като мания събирането...и не събирам само БГ, а WorldWide...Имам Израелски и Немски карти от около 88-90 година...имам и много други..ама БГ-тата дето нямам доста ми трябват...

Накрая всички ни очаква нашият Ctrl+Alt+Del


Тема Re: vapros za fonokartiнови [re: e2e]  
Авторdi4o (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 03:00



javno tuk vlizat samo moshenici i sami si otgovarjat



Тема Re: vapros za fonokartiнови [re: e2e]  
Автор4x4 (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 14:07



Кредитните са доста редки, валутните също. Да не говорим за визитките....те бяха по 100 марки навремето....Фолио върху редки стрелки също....А има и валутни надпечатки върху редки стрелки....
По едно време в каталога се промъкнаха едни магнитни ключове на ИЗОТ...те не са фонокарти, но приличат на едни други, на ЗТТ....
Бизнес Стар по едно време вървяха по 200 марки комплекта и май се появиха фалшификати...
Не знам, не съм разглеждал нови каталози отдавна, не знам какво е включено и какво не....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.