Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:07 01.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Колекционери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема към феновете на оръжие  
Автортъпчo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.03 20:12



здравейте
Въпросът ми е към всички които се интересуват или колекционират оръжие и могат да ми дадат малко информация за това какво представлява автоматичен пистолет Джефеко произведен 1921 г. и къде в нета мога да намеря повече информация за него ( аз нищо не намерих ).
Благодаря!



Тема Re: към феновете на оръжиенови [re: тъпчo]  
Автормилитapия (Нерегистриран)
Публикувано10.03.03 14:28



Изпиши го както си е на латиница, калибър.



Тема Re: към феновете на оръжиенови [re: тъпчo]  
Автормилитapия (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 14:03



Като гледам не си си дал зор да напишеш каквото ти казах. Нейсе, марката е белгийска, оръжието външно много прилича на Браунинг мод.1900. Калибърът е 7,65 или 6,35. Ако случайно не е един от двата непременно обади. Фирмата не съществува, ще е невероятно ако намериш нещо в нета. Общо взето не представлява колекционерски интерес.
Със здраве.



Тема Re: към феновете на оръжиенови [re: милитapия]  
Автортъпчo (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 22:48



благодаря ти много за отговора.честно казано нямам идея кой от двата калибъра е но е някъде там.за съжаление не е мой за да подледна .твърдиш че не представлява колекционерски интерес и не си заслужава ?



Тема Re: към феновете на оръжиенови [re: тъпчo]  
Автормилитapия (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 11:21



Виж сега, какво си е наумил някой да колекционира в края на краищата си е негова работа. Ако си решил например да събираш белгийски пистолети от еди коя си до еди коя си година, или пък по някакъв друг показател, който включва тази марка, тогава за тебе има колекционерска стойност. Като казвам, че няма такава имам предвид някои сравнително общоприети критерии, макар че точни критерии общо взето няма.



Тема Re: към феновете на оръжиенови [re: милитapия]  
Автортъпчo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 22:11



сигурно си прав, че критериите са различни . моите познания не са кои знае какви в тази област , но проявявам интерес . каква сума би си струвало да даде човек за него ( ако въобще си струва въобще да го притежаваш ) ?



Тема Re: към феновете на оръжиенови [re: тъпчo]  
Автормилитapия (Нерегистриран)
Публикувано14.03.03 13:16



Ужасно много зависи от състоянието. Примерно от 50 до 200 долара. Само че на мене ми е трудно да повярвам, че е толкова запазен, че да струва 150-200 долара. Ако можеш качи една снимка, въпреки че това няма да даде необходимата представа за състоянието, но все пак е нещо.



Тема Re: към феновете на оръжиенови [re: милитapия]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано15.03.03 22:38



vij kakvo pishe v spravochnika na Juk za tozi pistolet - bi tryabvalo da go ima ))



Merde !!! La Guard mort mais elle ne se rend pas!! jamais!!


Тема Re: към феновете на оръжиенови [re: Galeon]  
Авторoня rpoзния (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 21:12



Къде да го намеря този справочник?



Тема Re: към феновете на оръжиенови [re: oня rpoзния]  
Автормилитapия (Нерегистриран)
Публикувано17.03.03 13:00



Малко не се намира и може да ти се види скъп. Имам го и можеш да разчиташ на информацията ми. Част от нея е точно от този справочник. Там за цени обаче не става въпрос.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.