Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Колекционери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема а някой да разбира от пощенски марки?нови  
Автор Amina (жива душа)
Публикувано08.08.02 00:03



къде мога да полу4а добър съвет за едни мнооого стари марки дето имам..
намерих цял албум тук, на тавана в новата къща дето се преместихме, ама хи4 нищо не разбирам от това...
освен това не намирам и клуб Филателия, та реших да питам тук...
има наистина много стари, но не знам дали изобщо имат някаква стойност. от целия свят, даже от страни които ве4е не съществуват.
като например 42-ра година от Златния бряг /където и да е това/, или Мавритания, или от Danzig '24 година, или от Коста Рика 1909?
да неговорим за някои японски, корейски, монголски, Тонга, Сиам и други екзоти4ни места.. :)))



Редактирано от Amina на 08.08.02 00:07.



Тема Някои идеинови [re: Amina]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано08.08.02 10:53



Виж, сега, едно време се бутках и марки да събирам ама се оказа, че джобните свършват бързо...
Има и по-големи специалисти от мен, но знам, че колкото по-стара е марката толкова по-ценна е. Един арменец филателист ми казваше: "Ех, ако сега започнеш да купуваш марки, като дойдеш на моите години ще си богат". А също и на другите: "Купувайте поне по два броя от новите марки. Така след десет години ще можете да купувате много повече марки буквално за без пари" Дано е жив и здрав човека - тогава гонеше 60-те.
Също и колкото по-малък е тиража, но това можеш да го провериш само в каталози на марки от съответните държави, още повече в тях има цени и друга полезна информация. Къде се намират такива каталози ... има дружество на филателистите, там ще да има, питай ако искаш и в някоя по-голяма библиотека (от ранга на "Иван Вазов" в Пловдив, "Св св Кирил и Методи" в София например). Намери най-новите - нищо, че марките са стари - най-актуални са, цените се менят всеки ден (за щастие на "инвеститора" - в повечето случаи нагоре ).
И още нещо - марката трябва да не е дори пречупена в ъгълчето, камо ли пък скъсъна за да има най-висока стойност. А също и да не е отлепена от плик или да е подпечатана (тук не съм съвсем сигурен), да не е издраскана, надписана...
И накрая - нали знаеш как излизат марките от печатницата - на едни големи листове от които в пощата ти откъсват марката - затова ги правят с ръбчета. Та, ако са откъснати две три, четири и т. н. марки наведнъж, като едно листче, имат по-голяма стойност от две, три, четири и т. н. марки откъснати една по една. Още повече, на един лист може да има отпечатани марки от няколко вида - в тоя случай подходящо откъснати са още по-скъпи.
При всички случаи щом марките ти са от началото на 20-ти век, има шанс да имат добра стойност, включително и материална. Ако не ти трябват - давай насам

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 08.08.02 10:53.



Тема Някои идеинови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Amina (жива душа)
Публикувано08.08.02 21:53



:))))))
много хубава информация предлагаш.
нямах и най-малка представа за вси4ки тия неща, за мене марката си е пар4е шарена хартийка и не бих дала нито стотинка за да имам едно от тия пар4енца, колкото и хубаво да е.
но, хора всякакви. :)
ще проверя доколкото мога какво то4но си струва албума и ще ти кажа. :)
мерси все пак.



Тема Re: Някои идеи-2нови [re: Amina]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано08.08.02 22:47



pazi gi shte ima doide vremeto i choveka --- nai vajnoto e da ne barzash )) shtot koito barza nikade ne stiga )))))))))




Merde !!! La Guard mort mais elle ne se rend pas!! jamais!!


Тема Вярнонови [re: Galeon]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано09.08.02 17:47



Едно от правилата при продажба на каквото и да е, ако девойката иска да продава, наистина е да не се бърза.



Тема Re: Някои идеинови [re: Amina]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано09.08.02 17:51



Пак заповядай Ето един от аспектите на стойността - ти не би дала стотнка, а има марки струващи поне 4-5 цифрена сума ... ти избери валутата
Ще чакам с нетърпение, да ми кажеш стойността, за по-сигурно - на бележка. Нали знаеш - за (толкова) пари понякога не се говори ...



Тема Някои идеинови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор Amina (жива душа)
Публикувано09.08.02 21:22



:)))))
хей, хей.. :) не съм казала 4е ще ги продавам. не и докато наистина имам нужда от това. по-ценно на мен ми се струва времето отделено да се съберат и подредят, ли4и си голямата грижа и разпределението им и вси4ко. та по-ще ми е жал да продам времето и любовта на някого към тях отколкото самите марки. а пък и са ми късмет - намерени са.. :))) в същия кашон имаше и около 50 стари пло4и, най-ве4е класи4еска музика. първи издания и т.н., но мисля 4е с тия DVD-та ве4е надали някой ще се интересува от стари пло4и.. :)))
но ще ви кажа за цената и вси4ко за марките като разбера.. :)
:) благодаря ви пак...



Тема Re: Някои идеинови [re: ДъpвeнФилocoф]  
Автор no^name (непознат)
Публикувано10.08.02 14:43



nqma znachenie dali sa otlepeni ot plika ili ne, prosto ako sa na plik ili na poshtenska kartichka, stoinostta im se vdida

Sovite ne sa tova, koeto sa....i vse pak TECHNO RULEZZZ!!!!


Тема do Anima )нови [re: no^name]  
Автор Galeon ( Zouave)
Публикувано10.08.02 17:23



ako izpadne neshto drugo se obajdai ))




Merde !!! La Guard mort mais elle ne se rend pas!! jamais!!


Тема Отлепенинови [re: no^name]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано10.08.02 18:11



Е разбира се, че има значение. Ако марката СИ Е върху плика или картичката, цената се вдига, особено ако са в подходяща комбинация, ако НИКОГА НЕ Е била залепяна цената съцо е висока. Но само се ми разправяй, че отлепена от плик марка има някаква цена...
Но както Amina и аз казваме не всичко се мери с пари...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.