Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Колекционери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Die-cast автомобили. Къде да намеря?нови  
Авторlvaylo (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 18:03



Здравейте. Досега не съм писал в този форум, но след известно търсене не намерих други подобни места за колекционери. Ако знаете, ще се радвам да споделите. :)

Аз съм колекционер на автомобилни макети. Метални са, то се знае. ;) Въпросът ми е дали знаете места в Пловдив (може и София), където има най-голям избор на производители и марки. Говоря за производители от калибъра на Cararama, Kyosho, Revell, Bburago, Maisto. Сериозно се интересувам и откъде мога да взема Cararama, Kyosho и Revell в България? Писах до представителите на Kyosho в Турция и Кипър, но засега нямам отговор. :( Дали има тукашна фирма, която бих могъл да помоля да ми донесе? Говоря за обикновени модели в мащаб 1/18, 1/24, 1/43, 1/72.

Ако не се сещате за магазини в тези градове, може и навсякъде из България, но да могат да бъдат доставени до Пловдив и около него.

Предварително благодаря на отзовалите се. :) Много се надявам някой да знае нещо по въпроса, защото наистина съм се отчаял, че няма много такива колекционери в България. :(



Тема Re: Die-cast автомобили. Къде да намеря?нови [re: lvaylo]  
Авторmatchbox_fan (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 10:21



Zdrawei!!!!!1
Az sa6to sam zapalen po takiwa modeli no sabiram w 1:64. Az sam ot Ruse i moga da ti kaja 4e Revell sam wijdal samo waw werigata Bonjour. Tam raznoobrazieto e dosta goliamo taka 4e moje6 da proweriawa6. Principno waw wseki magazin Bonjour nezawisimo w koii grad e triabwa da ima. Bburago sa6to na dosta mesta se sre6tat. Po4ti na wseki magazin za igra4ki gi ima. Ako we4e si sabral wsi4ko koeto se prodawa togawa 6te triabwa da widi6 za niakoi dostaw4ik. Mobilis OOD znam 4e wnasia modeli na Bburago no pri tiah e kofti 4e triabwa li4no da widi6 kakwo imat za6toto az biah pora4al no ima6e razminawane w dostawkata. Saita mislia 4e be6e www.mobilis.bg i tam ima w 1:18, 1:24 i 1:43 no pak ti kazwam nedei da gleda6 tam kakwi snimki ima na modelite za6toto qwno ne sa aktualni. Pi6i im mail i gi pitai konkretno koi modeli te interesuwat. Ako ne drugo pone otgowariat :)Da ti kaja 6tom sabira6 Bburago i Revell ne bi triabwalo da ima6 zatrudnenia s namiraneto. Da mu misliat fenowete na matchbox i drugi podobni miniatuiri :)Ami zasega e towa. Nadiawam se da sam te upatil pone malko. Ako iska6 6te widia na na6ia bonjour w ruse kakwo ima. Ako iska6 obadi se na GSM 0887602831 ili pi6i na dream.com@mail.bg



Тема Re: Die-cast автомобили. Къде да намеря?нови [re: matchbox_fan]  
Авторlvaylo (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 17:19



Ааа, нещо имам проблем с пускането на отговор.

За Bonjour и аз бях забелязал в Пловдив преди време метални, но явно е голям риск да държат на склад, затова вече не виждам. Иначе все някак с тях ще се разберем за някаква доставка. :)

Също така съм ходил един път в София при вносителя на почти всички модели в България - ЕТ Пепа - Пенка Попова мисля беше името на фирмата. Въпросът е, че скоро чух нещо за фалит и прочие, но не знам дали е тяхната фирма или доставчик техен. :(( Надявах се да успея с някоя фирма, ако знаете по-сериозен вносител, да се уговорим да внесат надребно коли от http://www.foxtoys.cz/ или http://www.dekalo.com/ например. На единия сайт нищо не му разбирам, а тези в Турция не отговарят все още.

Освен това не ми се мисли какви ли са митатата и shipping таксите до България. Ако някой е прави поръчки от чужбина с подобни неща, може да сподели. Чудя се дали е на далавера - да не стане двоен разход за внос. :/

Можете и на мейл да ми пишете - ivaylo_gf@mail.bg.

П.С. Дори и да не са специализирани магазини, може някои по-будни търговци и магазини за играчки да питам. Но кой ли? Тази седмица ще ходя в Хиполенд - магазин за играчки. Дано успея нещо с тях да уговоря.

П.П.С. Доста от моделите на Bburago имам вече, но от известно време нямам нови попълнения, затова сигурно са излезли още. Общо колекцията ми не е много голяма - около 36 коли Bburago в 3 мащаба, само 4 Maisto 1/18, 2 броя 1/64 май бяха, защото скоро ги открих и 5 бръмбазъка на Cararama. :) Имам и Matchbox, но са от детските ми години още и не ги броя.



Тема Re: Die-cast автомобили. Къде да намеря? [re: lvaylo]  
Авторmatchbox_fan (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 20:43



Emi neznam, 4owe4e. Taka kato te slu6am mi se struwa 4e ni6to ne namira6. Az poneje ne sam fen na Revell i 4estno kazano ne gi znam tezi modeli w kutiite na 4asti deto gi prodawat ot kakaw material sa. No predpolagam 4e sa dobri kato proizwodstwo 6tom se tarsiat mnogo. Az li4no sam dowolen ot boi4kite za koli4ki koito prodawat :) Boiadisal sam dosta brojki s tiah i stawa mnogo dobre. Taka 4e 6tom za edni boi4ki se staraiat predpolagam 4e i modelite si gi biwa. Tozi 4e6kia sait deto wika6 4e ne mu razbira6. Ami edin sawet ot men - natisni flag4eto za angliiski deto e i 6te ti se otwori :). Poglednah 4e imat goliamo raznoobrazie i cenite za 1:64 sa po 6 euro ( towa sa tezi na koito obra6tam wnimanie ). 4estno kazano ako iska6 moje6 da si naprawi6 edna registraciq w ebay.com ili w drugite wersii. Tam dosta modeli sa predlagat no sam 4uwal 4e po ewtino 6te ti izleze ako wzeme6 mnogo broiki nawednaj. Az li4no sega se opitwam da kupia ne6to ama baia pari mi izleze 4e neznam. Wse pak moje da probwa6. Ti poneje kazwa6 4e ima6 ma4boks model4eta. Ima6 li ne6to koeto da ne ti wliza w smetkite :)



Тема Re: Die-cast автомобили. Къде да намеря?нови [re: matchbox_fan]  
Авторg (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 23:04



Здравейте, предполагам няма да възразите да се намеся.

Аз не колекционирам колички, но в аукционите на yahoo гледах доста. Не съм сигурен на кои производители, но със сигурност имаше matchbox.
По-скоро пиша за друго. Имам каталогче на BBURAGO за 1988г., отпечатано в Италия и се чудех дали няма да представлява интерес за вас.



Тема Re: Die-cast автомобили. Къде да намеря?нови [re: g]  
Авторlvaylo (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 23:18



Здравейте. Имам малко каталози на Bburago за няколко години, но не ги колекционирам сериозно. Все пак се интересувам от предложението Ви и можете да ми пишете на e-mail ivaylo_gf@mail.bg с повече информация относно каталога. Честно казано и аз имам някои по-нови каталози, които бих продал, но са след 2000 година и едва ли са много ценни. :)

matchbox_fan, ти явно за пластмасовите си се сетил. Аз търся в кутии, като Bburago например. А за сайта на турски знам, че има английска версия, но чешкия не видях да има. :( Де да имаше добър хоби-магазин в България, откъдето да можеше човек да си поръча. Те за големи бройки имат отстъпки. Сега се получава, че едно нещо в Чехия ти го дават за 5 евро без разходите за път, а от България мога да го взема през двама прекупвачи за 3-4 лева.



Тема Re: Die-cast автомобили. Къде да намеря?нови [re: lvaylo]  
Авторminichamps (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 08:52



ne sme malko pone v sofia imame klub i vsjka posledna sabota ot meseca se sabirame i ima kakvo da se vidi ikupi ako ima6 interes pi6i na minichamps@abv.bg



Тема Re: Die-cast автомобили. Къде да намеря?нови [re: lvaylo]  
Авторpepi (Нерегистриран)
Публикувано15.09.06 17:44



Pi4 i iz kolekcioniram maisto imam 20 modela 1/18 no se interesuvam kude moga da otkriq kyosho ako nqkoi znae pls pi6ete mi pepi_ivanov@abv.bg



Тема Re: Die-cast автомобили. Къде да намеря?нови [re: lvaylo]  
Автор SauronMordorski (непознат )
Публикувано20.09.06 20:03



Ако имаш някой и друг излишен долар може да провериш тука:
www.diecast-garage.com/



Тема Re: Die-cast автомобили. Къде да намеря?нови [re: SauronMordorski]  
Авторlvaylo (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 16:29



Благодаря за връзката, не знаех този сайт. :) Все пак засега не ми се иска да поръчвам от чужбина или поне от САЩ, тъй като се съмнявам, че таксите за доставка ще са твърде високи. За страните в Европа не знам как стоят нещата.

Ако някой колекционер реши да продаде някой от моделите си, нека пише. :) Ако някой е чувал и за богато зареден багазин за играчки, ще се радвам да сподели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.