Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Колекционери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Къде мога да намеря цените на маркитенови  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 17:09



Здравейте,
видях в архива има теми за филателистика и за това пиша тук.
Даже имаше подобна тема.
Интересува ме има ли някакъв сайт където да проверя цените на пощенските марки. В предишни теми има информациа за албуми/каталози с цени.
Предполагам в България са неоткриваеми. Ако се допитам до филателисти оценките им са доста субективни. Имам чувството че искат да ме преметнат
Имам стари марки от периода м/у двете свтовни войни.
Чудя се дали да ги продавам или да продължавам да ги пазя.




Тема Re: Къде мога да намеря цените на маркитенови [re: Гoro]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано20.02.03 20:38



За сайт не мога да ти кажа. Първосигнално ми идват на ум сайтовете от тип "Електронен магазин", но те не са меродавни.
Здравия разум показва, че ако не ти трябват парите не бива да ги продаваш. Общото правило е, че компютър се купува, а марки се продават в последния момент.
А иначе за каталозите на хартия - порови дискусиите в архива ... Не че не мога да ти преразкажа, какво писах(ме), ако нямаш време ще го сторя.



Тема Re: Къде мога да намеря цените на маркитенови [re: ДъpвeнФилocoф]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 13:38



Благодаря за съвета. Смятам да те послушам. Може би пък децата ми да забогатеят някога. Прочетох архивите но там не намерих никакви линкове.
Порових се за български сайтове за филателия. Намерих за сега 3 в дир.бг
но не са нещо което може да ми помогне.
В сайта на "Шалев" се споменава някакъв каталог с цени : Michel.
Та си мислех че може да има интернет адрес и някой да го знае.
Пак ще потърся.
Не бързам да продавам а просто съм любопитен колко струват старите марки.
Туку виж съм бил богат без да знам.



Тема Re: Къде мога да намеря цените на маркитенови [re: Gogo]  
Автормилитapия (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 15:14



Същата работа, може да си чел и някои от моите теми. Тъй като не намерих каталози, марките си седят и продължавам да не знам каква стойност имат. Все пак не си прави прекалени илюзии, за една малка част от моите марки, имам предвид българските, открих български каталози и се оказаха с нищожна стойност. Иначе имам от най-различни националности, дори не знам колко, а и някои от страните вече дори имат други имена, разни туземни държави. Имам някакви детски серии от ГДР и др. Рових се доста из интернет, но не открих сайтове, които да ми вършат работа. Иначе племето на филателистите ми се струва по-потайно от което и да било друго.



Тема Re: Къде мога да намеря цените на маркитенови [re: милитapия]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 13:24



Четох темите в архива. В наше село аналогичен случай .
И за филателистите си прав. Даже форума им в дир.бг не работи
Търсенето продължава !!



Тема Re: Къде мога да намеря цените на маркитенови [re: Gogo]  
Автор AZZA (непознат)
Публикувано17.03.03 13:38



Здравейте, братя по съдба!
Май всички сме на едно мнение.
А за сайта на Michel - забравете. Просто не е за българи. За да погледнеш - плащаш. Но цените не са за българи.
Май и аз ще си оставя марките за поколенията.



Тема Re: Къде мога да намеря цените на марките [re: AZZA]  
Авторvs (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 15:02



http://aschalev.hit.bg/English/index_en.htm

Това сигурно ще ви свърши работа!
Аз се порових, защото имам за продан един стар немски каталог - Всичко що е издавано по цял свят до 1948. Е не всичко де, само марки... Ако някой прояви интерес - нека го направи тук или на bhc@abv.bg



Тема Re: Къде мога да намеря цените на маркитенови [re: vs]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 16:46



Колко искаш за каталога?



Тема Re: Къде мога да намеря цените на маркитенови [re: Gogo]  
Авторvs (Нерегистриран)
Публикувано30.04.03 12:52



bhc@abv.bg



Тема Re: Къде мога да намеря цените на маркитенови [re: Гoro]  
Автор martins (RedLion)
Публикувано12.05.03 10:35



Търсете бе хора! Ще намерите. Вярно е за филателистите. Те са си такива, мнителни към всеки и към всичко, но не са чак толкова лоши хора.
За българските марки да ви кажа:
Имат стойност в левове и евро даже само марките в идеално състояние, неподпечатвани и с ориг. лепило отзад издавани до 1909 година.
Във всички каталози са подредени по пореден номер на валидирането им.
Номерацията обаче се различава в бълг. и чуждите каталози като Михе и Иверт. От номер 1 до номер 90 (всичките в идеално състояние) ако ги имаш веднага можеш да им вземеш около 1000 до 1700 евро!
Питайте ако нещо ви интересува.... на разположение съм.
Между другото може да си купите за 25 лева българския каталог. Цветен и с цени съответстващи точно на стойността на марките. Обаче никой в България не купува или продава по тях. Неписан закон е всички сделки между филателисти да се правят по индивидуални договорки на някакъв процент от каталожните цени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.